Kandidáti - komunálne voľby 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Kandidáti na starostov, primátorov a poslancov

Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »

Košiciam pomôže nie boj, ale spolupráca mestských častí s mestom

Milan Lesňák

15.10.2018 14:15

KOŠICE - Košice sú jedným z dvoch slovenských miest, kde samospráva funguje dvojstupňovo. Hoci by sa mohlo zdať, že to je pre obyvateľov mesta lepšie a majú k samospráve bližšie, nie vždy je to tak. Často totiž samospráva mestských častí pri svojich aktivitách nenachádza pochopenie v meste a v konečnom dôsledku na to dopláca občan. viac »


Ružinov vôbec nie je pripravený na zimu, tvrdí poslanec Chren

Ružinov vôbec nie je

15.10.2018 12:15

BRATISLAVA - Kvôli absolútnemu manažérskemu zlyhaniu starostu D. Pekára bude tohtoročná zima v Ružinove znamenať kalamitu a krízu pre chodcov i pre vodičov. Uviedol to mestský poslanec a kandidát na nového starostu Ružinova Martin Chren. viac »


Trnavskí kandidáti na primátora budú vo štvrtok spolu diskutovať

Rastislav Mráz, Peter Bročka,

14.10.2018 17:25

TRNAVA - Kandidáti na primátora Trnavy budú o svojich programoch a plánoch diskutovať vo štvrtok 18. októbra o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín. Volebná komisia zaregistrovala v Trnave osem kandidátov na najvyšší post v meste, organizátori na verejnú diskusiu pozvali štyroch z nich. viac »


FOTO Bizarné kampane zaplavili Slovensko: Vyberáme politikov, ktorí najviac pobavili

Bizarné kampane
Foto

13.10.2018 09:03

BRATISLAVA - Komunálne voľby už klopú na dvere - 10. november sa nezadržateľne blíži, a tak sa v uliciach miest a obcí či na internete stupňuje aj kampaň politikov, ktorí sa usilujú získať hlasy voličov rôznorodo. viac »


Alexej Beljajev to s kandidatúrou myslí vážne: Na Slovensku je kvôli komunistickému puču

Na snímke podnikateľ Alexej

11.10.2018 15:00

POPRAD - Jeden z najbohatších Slovákov zverejnil celý svoj životný príbeh, vrátane ruských koreňov jeho rodiny. Starý otec Alexeja Beljajeva bol dôstojníkom cárskej armády a po komunistickom puči v roku 1917 musel utiecť z Ruska. Aj s manželkou, ktorá pochádzala z jalty sa dostali do Grécka, kde sa narodil otec Alexeja Beljajeva. viac »


Starosta mestskej časti Košíc: Terasa ostane dobrým miestom pre život

Starosta mestskej časti Ján

11.10.2018 10:00

KOŠICE - Pred šesťdesiatimi rokmi bola planina rozprestierajúca sa západne nad vtedajšími Košicami miestom detských hier. Po vojenskom cvičisku tu na obrovskom priestore ostalo množstvo kráterov po výbuchoch munície a tak letné hry na vojakov striedali zimné radovánky na sánkach. viac »


Tibor Hanuliak sa uchádza o post primátora s programom Desatoro pre Žilinu

Tibor Hanuliak

05.10.2018 18:40

ŽILINA – Kandidát Slovenskej národnej strany (SNS) na post primátora Žiliny Tibor Hanuliak sa chce v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať o priazeň voličov s programom Desatoro pre mesto Žilina, ktorý predstavil v piatok na tlačovej konferencii. viac »


Novotného podporili aj kollárovci: Som jedným z favoritov volieb v Košiciach, tvrdí kandidát

V jesenných komunálnych voľbách

05.10.2018 15:25

KOŠICE – Podporu kandidátovi na primátora Košíc Viliamovi Novotnému, ktorý je predsedom strany Šanca, v piatok deklarovali hnutie Sme rodina a Demokratická strana (DS). viac »


Voľby sa nezadržateľne blížia: V Bratislave zabojuje desať kandidátov

Voľby sa nezadržateľne blížia:

05.10.2018 14:25

BRATISLAVA – O post primátora Bratislavy zabojuje v novembrových komunálnych voľbách oficiálne desať kandidátov. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných uchádzačov, ktorý je zverejnený na webovej stránke hlavného mesta. viac »


Na voľby sa pripravujú aj Košice: O kreslo primátora bude súťažiť trinásť kandidátov

Na voľby sa pripravujú

28.09.2018 12:55

KOŠICE – O priazeň voličov a kreslo primátora Košíc sa v nadchádzajúcich novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať trinásť kandidátov, pričom pôvodne ich bolo 14. Mestská volebná komisia pre nesplnenie podmienok nezaregistrovala nezávislého kandidáta Petra Antala, pretože nepredložil dostatočný počet podpisov a nesplnil podmienky. Proti rozhodnutiu ... viac »


Oficiálny počet kandidátov na primátora v Bratislave stále nie je známy

Oficiálny počet kandidátov na

28.09.2018 12:15

BRATISLAVA – Zatiaľ stále nie je známy oficiálny počet kandidátov na primátora i mestských poslancov hlavného mesta SR Bratislavy. Zapisovateľka mestskej volebnej komisie Jarmila Kiczegová uviedla, že zoznam zaregistrovaných ľudí poskytnú po jeho úplnom skompletizovaní. viac »


Voľby sa nezadržateľne blížia: V Banskobystrickom kraji kandidujú na posty primátorov aj ženy

Primátor Banskej Bystrice Ján

28.09.2018 11:25

BANSKÁ BYSTRICA – V Banskej Bystrici zaregistrovala mestská volebná komisia (MVK) štyroch kandidátov na primátora, vo Zvolene piatich a v Brezne sa o kreslo primátora uchádza len súčasný primátor Tomáš Abel. V krajskom meste sa o post primátora zaujímajú len muži. Súčasný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, kandidujúci ako nezávislý, má troch protikandidátov ... viac »


Štefek obvinený z korupcie si myslí, že je tŕňom v oku predstaviteľom Smeru v Nitre

Štefan Štefek

27.09.2018 12:15

NITRA – Kandidát na primátora Nitry a mestský poslanec Štefan Štefek dáva svoje pondelňajšie zadržanie protikorupčnou jednotkou do súvisu s blížiacimi sa komunálnymi voľbami. viac »


O primátorský post v Žiline zabojuje mestská poslankyňa Ľudmila Chodelková

Ľudmila Chodelková

26.09.2018 17:05

ŽILINA - Poslankyňa Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a žilinského mestského zastupiteľstva (MsZ) Ľudmila Chodelková predstavila v stredu program Iná Žilina, s ktorým sa ako nezávislá kandidátka bude uchádzať v komunálnych voľbách o primátorský post. viac »


Primátor Levíc po 16 rokoch pôsobenia nekandiduje, v Zlatých Moravciach sú štyria kandidáti

Primátor Levíc po 16

26.09.2018 11:50

NITRA – V Leviciach sa bude v komunálnych voľbách uchádzať o post primátora šesť kandidátov. Súčasný primátor Štefan Mišák, ktorý stojí na čele mesta už 16 rokov, medzi nimi nie je. Nekandiduje ani za poslanca. viac »


O primátorské kreslo v Ružomberku sa uchádzajú štyria kandidáti

O primátorské kreslo v

26.09.2018 10:25

RUŽOMBEROK – Mestská volebná komisia v Ružomberku zaregistrovala štyroch kandidátov na post primátora mesta a 93 kandidátov do 25-členného mestského zastupiteľstva. Vyplýva to zo zoznamov zverejnených na webovej stránke mesta. viac »


Ján Mokoš sa o post primátora Vysokých Tatier bude uchádzať piatykrát, v Snine je deväť kandidátov

Ján Mokoš

26.09.2018 10:00

VYSOKÉ TATRY – Ján Mokoš sa bude rekordný piatykrát uchádzať o post primátora Vysokých Tatier. Oznámil to v utorok (25.9.) na tlačovej konferencii vo Vile Flóra v Starom Smokovci s tým, že jeho prioritou bude priniesť do Tatier ďalšie kvalitné služby pre ľudí. viac »


Púchov má najviac primátorských kandidátov spomedzi miest stredného Považia

Púchov má najviac primátorských

26.09.2018 09:50

PÚCHOV – V okresnom meste Púchov sa o post primátora v novembrových komunálnych voľbách uchádza sedem mužov a dve ženy. Počet ašpirantov na primátorský post je v Púchove najvyšší spomedzi miest stredného Považia. O 19 poslaneckých stoličiek má záujem 59 zaregistrovaných kandidátov. viac »


V Novej Dubnici chcú byť v primátorskom kresle dvaja muži a jedna žena

V Novej Dubnici chcú

26.09.2018 09:40

NOVÁ DUBNICA – O hlasy voličov sa v novembrových komunálnych voľbách budú v Novej Dubnici uchádzať traja zaregistrovaní kandidáti na post primátora mesta. O 15 poslaneckých kresiel zabojuje 34 kandidátov. viac »


Komunálne voľby sa blížia: Kandidáti v Bratislave, vo Vrakuni kandiduje na poslanca dôchodca (90)

Martin Kuruc

26.09.2018 09:23

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa zabojujú o post starostu v novembrových komunálnych voľbách dvaja kandidáti. Je medzi nimi súčasný starosta Martin Kuruc, ktorý sa uchádza o voličské hlasy ako nezávislý. Jeho protikandidátom je sociálny pracovník Marián Nagy, ktorý kandiduje s podporou Národnej koalície. O miesto v 15-člennom miestnom ... viac »


Najčítanejšie články