Kandidáti - komunálne voľby 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 9. apríl 2020. Meniny má Milena, zajtra Igor.

Kandidáti na starostov, primátorov a poslancov

Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »

Košiciam pomôže nie boj, ale spolupráca mestských častí s mestom

Milan Lesňák

15.10.2018 14:15

KOŠICE - Košice sú jedným z dvoch slovenských miest, kde samospráva funguje dvojstupňovo. Hoci by sa mohlo zdať, že to je pre obyvateľov mesta lepšie a majú k samospráve bližšie, nie vždy je to tak. Často totiž samospráva mestských častí pri svojich aktivitách nenachádza pochopenie v meste a v konečnom dôsledku na to dopláca občan. viac »


Ružinov vôbec nie je pripravený na zimu, tvrdí poslanec Chren

Ružinov vôbec nie je

15.10.2018 12:15

BRATISLAVA - Kvôli absolútnemu manažérskemu zlyhaniu starostu D. Pekára bude tohtoročná zima v Ružinove znamenať kalamitu a krízu pre chodcov i pre vodičov. Uviedol to mestský poslanec a kandidát na nového starostu Ružinova Martin Chren. viac »


Trnavskí kandidáti na primátora budú vo štvrtok spolu diskutovať

Rastislav Mráz, Peter Bročka,

14.10.2018 17:25

TRNAVA - Kandidáti na primátora Trnavy budú o svojich programoch a plánoch diskutovať vo štvrtok 18. októbra o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín. Volebná komisia zaregistrovala v Trnave osem kandidátov na najvyšší post v meste, organizátori na verejnú diskusiu pozvali štyroch z nich. viac »


FOTO Bizarné kampane zaplavili Slovensko: Vyberáme politikov, ktorí najviac pobavili

Bizarné kampane
Foto

13.10.2018 09:03

BRATISLAVA - Komunálne voľby už klopú na dvere - 10. november sa nezadržateľne blíži, a tak sa v uliciach miest a obcí či na internete stupňuje aj kampaň politikov, ktorí sa usilujú získať hlasy voličov rôznorodo. viac »


Alexej Beljajev to s kandidatúrou myslí vážne: Na Slovensku je kvôli komunistickému puču

Na snímke podnikateľ Alexej

11.10.2018 15:00

POPRAD - Jeden z najbohatších Slovákov zverejnil celý svoj životný príbeh, vrátane ruských koreňov jeho rodiny. Starý otec Alexeja Beljajeva bol dôstojníkom cárskej armády a po komunistickom puči v roku 1917 musel utiecť z Ruska. Aj s manželkou, ktorá pochádzala z jalty sa dostali do Grécka, kde sa narodil otec Alexeja Beljajeva. viac »


Starosta mestskej časti Košíc: Terasa ostane dobrým miestom pre život

Starosta mestskej časti Ján

11.10.2018 10:00

KOŠICE - Pred šesťdesiatimi rokmi bola planina rozprestierajúca sa západne nad vtedajšími Košicami miestom detských hier. Po vojenskom cvičisku tu na obrovskom priestore ostalo množstvo kráterov po výbuchoch munície a tak letné hry na vojakov striedali zimné radovánky na sánkach. viac »


Štefek obvinený z korupcie si myslí, že je tŕňom v oku predstaviteľom Smeru v Nitre

Štefan Štefek

27.09.2018 12:15

NITRA – Kandidát na primátora Nitry a mestský poslanec Štefan Štefek dáva svoje pondelňajšie zadržanie protikorupčnou jednotkou do súvisu s blížiacimi sa komunálnymi voľbami. viac »


O primátorský post v Žiline zabojuje mestská poslankyňa Ľudmila Chodelková

Ľudmila Chodelková

26.09.2018 17:05

ŽILINA - Poslankyňa Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a žilinského mestského zastupiteľstva (MsZ) Ľudmila Chodelková predstavila v stredu program Iná Žilina, s ktorým sa ako nezávislá kandidátka bude uchádzať v komunálnych voľbách o primátorský post. viac »


Primátor Levíc po 16 rokoch pôsobenia nekandiduje, v Zlatých Moravciach sú štyria kandidáti

Primátor Levíc po 16

26.09.2018 11:50

NITRA – V Leviciach sa bude v komunálnych voľbách uchádzať o post primátora šesť kandidátov. Súčasný primátor Štefan Mišák, ktorý stojí na čele mesta už 16 rokov, medzi nimi nie je. Nekandiduje ani za poslanca. viac »


O primátorské kreslo v Ružomberku sa uchádzajú štyria kandidáti

O primátorské kreslo v

26.09.2018 10:25

RUŽOMBEROK – Mestská volebná komisia v Ružomberku zaregistrovala štyroch kandidátov na post primátora mesta a 93 kandidátov do 25-členného mestského zastupiteľstva. Vyplýva to zo zoznamov zverejnených na webovej stránke mesta. viac »


Ján Mokoš sa o post primátora Vysokých Tatier bude uchádzať piatykrát, v Snine je deväť kandidátov

Ján Mokoš

26.09.2018 10:00

VYSOKÉ TATRY – Ján Mokoš sa bude rekordný piatykrát uchádzať o post primátora Vysokých Tatier. Oznámil to v utorok (25.9.) na tlačovej konferencii vo Vile Flóra v Starom Smokovci s tým, že jeho prioritou bude priniesť do Tatier ďalšie kvalitné služby pre ľudí. viac »


Púchov má najviac primátorských kandidátov spomedzi miest stredného Považia

Púchov má najviac primátorských

26.09.2018 09:50

PÚCHOV – V okresnom meste Púchov sa o post primátora v novembrových komunálnych voľbách uchádza sedem mužov a dve ženy. Počet ašpirantov na primátorský post je v Púchove najvyšší spomedzi miest stredného Považia. O 19 poslaneckých stoličiek má záujem 59 zaregistrovaných kandidátov. viac »


V Novej Dubnici chcú byť v primátorskom kresle dvaja muži a jedna žena

V Novej Dubnici chcú

26.09.2018 09:40

NOVÁ DUBNICA – O hlasy voličov sa v novembrových komunálnych voľbách budú v Novej Dubnici uchádzať traja zaregistrovaní kandidáti na post primátora mesta. O 15 poslaneckých kresiel zabojuje 34 kandidátov. viac »


Komunálne voľby sa blížia: Kandidáti v Bratislave, vo Vrakuni kandiduje na poslanca dôchodca (90)

Martin Kuruc

26.09.2018 09:23

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa zabojujú o post starostu v novembrových komunálnych voľbách dvaja kandidáti. Je medzi nimi súčasný starosta Martin Kuruc, ktorý sa uchádza o voličské hlasy ako nezávislý. Jeho protikandidátom je sociálny pracovník Marián Nagy, ktorý kandiduje s podporou Národnej koalície. O miesto v 15-člennom miestnom ... viac »


Kandidát na primátora Nitry, ktorého zadržala NAKA: Detaily úplatkov, pustili ho na slobodu

Štefan Štefek

25.09.2018 11:00

NITRA – Nitrianskeho mestského poslanca a kandidáta na primátora Nitry Štefana Štefeka polícia v pondelok vo večerných hodinách prepustila. Obvinený je z nepriamej korupcie v súvislosti s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti. viac »


V Nitre je pred komunálnymi voľbami dusno: Kandidáta Štefeka zadržala protikorupčná jednotka

Štefan Štefek

24.09.2018 13:30

BRATISLAVA - Národná protikorupčná jednotka zadržala v Nitre v pondelok ráno kandidáta na primátora mesta Štefana Štefeka. Denníku N to potvrdil zdroj z polície aj jeho obhajca. Štefeka vinia z nepriamej korupcie pri jeho pôsobení v mestskej vodárenskej spoločnosti. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe. viac »


Kandidáti liberálov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách: Ide do toho aj Rybanič

Kandidáti liberálov v nadchádzajúcich

23.09.2018 08:59

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita má vo svojich radoch kandidátov v komunálnych voľbách športovcov, poslancov Národnej rady SR, poslaneckých asistentov, ale aj dvoch moslimov. viac »


Plány kandidáta Valla pre Bratislavu: Chce priniesť riešenia problémov s dopravou

Matúš Vallo

17.09.2018 12:35

BRATISLAVA – Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo ponúka štyri piliere, na ktorých chce postaviť riešenia problému s dopravou v hlavnom meste. Patrí medzi ne zníženie počtu áut denne prichádzajúcich do Bratislavy, zefektívnenie pohybu áut po meste, zvýšenie počtu ľudí využívajúcich MHD a ponúknutie alternatívy v podobe jazdy bicyklom alebo pohybu ... viac »


O post primátora v Piešťanoch sa uchádza deväť kandidátov: Siedmi bojujú ako nezavislí

O post primátora v

14.09.2018 14:10

PIEŠŤANY - V kúpeľnom meste Piešťany má záujem v nasledujúcom volebnom období viesť mestskú samosprávu deväť kandidátov na primátora. Informovala o tom zapisovateľka mestskej volebnej komisie Lívia Damboráková. viac »


Komunálky sa blížia: FOTO O post primátora Žiliny sa bude uchádzať týchto 7 kandidátov

V Žiline zabojuje o
Foto

14.09.2018 10:00

ŽILINA - V tohtoročných komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia začiatkom novembra, sa bude o post primátora Žiliny uchádzať sedem kandidátov. Sú nimi Peter Fiabáne, Martin Kapitulík, Patrik Groma, Marián Janušek, Ján Púček, Ľudmila Chodelková a Tibor Hanuliak. viac »


Najčítanejšie články