°C

Pondelok, 3. august 2020. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Púchov má najviac primátorských kandidátov spomedzi miest stredného Považia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.09.2018 09:50

PÚCHOV – V okresnom meste Púchov sa o post primátora v novembrových komunálnych voľbách uchádza sedem mužov a dve ženy. Počet ašpirantov na primátorský post je v Púchove najvyšší spomedzi miest stredného Považia. O 19 poslaneckých stoličiek má záujem 59 zaregistrovaných kandidátov.


Ako informovala volebná komisia na webovej stránke mesta, za kandidátov na primátora zaregistrovala 56-ročného konateľa obchodnej spoločnosti Michala Bizoňa, 51-ročného právnika Pavla Crkoňa, 58-ročného manažéra Miroslava Faktora, 43-ročnú vedúcu oddelenia zápisov práv k nehnuteľnostiam Katarínu Henekovú, 42-ročného manažéra kultúry a viceprimátora Romana Hvizdáka. 

O primátorské kreslo majú záujem aj 61-ročná dôchodkyňa Irena Kováčiková, 58-ročný riaditeľ gymnázia Miroslav Kubičár, 51-ročný manažér a exprimátor Marián Michalec a 38-ročný robotník a asistent poslanca NR SR Marián Mišún. S výnimkou Mišúna, ktorý kandiduje za ĽS NS, sú všetci ostatní kandidáti nezávislí. O post primátora sa zo zdravotných dôvodov neuchádza úradujúci primátor Rastislav Henek, prvou ženou mesta sa však chce stať jeho manželka. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články