Jozef Belický splnil všetky predvolebné sľuby, v boji o primátorské kreslo nemá súpera | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Jozef Belický splnil všetky predvolebné sľuby, v boji o primátorské kreslo nemá súpera

Jozef Belický
Jozef Belický
Zdroj: Kollerová
14.09.2018 09:00

ŠAĽA - Toto ešte v histórii mesta nebolo! Od demokratických volieb, od roku 1990 sa nestalo, aby sa o post primátora okresného mesta Šaľa uchádzal len jeden kandidát. Je ním súčasný primátor Šale Jozef Belický.


Zdá sa, že predvolebná jeseň v Šali sa bude niesť v znamení pokoja zbraní. Aspoň čo sa týka postu primátora. Kandidátnu listinu do utorka polnoci nedoručil, okrem súčasného primátora, nikto iný. Prvým mužom Šale tak naďalej zostáva Jozef Belický. K víťazstvu mu stačí jeden hlas. Hoci sa pred uplynutím lehoty na podanie kandidátnej listiny pošepkávalo niekoľko mien, nakoniec nikto nenabral odvahu súperiť proti výsledkom práce a ďalším víziám primátora Šale. Vietor z plachiet zobral potenciálnym protikandidátom výsledkami prác.

Jozef Belický
Zdroj: Kollerová

Do primátorskej funkcie ho obyvatelia zvolili pred štyrmi rokmi, kedy kandidoval s niekoľkými kľúčovými témami – jednou z nich bola výstavba 150-tich nájomných bytov. Ich výstavba je v plnom prúde, v najbližšom čase sa môžu prví nájomcovia sťahovať do svojich nových domovov. Cyklotrasa, ktorú tiež sľúbil voličom, sa začala v týchto dňoch budovať a dokonca na jej výstavbu získalo mesto nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 1,2 milióna eur.

To, čo sa v Šali deje, mnohí len tíško závidia – množstvo rozbehnutých projektov, ktoré čakajú na dokončenie. Práve tie sú víziou primátora v najbližších štyroch rokoch. Teší sa na výsledok rekonštrukcie budovy mestského úradu, revitalizáciu sídliska za pol milióna eur či na výstavbu polopodzemných kontajnerov, ktoré sa začnú už budúci týždeň.


Galéria

Jozef Belický Jozef Belický

Nástroje k článku


ZDROJ: EK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články