Zoznam kandidátov na primátora Bratislavy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kandidáti na primátora Bratislavy

Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »

Zoznam kandidátov v Bratislave

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,
Foto

09.11.2018 10:35

BRATISLAVA - V Bratislave o post primátora okrem toho súčasného, ktorým je Ivo Nesrovnal, zabojuje Viktor Béreš, Jaroslav Brada, Václav Mika, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Roman Ruhig, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík. viac »


ROZHOVOR s Ivom Nesrovnalom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ivo Nesrovnal
FotoVideo

07.11.2018 18:00

BRATISLAVA - Bratislava sa podľa jej súčasného primátora Iva Nesrovnala konečne prebrala a darí sa jej, preto treba v začatých zmenách pokračovať ďalej. Vyhlásil to v rozhovore pre TASR s tým, že svoj post v novembrových komunálnych voľbách chce obhájiť ako politicky i finančne nezávislý kandidát. viac »


ROZHOVOR s Matúšom Vallom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Matúšom Vallom,
FotoVideo

07.11.2018 15:00

BRATISLAVA - Zmeniť vizuálnu podobu mesta i prístup k jeho riadeniu. S touto ambíciou kandiduje na post primátora Bratislavy Matúš Vallo, podporovaný viac ako 30-členným tímom a stranami Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia. viac »


ROZHOVOR s Václavom Mikom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Václavom Mikom,
FotoVideo

07.11.2018 12:00

BRATISLAVA - Bratislava nie je startup. Veľa vecí je už pripravených, len ich treba začať realizovať. Na magistráte pracuje množstvo schopných ľudí, potrebujú mať však dobré vedenie. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika. Rodák z Trenčína tvrdí, že problémy hlavného mesta sú už dávno známe, ale neriešené. viac »


ROZHOVOR s Jánom Mrvom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ján Mrva
FotoVideo

07.11.2018 09:00

BRATISLAVA - Bratislavským Vajnorom šéfuje 12 rokov. V krajských voľbách v roku 2017 bol jedným z prekvapení, aj keď nakoniec skončil na štvrtom mieste. Tento rok bojuje v komunálnych voľbách o post primátora Bratislavy ako nezávislý kandidát, s podporou opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, NOVA, Zmena zdola a OKS. Ján Mrva. viac »


Zvrat v posledných hodinách: Rokovať sa má o dohode, aby sa Mrva vzdal v prospech Miku

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,

06.11.2018 19:00

BRATISLAVA – V Bratislave majú prebiehať rokovania o prípadnom odstúpení spoločného kandidáta opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy Jána Mrvu v prospech jeho protikandidáta Václava Miku, ktorý sa uchádza o hlasy voličov ako nezávislý. Potvrdili to dva od seba nezávislé zdroje. viac »


ROZHOVOR s Ivetou Plšekovou, kandidátkou na post primátorky Bratislavy

Iveta Plšeková
Foto

06.11.2018 18:30

BRATISLAVA - Bratislavu vedú 29 rokov muži. Každý priniesol množstvo sľubov a plánov, ale väčšina ostala na papieri. Nastal čas urobiť v hlavnom meste skutočný poriadok, chce to ženskú ruku. V rozhovore pre TASR to povedala nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková. viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Vetríkom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Miroslav Vetrík
Foto

06.11.2018 17:00

BRATISLAVA - Chcem uľahčiť Bratislavčanom život a prinavrátiť ich dôveru vo svoje mesto, aby sa tu skutočne cítili ako doma. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora hlavného mesta a organizátor bratislavských Korunovačných slávnosti Miroslav Vetrík. Bratislavu podľa neho treba oslobodiť zo závislosti od záujmových skupín. viac »


ROZHOVOR s Viktorom Bérešom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Viktor Béreš
Foto

06.11.2018 15:30

BRATISLAVA - Súčasný systém spravovania Bratislavy s využitím dodávateľských firiem považuje za sofistikovanú hru, ako odlievať peniaze zo zdrojov hlavného mesta. Kandidát na primátora Bratislavy Viktor Béreš, nominant strany Nezávislosť a jednota (NAJ) a Strany mladých ľudí, chce preto nielen zmeniť spôsob riadenia s maximálnym využitím mestských firiem, ... viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom,
Foto

06.11.2018 14:00

BRATISLAVA - O post primátora Bratislavy sa v tohtoročných komunálnych voľbách uchádza aj advokát Jaroslav Brada, ktorého podporuje Strana moderného Slovenska (SMS). Jeho prioritou je postupné rozviazanie gordického uzla sužujúceho hlavné mesto, ktorým je doprava. viac »


ROZHOVOR s Romanom Ruhigom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Roman Ruhig
Foto

06.11.2018 12:30

BRATISLAVA - Bratislava nesmie naďalej strácať svoj prirodzený ráz. V rozhovore pre TASR to zdôraznil kandidát na primátora hlavného mesta SR Roman Ruhig. Nominant strany Slovenská národná jednota – strata vlastencov je rozhodnutý chrániť zeleň a nastaviť regulatívy novej výstavby. viac »


ROZHOVOR s Andrejom Trnovcom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Andrej Trnovec

06.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Problémy, ktoré sužujú Bratislavu, sú podľa Andreja Trnovca – kandidáta na primátora Bratislavy za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku, najmä dôsledkom nekoncepčného rozdelenia správy hlavného mesta. viac »


Obľúbená starostka končí, nahradiť ju môže táto známa tvár: Sľubuje vyriešiť najväčší problém!

Zoltán Pék

05.11.2018 10:30

BRATISLAVA - Člen Rady pre vysielanie a retransmisiu a dlhoročná tvár RTVS sa možno stane novým starostom bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Za svojho nástupcu ho odporúča aj súčasná starostka Alžbeta Ožvaldová. viac »


Fico má o kandidátovi jasno: Nemá význam, aby v Bratislave došlo k prepriahaniu koní

Robert Fico

25.10.2018 17:00

BRATISLAVA - Spolupráca medzi vládou, bratislavským magistrátom a primátorom Ivom Nesrovnalom funguje, preto nemá význam, aby v hlavnom meste došlo k prepriahaniu koní. Na tlačovej konferencii po rokovaní predsedníctva Smeru-SD to vyhlásil líder strany Robert Fico. viac »


Mika si dáta interpretuje, ako sa mu to práve hodí, tvrdí Bratislava

Václav Mika

23.10.2018 15:35

BRATISLAVA – Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika podľa bratislavského magistrátu opätovne ukazuje, že si čísla a dáta interpretuje svojským štýlom, ako sa mu to práve hodí. Hlavné mesto tak reaguje na Mikove pondelkové (22.10.) vyhlásenie, v ktorom upozornil, že Bratislave ku koncu roka 2018 vzrastie dlh na 142 miliónov eur a dlhová zaťaženosť ... viac »


Vallo sa obáva antikampane: Predmetom je pripravovaná webstránka

Matúš Vallo

19.10.2018 17:25

BRATISLAVA - Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo tvrdí, že sa voči nemu chystá antikampaň, ktorá ho má zdiskreditovať a ovplyvniť výsledok komunálnych volieb. Kto za ňou stojí, nepovedal, mieni sa však brániť. viac »


Ružinov vôbec nie je pripravený na zimu, tvrdí poslanec Chren

Ružinov vôbec nie je

15.10.2018 12:15

BRATISLAVA - Kvôli absolútnemu manažérskemu zlyhaniu starostu D. Pekára bude tohtoročná zima v Ružinove znamenať kalamitu a krízu pre chodcov i pre vodičov. Uviedol to mestský poslanec a kandidát na nového starostu Ružinova Martin Chren. viac »


Voľby sa nezadržateľne blížia: V Bratislave zabojuje desať kandidátov

Voľby sa nezadržateľne blížia:

05.10.2018 14:25

BRATISLAVA – O post primátora Bratislavy zabojuje v novembrových komunálnych voľbách oficiálne desať kandidátov. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných uchádzačov, ktorý je zverejnený na webovej stránke hlavného mesta. viac »


Oficiálny počet kandidátov na primátora v Bratislave stále nie je známy

Oficiálny počet kandidátov na

28.09.2018 12:15

BRATISLAVA – Zatiaľ stále nie je známy oficiálny počet kandidátov na primátora i mestských poslancov hlavného mesta SR Bratislavy. Zapisovateľka mestskej volebnej komisie Jarmila Kiczegová uviedla, že zoznam zaregistrovaných ľudí poskytnú po jeho úplnom skompletizovaní. viac »


Komunálne voľby sa blížia: Kandidáti v Bratislave, vo Vrakuni kandiduje na poslanca dôchodca (90)

Martin Kuruc

26.09.2018 09:23

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa zabojujú o post starostu v novembrových komunálnych voľbách dvaja kandidáti. Je medzi nimi súčasný starosta Martin Kuruc, ktorý sa uchádza o voličské hlasy ako nezávislý. Jeho protikandidátom je sociálny pracovník Marián Nagy, ktorý kandiduje s podporou Národnej koalície. O miesto v 15-člennom miestnom ... viac »


Najčítanejšie články