Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Vražda Jána Kuciaka

Obžalovaný z vraždy Kuciaka Miroslav Marček sa postaví pred súd v apríli

Miroslav Marček

Miroslav Marček

25.03.2020 15:10

BRATISLAVA – Miroslav Marček, ktorý sa priznal k zastreleniu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa opätovne postaví pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 6. apríla. viac »

Proces v kauze vraždy Kuciaka odročili: Senát chce, aby bol Kočner vyšetrený psychiatrom

Proces v kauze vraždy

06.02.2020 18:55

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odročil pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na marec. Pojednávať sa bude v termínoch 18. a 19. marca, 15., 16., 29. a 30. apríla. viac »


Pred súdom v kauze vraždy Kuciaka vypovedal IT znalec Oster

Pred súdom v kauze

06.02.2020 18:35

PEZINOK - Pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedal v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka znalec z oblasti informačných technológií Jaroslav Oster, ktorý pracoval s telefónmi obžalovaného Mariana K. Výsluch navrhla obhajoba. viac »


Kauza vraždy Jána Kuciaka: Súd vylúčil verejnosť počas výsluchu znalcov z polície a Europolu

Kauza vraždy Jána Kuciaka:

06.02.2020 12:58

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu vylúčil na návrh prokurátora verejnosť z hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na čas, keď bude vykonávaný výsluch znalcov z polície a Europolu. Znalci súdu vysvetlia, akým spôsobom získali komunikáciu cez Threemu z telefónu Mariana K. Dôvodom je zachovanie tajnosti postupov pri vyšetrovaní ... viac »


Resocializácia Kočnera je možná, aj keď limitovaná: V Pezinku sa čítali posudky z psychológie

Resocializácia Kočnera je možná,

04.02.2020 16:08

PEZINOK - Prípadná resocializácia obžalovaného Mariana Kočnera je v prípade jeho odsúdenia možná, aj keď značne limitovaná. Vyplýva to zo znaleckých posudkov z oblasti psychológie a psychiatrie, ktoré na Špecializovanom trestnom súde v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka prečítal prokurátor. Posudky boli vypracované len na základe rozhovoru s obžalovaným, ... viac »


Zsuzsová nemala znížené rozpoznávacie a ovládacie schopnosti, tvrdí Lipšic

Zsuzsová nemala znížené rozpoznávacie

04.02.2020 13:50

PEZINOK - Obžalovaná Alena Zs. nemala v čase vraždy novinára Jána Kuciaka znížené rozpoznávacie alebo ovládacie schopnosti. Ako pre médiá dnes po výsluchu dvoch znalcov z oblasti psychológie a psychiatrie uviedol právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic, vyplýva to zo znaleckých posudkov vypracovaných v rámci dokazovania v tomto prípade. Výsluch ... viac »


Pojednávanie v kauze Kuciak: Na súde vypovedali ďalší znalci, verejnosť je opäť prítomná

Pojednávanie v kauze Kuciak:
FotoVideo

04.02.2020 11:32

PEZINOK - Vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vypovedali v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku znalci z oblasti medicíny, antropológie, chémie a balistiky. Dnes sa očakáva výpoveď ďalších znalcov. viac »


Súd v kauze vraždy Kuciaka ONLINE: Rodičia obetí odišli, hrozné detaily streľby a pitvy nezniesli

Súd v kauze vraždy
FotoVideo

03.02.2020 21:58

PEZINOK - Po týždňovej prestávke pokračuje hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Dnes majú pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedať dve znalkyne z odboru antropológie. Obhajoba Mariana Kočnera žiada predvolať znalca, ktorý analyzoval zaistené telefóny a USB kľúče. viac »


Antropologička skúmala zábery z Veľkej Mače: Detaily hlavy a tváre na identifikáciu nepostačujú

Antropologička skúmala zábery z
Foto

03.02.2020 12:50

PEZINOK - Kamerové záznamy z obce Veľká Mača, kde vo februári 2018 zastrelili novinára Jána Kuciaka, nie sú vhodné na jednoznačné preukázanie totožnosti osoby, ktorá je na nich zachytená. Konštatuje to v rámci viacerých znaleckých posudkov forenzná antropologička Oľga Petrusová. viac »


Siedmy deň pojednávania v kauze Kuciak: Podnikateľa Molnára usmrtili strely do hlavy

Siedmy deň pojednávania v
Foto

03.02.2020 10:45

PEZINOK - Podnikateľa Petra Molnára usmrtili dve strely do hlavy, ktoré mu spôsobili devastačné poranenia mozgu. Uvádza sa to v znaleckom posudku súdnej lekárky Michaely Rendekovej, ktorý dnes na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku prečítal prokurátor. viac »


Marčeka, ktorý v kauze vraždy Kuciaka priznal vinu, vyčlenili na samostatné konanie

Marčeka, ktorý v kauze

03.02.2020 09:50

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vylúčil v pondelok prípad obžalovaného Miroslava M. na samostatné konanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa predsedníčky senátu Ruženy Sabovej tak senát urobil pre urýchlenie konania vzhľadom na to, že sa Miroslav Marček priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, Martinu ... viac »


Kollár o Dankovom telefonáte so Zsuzsovou: On o komunikácii klamal, to je problém

Boris Kollár

02.02.2020 13:57

BRATISLAVA - Ako jediný som sa priznal ku komunikácii s Alenou Zsuzsovou, uviedol v relácii TV Markíza Na telo s Michalom Kovačičom líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. Reagoval tým na zverejnené telefonáty obžalovanej v kauze vraždy Jána Kuciaka Aleny Zsuzsovou s predsedom národniarov a Národnej rady SR Andrejom Dankom. viac »


Súd v kauze vraždy Kuciaka pokračuje: Vypovedať majú znalkyne, prehovorí konečne aj Zsuzsová?

Súd v kauze vraždy

02.02.2020 08:15

BRATISLAVA - V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej majú v pondelok (3. 2.) pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedať dve znalkyne z odboru antropológie. Obhajoba Mariana Kočnera žiada predvolať znalca, ktorý analyzoval zaistené telefóny a USB kľúče. viac »


Unikla ďalšia komunikácia: Kočner písal aj Dankovi

Unikla ďalšia komunikácia: Kočner
Foto

30.01.2020 11:00

BRATISLAVA - O tri roky budeme sedieť na koaličnej rade v zátoke, písal obžalovaný Marian Kočner predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi. Kočner si s Dankom vymenil viac ako 60 správ. Šéf parlamentu sa bráni tým, že sa ho snažil odbiť a vyhýbal sa mu ako čert krížu. viac »


K spomienkovým zhromaždeniam za Kuciaka a Kušnírovú sa zatiaľ pripojilo 51 miest

Rodičia zavraždeného novinára Jána

28.01.2020 12:35

BRATISLAVA – Iniciatíva Za slušné Slovensko pripravuje na 21. februára spomienkové zhromaždenia za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Ako píšu na sociálnej sieti, pri príležitosti druhého výročia ich smrti sa budú konať podujatia v 51 slovenských mestách. Zhromaždenia sú naplánované aj v zahraničných mestách, a to ... viac »


ROZHOVOR s mužom, ktorý sledoval Kuciaka: Podozrivé zapojenie ľudí zo SIS

Štefan Mlynarčík a Miroslav

27.01.2020 00:01

BRATISLAVA - Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej naberá na obrátkach. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu sa postupne vystriedali všetci hlavní aktéri brutálnej popravy, ktorá mení dejiny Slovenska. Vypovedal aj bývalý príslušník ŠtB Miroslav Kriak. viac »


Megaproces v skratke: Spoveď o ľuďoch zo SIS, Kuciak označil Kočnera za mafiánskeho krstného otca

Šiesty deň hlavného pojednávania
FotoVideo

23.01.2020 11:29

PEZINOK - Okrem silných emócií sprevádza hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka aj množstvo prekvapivých momentov. Jedným z nich bola aj výpoveď Miroslava Kriaka, ktorý s Petrom Tóthom sledoval novinárov. viac »


ONLINE Vypovedal šéf komanda, ktoré špehovalo aj Kuciaka: Šokujúce slová o sledovaní novinárov

ONLINE Vypovedal šéf komanda,
FotoVideo

22.01.2020 17:59

PEZINOK - Obžalovaný Marian Kočner, ktorý si mal objednať vraždu novinára Jána Kuciaka, doteraz k tomuto skutku vypovedať nechcel. Rovnako ani Alena Zsuzsová, ktorá mala podľa obžaloby vraždu sprostredkovať. Dnes ich však súd chce vypočuť. viac »


Kriak zo sledovacieho komanda Tótha bol najatý, aby sledoval dílerov drog

Kriak zo sledovacieho komanda

22.01.2020 17:30

PEZINOK - Miroslav Kriak, ktorý bol podľa vlastných slov najatý Petrom Tóthom, si myslel, že má sledovať užívateľov a dílerov drog. To, že novinár Ján Kuciak ním nie je, pochopil okamžite. Fotografie zo sledovania majú byť tie isté, ktoré mala ukazovať Alena Zs. Zoltánovi Andruskóovi. Uviedol to vo svojej svedeckej výpovedi pred senátom Špecializovaného ... viac »


Spomienkové akcie vo viac ako 40 mestách: Slovensko si bude pripomínať vraždu novinára

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka

21.01.2020 18:50

BRATISLAVA - Iniciatíva Za slušné Slovensko si zhromaždeniami vo viac ako 40 mestách a obciach 21. februára pripomenie úmrtie Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ako ďalej informovali zástupcovia iniciatívy, vyzývajú verejnosť k vytvoreniu udalostí v rámci „Týždňa Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej“, ktoré by sa konali od 21. februára do 28. februára ... viac »


Na záver utorkového pojednávania sa hovorilo aj o Petrovi Molnárovi: V stredu príde aj Zsuzsová

Na záver utorkového pojednávania

21.01.2020 18:23

PEZINOK - Na záver utorkového pojednávania vypovedali pred senátom Špecializovaného trestného súdu svedkovia Zsolt Mészárosz a Peter Koczkás o vražde Petra Molnára. Z tej sú obžalovaní údajní vykonávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka. viac »


Najčítanejšie články