Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Vražda Jána Kuciaka

Obvinení v prípade vraždy novinára Kuciaka: Obžalobou Kočnera to nekončí, myslí si Zlatica Kušnírová

Ľudia prišli zapáliť sviečku za brutálne zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú

Ľudia prišli zapáliť sviečku za brutálne zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú

pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Presne po roku a ôsmich mesiacoch od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú, Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa. Prezident policajného zboru Milan Lučanský rozpustil vyšetrovací tím. viac »

AKTUÁLNE Posun v prípade lustrácie zavraždeného Kuciaka: Vorobjova obvinili zo zneužitia právomocí

AKTUÁLNE Posun v prípade

27.09.2019 15:25

BRATISLAVA - Inšpekcia ministerstva vnútra vo štvrtok ráno zadržala troch funkcionárov NAKA, medzi nimi aj Pavla Vorobjova, ktorý mal lustrovať novinárov. Vorobjov opustil Úrad inšpekčnej služby až v piatok popoludní. viac »


Funkcionári NAKA skončili v putách: Vorobjov lustroval novinárov, Kočner si písal o dohode s Milanom

Milan Miháli, Pavol Vorobjov,

27.09.2019 07:55

BRATISLAVA - Kauza lustrácie novinárov, medzi ktorými bol aj zavraždený Ján Kuciak, naberá na obrátkach. Najnovšie Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala funkcionárov NAKA. Medzi nimi je aj Pavol Vorobjov, bývalý riaditeľ Spravodajskej jednotky NAKA a súčasný zástupca riaditeľa NAKA Milan Mihálik. viac »


MIMORIADNA SPRÁVA Zadržali policajta, ktorý lustroval Kuciaka a ďalších novinárov

Ján Kuciak

26.09.2019 14:24

BRATISLAVA - Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala bývalého riaditeľa Spravodajskej jednotky finančnej polície Pavla Vorobjova. Ten mal lustrovať novinárov, medzi nimi aj zavraždeného Jána Kuciaka. viac »


Šátek kritizuje salámovú metódu pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka: Mohli obviniť aj ďalších

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka
Foto

25.09.2019 12:50

BRATISLAVA - Hlavná časť vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka, pri ktorej zabili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, skončila. Pokračovať sa bude tým, že sa všetky strany budú oboznamovať s výsledkami a môžu navrhnúť ďalšie dokazovanie. To vyšetrovateľ buď prijme alebo podá návrh na obžalobu. Obvinených v prípade je momentálne päť osôb. viac »


Dojemný odkaz Kuciakovcov: Pravda musí vyjsť najavo! Zla je ešte stále veľmi veľa

Rodičia zavraždeného novinára Jána
Foto

21.09.2019 15:58

ŽILINA - Včera sa po siedmich mesiacoch uskutočnilo ďalšie zhromaždenie iniciatívy Za slušné Slovensko v niekoľkých mestách na Slovensku aj vo svete. Na žilinskom Námestí Andreja Hlinku vystúpili rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka. V ostatných mestách sa čítal ich list. viac »


ONLINE Ľudia po mesiacoch opäť vyjdú do ulíc: VIDEO Za slušné Slovensko vyzýva Kováčika, odstúpte

Zhromaždenie organizované iniciatívou Za

20.09.2019 17:30

BRATISLAVA - Po dlhšej odmlke sa koná ďalšie zhromaždenie iniciatívy Za slušné Slovensko. Požiadavky iniciatívy ostávajú rovnaké, no toto zhromaždenie reaguje na situáciu okolo Moniky Jankovskej, ale aj okolo Dušana Kováčika. Zhromaždenia sa budú konať v dvanástich mestách na Slovensku a v piatich zahraničných mestách. Zhromaždenie bude prvýkrát bez ... viac »


Jaroslav Haščák vypovedal na NAKA: Otázky o vzťahu s Kočnerom a citlivé sms-ky

Jaroslav Haščák vypovedá na
Foto

19.09.2019 11:58

NITRA - V kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka z februára minulého roka vypovedá ďalší dôležitý svedok. Na výsluch NAKA sa do Nitry dostavil známy finančník a šéf Penty Jaroslav Haščák. viac »


Prípad Antonino Vadala opäť na pretrase: Polícia v centre diania, vážne podozrenie z nečinnosti

Prípad Antonino Vadala opäť
Foto

15.09.2019 08:10

BRATISLAVA - Inšpekčná služba sa rozhodla začať vyšetrovať nečinnosť polície, ktorá v čase, keď sa začalo meno Antonino Vadala v súvislosti s kalábrijskou mafiou spomínať, údajne nekonala. Meno Vadala spomenul vo svojom nedokončenom článku aj zavraždený novinár Ján Kuciak, ktorý v ňom popisoval biznis na východe Slovenska, v ktorom Talian figuroval. viac »


Sťažnosť Kočnera v prípade vraždy Kuciaka zamietli

Marian Kočner

13.09.2019 13:05

BRATISLAVA - Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) opätovne zamietol sťažnosť Mariana K. a jeho obhajcu Mareka Paru voči obvineniu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Parovi uznesenie o zamietnutí sťažnosti doručili v piatok. viac »


Špeciálny prokurátor Kováčik kritizuje úniky zo spisu v prípade vraždy Kuciaka: Pomoc podozrivým

Špeciálny prokurátor Kováčik kritizuje

10.09.2019 13:00

BRATISLAVA - Úniky a následné medializovanie informácií z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej mohli dať dostatočný čas podozrivým osobám pripraviť sa na možné úkony polície. viac »


Kauzy príprav vrážd prokurátorov a advokáta: Obavy z Marčeka, rizikový vzťah s priateľkou

Obvinený Miroslav M.
Foto

08.09.2019 11:58

BRATISLAVA - V prípadoch príprav vrážd prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica figurujú štyria obvinení - Alena Zsuzsová, Miroslav Marček, Tomáš Szabó a Zoltán Andruskó. Práve poslední dvaja menovaní mali mať strach, že ich Marček prezradí. A mali na to aj dôvod. viac »


Mercedes, na ktorom sa vozila Zsuzsová, bol písaný na milionára Struhára: Ten sa zbavuje spoločnosti

Alena Zsuzsová bola vypovedať

06.09.2019 21:20

ZLATÉ MORAVCE - Aj napriek tomu, že Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, nikde oficiálne nepracovala, zle si rozhodne nežila. Pár mesiacov po vražde sa pred jej domov objavilo aj luxusné auto so zlatomoraveckou poznávacou značkou. Písané bolo na spoločnosť KTL ZM, ktorá sa špecializuje na lakovanie a 90 percent jej ... viac »


AKTUÁLNE Kauza vraždy novinára: Obvinený Andruskó by mal vypovedať ako svedok

Zoltán Andruskó

06.09.2019 21:18

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ vylúčil Zoltána Andruskóa, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho partnerky Martiny Kušnírovej (†27), na samostatné konanie, vypovedať bude ako svedok. viac »


Daňová kauza Zoltána Andruszka z prípadu Kuciak: Pojednávanie pokračuje v pondelok

Zoltán Andruskó

31.08.2019 17:26

BRATISLAVA - V pondelok pokračuje na Okresnom súde Bratislava V pojednávanie v daňovej kauze Zoltána Andruszka, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Na programe pojednávania by mali byť výsluchy svedkov. viac »


Bývalý policajný prezident Gašpar chce vysvetľovať okolnosti okolo vraždy Kuciaka

Tibor Gašpar

27.08.2019 19:00

BRATISLAVA - Séria statusov na sociálnych sieťach a videí má verejnosti v rámci projektu "Oklamaní" ozrejmiť okolnosti po vražde novinára Jána Kuciaka. Pripravuje ich bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Ako napísal na sociálnej sieti, chcel by napríklad vysvetliť, aká bola činnosť polície a jeho samotného ako prezidenta Policajného zboru v prvých ... viac »


Saková: Lustrácie sú širokospektrálna téma, nie sú len záležitosťou MV SR

Denisa Saková

27.08.2019 15:20

BRATISLAVA - Nezákonné lustrácie sú širokospektrálna téma, netýkajú sa len registrov v rámci Ministerstva vnútra (MV) SR. Povedala to šéfka rezortu vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v súvislosti s lustráciami viacerých osôb v policajných registroch, ktoré vyšli na povrch pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. ... viac »


Výročie vraždy novinára Jána Kuciaka: Námestie SNP si rezervovala SaS, ponúka spoluprácu

Výročie vraždy novinára Jána

22.08.2019 17:30

BRATISLAVA - Námestie SNP v Bratislave si chceli na výročie zavraždenia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej rezervovať iniciatíva Za slušné Slovensko, ako i parlamentné OĽaNO aj SaS. Na miestnom úrade bratislavského Starého Mesta vyžrebovali vo štvrtok popoludní SaS. Povedal to hovorca starostky bratislavského Starého Mesta Matej ... viac »


Vyšetrovanie lustrácií podľa Sakovej pokračuje: Ministerka nevylučuje zmeny v legislatíve

Denisa Saková

21.08.2019 17:05

BRATISLAVA - Vyšetrovanie lustrácií novinárov podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej pokračuje a ona preto nemá informácie o jeho priebehu. Novinárom to povedala v stredu po rokovaní vlády. Spolu s policajným prezidentom Milanom Lučanským však prijíma opatrenia, aby sa riziko nezákonných lustrácií minimalizovalo. viac »


Výročie vraždy Kuciaka: SaS, OĽaNO aj Za slušné Slovensko ohlásili verejné zhromaždenie

Výročie vraždy Kuciaka: SaS,

21.08.2019 15:52

BRATISLAVA - Na druhé výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej 21. februára 2020 dnes ohlásili na Námestie SNP v Bratislave verejné zhromaždenia tri subjekty. A to strana Sloboda a Solidarita, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a fyzická osoba z iniciatívy Za slušné Slovensko. Potvrdil to hovorca bratislavského ... viac »


Zlatica Kušnírová rok a pol po vražde: Len ľudia v uliciach dokážu zmeniť krajinu

Zlatica Kušnírová rok a

21.08.2019 12:49

BRATISLAVA – Ľudia v uliciach, politické pády, čistky v polícii aj na prokuratúre, obvinenie človeka dovtedy chráneného mocnými. Vražda novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyvolala v spoločnosti vzburu, ktorá mala za následok zásadné zmeny v politickom svete. Matka zavraždenej Martiny Zlatica Kušnírová sa domnieva, že spoločnosť sa konečne zobúdza. ... viac »


Najčítanejšie články