Prieskumy preferencií pred parlamentnými voľbami 2020 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Prieskumy preferencií - parlamentné voľby 2020

Prieskumy preferencií politických strán pred parlamentnými voľbami 2020

15.11.2019 09:00

Vývoj preferencií politických strán pred voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky 2020 podľa relevantných prieskumných agentúr ako Focus, Polis, AKO, MVK. Pozrite si, ako sa menili preferencie strán počas roka a aký vplyv na popularitu strán mali najdôležitejšie udalosti. viac »

Prieskum preferencií politických strán FOCUS: november / 2019

 • Smer-SD 20.0%
   
 • PS/Spolu 11.7%
   
 • Za ľudí 10.6%
   
 • ĽSNS 10.3%
   
 • Sme rodina 7.0%
   
 • SNS 6.8%
   
 • KDH 5.7%
   
 • OĽaNO 5.7%
   
 • SaS 5.0%
   
 • Most-Híd 4.1%
   
 • SMK 3.5%
   
 • Vlasť 3.0%
   
 • Dobrá voľba 2.9%
   
Všetky prieskumy

Strany tu majú ďalší PRIESKUM: Kiskovci a PS/Spolu pokračujú v raste, SaSka v zóne ohrozenia

Strany tu majú ďalší
Foto

15.11.2019 08:45

BRATISLAVA - Politickou scénou rezonuje ďalší z prieskumov verejnej mienky. Politické strany tak teda opäť ukázali svoj výtlak v prípade, ak by sa voľby konali už dnes. Tie sú už však naozaj za rohom a do februára nezostáva veľa času. Na vzorke 1 111 respondentov sa konal od 9. do 13. novembra 2019. viac »


Expremiérka Radičová na margo moratória na prieskumy: V čase internetu nemá žiadny zmysel

Iveta Radičová
Foto

12.11.2019 10:20

BRATISLAVA - V čase internetu nemá moratórium na prieskumy žiadny zmysel. Uviedla to bývalá predsedníčka vlády a sociologička Iveta Radičová. Predĺženie predvolebného moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky zo 14 na 50 dní schválil parlament koncom októbra, zmenu podporili najmä poslanci Smeru-SD, SNS a ĽSNS. Prezidentka Zuzana Čaputová však novelu nepodpísala. viac »


Známy sociológ reaguje na situáciu v SaS: Časť voličov pravdepodobne zneistela

Známy sociológ reaguje na
Foto

12.11.2019 09:55

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita významne strácala podporu ešte pred odchodom členov, ktorí sa pridali k Demokratickej strane. Uviedol to sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus. viac »


Riaditeľ RTVS obhajuje neznámu prieskumovú agentúru: Stojí za ňou bývalá starostka z Bratislavy

Jaroslav Rezník a Tatiana
Foto

11.11.2019 18:00

BRATISLAVA - V najnovších prieskumoch sa objavila aj pomerne neznáma agentúra s názvom Actly, ktorá priniesla náhľad na verejnú mienku z pohľadu parlamentných volieb. Agentúra Actly je podľa riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka štandardná seriózna agentúra s ktorou verejnoprávna inštitúcia začala spolupracovať už pred letom na prierezovom celospoločenskom ... viac »


Svetové inštitúcie sú z nás zhrozené: Dĺžka navrhovaného moratória ich doslova prekvapila

Svetové inštitúcie sú z

11.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Prieskumy verejnej mienky sú tu od dôb ustanovovania parlamentnej demokracie a po udalostiach novembra 1989, kedy sa verejnosť dostala k vytúženej slobode sú stále neoddeliteľnou súčasťou informovania občanov. Na stole je teraz zákon, ktorý pripravilo pôdu pre 50-dňové moratórium pred parlamentnými voľbami. Prezidentka čaká, či poslanci ... viac »


Prichádza nový PRIESKUM: Kiska naďalej rastie, zlé správy pre Sulíkovu SaS a pokles Smeru

Prichádza nový PRIESKUM: Kiska
Foto

09.11.2019 14:28

BRATISLAVA - Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome októbra a novembra, zvíťazila by v nich strana Smer-SD s 20 percentami hlasov. Na druhom mieste by bola koalícia strán Progresívne Slovensko (PS) a Spolu - občianska demokracia s 11,7 percenta a tretia by skončila strana Za ľudí s 10,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus na ... viac »


PRIESKUM Víťaz volieb by bol jasný: Bugár aj Drucker mimo hry, prepad SaS až na hranicu

Michal Truban, Peter Pellegrini,

27.10.2019 19:29

BRATISLAVA - Parlamentné voľby by so ziskom 22 percent vyhral Smer-SD. Ako vyplýva z prieskumu volebných preferencií, ktorý pre televíziu Markíza realizovala agentúra Focus od 15. októbra do 22. októbra na vzorke 1 021 respondentov, do parlamentu by sa dostalo deväť politických strán. viac »


Ďalší prieskum aj s Harabinom! Smer aj Kiska mierne rastú, najväčší pád PS-Spolu

Robert Fico
Foto

14.10.2019 09:49

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, vyhral by ich SMER - sociálna demokracia. Druhú priečku v prieskume obsadila koalícia strán Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia, tretiu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. viac »


PRIESKUM Trojkoalíciu strán PS, Spolu a Za ľudí by zvažovala voliť takmer tretina voličov

Andrej Kiska, Miroslav Beblavý,

13.10.2019 15:11

BRATISLAVA - Trojkoalíciu strán Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia a Za ľudí by v prípade jej vzniku zvažovala voliť takmer tretina opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza. viac »


Najnovší PRIESKUM prekvapil: Nočná mora pre PS/Spolu, kiskovci posilňujú

Najnovší PRIESKUM prekvapil: Nočná

11.10.2019 10:10

BRATISLAVA – Strana Andreja Kisku Za ľudí si posilňuje pozíciu v rebríčku voličských preferencií. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý realizovala na vzorke 1 145 respondentov starších ako 18 rokov, pre televíziu JOJ. Podľa neho, ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, Za ľudí by získalo 10,3 percent hlasov a skončilo tak tretie. ... viac »


PRIESKUM Voľby by opäť vyhral Smer: SaS na hranici, Most-Híd za bránami parlamentu

PRIESKUM Voľby by opäť

28.09.2019 19:29

BRATISLAVA - Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali budúci víkend, vyhral by Smer-SD. Do parlamentu by sa dostalo deväť subjektov, medzi nimi by však nebol koaličný Most-Híd. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý sa uskutočnil 13. septembra až 18. septembra na vzorke 1 018 respondentov nad 18 rokov pre koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu. ... viac »


Výskumné agentúry sa búria: Prekáža im príprava zákona o moratóriu, odopieranie práva občanom

Výskumné agentúry sa búria:

28.09.2019 09:11

BRATISLAVA - Len prednedávnom sa nechali vysokí predstavitelia slovenskej politiky Andrej Danko a Robert Fico počuť, že nie sú spokojní s terajším stavom moratória volebných prieskumov pred voľbami. Slovenská asociácia výskumných agentúr (SAVA) sa v týchto dňoch búri a možné predĺžovanie moratória z dnešných 14 dní jasne kritizuje. viac »


Strany Most-Híd a SaS majú problém, tvrdí sociológ: Uvidíme, čo sa bude diať

Béla Bugár a Richard
Foto

21.09.2019 10:47

BRATISLAVA - Ak nedôjde k rozumnej kooperácii medzi maďarskými stranami, môžu prehrať všetci. Uviedol to sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus na základe výsledkov prieskumu voličských preferencií z tohto týždňa. Koaličná strana Most-Híd v ňom dosiahla jeden z najhorších výsledkov v ostatnom období. Focus jej nameral len 4,1 percenta. viac »


V novom PRIESKUME už aj Druckerovci: Kiska predbehol SaS, prvá trojka však stratila

Robert Fico, Michal Truban

19.09.2019 12:00

BRATISLAVA - Agentúra Focus v týchto dňoch prichádza s ďalším prieskumom verejnej mienky v oblasti politického diania. Politické percentá sa opäť modifikovali. Niektorí narástli a iní padli. Sú aj takí, ktorí sa nachádzajú hlboko pod hranicou piatich percent, ktoré sú vyžadované na to, aby sa hnutie do parlamentu dostalo. viac »


Danko vyhlásil, že volebné prieskumy sa falšujú! Šéf agentúry priznal, že ho chceli politici uplatiť

Andrej Danko

18.09.2019 15:00

BRATISLAVA – Podľa predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) by mali prieskumné agentúry zverejňovať, kto si ich objednáva spoločne s metodikou, ako dospeli k výsledkom prieskumu. Tie by sa pritom podľa neho nemali zverejňovať 30 dní pred voľbami. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade. viac »


Najnovší prieskum posilňuje Smer a kotlebovcov, najviac však vyrástol Kiska

Robert Fico, Michal Truban

13.09.2019 09:30

BRATISLAVA - S prieskumami verejnej mienky sa roztrhlo vrece. Zverejnený bol totiž ďalší výskum podpory parlamentných strán. Tentokrát za ním stála agentúra Polis, ktorej posledné merania sa uskutočňovali ešte v júni. Ak by sa voľby uskutočňovali v týchto dňoch, vyhral by ich s náskokom Smer-SD. viac »


Prvý prieskum po Kočnerovej Threeme: Smer neohrozený, pre Bugára je to stále bledšie

Prvý prieskum po Kočnerovej
Foto

20.08.2019 15:00

BRATISLAVA - Agentúra Focus prichádza s ďalším prieskumom politických stránk, a to po krátkej dobe. Nedávny prieskum od tej istej agentúry totiž pochádza len zo začiatku augusta, no odvtedy sa začala zverejňovať komunikácia medzi obvineným Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Ide o prvé čísla po tom, ako tieto správy začali byť zverejňované. V správach ... viac »


Nový prieskum je ranou opozícii aj Mostu: Kiska nad priepasťou, klesli aj PS a SNS

Michal Truban, Robert Fico
Foto

09.08.2019 11:44

BRATISLAVA - Po niekoľkých týždňoch prichádza agentúra Focus s ďalším prieskumom parlamentných strán. Prvé čísla hovoria, že oproti prieskumu z júna ide v niektorých prípadoch o značné zmeny. Kým vládny Smer nabral vzostupnú tendenciu, niektoré opozičné strany stratili podporu voličov. viac »


Ďalší volebný PRIESKUM: Percentá Smeru prekvapivo stúpajú, Bugár mimo parlamentu

Robert Fico a Béla

27.06.2019 15:15

BRATISLAVA - Zatiaľ čo posledný volebný prieskum pripisoval strane Smer-SD prvenstvo s 18,3 percentami, v tom najnovšom si polepšili. Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento víkend, stranu by volilo 20,3 percenta Slovákov. Na druhom mieste by sa s 15,7 percentami umiestnila koalícia strán PS a Spolu. viac »


Ďalší volebný PRIESKUM zamiešal kartami: Kollárovci padajú na rizikovú hranicu

Andrej Kiska a Boris

20.06.2019 09:18

BRATISLAVA – Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento víkend, vyhral by ich Smer-SD. Súčasná vládna koalícia Smeru, SNS a Mosta-Híd by nezískala parlamentnú väčšinu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA. Smer-SD v prieskume skončil na prvom mieste so ziskom 18,3 percenta. viac »


Najčítanejšie články