Katastrofy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Katastrofy

Neuveriteľná úľava v Austrálii: Na lesné požiare padá dážď, ľudia a hasiči cítia úľavu

Požiare v Austrálii

Požiare v Austrálii

16.01.2020 13:28

SYDNEY - Hustý dážď padal vo štvrtok v mnohých častiach východnej Austrálie, kde vyčíňajú požiare, a meteorológovia predpovedajú daždivé počasie aj naďalej. Je to určitá úľava po mesiacoch katastrofických požiarov, spôsobených tiež zmenou klímy. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. viac »

Ničivý hurikán Harvey má na svedomí ďalšiu obeť: Počet mŕtvych vzrástol na najmenej 42

Ničivý hurikán Harvey má

02.09.2017 06:35

HOUSTON - Na najmenej 42 mŕtvych sa zvýšil oficiálny počet obetí na životoch súvisiacich s tropickou búrkou Harvey, ktorá ešte ako hurikán zasiahla minulý týždeň americký štát Texas. S odvolaním sa na miestne úrady o tom v noci na dnes informovala agentúra AP. V okrese Harris, v ktorom leží aj záplavami mimoriadne postihnuté veľkomesto Houston, potvrdili ... viac »


Počet obetí stúpa: Tropická búrka Harvey si vyžiadala už najmenej 39 životov

Počet obetí stúpa: Tropická

01.09.2017 08:20

HOUSTON - Na najmenej 39 mŕtvych vzrástol oficiálny počet obetí záplav vyvolaných tropickou búrkou Harvey, ktorá ešte ako hurikán zasiahla minulý týždeň americký štát Texas. Informovala o tom agentúra AP s tým, že sedem nových úmrtí v noci nadnes nahlásil Inštitút forenzných vied v texaskom okrese Harris. viac »


Texas trápi monštrum: Voda z Harveyho by vytvorila mrakodrap nad celým Washingtonom

Hurikán Harvey devastuje USA

31.08.2017 12:40

HOUSTON - Podľa údajov meteorológov zo stredy rána napršalo zatiaľ v Texase a Louisiane takmer 93 biliónov litrov vody. Denník Washington Post prirovnal toto množstvo pre lepšiu predstavivosť k viacerým veciam. viac »


PRÁVE TERAZ Pre záplavy vybuchla chemická továreň neďaleko Houstonu

PRÁVE TERAZ Pre záplavy

31.08.2017 12:10

CROSBY - Neďaleko zaplaveného mesta Houston vybuchla chemická továreň. Záchranné zložky informovali, že v oblasti bolo počuť dva výbuchy a z miesta stúpa čierny dym. viac »


VIDEO Texas stále sužuje tropická depresia: Harvey si už vyžiadal najmenej 35 obetí

Hurikán Harvey devastuje USA
FotoVideo

31.08.2017 07:05

HOUSTON - Na najmenej 35 vzrástol už počet obetí tropickej búrky Harvey, ktorá zasiahla americký štát Texas. Ďalších 17 ľudí zostáva stále nezvestných, informovala dnes agentúra Reuters. Búrka a ňou spôsobené rozsiahle záplavy vyhnali od minulého piatka z domovov okolo 32.000 ľudí, ktorí sa uchýlili do viac ako 230 provizórnych útulkov a evakuačných centier. viac »


FOTO Trump navštívil zničený Texas, v zaplavenom Houstone ľuďom zakázali vychádzať z domovov

Donald Trump v zničenom
Foto

30.08.2017 08:35

HOUSTON - Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou a niekoľkými ministrami pricestoval v utorok do mesta Corpus Christi v štáte Texas, ktorý v dôsledku tropickej búrky Harvey postihli rozsiahle záplavy. viac »


FOTO Živelná pohroma v USA: Metropola Texasu sa topí vo vode, obrovské škody

Ulice Houstonu po prívalových
Foto

28.08.2017 10:15

HOUSTON - Juh Texasu zasiahol v piatok večer hurikán Harvey, ktorý vtedy dosahoval štvrtú z piatich kategórií podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice. Po príchode nad pevninu síce rýchlo zoslabol na tropickú búrku, do oblasti medzi mestami Corpus Christi a Houstonom však priniesol extrémne dažde. viac »


Katastrofálny zosuv pôdy v Afrike ráta tisíc zranených: Z tragédie obviňujú aj vládu

Katastrofálny zosuv pôdy v

28.08.2017 07:15

FREETOWN - Zosuv pôdy a záplavy, ktoré 14. augusta zasiahli Freetown, hlavné mesto západoafrického štátu Sierra Leone, si vyžiadali už viac ako 1000 mŕtvych. V nedeľu to počas bohoslužieb za obete uviedli miestni predstavitelia, na ktorých sa odvolala agentúra AP. viac »


Hurikán Harvey zasiahol americký Texas: Obrovské škody, počasie si pripísalo už dve obete!

Hurikán Harvey zasiahol americký
Foto

27.08.2017 18:26

CORPUS CHRISTI - Hurikán Harvey, ktorý v piatok v noci zasiahol pevninu amerického štátu Texas zoslabol na tropickú búrku, no aj napriek tomu môže na jeho území spôsobiť značné škody. odľa Národného hurikánového centra (NHC), môže mať dážď sprevádzajúci živel za dôsledok rozsiahle záplavy. viac »


VIDEO Nebezpečný Hurikán Harvey v Texase: Obyvatelia v strachu, Trump vyhlásil stav katastrofy

VIDEO Nebezpečný Hurikán Harvey
FotoVideo

26.08.2017 13:58

WASHINGTON - Hurikán Harvey, ktorý sa vytvoril v Mexickom zálive, v noci nadnes zosilnel na tropickú búrku štvrtej kategórie podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice. Stalo sa tak krátko predtým, než začal zasahovať juhovýchod amerického štátu Texas. Hurikán sprevádza vietor dosahujúci ustálenú rýchlosť až 233 kilometrov za hodinu. viac »


Počet obetí tajfúnu Hato stále narastá: Škody po celej Číne sú obrovské

Záplavy spôsobené tajfúnom Hato
Video

24.08.2017 06:55

MACAO - Na prinajmenšom 12 mŕtvych a stovky zranených stúpol počet obetí silného tajfúnu Hato, ktorý zasiahol v stredu juh Číny vrátane Hongkongu a Macaa a následne pokračoval smerom na západ. S odvolaním sa na čínske médiá a úrady o tom dnes informovala agentúra AP. viac »


MIMORIADNE Taliansky ostrov s turistami zasiahlo zemetrasenie, úspešné vyslobodenie z pekla

MIMORIADNE Taliansky ostrov s
FotoVideo

22.08.2017 14:52

CASAMICCIOLA - Záchranári na talianskom ostrove Ischia, ktorý v pondelok večer zasiahlo zemetrasenie, potvrdili druhú obeť. Telo ženy vytiahli z ruín domu v oblasti mestečka Casamicciola. V troskách domu pátrali aj po deťoch. viac »


FOTO Ničivý dážď zabíja: Záplavy a zosuvy pôdy majú na svedomí stovky životov, hrozia ďalšie straty

Prívalové dažde sužujú život
Foto

19.08.2017 06:55

NAÍ DILLÍ - Vyše 400 obetí na životoch si v uplynulých siedmich dňoch vyžiadali v Indii, Nepále a Bangladéši záplavy a zosuvy pôdy vyvolané monzúnovými dažďami. Ničivé povodne zároveň v tejto oblasti ovplyvnili životy viac ako 16 miliónov ľudí, z ktorých mnohým podľa Červeného kríža hrozí ochorenie, hlad či smrť. viac »


FOTO Zosuv pôdy v Sierra Leone má 312 obetí: Márnica je posiata mŕtvolami

FOTO Zosuv pôdy v
Foto

14.08.2017 21:12

FREETOWN - Na najmenej 312 sa zvýšil počet obetí, ktoré prišli o život po dnešnom ničivom zosuve pôdy neďaleko Freetownu, metropoly západoafrického štátu Sierra Leone. Takéto číslo uvádza Červený kríž. Tamojšia vláda údaj doposiaľ nepotvrdila, no sierraleonský viceprezident tiež hovoril o "stovkách obetí". viac »


Indonézsky ostrov Sumatra zasiahlo silné zemetrasenie

Indonézsky ostrov Sumatra zasiahlo

13.08.2017 06:21

JAKARTA - V blízkosti indonézskeho ostrova Sumatra dnes udrelo zemetrasenie o sile 6,5 stupňa. Informovala o tom americká geologická služba USGS. viac »


Počet obetí stúpa: Zemetrasenie v Číne si vyžiadalo 19 mŕtvych a 247 zranených

Počet obetí stúpa: Zemetrasenie

09.08.2017 11:45

PEKING - Na 19 stúpol počet obetí utorňajšieho zemetrasenia v stredočínskej provincii S'-čchuan, kde sa nachádza aj známy národný park Ťiou-čaj-kou (Údolie Ťiou-čaj). Zranenia utrpelo 247 ľudí, 40 z nich vážne, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady. viac »


Gréckom otriaslo zemetrasenie, dvaja mŕtvi: Hrôzy Slovenky na Rodose, dramatická noc v hoteli

Gréckom otriaslo zemetrasenie, dvaja
Foto

21.07.2017 13:51

BRATISLAVA/RODOS - Najmenej dva ľudské životy a viac ako stovku zranených si na gréckom ostrove Kos v Egejskom mori vyžiadalo zemetrasenie, ktoré bolo v noci na dnes zaznamenané pri grécko-tureckej námornej hranici. Otrasy bolo cítiť na pobreží Turecka a aj na ďalších gréckych ostrovoch. Na jednom z nich dovolenkovala v tom čase aj Slovenka so svojím ... viac »


VIDEO Vietnam zaplavila veľká voda: Povodne si zobrali 13 životov

VIDEO Vietnam zaplavila veľká
Video

12.07.2017 09:15

HANOJ - Najmenej 13 ľudí už zahynulo pri záplavách, ktoré od konca minulého týždňa sužujú severnú časť Vietnamu. Jedna ďalšia osoba je nezvestná. S odvolaním sa na miestne úrady o tom dnes informovala agentúra DPA. viac »


Silné zemetrasenie zasiahlo strednú časť Filipín: Hovorí sa o viac ako desiatich zranených

Ilustračné foto

06.07.2017 12:14

MANILA - Strednú časť Filipín zasiahlo dnes silné zemetrasenie, ktoré vyvolalo paniku medzi obyvateľmi a podľa prvých informácií si vyžiadali viac ako desať zranených. Filipínsky vulkanologický a seizmologický ústav uviedol, že očakáva materiálne škody, ako aj ďalšie otrasy. viac »


VIDEO Európa zápasí s pekelnými požiarmi: Makarská v plameňoch, pád lietadla v Portugalsku

VIDEO Európa zápasí s
Video

20.06.2017 20:30

ZÁHREB - Požiar, ktorý počas víkendu ohrozoval zalesnené územie medzi prímorskými letoviskami Tučepi a Podgora sa podarilo dostať pod kontrolu, uviedol chorvátsky server 24sata.hr. V pondelok skoro ráno však vypukol nový požiar, vo vzdialenosti asi desať kilometrov od predchádzajúceho ohniska plameňov. viac »


Najčítanejšie články