Najaktuálnejšie správy z prezidentských volieb 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 20. marec 2019. Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav.

Správy z prezidentských volieb 2019

MIMORIADNE Čaputová oznámila odchod z vedenia strany

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

Aktualizujeme pred 12 hodinami

BRATISLAVA - Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová sa vzdala funkcie podpredsedníčky v strane Progresívne Slovensko. Potvrdil to dnes jej hovorca Martin Burgr. Čaputová vyhrala prvé kolo volieb a už v prvých debatách v nedeľu uviedla, že to má v pláne. Dnes oficiálne doručila svoju žiadosť strane. viac »

Mojich nominantov nepúšťajú do volebných komisií, tvrdí Štefan Harabin

Mojich nominantov nepúšťajú do
Video

17.03.2019 01:00

BRATISLAVA - Prezidentský kandidát Štefan Harabin má informácie o tom, že jeho nominantov nepúšťajú do volebných komisií, a naďalej sa napriek predbežným výsledkom domnieva, že postúpi do druhého kola volieb. viac »


Robert Mistrík gratuluje Čaputovej, ľudí žiada, aby ju volili aj v druhom kole

Robert Mistrík gratuluje Čaputovej,

17.03.2019 00:40

BRATISLAVA - Robert Mistrík gratuluje Zuzane Čaputovej k výsledku v prvom kole prezidentských volieb. Apeluje na voličov, aby ju prišli voliť aj v druhom kole 30. marca. Čaputová má podľa predbežných neoficiálnych výsledkov vyše 39 percent hlasov a v druhom kole by sa mohla stretnúť s Marošom Šefčovičom (vyše 18 percent). viac »


Zuzana Čaputová priebežne dominuje vo všetkých samosprávnych krajoch

Zuzana Čaputová priebežne dominuje

17.03.2019 00:25

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová podľa priebežných výsledkov prvého kola prezidentských volieb dominuje v každom z ôsmich samosprávnych krajov. viac »


Prezidentský kandidát Milan Krajniak: Pre dobrú vec sme urobili maximum

Prezidentský kandidát Milan Krajniak:
Foto

17.03.2019 00:10

BRATISLAVA - Bez ohľadu na výsledok volieb ostane pocit, že sme pre dobrú vec urobili všetko, čo sme vládali. Vo svojom volebnom štábe to v poďakovaní sa svojim spolupracovníkom povedal kandidát na prezidenta Milan Krajniak. viac »


Podľa Čaputovej predbežné výsledky vyzerajú fajn, vstup do druhého kola ešte neoslavuje

Podľa Čaputovej predbežné výsledky
Foto

16.03.2019 23:55

BRATISLAVA – Podľa kandidátky na prezidentku Zuzany Čaputovej vyzerajú predbežné výsledky fajn a napĺňajú ju optimizmom. Vyjadrila sa tak pre médiá po skončení moratória a v čase, keď bolo sčítaných zhruba 20 percent hlasov. viac »


Igor Matovič sa ospravedlnil za poslanca, ktorý narušil voľby v Medzanoch: Mal by odstúpiť

Igor Matovič sa ospravedlnil

16.03.2019 23:47

BRATISLAVA - Incident s volebnou urnou v obci Medzany v okrese Prešov má na svedomí obecný poslanec, ktorý sa do zastupiteľstva dostal s podporou OĽaNO. Potvrdil to líder OĽaNO Igor Matovič, ktorého incident mrzí, ospravedlnil sa zaň a bol by rád, keby sa tento poslanec vzdal mandátu a dostal trest. viac »


Krajania vítajú postoj premiéra Pellegriniho k voľbám prezidenta SR v zahraničí

Krajania vítajú postoj premiéra

16.03.2019 23:11

BRATISLAVA - Svetové združenie Slovákov v zahraničí (SZSZ) víta vyhlásenie predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD), že možnosť voliť hlavu štátu aj občanmi SR v zahraničí má jeho podporu. Informoval o tom predseda SZSZ Vladimír Skalský. viac »


Prezidentské voľby 2019: Zuzanu Čaputovú prišiel osobne podporiť aj Robert Mistrík

Prezidentské voľby 2019: Zuzanu

16.03.2019 23:00

BRATISLAVA - Zuzanu Čaputovú prišiel do jej volebného štábu podporiť aj Robert Mistrík. Tento kandidát s podporou strán Sloboda a Solidarita a Spolu bol spočiatku považovaný za favorita volieb, napokon sa však koncom februára vzdal v jej prospech. viac »


Väčšina volebných miestností sa uzavrela, predĺžené hlasovanie bude na dvoch miestach

Väčšina volebných miestností sa

16.03.2019 22:25

BRATISLAVA - Drvivá väčšina volebných miestností na Slovensku sa uzavrela. Novinárom to potvrdil predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány s tým, že priebeh volieb zhodnotil ako relatívne pokojný. viac »


ONLINE Voľby prezidenta sa dramatizujú: Smrť, opitý poslanec v akcii a mediálne faux pas

ONLINE Voľby prezidenta sa
Foto

16.03.2019 20:45

BRATISLAVA - Dlhoočakávaná voľba nového prezidenta je tu. Volebné miestnosti sú otvorené od siedmej rána a prví občania postupne pristupujú k volebným urnám. Slováci majú na výber z trinástich kandidátov. Medzi nimi sú dve ženy. Pozor, aby ste zahlasovali správne a vás hlas bol platný. viac »


Kočnerov parťák obvinený z podvodu dohliada na voľby za ĽSNS: Škandál, otvoril urnu pred koncom

Štefan Ágh

16.03.2019 20:44

BRATISLAVA - V petržalskej komisii sedí Štefan Ágh, spoločník Mariana Kočnera, ktorý je takisto obvinený v kauze zmenky. Ľudí, ktorí tam prišli voliť, to pobúrilo. Ágh bol totiť v minulosti Kočnerovým blízkym obchodným partnerom i kamarátom. Do komisie ho nominovala Kotlebova strana. viac »


Dráma počas prezidentských volieb na východe: FOTO Ukradli a rozbili urnu, voľby sa predĺžia

Dráma počas prezidentských volieb
Foto

16.03.2019 20:42

MEDZANY - V obci Medzany v okrese Prešov bola hodinu a 16 minút zatvorená okrsková volebná miestnosť. Došlo tam k incidentu s volebnou urnou. Volebná miestnosť je už podľa Silvie Keratovej z tlačového odboru ministerstva vnútra otvorená. viac »


Ďalší problém v Pezinku: Volebný lístok bol vopred zakrúžkovaný, je to neprípustné

Ďalší problém v Pezinku:

16.03.2019 20:41

BRATISLAVA – Prvé kolo volieb prezidenta SR sa uskutočňuje v Bratislavskom kraji naďalej pokojne. Potvrdili to jednotlivé okresné volebné komisie. Okrem neskoršieho začiatku volieb vo volebnom okrsku 4 v Malackách však museli ráno riešiť aj podnet v Pezinku. viac »


Komisia pre voľby eviduje menej ako 30 podnetov, denníkom by sa malo zaoberať ministerstvo kultúry

Predseda Štátnej komisie pre

16.03.2019 19:46

BRATISLAVA - V súvislosti s dnešným prvým kolom prezidentských volieb eviduje Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán menej ako 30 podnetov. Uviedol to predseda komisie Eduard Bárány. viac »


Prezidentské voľby: Premiér podporuje, aby občania SR mohli voliť hlavu štátu v zahraničí

Prezidentské voľby: Premiér podporuje,

16.03.2019 17:57

BANSKÁ BYSTRICA – Možnosť voliť hlavu štátu občanmi SR aj v zahraničí má podporu premiéra Petra Pellegriniho. Konštatoval to v sobotu po svojom volebnom akte v Banskej Bystrici. viac »


VIDEO Prezidentské voľby 2019: Premiéra vyrušil veľký počet kandidátov, treba mať viac rešpektu

VIDEO Prezidentské voľby 2019:
FotoVideo

16.03.2019 16:32

BANSKÁ BYSTRICA – Premiér Peter Pellegrini má od prezidentských volieb veľké očakávania a v noci sa nebude vedieť dočkať výsledku. Konštatoval to v sobotu popoludní po volebnom akte na Základnej škole Jána Bakossa v Banskej Bystrici. viac »


Prezidentské voľby 2019: V Leopoldove volilo asi 300 väzňov, medzi nimi aj známe tváre

Prezidentské voľby 2019: V

16.03.2019 16:27

LEOPOLDOV – Za múrmi prísne stráženej väznice v Leopoldove využilo svoje právo voliť prezidenta republiky zhruba tristo obvinených a odsúdených, ktorí mali vopred vybavené hlasovacie lístky. Do väznice za nimi s prenosnou volebnou schránkou prišli členovia jednej z okrskových volebných komisií z Leopoldova, ktorí tam strávili takmer štyri hodiny. viac »


FOTO Ako sme volili od Kováča po Kisku: Výnimočný Gašparovič, premiérový Schuster

Slovensko čaká na meno
Foto

16.03.2019 15:00

BRATISLAVA - Slovensko sa už o pár hodín dozvie výsledky prvého kola prezidentských volieb. Pôjde o v poradí šiestu voľbu, no piateho prezidenta, ktorého si občania vyberajú. Okrem Michala Kováča boli všetci prezidenti volený občanmi, prvým z nich bol Rudolf Schuster. Jedine Ivan Gašparovič bol prezidentom dve funkčné obdobia. V tohtoročných prezidentských ... viac »


Prezidentské voľby nie sú bezproblémové: Štátna komisia eviduje takmer 20 podnetov

Prezidentské voľby nie sú

16.03.2019 14:58

BRATISLAVA - Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán eviduje v súvislosti s dnešnými voľbami necelé dve desiatky podnetov. Novinárom to povedal predseda komisie Eduard Barány s tým, že komisia k podnetom buď zaujala stanovisko, alebo zabezpečuje dôkazy na neskoršie konanie. viac »


Prezidentské voľby s tragickým začiatkom: Zomrel predseda komisie, našli ho v kancelárii

Prezidentské voľby s tragickým

16.03.2019 14:57

JANICE – V obci Janice na juhu okresu Rimavská Sobota zomrel pred otvorením volebnej miestnosti predseda tamojšej okrskovej volebnej komisie. Informovala o tom starostka Marta Martinovicsová. viac »


Najčítanejšie články