Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Prezidentské voľby 2019: Kiska vyzval ľudí, aby prišli voliť, prezident musí mať silný mandát

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš
30.03.2019 11:57

POPRAD – Prezident Andrej Kiska v sobotu odovzdal svoj voličský hlas so svojou manželkou tradične v Poprade. V rozhovore s novinármi vyzval ľudí, aby prišli voliť, pretože nová hlava štátu musí mať silný mandát.Čítajte aj: PREZIDENTSKÉ VOĽBY Najmocnejší už odvolili: VIDEO Premiér vyzýva ľudí, hlas odovzdal aj Kiska


„Verím, že ľudia si nájdu čas a prídu voliť, aj keď je dnes krásny jarný deň. Čím viac voličov príde a odovzdá svoj hlas novému prezidentovi, tým silnejší mandát bude mať,“ zdôraznil Kiska. Základnou úlohou prezidenta je podľa neho apelovať na zodpovedných, aby prinášali riešenia a ukazovali ľuďom hmatateľné výsledky.

Andrej Kiska s manželkou
Andrej Kiska a manželka
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Konštatoval, že mnohí občania Slovenska volili v prvom kole extrémizmus, avšak často nie preto, že sú sami extrémisti. „Je to akýsi vzdor,“ povedal Kiska. Zároveň požiadal tých voličov, ktorých kandidáti sa nedostali do druhého kola a možno uvažujú, či vôbec ísť v druhom kole voliť, aby prišli k urnám.

Počas tohto víkendu by sa mali Slováci dozvedieť meno jeho nástupcu. Dosluhujúci prezident však nostalgiu necíti. „Určite si kladiem veľké výzvy a chcem pomôcť našej krajine. Takže pre mňa sa veľmi rýchlo otvára ďalšia kapitola môjho života. Vidíme, čo sa deje na vnútropolitickej scéne, vychádzajú stále nové a nové informácie okolo Kočnera a nový prezident alebo prezidentka nebude v jednoduchej pozícii,“ konštatoval Kiska, ktorý verí, že ľudia si v sobotu vyberú správne. 

Andrej Kiska a manželka
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš


Galéria

Andrej Kiska Andrej Kiska a manželka Andrej Kiska a manželka Andrej Kiska a manželka

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Adriána Hudecová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články