°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Bugár si stojí za svojím! Ak Smer-SD navrhne tajnú voľbu kandidátov na ÚS, Most-Híd to nepodporí

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
25.09.2019 15:10

BRATISLAVA - Ak Smer-SD v stredu v pléne navrhne tajnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov, poslanci za Most-Híd tento návrh nepodporia. Vyhlásil to predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Podľa svojich slov dúfa, že sa podarí zvoliť chýbajúci počet kandidátov. Dohoda v koalícii na menách kandidátov podľa neho zatiaľ nie je, rokovať má o nich Koaličná rada.


"Smeráci budú navrhovať, predpokladám, tajnú voľbu, za ktorú nebudeme hlasovať, teda bude verejná," povedal Bugár a zopakoval, že je za verejnú voľbu. "Ak to niekto znovu bude blokovať, aby každý vedel, že sme to neboli my," vysvetlil dôvody. Šéf Mosta-Híd tiež dodal, že lídri sa majú o dohode na menách rozprávať na Koaličnej rade a následne bude aj klub strany.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v stredu po rokovaní vlády uviedol, že má veľkú nádej, blížiacu sa k 99 percentám, že sa zvyšných kandidátov podarí zvoliť. Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) zase v stredu vyzval poslancov, aby ukončili voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR zvolením potrebného počtu kandidátov.

Podvečer majú poslanci NR SR opäť voliť kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. Ide už o piatu voľbu, doteraz sa plénu nepodarilo zvoliť dostatočný počet kandidátov, ktorých by ponúklo prezidentke Zuzane Čaputovej. Vybrať by mali ešte štyroch chýbajúcich kandidátov. Do aktuálnej voľby sa prihlásilo 16 uchádzačov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články