°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Trnava bez zmeny na primátorskom poste: Občania opätovne zvolili Petra Bročku

Peter Bročka
Peter Bročka
Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
11.11.2018 11:52

TRNAVA - Staronovým primátorom Trnavy sa stal Peter Bročka. Potvrdil to hovorca Trnavy Pavol Tomašovič.


„To, čo rozhodlo, je skôr otázka pre voličov. Ja dúfam, že za tie štyri roky sme posunuli mesto naozaj dopredu, ľudia si to všimli a ocenili to," povedal Bročka. Na otázku, aké sú jeho plány s mestom na najbližšie štyri roky odpovedal, že najprv musí vedieť, ako bude vyzerať mestské zastupiteľstvo.

„Je pekné byť primátorom, ale je veľmi ťažké byť primátorom v meste, kde nemáte podporu mestského zastupiteľstva," vysvetlil staronový šéf Trnavy. Podľa informácií v jednej z volebných miestností získal staronový primátor 237 hlasov, kým druhý v poradí len 37. Bročka pôsobí na poste primátora od roku 2014.

Zaujímavosťou je, že všetci primátori Trnavy zvolení po roku 1989 mali priezvisko začínajúce na písmeno B. Prvým bol Imrich Borbély, ďalším Štefan Bošnák. Pred Bročkom sedel do 12. decembra 2014 v kresle primátora Vladimír Butko.

Na funkciu trnavského primátora sa v tohtoročných komunálnych voľbách okrem Bročku uchádzalo šesť kandidátov - Marián Galbavý (nezávislý kandidát), Rastislav Mráz (KDH, SZS, SDKÚ-DS), Peter Ondrejka (nezávislý kandidát), Vanesa Šteinereová (nezávislá kandidátka), Peter Tomeček (Národná koalícia) a Igor Válek (Smer-SD, SNS). Pôvodne zaregistrovaný Stanislav Žigmund (Strana rómskej koalície) sa kandidatúry vzdal. O 31 miest poslancov sa uchádzalo 154 kandidátov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články