Únos Vietnamca - aktuálne správy z vyšetrovania | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 24. január 2019. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Únos Vietnamca

Ak bolo Slovensko zapletené do kauzy únosu Vietnamca, bolo to nevedome, myslí si Saková

Denisa Saková a Horst Seehoffer počas stretnutia v Berlíne. Rozprávali sa o únose Vietnamca.

Denisa Saková a Horst Seehoffer počas stretnutia v Berlíne. Rozprávali sa o únose Vietnamca.

03.01.2019 08:40

BRATISLAVA - Ak bolo Slovensko zapletené do únosu vietnamského občana a bol na to použitý vládny špeciál, bolo to nevedome. Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) s tým, že sú aj iné spôsoby, ako sa mohol dostať z krajiny. viac »

Kaliňák podľa strany SaS zavádza o únose Vietnamca a stále je na slobode

Robert Kaliňák

07.09.2018 11:12

BRATISLAVA - Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák podľa strany Sloboda a Solidarita zavádza o okolnostiach prepožičania vládneho špeciálu vietnamskej delegácii, ktorá ho s najväčšou pravdepodobnosťou využila na prepravu uneseného podnikateľa Trinh Xuan Thanha do Vietnamu. viac »


Zoznam ľudí vo vládnom špeciáli sa zvykne meniť do poslednej chvíle, tvrdí Saková

Ministerka vnútra Denisa Saková.

05.09.2018 15:20

BRATISLAVA - Zoznam cestujúcich a požiadavka o prelet vládneho špeciálu nad cudzím územím sa administruje niekoľko hodín či dní pred preletom. A veľakrát sa stane, že zoznam pasažierov sa mení do poslednej chvíle. viac »


Kaliňák reaguje na nové obvinenia o únose: Poliaci to chápu zle, ja som to robil pre dobro krajiny

Robert Kaliňák

03.09.2018 16:40

BRATISLAVA - Ministerstvo zahraničných vecí koncom minulého týždňa v rámci kauzy uneseného vietnamského zločinca informovalo, že v deň odletu upravilo ministerstvo vnútra žiadosť o prelet na Poľskom. Podľa upravenej žiadosti mal byť na palube ministerského lietadla aj Robert Kaliňák a mal letieť do Ruska. Exminister vnútra však vysvetlil aj tento krok. ... viac »


Ďalší zvrat v kauze únosu Vietnamca: Podivná zmena plánu v deň odletu, Kaliňák mal letieť do Ruska

Robert Kaliňák

31.08.2018 12:00

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra požiadalo o prelet slovenským vládnym špeciálom ponad územie Poľska 25. júla 2017 - teda deň pred odletom vietnamskej delegácie, v deň odletu (26. júla) žiadosť upravili. V upravenej žiadosti sa pritom uvádzalo, že slovenský vládny špeciál prepravuje vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka na pracovnú cestu do Ruska. viac »


Kauza únosu Vietnamca: Saková zbavila mlčanlivosti ďalších ľudí

Kauza únosu Vietnamca: Saková

28.08.2018 11:20

BRATISLAVA - Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vyhovela žiadosti vyšetrovateľa a v súvislosti s vyšetrovaním únosu vietnamského občana zbavila mlčanlivosti všetky požadované osoby. viac »


Fico zaútočil po kauze únosu Vietnamca: Kiska klamal! Pýtam sa, kto sa ospravedlní Kaliňákovi

Robert Fico počas tlačovej

20.08.2018 09:00

BRATISLAVA - Robert Kaliňák (Smer-SD) bol najlepším ministrom vnútra v histórii SR a šéf Smeru-SD Robert Fico sa pýta, kto sa Kaliňákovi ospravedlní za všetky klamstvá, čo sa naňho valia zo všetkých strán. viac »


Ficov exporadca prvýkrát prehovoril o kauze únosu: Kriminalizácia, za to, že som Vietnamec

Ficov exporadca prvýkrát prehovoril

16.08.2018 16:00

BRATISLAVA - Nezúčastňoval som sa na príprave, organizácii ani samotnom presune vietnamského štátneho príslušníka Trinha Xuana Thanha do Vietnamu a okrem medializovaných informácií o ňom nemám žiadne vedomosti, vyhlásil bývalý poradca expremiéra Roberta Fica Quang Le Hong. viac »


Tvrdé slová Bugára: Ak sa potvrdia podozrenia pri únose Vietnamca, koalícia končí

Predseda strany Most-Híd Béla

14.08.2018 14:59

BRATISLAVA - Ak sa potvrdí, že došlo k únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha a Slovensko v ňom bolo zneužité, mali by sme vyhostiť vietnamského veľvyslanca. Myslí si to predseda Mosta-Híd a podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár. Zopakoval, že pokiaľ sa tiež potvrdí, že niektoré z našich štátnych orgánov sa vedome a aktívne zúčastnili na ... viac »


Ďalší mimoriadny výbor v kauze únosu Vietnamca: VIDEO Šéf SIS prehovoril, ich účasť bola nulová

Grendel a šéf SIS
FotoVideo

10.08.2018 14:40

BRATISLAVA – Úloha SIS v kauze únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha bola nulová. Po informáciách, ktoré zazneli na rokovaní mimoriadnej schôdze Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS, na ktorom vystúpil riaditeľ tajnej služby Anton Šafárik, to uviedol jeho predseda Gábor Grendel. Podľa Grendela by však mala ... viac »


Nový konflikt v Smere: Kvôli kauze únosu to vrie, Pellegrini narazil na Kaliňáka

Saková si musí dávať
FotoVideo

10.08.2018 09:06

BRATISLAVA - Zdá sa, že situácia je napätá nielen medzi vládnymi stranami, ale aj v samotnom jadre najsilnejšej strany Smer. Po štvrtkovom mimoriadnom výbore vysvitlo, že Saková zrejme klamala, keď uviedla, že Krajčirovič je postavený mimo služby. Porušila tak sľub, ktorý dala premiérovi Pellegrinimu. Krajčirovič je totiž na nútenej dovolenke. Saková ... viac »


Mimoriadny výbor k únosu Vietnamca: VIDEO Padli nové závažné obvinenia!

Mimoriadny výbor k únosu
FotoVideo

09.08.2018 13:02

BRATISLAVA - Po medializácii svedeckých výpovedí policajtov v kauze únose Vietnamca sa opäť narušil pokoj vo vládnej koalícii i medzi ostatnými stranami. Opozícia preto iniciovala zvolanie mimoriadneho brannobezpečnostného výboru, ktorý sa má začať dnes o desiatej. Stále však nie je jasné, či bude prístupný pre médiá, alebo nie. Predseda výboru Anton ... viac »


FOTO Kaliňákov detektor lži rozosmial Slovensko, naj vtipy: Jediný, kto mu verí, je detektor

Robert Kaliňák
Foto

09.08.2018 09:00

BRATISLAVA - Kauza únosu vietnamského občana, do ktorej je podľa najnovších informácií namočené Slovensko až po uši, je aj naďalej témou číslo jeden. viac »


Publicista Hrabko upozorňuje na kľúčovú vec: Odchod Mosta-Híd nemusí znamenať pád vlády

Béla Bugár

09.08.2018 08:15

BRATISLAVA – Ak by Most–Híd vyhodnotil kauzu s únosom vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha tak, že v súlade s vyhlásením svojho predsedu Bélu Bugára opustí vládnu koalíciu, neznamená to automaticky predčasné voľby a dokonca ani pád vlády. V diskusii na TABLET.TV to vyhlásil publicista Juraj Hrabko. viac »


Nepresvedčil ich: Kaliňákov test na detektore lži vyvolal búrku reakcií

Robert Kaliňák

08.08.2018 20:30

BRATISLAVA – Exminister vnútra Robert Kaliňák v utorok informoval verejnosť o výsledkoch testu na detektore lži. Jeho politických oponentov však tento test neuspokojil. Prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyjadrili svoje podozrenia a pohoršenia z Kaliňákového pokusu o preukázanie jeho nezainteresovanosti v kauze únosu vietnamského občana. viac »


Gál po stretnutí s Kiskom: VIDEO Prvýkrát na plné ústa, vystúpenie Mosta z koalície je v hre

Gábor Gál a Andrej
FotoVideo

08.08.2018 12:10

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska sa dnes stretol s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom. Témou stretnutia bol nový spôsob výberu ústavných sudcov. Okrem toho sa nevyhol otázkam novinárov o kauze únosu vietnamského občana. Podľa neho je situácia veľmi zlá. viac »


Veľvyslanec po stretnutí s Kiskom: Nemci nás ohľadom vyšetrenia únosu berú za slovo

Andrej Kiska

08.08.2018 11:40

BRATISLAVA - Nemecká strana vzala Slovensko za slovo, že urobí kroky pre vyšetrenie okolností únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha. Vyplýva to zo stanoviska nemeckého veľvyslanectva v SR. viac »


Sulík sa oprel do Fica: Šéf Smeru zrejme nie je pri zmysloch, blúzni o protivládnom sprisahaní

Igor Matovič, Robert Fico

08.08.2018 11:33

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady SR a predseda strany Smer-SD Robert Fico svojimi videoposolstvami opäť otvára otázku, "či je celkom pri zmysloch, ak bezprecedentnú blamáž svojej vlády ohľadom únosu vietnamského podnikateľa interpretuje ako sprisahanie voči súčasnej vláde". Uviedol to predseda SaS Richard Sulík. viac »


Komentár Ivana Zuzulu: Uhorková sezóna a nezodpovedané otázky

Ivan Zuzula

08.08.2018 08:45

BRATISLAVA - Akosi tomu prestávam rozumieť. Verejnosťou a médiami v uhorkovej sezóne lomcuje prípad uneseného Vietnamca, pričom asistovať údajne mali aj naše policajné orgány. Prípad sa však mal stať asi pred rokom. Prečo ten rozruch až dnes? viac »


Sonda do mysle smerákov po kauze únosu: Smer chce odstaviť Kisku predčasnými voľbami

Robert Kaliňák včera informoval,
Foto

08.08.2018 05:55

BRATISLAVA - Medzinárodný škandál únosu vietnamského občana vyvolal lavínu reakcií. Premiér, predseda parlamentu, prezident i generálny prokurátor vo svojich vyhláseniach zaujali jednoznačný postoj. Čižnár s Pellegrinim a Ficom kritizovali Kisku a prezident vyjadril nedôveru ministerke vnútra Denise Sakovej. Niekoľkokrát sa k téme vyjadril aj Robert ... viac »


MIMORIADNE Kaliňák bol na detektore lži! Toto sú výsledky na otázky o únose Vietnamca

Robert Kaliňák
FotoVideo

07.08.2018 19:29

BRATISLAVA - Medzinárodný škandál únosu vietnamského občana rozvíril politické vody. Po včerajších stretnutiach a brífingu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára dnes ohlásil tlačovku exminister vnútra Robert Kaliňák. Vo svojom vyhlásení uviedol, že absolvoval detektor lži, ktorý potvrdil, že je nevinný. viac »


Najčítanejšie články