Čižnár sa stretol s nemeckým kolegom: V Haagu riešili kauzu únosu Vietnamca | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Čižnár sa stretol s nemeckým kolegom: V Haagu riešili kauzu únosu Vietnamca

Jaromír Čižnár
Jaromír Čižnár
Zdroj: Vlado Anjel
07.09.2018 16:00

HAAG - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa v piatok stretol so svojím nemeckým kolegom, generálnym prokurátorom Petrom Frankom v kauze únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha.


"Tak, ako informoval generálny prokurátor na tlačovej besede 13. augusta po stretnutí so svojím nemeckým kolegom, Jaromír Čižnár a Peter Frank sa dohodli na ďalšom koordinačnom stretnutí. To bolo dnes na pôde Eurojustu v Haagu. Bližšie informácie poskytne Generálna prokuratúra SR v najbližších dňoch," uviedla v piatok hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa jej slov Generálna prokuratúra SR odmieta akékoľvek špekulácie o utajenosti piatkového stretnutia. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v auguste vyhovela žiadosti vyšetrovateľa a v súvislosti s vyšetrovaním únosu vietnamského občana zbavila mlčanlivosti všetky požadované osoby. V súčasnosti je zbavených mlčanlivosti 44 ľudí. Informoval o tom vtedy tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

"Rezort vnútra pod vedením Denisy Sakovej poskytuje orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana," napísali z ministerstva. Podľa ich slov vyšetrovateľovi poskytli aj všetky požadované dokumenty. O zbavení mlčanlivosti 44 ľudí informovali na tlačovej konferencii 13. augusta v Bratislave.

"Výsluchy prebiehajú. Poradie výsluchov si určia tí, ktorí to vykonávajú," povedal vtedy generálny prokurátor. Požiadal v tejto súvislosti o trpezlivosť. Na stretnutie upozornil portál aktuality.sk, ktorý zároveň informuje, že inšpekcia a prokuratúra začali s výsluchmi ochrankárov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články