Prezidentské voľby 2019 - správy o voľbách prezidenta SR | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. apríl 2019. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Prezidentské voľby 2019

Zuzana Čaputová v rozhovore pre BBC: Víťazka volieb v konfrontácii s viacerými otázkami

Rob Cameron a Zuzana Čaputová

Rob Cameron a Zuzana Čaputová

Foto
12.04.2019 09:57

BRATISLAVA - Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa v týchto dňoch pripravuje na presun do prezidentského paláca. Medzitým však stihla už poskytnúť rozhovor aj verejne známemu portálu BBC, ktorý sa o jej víťazstvo zaujímal aj z politického hľadiska. viac »

V Bratislave odvolil aj bývalý prezident Gašparovič: Nová hlava štátu príde do hektického obdobia

Ivan Gašparovič
FotoVideo

30.03.2019 13:42

BRATISLAVA - Bývalý prezident Ivan Gašparovič odvolil krátko pred dvanástou hodinou spoločne s manželkou na Gymnáziu na Metodovej ulici v Bratislave. Ako povedal pri príchode novinárom, nového prezidenta čakajú viaceré výzvy a náročné úlohy, najmä pri zahraničnopolitických otázkach. Gašparovič dodal, že nová hlava štátu bude musieť hľadať kompromisy. viac »


Voľby prezidenta 2019: Pellegrini sa už teraz teší na spoluprácu s novou hlavou štátu

Peter Pellegrini
Foto

30.03.2019 12:26

BANSKÁ BYSTRICA – Premiér Peter Pellegrini sa už teraz teší na spoluprácu s novou hlavou štátu. Konštatoval to v sobotu v Banskej Bystrici po volebnom akte v Základnej škole Jána Bakossa. Svoj hlas v druhom kole prezidentských volieb prišiel odovzdať spoločne so svojimi rodičmi. viac »


Prezidentské voľby 2019: Kiska vyzval ľudí, aby prišli voliť, prezident musí mať silný mandát

Andrej Kiska
FotoVideo

30.03.2019 11:57

POPRAD – Prezident Andrej Kiska v sobotu odovzdal svoj voličský hlas so svojou manželkou tradične v Poprade. V rozhovore s novinármi vyzval ľudí, aby prišli voliť, pretože nová hlava štátu musí mať silný mandát. viac »


Svoj hlas odovzdal aj exprezident Schuster: Doteraz boli sľuby a teraz začnú skutky

Bývalý prezident Rudolf Schuster
FotoVideo

30.03.2019 11:45

KOŠICE – Odovzdať svoj hlas jednému z dvoch kandidátov v sobotňajšom druhom kole prezidentských volieb prišiel do volebnej miestnosti v areáli Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach aj bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý svoje päťročné funkčné obdobie začal v roku 1999. viac »


Voľby prezidenta 2019: Šefčovič pozýva všetkých ľudí, aby išli dnes voliť

Kandidát na prezidenta Maroš
FotoVideo

30.03.2019 11:13

BRATISLAVA - Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič pozýva všetkých ľudí, aby prišli dnes voliť. viac »


Prezidentské voľby 2019: Hlasovať prišli Slováci z Viedne, Prahy, ale i Argentíny

Volebná miestnosť s volebnou

30.03.2019 09:57

BRATISLAVA - Spoza hraníc, ale i iného kontinentu prišli Slováci pôsobiaci v zahraničí, aby mohli hlasovať v sobotnom druhom kole prezidentských volieb. Zhodujú sa, že najdôležitejšie je aktívne prejaviť svoj názor a využiť možnosť participovať svojím hlasom na výsledku volieb. viac »


Prezident má viaceré kompetencie voči všetkým zložkám moci: Pozrite sa, ktoré to sú

Prezidentský palác

29.03.2019 09:05

BRATISLAVA – Prezident je podľa ústavy hlavou Slovenskej republiky. Reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. viac »


Harabinovi v boji za zrušenie volieb pomáha Kočnerov právnik: Dlhoroční parťáci z východu

Marian Kočner so svojimi

28.03.2019 06:55

BRATISLAVA - Štefan Harabin, ktorý skončil v prvom kole prezidentských volieb na treťom mieste, podal ústavnú sťažnosť na výsledky. Podľa neho Zuzana Čaputová pri financovaní svojej volebnej kampane obišla zákon. Zaujímavosťou je, že Harabina zastupuje v tomto prípade Michal Mandzák, ktorý je zároveň advokátom Mariana Kočnera v kauze zmenky. Blízky ... viac »


Posledné debaty pred moratóriom: Čaputová aj Šefčovič sľubujú silnú podporu boju proti korupcii

Prezidentskí kandidáti sa pred

27.03.2019 22:10

BRATISLAVA - Politici by mali dávať jasný signál a byť príkladom rezolútneho odmietania korupcie. V stredajšej predvolebnej diskusii televízie TA3 to uviedli Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič, medzi ktorými sa v sobotu (30. 3.) rozhodne o v poradí piatom prezidentovi SR. viac »


Publicista o prezidentských voľbách: Šefčovič zrejme zníži náskok Čaputovej, no neprekoná ho

Zuzana Čaputová a Maroš

27.03.2019 20:55

BRATISLAVA - Výsledky druhého kola prezidentských volieb sa podľa publicistu Juraja Hrabka dajú len veľmi ťažko predpovedať, takisto ako odpoveď na otázku, či k voľbám príde viac alebo menej ľudí ako v prvom kole. Osobne však očakáva, že by sa Marošovi Šefčovičovi mohlo podariť znížiť, ale nie prekonať náskok Zuzany Čaputovej z prvého kola. Uviedol to v diskusii na Tablet TV. viac »


Príhovory Kisku a Pellegriniho k voľbám: Treba ísť voliť, prezident potrebuje silný mandát

Peter Pellegrini a Andrej
Video

27.03.2019 20:00

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) počas svojho vystúpenia v RTVS opätovne vyzval občanov, aby prišli voliť aj v druhom kole prezidentských volieb. Prezident SR by mal podľa Pellegriniho vnímať ako jednu zo svojich zásadných úloh potrebu celospoločenského zmieru v krajine. viac »


ĽSNS k druhému kolu prezidentských volieb: Takýto postoj zaujala strana ku kandidátom

Tlačová konferencia ĽSNS

27.03.2019 18:40

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko neodporúča v druhom kole prezidentských volieb voliť ani jedného z kandidátov. Ako sa ďalej uvádza v ich stanovisku, medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom totiž nie je prakticky žiadny rozdiel. viac »


Dávno zabudnutý list o aktivistoch v kauze pezinská skládka! Čaputová musí brániť svoju pýchu

Dávno zabudnutý list o

27.03.2019 17:30

BRATISLAVA – Ďalší kostlivec v skrini? Slovensko si spája kandidátku na prezidenta Zuzanu Čaputovú predovšetkým s kauzou pezinská skládka, za ktorú dostala aj medzinárodnú cenu. Aktivistka, ktorú ľudia vnímajú ako bojovníčku proti smetisku, však musela čeliť aj kritike od svojich súperov. K listu občanom Pezinka, v ktorom ju majiteľ skládky Jan Man ... viac »


Tipujúci neváhajú na voľby staviť tisíce eur: Toto je ich favorit na prezidenta

Zuzana Čaputová a Maroš

27.03.2019 16:00

BRATISLAVA - Na víťazstvo v druhom kole favorizujú stávkari Zuzanu Čaputovú. Ako informoval hlavný bookmaker stávkovej kancelárie Niké Richard Slušný, tipy pred druhým kolom sú zatiaľ rozložené v pomere 87 % na Čaputovú a 13 % na Maroša Šefčoviča. Spoločnosť zatiaľ na druhé kolo má stávky v celkovej hodnote 105-tisíc eur. viac »


O pár hodín končí kampaň, Smer poslal na poslednú chvíľu 230-tisíc: Šefčovič chce dobehnúť Čaputovú

O pár hodín končí

27.03.2019 15:45

BRATISLAVA - Dnes o polnoci sa začína moratórium pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorých si Slovensko zvolí nového prezidenta alebo prezidentku. Aj prezidentské kampane pomaly finišujú a kandidáti sa zúčastňujú posledných predvolebných debát. Zaujímavé je, že len pár hodín pred moratóriom prišlo na transparentný účet Maroša Šefčoviča celkovo ... viac »


OĽaNO chce za prezidentku Čaputovú: Je to obyčajná žena, má aj chyby

OĽaNO chce za prezidentku

27.03.2019 10:59

BRATISLAVA - Opozičné hnutie OĽaNO vyjadruje pred druhým kolom prezidentských volieb podporu Zuzane Čaputovej. Na stredajšej tlačovej konferencii to aj v spoločnosti ďalších poslancov z klubu vyhlásil líder OĽaNO Igor Matovič. viac »


Politológ odhaduje účasť na druhom kole a zisky kandidátov: Takéto sú scenáre

Pavol Baboš

27.03.2019 10:48

BRATISLAVA - Volebná účasť v druhom kole prezidentských volieb sa bude pravdepodobne len mierne líšiť od účasti v prvom kole. viac »


Posledný deň kampane pred druhým kolom: Moratórium štartuje už zajtra ráno

Maroš Šefčovič a Zuzana

27.03.2019 10:25

BRATISLAVA - Volebná kampaň k sobotňajším voľbám prezidenta SR sa skončí dnes o polnoci. Informačné moratórium začne platiť presne 48 hodín pred začatím volieb, teda vo štvrtok 28. marca o 7:00. Moratórium platí až do skončenia hlasovania a je počas neho zakázaná akákoľvek činnosť v prospech alebo neprospech kandidátov. Druhé kolo volieb hlavy štátu ... viac »


Brat Čaputovej čelí kritike za podnikanie: Bráni sa dokumentom, kandidátka hovorí o hoaxe

Prezidentská diskusia pred druhým
Foto

27.03.2019 10:00

BRATISLAVA - Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová sa dostala pod paľbu ďalšej kritiky. Tentokrát sa stal terčom jej brat Daniel Strapák a firma, v ktorej v minulosti figuroval. Informáciu na Facebooku šírila prešovská pobočka Mladých sociálnych demokratov, ktorá patrí pod mládežnícku organizácia strany Smer. Strapák to považuje za účelovú antikampaň. viac »


Kandidáti v predposledných debatách vysvetľujú: Čaputová limit kampane, Šefčovič dar od šoféra

Prezidentskí kandidáti sa pred
Foto

27.03.2019 09:55

BRATISLAVA – Prezidentskí kandidáti absolvovali pred druhým kolom jednu z posledných debát. Charakterizovalo ju množstvo otázok, rýchle odpovede i niekoľko nových tém. Obaja kandidáti sa uchádzajú o hlasy Mariana Kotlebu a Štefana Harabina. Zuzana Čaputová objasňovala údajné prekročenie limitu na prezidentskú kampaň a Maroš Šefčovič vysvetľoval dar ... viac »


Najčítanejšie články