Prezidentské voľby 2019 - správy o voľbách prezidenta SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Prezidentské voľby 2019

ROZHOVOR s Andrejom Dankom: Počul som, že Pellegrini by šiel do vlády aj s Progresívnym Slovenskom

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Líder SNS Andrej Danko už dlhodobo kritizuje vzťahy v koalícii, no v inej by si nevedel predstaviť fungovať. Interné veci Smeru nekomentuje, no vadí mu, že jedno povie Robert Fico a jedno povie Peter Pellegrini. Koalíciu s Ľudovou stranou Naše Slovensko vylúčil. Zároveň dodal, že nutne nemusí byť SNS ani vo vláde. Podľa neho minister práce ... viac »

Vek nie je prekážkou: V Hájskom prišiel k volebnej urne aj Jozef (100)

V Hájskom prišiel k

30.03.2019 18:45

HÁJSKE - Vo volebnej miestnosti v obci Hájske v okrese Šaľa odovzdal v druhom kole prezidentských volieb svoj hlas aj 100-ročný Jozef Nétry. Do volebnej miestnosti prišiel v sprievode svojho syna a nevesty. viac »


Voľby prezidenta 2019: Chmelová radí, čo ak sa na hlasovacom lístku pomýlime

Voľby prezidenta 2019: Chmelová

30.03.2019 18:03

BRATISLAVA - V prípade, že počas hlasovania volič nesprávnym spôsobom upraví hlasovací lístok, musí ho vložiť do zapečatenej schránky na odloženie nepoužitých alebo nesprávne upravených hlasovacích lístkov. Následne je mu vydaný nový hlasovací lístok. Upozorňuje na to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva ... viac »


Prezidentské voľby: Priebeh je pokojný, ministerstvo vážne podnety nedostalo

Prezidentské voľby: Priebeh je

30.03.2019 17:58

BRATISLAVA - Druhé kolo volieb prezidenta SR je aj naďalej pokojné, bez akýchkoľvek rušivých podnetov. Potvrdila to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová. Štátna volebná komisia podľa nej doteraz riešila desiatky prijatých podnetov. viac »


FOTO Nemohli prísť voliť, urna prišla za nimi: V nemocnici odovzdala hlas čerstvá mamička i lekárka

Možnosť voliť využilo v
Foto

30.03.2019 16:39

BOJNICE - Možnosť odovzdať svoj hlas budúcej hlave štátu v sobotu využili i viacero pacientov a lekárka Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. S prenosnou volebnou urnou tam za nimi prišli dvaja členovia okrskovej volebnej komisie, ktorá sídli v bojnickom centre voľného času. viac »


Voľby prezidenta 2019: Čaputová je zvedavá na výsledok, môže to byť tesné

Zuzanu Čaputovú pri volebnom

30.03.2019 16:31

BRATISLAVA - Kandidátka na prezidentku v druhom kole volieb Zuzana Čaputová vníma voľby s veľkým rešpektom a je úprimne zvedavá na ich výsledok. Vyhlásila to po tom, čo v meste Pezinok odvolila spolu so svojimi dcérami a partnerom. viac »


Prezidentské voľby v Bratislave sú zatiaľ pokojné: Účasť je vyššia

Volič na Nevädzovej v

30.03.2019 14:55

BRATISLAVA - Voľby prezidenta SR sú v najväčších bratislavských mestských častiach zatiaľ pokojné a plynulé. V sobotu to potvrdili hovorcovia miestnych samospráv. viac »


Prvé indície účasti v druhom kole volieb: Hlavné mesto vydalo viac hlasovacích preukazov

Prvé indície účasti v

30.03.2019 14:06

BRATISLAVA - O druhé kolo prezidentských volieb by mal byť väčší záujem ako o prvé kolo spred dvoch týždňov. Poukazuje na to aspoň počet vydaných hlasovacích preukazov v najväčších bratislavských mestských častiach, čo TASR potvrdili hovorcovia miestnych samospráv. Ďalšie oslovené bratislavské mestské časti však zatiaľ evidujú nižšiu účasť voličov ako ... viac »


V Bratislave odvolil aj bývalý prezident Gašparovič: Nová hlava štátu príde do hektického obdobia

Ivan Gašparovič
FotoVideo

30.03.2019 13:42

BRATISLAVA - Bývalý prezident Ivan Gašparovič odvolil krátko pred dvanástou hodinou spoločne s manželkou na Gymnáziu na Metodovej ulici v Bratislave. Ako povedal pri príchode novinárom, nového prezidenta čakajú viaceré výzvy a náročné úlohy, najmä pri zahraničnopolitických otázkach. Gašparovič dodal, že nová hlava štátu bude musieť hľadať kompromisy. viac »


Voľby prezidenta 2019: Pellegrini sa už teraz teší na spoluprácu s novou hlavou štátu

Peter Pellegrini
Foto

30.03.2019 12:26

BANSKÁ BYSTRICA – Premiér Peter Pellegrini sa už teraz teší na spoluprácu s novou hlavou štátu. Konštatoval to v sobotu v Banskej Bystrici po volebnom akte v Základnej škole Jána Bakossa. Svoj hlas v druhom kole prezidentských volieb prišiel odovzdať spoločne so svojimi rodičmi. viac »


Prezidentské voľby 2019: Kiska vyzval ľudí, aby prišli voliť, prezident musí mať silný mandát

Andrej Kiska
FotoVideo

30.03.2019 11:57

POPRAD – Prezident Andrej Kiska v sobotu odovzdal svoj voličský hlas so svojou manželkou tradične v Poprade. V rozhovore s novinármi vyzval ľudí, aby prišli voliť, pretože nová hlava štátu musí mať silný mandát. viac »


Svoj hlas odovzdal aj exprezident Schuster: Doteraz boli sľuby a teraz začnú skutky

Bývalý prezident Rudolf Schuster
FotoVideo

30.03.2019 11:45

KOŠICE – Odovzdať svoj hlas jednému z dvoch kandidátov v sobotňajšom druhom kole prezidentských volieb prišiel do volebnej miestnosti v areáli Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach aj bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý svoje päťročné funkčné obdobie začal v roku 1999. viac »


Voľby prezidenta 2019: Šefčovič pozýva všetkých ľudí, aby išli dnes voliť

Kandidát na prezidenta Maroš
FotoVideo

30.03.2019 11:13

BRATISLAVA - Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič pozýva všetkých ľudí, aby prišli dnes voliť. viac »


Prezidentské voľby 2019: Hlasovať prišli Slováci z Viedne, Prahy, ale i Argentíny

Volebná miestnosť s volebnou

30.03.2019 09:57

BRATISLAVA - Spoza hraníc, ale i iného kontinentu prišli Slováci pôsobiaci v zahraničí, aby mohli hlasovať v sobotnom druhom kole prezidentských volieb. Zhodujú sa, že najdôležitejšie je aktívne prejaviť svoj názor a využiť možnosť participovať svojím hlasom na výsledku volieb. viac »


Prezident má viaceré kompetencie voči všetkým zložkám moci: Pozrite sa, ktoré to sú

Prezidentský palác

29.03.2019 09:05

BRATISLAVA – Prezident je podľa ústavy hlavou Slovenskej republiky. Reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. viac »


Harabinovi v boji za zrušenie volieb pomáha Kočnerov právnik: Dlhoroční parťáci z východu

Marian Kočner so svojimi

28.03.2019 06:55

BRATISLAVA - Štefan Harabin, ktorý skončil v prvom kole prezidentských volieb na treťom mieste, podal ústavnú sťažnosť na výsledky. Podľa neho Zuzana Čaputová pri financovaní svojej volebnej kampane obišla zákon. Zaujímavosťou je, že Harabina zastupuje v tomto prípade Michal Mandzák, ktorý je zároveň advokátom Mariana Kočnera v kauze zmenky. Blízky ... viac »


Posledné debaty pred moratóriom: Čaputová aj Šefčovič sľubujú silnú podporu boju proti korupcii

Prezidentskí kandidáti sa pred

27.03.2019 22:10

BRATISLAVA - Politici by mali dávať jasný signál a byť príkladom rezolútneho odmietania korupcie. V stredajšej predvolebnej diskusii televízie TA3 to uviedli Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič, medzi ktorými sa v sobotu (30. 3.) rozhodne o v poradí piatom prezidentovi SR. viac »


Publicista o prezidentských voľbách: Šefčovič zrejme zníži náskok Čaputovej, no neprekoná ho

Zuzana Čaputová a Maroš

27.03.2019 20:55

BRATISLAVA - Výsledky druhého kola prezidentských volieb sa podľa publicistu Juraja Hrabka dajú len veľmi ťažko predpovedať, takisto ako odpoveď na otázku, či k voľbám príde viac alebo menej ľudí ako v prvom kole. Osobne však očakáva, že by sa Marošovi Šefčovičovi mohlo podariť znížiť, ale nie prekonať náskok Zuzany Čaputovej z prvého kola. Uviedol to v diskusii na Tablet TV. viac »


Príhovory Kisku a Pellegriniho k voľbám: Treba ísť voliť, prezident potrebuje silný mandát

Peter Pellegrini a Andrej
Video

27.03.2019 20:00

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) počas svojho vystúpenia v RTVS opätovne vyzval občanov, aby prišli voliť aj v druhom kole prezidentských volieb. Prezident SR by mal podľa Pellegriniho vnímať ako jednu zo svojich zásadných úloh potrebu celospoločenského zmieru v krajine. viac »


ĽSNS k druhému kolu prezidentských volieb: Takýto postoj zaujala strana ku kandidátom

Tlačová konferencia ĽSNS

27.03.2019 18:40

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko neodporúča v druhom kole prezidentských volieb voliť ani jedného z kandidátov. Ako sa ďalej uvádza v ich stanovisku, medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom totiž nie je prakticky žiadny rozdiel. viac »


Dávno zabudnutý list o aktivistoch v kauze pezinská skládka! Čaputová musí brániť svoju pýchu

Dávno zabudnutý list o

27.03.2019 17:30

BRATISLAVA – Ďalší kostlivec v skrini? Slovensko si spája kandidátku na prezidenta Zuzanu Čaputovú predovšetkým s kauzou pezinská skládka, za ktorú dostala aj medzinárodnú cenu. Aktivistka, ktorú ľudia vnímajú ako bojovníčku proti smetisku, však musela čeliť aj kritike od svojich súperov. K listu občanom Pezinka, v ktorom ju majiteľ skládky Jan Man ... viac »


Najčítanejšie články