Prezidentské voľby 2019 - správy o voľbách prezidenta SR | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. apríl 2019. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Prezidentské voľby 2019

Zuzana Čaputová v rozhovore pre BBC: Víťazka volieb v konfrontácii s viacerými otázkami

Rob Cameron a Zuzana Čaputová

Rob Cameron a Zuzana Čaputová

Foto
12.04.2019 09:57

BRATISLAVA - Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa v týchto dňoch pripravuje na presun do prezidentského paláca. Medzitým však stihla už poskytnúť rozhovor aj verejne známemu portálu BBC, ktorý sa o jej víťazstvo zaujímal aj z politického hľadiska. viac »

Čaputová po víťazstve vo voľbách: Definitívny odchod zo strany, cenné rady Šefčoviča

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 16:00

BRATISLAVA - Oficiálna víťazka prezidentských volieb Zuzana Čaputová bude rada, ak sa za antikampaňou, ktorej čelila aj zo strany Smeru-SD, urobí hrubá čiara. Povedala to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. viac »


Veľké gesto novej prezidentky: FOTO Prvá zahraničná návšteva Čaputovej, odkaz do neba

Zuzana Čaputová v noci
Foto

31.03.2019 15:44

BRATISLAVA - Slováci si v sobotňajších voľbách zvolili novú prezidentku Slovenskej republiky. Zuzanu Čaputovú prišli do bratislavskej Starej tržnice podporiť nielen jej blízki priatelia a rodina, ale aj množstvo známych tvárí. Čaputová však počas volebnej noci spravila gesto, ktoré nikto nečakal. viac »


Výsledky prezidentských volieb: Kažimír nesúhlasí so Smerom, strana by mala priznať prehru

Výsledky prezidentských volieb: Kažimír
Foto

31.03.2019 15:25

BRATISLAVA - Minister financií a podpredseda strany Smer-SD Peter Kažimír nesúhlasí s vyhlásením Smeru-SD, že vyšiel z prezidentských volieb posilnený. Uviedol to v reakcii na vyhlásenie tlačového odboru strany k výsledkom prezidentských volieb. viac »


Slovensko vo svetových médiách: Je to senzácia, píšu o víťazstve Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová

31.03.2019 13:59

VIEDEŇ/BERLÍN - O výsledkoch prezidentských volieb na Slovensku informovali v nedeľu aj médiá v Rakúsku a Nemecku. Podľa rakúskej agentúry APA sa víťazstvo Zuzany Čaputovej síce všeobecne očakávalo, napriek tomu je pokladané za "senzáciu". viac »


Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb, víťazke gratuluje

Andrej Danko

31.03.2019 12:45

BRATISLAVA 31. marca (SITA) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb. Informoval o tom hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník. viac »


Prezidentské voľby 2019: Ľudia podľa Čaputovej neveria politikom, výzva je nesklamať

Zuzana Čaputová

31.03.2019 12:30

BRATISLAVA - Žijeme v dobe, keď ľudia neveria politikom. Výzvou pre mňa je nesklamať. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedla nová prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »


OFICIÁLNE VÝSLEDKY Čaputová ovládla najmä západ a stred, Šefčoviča volili hlavne na východe

Slováci dnes rozhodujú medzi

31.03.2019 12:09

BRATISLAVA - Je to definitívne! Po náročnom volebnom dni a noci, potvrdila štatistická komisia výsledky prezidentských volieb, v ktorých zvíťazila Zuzana Čaputová. Pozrite sa aj na to, ako volili ľudia v jednotlivých okresoch. viac »


VÝSLEDKY VOLIEB Slováci prepísali dejiny. Čaputová bude prvou ženou v prezidentskom paláci

VÝSLEDKY VOLIEB Slováci prepísali

31.03.2019 11:40

BRATISLAVA – Slováci rozhodli a prepísali politické dejiny. Prezidentský palác dobyla po prvýkrát v histórii našej krajiny žena. Ešte donedávna neznáma advokátka a aktivistka Zuzana Čaputová dokázala presvedčiť väčšiu časť voličov ako profesionálny diplomat Maroš Šefčovič. Súčasného prezidenta Andreja Kisku vo funkcii vystrieda 15.júna tohto roka. viac »


Oslava Čaputovej víťazstva v prezidentských voľbách: VIDEO Prvý frajer po boku prezidentky!

Oslava Čaputovej víťazstva v
FotoVideo

31.03.2019 11:27

BRATISLAVA - Po sčítaní 100% zápisníc je jasné, že prezidentské voľby vyhrala Zuzana Čaputová a Slováci si tak prvýkrát v histórii zvolili do paláca ženu. Naša krajina tak nebude mať prvú dámu, ako to býva zvykom, ale prvého frajera. viac »


Výsledky prezidentských volieb: Čaputová presvedčila takmer všetky kraje, Šefčovič len jeden

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 11:26

BRATISLAVA - Slováci prepísali históriu! V prezidentských voľbách si zvolili za prezidentku ženu. Zuzana Čaputová tak porazila europolitika Maroša Šefčoviča. V Bratislave pritom zvíťazila s jasným náskokom. Pozrite sa, ako volili ľudia v jednotlivých krajoch. viac »


Prezidentské voľby 2019: Záchranári pomáhali desiatim pacientom, jeden zomrel

Prezidentské voľby 2019: Záchranári

31.03.2019 10:35

BRATISLAVA - Operačné stredisko Zdravotnej záchrannej služby (ZZS) SR vyslalo v sobotu záchranárov k ôsmim pacientom, ktorí mali zdravotné ťažkosti priamo vo volebných miestnostiach. viac »


O prezidentské voľby bol záujem aj zo sveta: The New York Times im venuje značnú pozornosť

O prezidentské voľby bol

31.03.2019 09:15

WASHINGTON - Renomovaný americký denník The New York Times zverejnil v sobotu večer hneď päť článkov o výsledku prezidentských volieb na Slovensku. viac »


VOLEBNÝ ONLINE Viac ako milión Slovákov rozhodlo: Na prezidentské kreslo zasadne Čaputová

VOLEBNÝ ONLINE Viac ako
FotoVideo

31.03.2019 08:58

BRATISLAVA - Volebné miestnosti za zatvorili o 22:00 a začalo ščítavanie hlasov. S jasným náskokom porazila Maroša Šefčoviča Zuzana Čaputová. Slovensko tak bude mať prvýkrát v histórii za prezidentku ženu. Prinášame vám minútu po minúte z atmosféry vo volebných štáboch u obidvoch kandidátov. viac »


Reakcie zahraničných médií na víťazstvo Čaputovej: Prirovnávajú ju k Macronovi a Erin Brokovichovej

Zuzana Čaputová

31.03.2019 08:57

BRATISLAVA - Po sčítaní takmer všetkých hlasov v druhom kole prezidentských volieb na Slovensku sa ukázalo, že hlasná kritička vlády a protikorupčná aktivistka Zuzana Čaputová sa stane prvou slovenskou prezidentkou, píše agentúra AFP vo svojom komentári k výsledku prezidentských volieb na Slovensku. viac »


Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová si na svoj nástup do funkcie bude musieť počkať

Vyhlásenie Zuzany Čaputovej po

31.03.2019 08:45

BRATISLAVA – Víťazka druhého kola prezidentských volieb podľa predbežných výsledkov Zuzana Čaputová sa oficiálne stane prezidentkou Slovenskej republiky 15. júna. Dovtedy ostáva prezidentom Andrej Kiska. viac »


Prezidentské voľby predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment, tvrdí Radičová

Iveta Radičová

31.03.2019 08:20

BRATISLAVA - Prezidentské voľby, v ktorých zvíťazila Zuzana Čaputová, predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment. Uviedla to profesorka a bývalá premiérka Iveta Radičová, ktorá vníma v tejto súvislosti viacero rozmerov. viac »


Prezidentské voľby 2019: Hlava štátu má viaceré kompetencie voči všetkým zložkám moci

Prezidentský palác

31.03.2019 07:20

BRATISLAVA – Prezident je podľa ústavy hlavou Slovenskej republiky. Reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. viac »


Víťazstvo Čaputovej je podľa sociológa dôkazom, že spoločnosť očakáva zmenu štýlu politiky

Michal Vašečka

31.03.2019 07:05

BRATISLAVA - Víťazstvo Zuzany Čaputovej je dôkazom toho, že slovenská spoločnosť očakáva zmenu štýlu politiky. Uviedol to sociológ Michal Vašečka, ktorý pripomenul, že historické víťazstvo a vstup prvej ženy do prezidentského úradu na Slovensku nemusí automaticky predznamenať zásadné zmeny v najbližších parlamentných voľbách v marci budúceho roka. viac »


Spravodlivosť, seniori a životné prostredie boli hlavnými piliermi Čaputovej programu

Spravodlivosť, seniori a životné
Foto

31.03.2019 06:40

BRATISLAVA – Spravodlivosť pre všetkých, dôstojnosť pre seniorov a ochrana životného prostredia sú tri hlavné témy, na ktorých podľa predbežných výsledkov zvolená prezidentka Zuzana Čaputová postavila svoj program. Tvrdí, že práve tieto utvárali jej profesionálny aj osobný príbeh. viac »


Povýšme spoluprácu na lepšom Slovensku nad osobné záujmy, vyzvala Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 01:10

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová prijíma svoje zvolenie za prezidentku SR s veľkou pokorou a hovorí, že Slovensko si pýta zmenu. Vyzýva na hľadanie toho, čo nás spája, zdôrazňuje spoluprácu na lepšom Slovensko. Sľubuje, že bude s ľuďmi a že sa bude uchádzať o dôveru aj tých, ktorých si ešte nezískala. viac »


Najčítanejšie články