Prezidentské voľby 2019 | kandidáti na prezidenta | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 16. február 2019. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Prezidentské voľby 2019

VIDEO Najnovší prieskum: Súboj Šefčovič a Mistrík v druhom kole, Matovič vyzval Čaputovú k rezignácii

Maroš Šefčovič a Robert Mistrík

Maroš Šefčovič a Robert Mistrík

Video
13.02.2019 14:23

BRATISLAVA - V prvom kole prezidentských volieb by vyhral Maroš Šefčovič so ziskom 20,1 percenta hlasov opýtaných, druhý by bol Robert Mistrík so 17,1 percentami a tretia by skončila Zuzana Čaputová, ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných. Do druhého kola by postúpili Šefčovič s Mistríkom. Vyplýva to z prieskumu, ktorý si dalo urobiť opozičné hnutie ... viac »

Bojovníčka proti pezinskej skládke a environmentálna právnička: Profil Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová
Foto

31.01.2019 08:03

BRATISLAVA - Zapojenie žien do kandidatúry na prezidenta Slovenskej republiky nie je nič nezvyčajné. Kým v minulosti svoje ambície skúsila bývalá premiérka Iveta Radičová, dnes na zozname kandidátov nájdeme aj advokátku, političku a občiansku aktivistku Zuzanu Čaputovú. Toto je jej politický profil. viac »


Tvár nežnej revolúcie a bojovník s mečiarizmom: Profil prezidentského kandidáta Františka Mikloška

František Mikloško
Foto

31.01.2019 08:02

BRATISLAVA - V blížiacich sa prezidentských voľbách prichádzame na kandidátnej listine do styku aj so známymi tvárami. Jedným z týchto ľudí je aj bývalý dlhoročný člen Kresťanskodemokratického hnutia - František Mikloško. Prinášame vám jeho politický profil. viac »


Vedec a nezávislý kandidát na prezidenta, ktorý chce byť protiváhou vlády: Profil Roberta Mistríka

Robert Mistrík
Foto

31.01.2019 08:01

BRATISLAVA - Prezidentské voľby sa nezadržateľne blížia. Veľké spektrum kandidátov a taktiež prvé prieskumy naznačujú, že o tento post bude veľký záujem, z čoho bezprostredne vyplýva aj nekompromisný súboj kampaní jednotlivých kandidátov. Profil nezávislého kandidáta Roberta Mistríka vám priblížime v tomto článku. viac »


Bugárov politický profil: Niekdajší líder slovenských Maďarov by ako prezident ľudí spájal

Béla Bugár
Foto

31.01.2019 08:00

BRATISLAVA - Slovákov čaká volebný rok 2019. V ňom si budeme okrem europoslancov vyberať aj najvyššieho ústavného činiteľa - prezidenta. O tento post zabojuje viacero kandidátov, spomedzi ktorých vám budeme prinášať profily osobností, usilujúcich sa dostať do prezidentského paláca. Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca a druhé kolo 30. marca ... viac »


Profil kandidáta Ivana Zuzulu: Environmentálny vedec s odhodlaním byť prezidentom

Ivan Zuzula
Foto

31.01.2019 07:59

BRATISLAVA - Pole kandidátov na post prezidenta obohatil ďalší človek. Je ním meteorológ a klimatológ, environmentálny vedec, vysokoškolský pedagóg a politik Ivan Zuzula. Toto je jeho profil. viac »


Najbizarnejší kandidát prezidentských volieb! Podpisy získal na dni otvorených dverí, chce rozpustiť parlament

Ján Molnár ako kandidát
Video

30.01.2019 15:20

BRATISLAVA - V týchto dňoch dochádza k jednej z najbizarnejších situácii v rámci prezidentských volieb. O post prezidenta sa uchádza aj dôchodca a blogger Ján Molnár, ktorý v rámci svojho programu uvádza naozaj nezvyčajné ambície. viac »


Krajniak odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Milan Krajniak

30.01.2019 13:30

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Krajniak (Sme rodina) avizoval, že ako prezident chce spraviť niečo pre ľudí. Povedal to v stredu v budove NR SR po odovzdaní petičných hárkov s 25.135 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Bleskový prezidentský prieskum bez Danka: FOTO Výsledok vás poriadne prekvapí

Štefan Harabin, Robert Mistrík
Foto

30.01.2019 08:00

BRATISLAVA - Ďalší prezidentský prieskum je na svete. Prieskum zrealizovali v pondelok po vyhlásení lídra Andreja Danka. Ten poprel špekulácie a uviedol, že kandidovať nebude. SNS nepostaví ani vlastného kandidáta. V prieskume sa na prvom mieste umiestnil Robert Mistrík. Za ním nasleduje Štefan Harabin a na treťom mieste skončil Maroš Šefčovič. viac »


Prvý prieskum zatriasol politickou scénou: Kandidáti reagujú, odborník varuje pred Harabinom

Prvý prieskum zatriasol politickou

29.01.2019 08:01

BRATISLAVA - Boj o prezidentské kreslo je v plnom prúde a definitívny zoznam kandidátov sa pomaly uzatvára. Podľa prvého relevantného prieskumu sa na prvých dvoch priečkach s rovnakým percentuálnym počtom umiestnili Robert Mistrík a Maroš Šefčovič. Zuzana Čaputová za Mistríkom výrazne zaostáva, zatiaľ však neuvažuje, že odstúpi. Podľa nej sa kampaň ... viac »


Róbert Švec odovzdal podpisy, uchádza sa o post prezidenta

Róbert Švec odovzdal podpisy,

28.01.2019 13:35

BRATISLAVA - Predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody Róbert Švec dnes odovzdal do Národnej rady SR viac ako 18-tisíc podpisov, podporujúcich jeho kandidatúru za prezidenta. viac »


Harabin: Mojimi prioritami sú suverenita Slovenska, tradície a právny štát

Štefan Harabin
Foto

28.01.2019 11:35

BRATISLAVA – Za Slovensko, tradície a právny štát. S týmto heslom vstupuje do boja o prezidentské kreslo sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Ak uspeje v blížiacich sa prezidentských voľbách, v štáte chce urobiť poriadok. Deklaruje, že chce byť nezávislým a nestraníckym prezidentom. Vyhlásil to na pondelkovej tlačovej konferencii. viac »


Chmelár odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Chmelár odovzdal podpisy pre
Foto

28.01.2019 11:00

BRATISLAVA - Politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár odovzdal v pondelok hárky so 17.953 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Z pozície prezidenta chceme navrátiť ľuďom nádej, odkazuje Čaputová aj Mikloško

Zuzana Čaputová

27.01.2019 16:25

BRATISLAVA - Jedným z najväčších problémov, ktorému Slovensko čelí, je podľa kandidátky na prezidenta Zuzany Čaputovej nespravodlivosť. Po revolúcii v roku 1989 nasledovalo v spoločnosti jedno sklamanie za druhým, doplnil v nedeľnej relácii TA3 V politike ďalší kandidát František Mikloško. Obaja by chceli z pozície prezidenta prinavrátiť ľuďom nádej. viac »


Prvý reálny prezidentský PRIESKUM má prekvapivý výsledok: O prvú priečku súperia dvaja kandidáti

Andrej Kiska

27.01.2019 13:57

BRATISLAVA – Ak by sa prezidentské voľby konali teraz, na prvom mieste by skončili dvaja kandidáti - Maroš Šefčovič a Robert Mistrík. Za oboch by hlasovalo 16,5 percenta voličov. V prípade, že by sa do druhého kola dostali Šefčovič a Mistrík, víťazom by bol Šefčovič. Prieskum je podľa analytika pre potreby marcových volieb nepoužiteľný. viac »


Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta, SNS nebude mať vlastného kandidáta!

Andrej Danko

27.01.2019 11:17

BRATISLAVA - Slovenská národná strana (SNS) nepostaví do tohtoročných prezidentských volieb žiadneho kandidáta. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike to vyhlásil predseda strany a zároveň predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko. viac »


Deň D pre Františka Mikloška: Dnes odovzdal svoje podpisy v rámci kandidatúry na prezidenta

František Mikloško
Foto

25.01.2019 12:31

BRATISLAVA - František Mikloško v piatok odovzdal hárky s 19.104 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. Svojou kandidatúrou chce podľa svojich slov pokračovať v myšlienkach kresťanského disentu, Novembra 89, boja proti mečiarizmu a zápase so Smerom-SD. viac »


Martin Daňo je prezidentským kandidátom, podpis mu dalo 16 poslancov

Martin Daňo

24.01.2019 15:05

BRATISLAVA - Martin Daňo, ktorý sám seba označuje ako novinára, sa stal oficiálnym prezidentským kandidátom. Predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) predložil 16 poslaneckých podpisov. Potvrdil to hovorca šéfa parlamentu Tomáš Kostelník s tým, že Danko jeho kandidatúru prijal. viac »


Vieme, koľko budú stáť marcové prezidentské voľby: Zaplatíme za ne takmer 13 miliónov

Vieme, koľko budú stáť

23.01.2019 14:12

BRATISLAVA - Marcové prezidentské voľby by mali stáť viac ako 12,7 milióna eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra na ne pôjde 11.266.873 eur, z rozpočtu Štatistického úradu (ŠÚ) SR 1.494.750 eur. Vyplýva to z Návrhu organizačno-technického zabezpečenia volieb prezidenta SR v roku 2019, ktorý vláda schválila na stredajšom zasadnutí. viac »


Opozícia to myslí s porážkou Smeru vážne: FOTO Kľúčová dohoda vznikla pri bryndzových haluškách

Opozícia to myslí s
Foto

22.01.2019 15:59

BRATISLAVA - Predstavitelia hnutia OĽaNO sa dnes stretli na pracovnom obede s dvoma prezidentskými kandidátmi - Róbertom Mistríkom a Zuzanou Čaputovou. Tretím pozvaným bol František Mikloško, ktorý však na obed neprišiel. Poslal len SMS. Členovia hnutia sa s kandidátmi rozprávali o možnom odstúpení z prezidentského súboja v prospech iného kandidáta. ... viac »


Tauchmannová odovzdala podpisy na prezidentskú kandidatúru

Bohumila Tauchmannová, rod. Záborská

22.01.2019 11:40

BRATISLAVA - Kandidátka na post prezidenta SR Bohumila Tauchmannová Záborská dnes odovzdala petičné hárky s vyše 16-tisíc podpismi voličov na kandidatúru na post prezidenta SR. Kandiduje, lebo morálka na Slovensku je veľmi zlá a od toho sa odvíjajú všetky ďalšie skutočnosti. viac »


Najčítanejšie články