Prezidentské voľby 2019 - správy o voľbách prezidenta SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Prezidentské voľby 2019

ROZHOVOR s Andrejom Dankom: Počul som, že Pellegrini by šiel do vlády aj s Progresívnym Slovenskom

pred 17 minútami

BRATISLAVA - Líder SNS Andrej Danko už dlhodobo kritizuje vzťahy v koalícii, no v inej by si nevedel predstaviť fungovať. Interné veci Smeru nekomentuje, no vadí mu, že jedno povie Robert Fico a iné povie Peter Pellegrini. Koalíciu s Ľudovou stranou Naše Slovensko vylúčil. Zároveň dodal, že nutne nemusí byť SNS ani vo vláde. Podľa neho minister práce ... viac »

Reakcie zahraničných médií na víťazstvo Čaputovej: Prirovnávajú ju k Macronovi a Erin Brokovichovej

Zuzana Čaputová

31.03.2019 08:57

BRATISLAVA - Po sčítaní takmer všetkých hlasov v druhom kole prezidentských volieb na Slovensku sa ukázalo, že hlasná kritička vlády a protikorupčná aktivistka Zuzana Čaputová sa stane prvou slovenskou prezidentkou, píše agentúra AFP vo svojom komentári k výsledku prezidentských volieb na Slovensku. viac »


Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová si na svoj nástup do funkcie bude musieť počkať

Vyhlásenie Zuzany Čaputovej po

31.03.2019 08:45

BRATISLAVA – Víťazka druhého kola prezidentských volieb podľa predbežných výsledkov Zuzana Čaputová sa oficiálne stane prezidentkou Slovenskej republiky 15. júna. Dovtedy ostáva prezidentom Andrej Kiska. viac »


Prezidentské voľby predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment, tvrdí Radičová

Iveta Radičová

31.03.2019 08:20

BRATISLAVA - Prezidentské voľby, v ktorých zvíťazila Zuzana Čaputová, predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment. Uviedla to profesorka a bývalá premiérka Iveta Radičová, ktorá vníma v tejto súvislosti viacero rozmerov. viac »


Prezidentské voľby 2019: Hlava štátu má viaceré kompetencie voči všetkým zložkám moci

Prezidentský palác

31.03.2019 07:20

BRATISLAVA – Prezident je podľa ústavy hlavou Slovenskej republiky. Reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. viac »


Víťazstvo Čaputovej je podľa sociológa dôkazom, že spoločnosť očakáva zmenu štýlu politiky

Michal Vašečka

31.03.2019 07:05

BRATISLAVA - Víťazstvo Zuzany Čaputovej je dôkazom toho, že slovenská spoločnosť očakáva zmenu štýlu politiky. Uviedol to sociológ Michal Vašečka, ktorý pripomenul, že historické víťazstvo a vstup prvej ženy do prezidentského úradu na Slovensku nemusí automaticky predznamenať zásadné zmeny v najbližších parlamentných voľbách v marci budúceho roka. viac »


Spravodlivosť, seniori a životné prostredie boli hlavnými piliermi Čaputovej programu

Spravodlivosť, seniori a životné
Foto

31.03.2019 06:40

BRATISLAVA – Spravodlivosť pre všetkých, dôstojnosť pre seniorov a ochrana životného prostredia sú tri hlavné témy, na ktorých podľa predbežných výsledkov zvolená prezidentka Zuzana Čaputová postavila svoj program. Tvrdí, že práve tieto utvárali jej profesionálny aj osobný príbeh. viac »


Povýšme spoluprácu na lepšom Slovensku nad osobné záujmy, vyzvala Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 01:10

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová prijíma svoje zvolenie za prezidentku SR s veľkou pokorou a hovorí, že Slovensko si pýta zmenu. Vyzýva na hľadanie toho, čo nás spája, zdôrazňuje spoluprácu na lepšom Slovensko. Sľubuje, že bude s ľuďmi a že sa bude uchádzať o dôveru aj tých, ktorých si ešte nezískala. viac »


Budúca prezidentka Slovenska prináša nový štýl politiky, píšu české servre

Zuzana Čaputová sa prihovorila
Foto

31.03.2019 01:05

PRAHA - Budúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prináša nový štýl politiky, píše český spravodajský server iDNES.cz v reakcii na zatiaľ neoficiálne výsledky druhého kola prezidentských volieb na Slovensku. viac »


Zuzana Čaputová bola lepšie pripravená a navyše priniesla slušnosť, tvrdí odborníčka

Zuzana Čaputová bola lepšie
Foto

31.03.2019 01:00

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová bola na svoju kampaň lepšie pripravená a zvíťazila preto, že dokázala svoje témy komunikovať konzistentne a slušne. viac »


Maroš Šefčovič zagratuloval Zuzane Čaputovej k víťazstvu vo voľbách, poslal jej kyticu

Maroš Šefčovič zagratuloval Zuzane
Foto

31.03.2019 00:55

BRATISLAVA - Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič zagratuloval svojej protikandidátke Zuzane Čaputovej k víťazstvu v prezidentských voľbách. Čaputová po spočítaní takmer 95 percent zápisníc vedie pred Šefčovičom v druhom kole o viac ako 15 percent. Víťazke volieb Šefčovič poslal aj kyticu. viac »


Voľby prezidenta 2019: Zuzane Čaputovej prišiel do štábu zagratulovať aj Andrej Kiska

Andrej Kiska
Foto

31.03.2019 00:45

BRATISLAVA - Zuzane Čaputovej prišiel zagratulovať prezident SR Andrej Kiska, ktorého 15. júna podľa neoficiálnych predbežných výsledkov vystrieda v paláci. Priniesol jej kyticu kvetov. viac »


Prezidentské voľby 2019: Gratulujem Slovensku k prvej prezidentke, odkázal Matovič

Zuzana Čaputová

31.03.2019 00:20

BRATISLAVA – Hnutie OĽaNO gratuluje Slovensku k prvej prezidentke a Zuzanu Čaputovú vyzýva, aby bola prezidentkou všetkých občanov SR bez ohľadu na politickú orientáciu. Uvádza sa to v stanovisku hnutia k výsledkom druhého kola prezidentských volieb. viac »


Voľby prezidenta: Premiér gratuluje Zuzane Čaputovej a verí v konštruktívnu spoluprácu

Voľby prezidenta: Premiér gratuluje

31.03.2019 00:00

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) gratuluje víťazke prezidentských volieb Zuzane Čaputovej. viac »


Prezidentské voľby 2019: Muž v Piešťanoch chcel podať trestné oznámenie

Prezidentské voľby 2019: Muž

30.03.2019 23:30

PIEŠŤANY – Priebeh 2. kola prezidentských volieb v obvode Trnava a Hlohovec a v obvode Piešťany hodnotili volebné komisie ako pokojný. V Piešťanoch riešila obvodná komisia sťažnosť muža, ktorý žiadal vydanie volebného lístka pre potreby trestného oznámenia. viac »


VIDEO Ján Koleník oslávil volebné víťazstvo u Čaputovej: Prináša slušnosť do tohto marazmu

VIDEO Ján Koleník oslávil
Video

30.03.2019 23:29

BRATISLAVA - Známy slovenský herec Ján Koleník podporoval vo voľbách Zuzanu Čaputovú. Takto reagoval na víťazstvo svojej favoritky. viac »


Prezidentské voľby 2019: Dnešná noc podľa Roberta Mistríka patrí Zuzane Čaputovej

Róbert Mistrík
Foto

30.03.2019 22:55

BRATISLAVA – Zuzanu Čaputovú prišiel do jej volebného štábu podporiť aj Robert Mistrík, ktorý sa koncom februára vzdal v jej prospech. Verí v jej úspech, myslí si, že jej výsledok bude blízko 60 percent. viac »


Voľby prezidenta 2019: Šefčovič čaká na výsledky, obáva sa nízkej účasti

Voľby prezidenta 2019: Šefčovič
Foto

30.03.2019 22:30

BRATISLAVA - Nálada vo volebnom štábe kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča je pokojná. Povedal to dnes v hoteli, v ktorom čaká so svojimi blízkymi na výsledky prezidentských volieb. viac »


Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová očakáva tesný výsledok a dúfa vo víťazstvo

Zuzana Čaputová sa prihovorila
Foto

30.03.2019 22:15

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová očakáva tesný výsledok prezidentských volieb a dúfa vo víťazstvo. Povedala to pri príchode do svojho volebného štábu v bratislavskej Starej tržnici. viac »


Voľby prezidenta 2019: Slováci zo zahraničia by prijali možnosť voliť aj z cudziny

Volebná miestnosť v Bratislave

30.03.2019 20:15

BRATISLAVA - Slováci žijúci v zahraničí by prijali, keby mohli aj prezidenta SR voliť zo zahraničia. Zhodujú sa, že takáto možnosť by mala byť pri všetkých voľbách na Slovensku vrátane aktuálnych prezidentských volieb. Mnohí sa ich buď pre veľkú vzdialenosť alebo z finančných dôvodov nemôžu vždy zúčastniť. viac »


PREZIDENTSKÉ VOĽBY Odvolené: Účasť je údajne nižšia ako v prvom kole

Slováci dnes rozhodujú medzi
FotoVideo

30.03.2019 19:51

BRATISLAVA - Dnes sa rozhodne o tom, kto bude nasledujúcich päť rokov hlavou Slovenskej republiky. O kreslo prezidenta sa uchádzajú dvaja kandidáti, ktorí postúpili do druhého kola, Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Sledujte s nami priebeh prezidentských volieb minútu po minúte. viac »


Najčítanejšie články