Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Komunálne voľby 2018

V zadlženej obci Ondavka opäť nikto nekandiduje: Začne sa proces jej pričlenenia k susedom

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

13.04.2019 15:20

ONDAVKA- Malá obec Ondavka v okrese Bardejov ostáva dlhodobo bez starostu aj miestnych poslancov. Ani v sobotňajších doplňovacích voľbách o tieto funkcie v zadlženej obci nikto neprejavil záujem. viac »

Voliť v sobotu vôbec nebudú v piatich obciach, nikto neprejavil záujem o kandidatúru

Voliť v sobotu vôbec

06.11.2018 14:50

BRATISLAVA – Obecné voľby sa v sobotu 10. novembra neuskutočnia vo všetkých 2 926 obciach a mestách Slovenska. Už vopred je známe, že v piatich obciach voľby vôbec nebudú, pretože nikto neprejavil záujem kandidovať za starostu ani za obecných poslancov. viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom,
Foto

06.11.2018 14:00

BRATISLAVA - O post primátora Bratislavy sa v tohtoročných komunálnych voľbách uchádza aj advokát Jaroslav Brada, ktorého podporuje Strana moderného Slovenska (SMS). Jeho prioritou je postupné rozviazanie gordického uzla sužujúceho hlavné mesto, ktorým je doprava. viac »


ROZHOVOR s Romanom Ruhigom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Roman Ruhig
Foto

06.11.2018 12:30

BRATISLAVA - Bratislava nesmie naďalej strácať svoj prirodzený ráz. V rozhovore pre TASR to zdôraznil kandidát na primátora hlavného mesta SR Roman Ruhig. Nominant strany Slovenská národná jednota – strata vlastencov je rozhodnutý chrániť zeleň a nastaviť regulatívy novej výstavby. viac »


ROZHOVOR s Andrejom Trnovcom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Andrej Trnovec

06.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Problémy, ktoré sužujú Bratislavu, sú podľa Andreja Trnovca – kandidáta na primátora Bratislavy za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku, najmä dôsledkom nekoncepčného rozdelenia správy hlavného mesta. viac »


Rôznorodé kandidátky Bratislavy: Za poslancov kandidujú aj bývalí hráči Slovana a Interu

Marián Zeman (vľavo) a

06.11.2018 10:00

BRATISLAVA - O tom, ako sa budú v nasledujúcich rokoch rozvíjať Vajnory, Rača či Petržalka chcú rozhodovať aj bývalí vrcholoví športovci a reprezentanti Slovenska. Ich mená možno nájsť medzi kandidátmi na miestnych poslancov v bratislavských mestských častiach v nadchádzajúcich komunálnych voľbách (10.11.). viac »


ROZHOVOR s Martinom Petruškom, kandidátom na post primátora Košíc

Martin Petruško
Foto

06.11.2018 09:00

KOŠICE - O primátorské kreslo v Košiciach sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách ako nominant Smeru-SD a SNS, s podporou Strany zelených Slovenska uchádza 45-ročný námestník primátora Martin Petruško, ktorý je od marca tohto roka poverený riadením mesta. Chce pokračovať v rozvojových projektoch, posilniť dôveru Košičanov v samosprávu a primátora, ... viac »


Kandidát Mišún do volieb nenastúpi: Vzdal sa v prospech Crkoňa

Marián Mišún

06.11.2018 08:42

PÚCHOV - Kandidát na primátora mesta Púchov Marián Mišún (ĽSNS) sa vzdal kandidatúry v prospech Pavla Crkoňa. Informoval o tom v pondelok (5.11.) počas živého vysielania diskusie s kandidátmi v regionálnej televízii. viac »


Volebný škandál v Bratislave: Špinavá kampaň, kandidáta na starostu vydierali

Volebný škandál v Bratislave:
Foto

05.11.2018 22:00

BRATISLAVA - V Podunajských Biskupiciach sa politická antikampaň prevádzkuje naozaj tvrdo. Jednému z kandidátov na starostu Zoltánovi Pékovi sa vyhrážali likvidáciou v médiách, ak nezaplatí. viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Polačekom, kandidátom na post primátora Košíc

Jaroslav Polaček
Foto

05.11.2018 19:00

KOŠICE - Kandidátom na primátora Košíc za koalíciu strán SaS, KDH, SMK, NOVA a OKS s podporou strany Spolu – občianska demokracia a hnutia Progresívne Slovensko je 41-ročný mestský a krajský poslanec Jaroslav Polaček. Do volieb ide s programom Fungujúce Košice, medzi jeho prvými krokmi v prípade zvolenia patrí obnova správy mestských komunikácií, protikorupčný ... viac »


ROZHOVOR s Vladimírom Vágásim, kandidátom na post primátora Košíc

Vladimír Vágási
Foto

05.11.2018 17:30

KOŠICE - O funkciu primátora Košíc sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza aj 56-ročný manažér Vladimír Vágási, ktorý kandiduje za stranu Most-Híd. Aktuálne pôsobí v strane ako košický krajský podpredseda a okresný predseda. Chce zrušiť daň za psa či zabezpečiť bezbariérovosť mesta. Vo viacerých oblastiach sa plánuje radiť s odborníkmi. viac »


V Prešove to vrie: Jeden z kandidátov podal trestné oznámenie na súčasnú primátorku

Andrea Turčanová

05.11.2018 16:15

PREŠOV - V súvislosti s kúpou pozemkov na Narcisovej a Mudroňovej ulici v Prešove podal kandidát na primátora Stanislav Grega (nezávislý) trestné oznámenie na súčasnú primátorku Andreu Turčanovú (KDH, OĽaNO a Nova), ktorá opäť kandiduje. Tvrdí, že kúpa pozemkov bola pre mesto nevýhodná. viac »


ROZHOVOR s Alenou Bašistovou, kandidátkou na post primátorky Košíc

Alena Bašistová
Foto

05.11.2018 16:00

KOŠICE - Na post primátora Košíc kandiduje v nadchádzajúcich komunálnych voľbách ako jediná žena aj 42-ročná vysokoškolská učiteľka Alena Bašistová (nezávislá), ktorá je nezaradenou poslankyňou Národnej rady (NR) SR a riadi výbor pre sociálne veci. viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Džunkom, kandidátom na post primátora Košíc

Jaroslav Džunko

05.11.2018 14:30

KOŠICE - O post primátora Košíc sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza ako nezávislý kandidát 67-ročný vynálezca Jaroslav Džunko. Nové riešenia a nápady navrhuje v oblasti parkovania, doprave i pri výstavbe bytových domov v meste. viac »


Voľby v Poprade spejú do súboja Danko versus Beljajev

Kandidát na primátora mesta

05.11.2018 13:30

Poprad s napätím očakáva výsledok volieb primátora, kde sa podľa všetkého rozhodne medzi kontroverzným trojnásobným primátorom Antonom Dankom a vplyvným biznismanom Alexejom Beljajevom. Prieskumy sa už síce zverejňovať nemôžu, ale popradské kaviarenské tamtami sa zhodujú, že v konečnej fáze sa rozhodne medzi Dankom a Beljajevom. Vo väčšine zverejnených ... viac »


ROZHOVOR s Viliamom Novotným, kandidátom na post primátora Košíc

Viliam Novotný
FotoVideo

05.11.2018 13:00

KOŠICE - Kandidátom na post košického primátora v nadchádzajúcich komunálnych voľbách je aj 45-ročný lekár a predseda strany Šanca Viliam Novotný. Kandiduje za stranu Šanca s podporou hnutia Sme rodina a Demokratickej strany. Svoj program prezentuje so zameraním na Košice v podobe moderného a otvoreného mesta. viac »


Richard Oravec sa vzdal kandidatúry na post primátora Pezinka

Richard Oravec

05.11.2018 12:28

PEZINOK – V Pezinku je o jedného kandidáta na primátora mesta menej. Kandidatúry sa vzdal ekonóm a nezávislý kandidát Richard Oravec. Potvrdili to z Mestského úradu v Pezinku a Oravec o tom informoval aj na sociálnej sieti. O primátorské kreslo sa tak v Pezinku momentálne uchádzajú štyria kandidáti. viac »


ROZHOVOR so Štefanom Horváthom, kandidátom na post primátora Košíc

Štefan Horváth

05.11.2018 11:30

KOŠICE - Na post primátora Košíc v nadchádzajúcich komunálnych voľbách kandiduje za Národnú koalíciu 63-ročný lekár - manažér Štefan Horváth. Vo svojom programe sľubuje morálne a odborne zdatnú samosprávu s maximálnym úsilím využiť ľudský potenciál na zveľadenie mesta v prospech jeho komunity. viac »


Obľúbená starostka končí, nahradiť ju môže táto známa tvár: Sľubuje vyriešiť najväčší problém!

Zoltán Pék

05.11.2018 10:30

BRATISLAVA - Člen Rady pre vysielanie a retransmisiu a dlhoročná tvár RTVS sa možno stane novým starostom bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Za svojho nástupcu ho odporúča aj súčasná starostka Alžbeta Ožvaldová. viac »


ROZHOVOR s Jánom Strukom, kandidátom na post primátora Košíc

Ján Struk

05.11.2018 10:00

BRATISLAVA - Jedným z kandidátov na post primátora Košíc je v nadchádzajúcich komunálnych voľbách aj 60-ročný riaditeľ spoločnosti Ján Struk, ktorý kandiduje za Stranu moderného Slovenska. Chce, aby mesto fungovalo hospodárne. Podľa neho je potrebné začať urýchlene stavať mestské nájomné byty. viac »


V Humennom bude o kandidáta na primátora menej: Pipák sa vzdal kandidatúry, podporí iného

Peter Pipák

04.11.2018 16:54

HUMENNÉ - Kandidát na post primátora mesta Humenné Peter Pipák, ktorý do volieb išiel s podporou Slovenskej národnej strany, sa rozhodol vzdať kandidatúry v prospech Miloša Merička (OĽaNO, KHD, SaS, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia). Potvrdil to aj samotný Pipák. viac »


Najčítanejšie články