Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 25. marec 2019. Meniny má Marián, zajtra Emanuel.

Komunálne voľby 2018

Nečakaný zvrat vo Fekišovciach: Po trapase s VIDEOM starostky sa začali diať veľké veci

Foto
17.01.2019 10:31

FEKIŠOVCE - Vzbura vo Fekišovciach? Zdá sa, že poslanci si nedali skákať po hlave. Štyria z piatich poslancov sa vzdali mandátu, pretože sa nevedeli dohodnúť s dlhoročnou starostkou Miloslavou Fedorovou. Dôvodom zloženia mandátu je fakt, že starostka s nimi odmietla komunikovať. viac »

Vo voľbách dal svoj hlas aj exprezident Schuster: Pre nového primátora Košíc má niekoľko rád

Rudolf Schuster

10.11.2018 10:35

KOŠICE - Exprezident SR a niekdajší primátor Košíc Rudolf Schuster bol voliť v komunálnych voľbách krátko po deviatej hodine v košickej mestskej časti Sever, v okrsku umiestnenom v areáli košickej Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie. viac »


Kiska odovzdal svoj hlas v Poprade: FOTO Veľa mien bolo neznámych, zažil som aj rodinný lobing

Kiska odovzdal svoj hlas

10.11.2018 10:28

POPRAD - V spoločnosti svojej manželky v sobotu v dopoludňajších hodinách odovzdal svoj hlas v komunálnych voľbách aj prezident SR Andrej Kiska. Vo volebnom obvode číslo 2. v Poprade si zvolil jednak primátora a zároveň aj poslancov do mestského zastupiteľstva. Ako sám priznal, pri študovaní zoznamu kandidátov mu bolo veľa mien neznámych a prvýkrát zažil aj „rodinný lobing“. viac »


Komunálne voľby v Bratislva začali bez väčších problémov: V Petržalke riešili nominácie

Komunálne voľby v Bratislva

10.11.2018 10:20

BRATISLAVA - Komunálne voľby v Bratislave sa začali načas a bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili. TASR to potvrdili z bratislavskej okresnej volebnej komisie. Mestská volebná komisia tiež zatiaľ neeviduje problémy. Bratislavčania si vyberajú v sobotu primátora z desiatich kandidátov, mestských poslancov z 284 uchádzačov, starostov v 17 ... viac »


Podnety môžu voliči hlásiť aj na linke štátnej volebnej komisie

Podnety môžu voliči hlásiť

10.11.2018 10:08

BRATISLAVA - S podnetmi či otázkami k sobotňajším komunálnym voľbám sa môžu voliči obrátiť na viacero liniek. Ministerstvo vnútra zriadilo informačnú linku a k dispozícii je aj linka Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, kde môžu hlásiť najmä podnety. Potvrdila to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán ... viac »


Pri voľbe miestnych poslancov si treba dávať pozor na počet krúžkov

Pri voľbe miestnych poslancov

10.11.2018 09:45

BRATISLAVA - Voliči by si pred hlasovaním mali dobre pozrieť hlasovací lístok, najmä pokiaľ ide o voľbu komunálnych poslancov. Ak totiž zakrúžkujú viac kandidátov, ako sa v danom volebnom obvode volí, hlasovací lístok bude neplatný. Upozornila na to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová. viac »


V pútnickom meste začali voľby bez problémov: Vieme, koho voliť nechceme

Ilustračné foto

10.11.2018 07:57

MARIANKA - V Marianke, obci, známej ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku, sa sobotňajšie komunálne voľby začali načas a bez rušivých vplyvov. Do volebných miestností dvoch volebných okrskov vstúpili voliči v Marianke hneď po ich otvorení o 7.h. viac »


V Ondavke o miesto starostu ani poslancov nie je záujem: Obec má 16 obyvateľov

V Ondavke o miesto

10.11.2018 07:54

ONDAVKA - V Ondavke v Bardejovskom okrese sa komunálne voľby v sobotu nekonajú. V obci so 16 obyvateľmi dlhodobo nemá nikto záujem o miesto starostu i poslancov. Väčšina zo 16 prihlásených obyvateľov sú dôchodcovia. viac »


Veľký ZOZNAM kandidátov na poslancov a primátorov krajských miest

Veľký ZOZNAM kandidátov na

09.11.2018 18:10

BRATISLAVA - Slováci si v komunálnych voľbách 10. novembra zvolia novych primátorov, starostov a poslancov do mestských a miestnych zastupiteľstiev. Približne 4,45 milióna obyvateľov Slovenska si tak môže vybrať na najbližšie štyri roky predstaviteľov 2 926 obcí a miest. viac »


Toto sú prvé komunálne voľby, ktoré idú podľa volebného kódexu, tvrdí Novotný

Toto sú prvé komunálne

09.11.2018 16:15

BRATISLAVA – Aktuálne komunálne voľby sú historicky prvé, ktoré budú prebiehať podľa volebného kódexu prijatého v roku 2014. „Platí nový volebný kódex, kde sú upravené všetky pravidlá pre voľby a referendá spolu v jednom zákone. Nové pravidlá pre financovanie a vedenie volebnej kampane, pre moratóriá, sú upravené podobne pre rôzne typy volieb. viac »


Prvé volebné škandály! Podozrenie z korupcie aj porušenie moratória

Prvé volebné škandály! Podozrenie

09.11.2018 13:49

BRATISLAVA - Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán riešila podnety o podozreniach z volebnej korupcie, postúpila ich Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR. viac »


Zoznam kandidátov v Košiciach

Martin Petruško, Jaroslav Polaček

09.11.2018 13:05

KOŠICE - Košickým primátorom sa chce stať deväť kandidátov - je to Alena Bašistová, Štefan Horváth, Džemal Kodrazi, Viliam Novotný, Jaroslav Džunko, Martin Petruško, Jaroslav Polaček, Ján Struk a Vladimír Vágási. viac »


Zoznam kandidátov v Trenčíne

Richard Rybníček a Miloš
Foto

09.11.2018 12:05

TRENČÍN - Z pôvodných štyroch kandidátov ostali iba dvaja. O post primátora Trenčína zabojuje v sobotu dvojica Richard Rybníček a Miloš Mičega. viac »


Zoznam kandidátov v Trnave

Rastislav Mráz, Peter Bročka,
Foto

09.11.2018 11:35

TRNAVA - O post primátora Trnavy zabojuje v sobotu sedmička kandidátov. Svoj post bude obhajovať Peter Bročka, proti ktorému sa postavia Marián Galbavý, Rastislav Mráz, Peter Ondrejka, Peter Tomeček, Vanesa Šteinerová a Igor Válek. viac »


Zoznam kandidátov v Banskej Bystrici

Zľava: Igor Kašper a
Foto

09.11.2018 11:05

BANSKÁ BYSTRICA - O post primátora v Banskej Bystrici zabojujú okrem súčasného šéfa mesta Jána Nosko aj Igor Kašper, Peter Peuker a Jozef Sásik. viac »


Zoznam kandidátov v Bratislave

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,
Foto

09.11.2018 10:35

BRATISLAVA - V Bratislave o post primátora okrem toho súčasného, ktorým je Ivo Nesrovnal, zabojuje Viktor Béreš, Jaroslav Brada, Václav Mika, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Roman Ruhig, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík. viac »


Zoznam kandidátov v Prešove

Pavel Hagyari a Andrea
Foto

09.11.2018 10:05

PREŠOV - Prešovským primátorom sa okrem súčasnej šéfky mesta, ktorou je Andrea Turčanová, chce stať aj Miroslav Benko, Richard Drutarovský, Igor Dužda, Stanislav Grega, Pavel Hagyari a František Oľha. viac »


Zoznam kandidátov v Žiline

Martin Kapitulík, Ľudmila Chodelková,
Foto

09.11.2018 09:35

ŽILINA - Žilinským primátorom sa chce stať sedmička kandidátov - Peter Fiabáne, Patrik Groma, Tibor Hanuliak, Ľudmila Chodelková, Marian Janušek, Martin Kapitulík a Ján Púček. Súčasný primátor Igor Choma nekandiduje. viac »


Zoznam kandidátov v Nitre

Kandidáti na post primátora
Foto

09.11.2018 09:05

NITRA - V Nitre sa súčasnému primátorovi Jozefovi Dvončovi postaví deväť kandidátov - Ján Greššo ml., Marek Hattas, Michal Ivan, Ján Kecskés, Renáta Kolenčíková, Ľubomír Martinka, Ladislav Németh, Peter Oremus a Štefan Štefek. viac »


Predvolebné problémy na východe, v Humennom malo dôjsť k porušeniu moratória

Predvolebné problémy na východe,

08.11.2018 17:30

HUMENNÉ – K porušeniu volebného moratória, ktoré platí od štvrtka rána, malo dôjsť v meste Humenné i na ďalších miestach v regióne. viac »


V bratislavskom Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

Sven Šovčík

08.11.2018 15:10

BRATISLAVA – V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. viac »


Najčítanejšie články