Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk
Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Komunálne voľby 2018

Volebné šialenstvo sa ani zďaleka nekončí: Vo viac ako 20 obciach sa konajú doplňujúce voľby

Volič vhadzuje hlasovací lístok do volebnej schránky počas doplňujúcich volieb primátora v Nemšovej

Volič vhadzuje hlasovací lístok do volebnej schránky počas doplňujúcich volieb primátora v Nemšovej

21.09.2019 07:45

BRATISLAVA - Obyvatelia 24 miest a obcí si v sobotu opäť volia primátora, starostov či komunálnych poslancov. Konajú sa v nich doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí. Volebné miestnosti sú otvorené od 7.00 h, voliči môžu hlasovať do 22.00 h. viac »

Viacerí ľudia z regiónov, ktorí žijú v Bratislave, dnes vo svojich rodných obciach voliť nebudú

Viacerí ľudia z regiónov,

10.11.2018 12:20

BRATISLAVA – Komunálne voľby 2018 považujú ľudia z regiónov, ktorí žijú v hlavnom meste SR Bratislave, za dôležité, viacerí sa ich však vo svojich rodných mestách zúčastniť nemôžu. Dôvodmi sú práca, rodina, či iné súkromné aktivity. viac »


Mnohým Petržalčanom nie je osud ich mestskej časti či mesta ľahostajný

Mnohým Petržalčanom nie je

10.11.2018 11:47

BRATISLAVA - Mnohým obyvateľom bratislavskej Petržalky nie je osud ich mestskej časti či mesta ľahostajný. Cestu do volebných miestností si v sobotných komunálnych voľbách nachádzajú zástupcovia mladšej, strednej i staršej generácie. Ako sami hovoria, nechcú, aby za nich rozhodoval niekto druhý. viac »


Polícia prijala 8 podnetov týkajúcich sa podozrení z volebnej korupcie

Ilustračné foto.

10.11.2018 10:41

BRATISLAVA - Polícia prijala osem podnetov týkajúcich sa podozrení z volebnej korupcie, v štyroch z nich sa už začalo konať. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány. viac »


Vo voľbách dal svoj hlas aj exprezident Schuster: Pre nového primátora Košíc má niekoľko rád

Rudolf Schuster

10.11.2018 10:35

KOŠICE - Exprezident SR a niekdajší primátor Košíc Rudolf Schuster bol voliť v komunálnych voľbách krátko po deviatej hodine v košickej mestskej časti Sever, v okrsku umiestnenom v areáli košickej Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie. viac »


Kiska odovzdal svoj hlas v Poprade: FOTO Veľa mien bolo neznámych, zažil som aj rodinný lobing

Kiska odovzdal svoj hlas

10.11.2018 10:28

POPRAD - V spoločnosti svojej manželky v sobotu v dopoludňajších hodinách odovzdal svoj hlas v komunálnych voľbách aj prezident SR Andrej Kiska. Vo volebnom obvode číslo 2. v Poprade si zvolil jednak primátora a zároveň aj poslancov do mestského zastupiteľstva. Ako sám priznal, pri študovaní zoznamu kandidátov mu bolo veľa mien neznámych a prvýkrát zažil aj „rodinný lobing“. viac »


Komunálne voľby v Bratislva začali bez väčších problémov: V Petržalke riešili nominácie

Komunálne voľby v Bratislva

10.11.2018 10:20

BRATISLAVA - Komunálne voľby v Bratislave sa začali načas a bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili. TASR to potvrdili z bratislavskej okresnej volebnej komisie. Mestská volebná komisia tiež zatiaľ neeviduje problémy. Bratislavčania si vyberajú v sobotu primátora z desiatich kandidátov, mestských poslancov z 284 uchádzačov, starostov v 17... viac »


Podnety môžu voliči hlásiť aj na linke štátnej volebnej komisie

Podnety môžu voliči hlásiť

10.11.2018 10:08

BRATISLAVA - S podnetmi či otázkami k sobotňajším komunálnym voľbám sa môžu voliči obrátiť na viacero liniek. Ministerstvo vnútra zriadilo informačnú linku a k dispozícii je aj linka Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, kde môžu hlásiť najmä podnety. Potvrdila to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán... viac »


Pri voľbe miestnych poslancov si treba dávať pozor na počet krúžkov

Pri voľbe miestnych poslancov

10.11.2018 09:45

BRATISLAVA - Voliči by si pred hlasovaním mali dobre pozrieť hlasovací lístok, najmä pokiaľ ide o voľbu komunálnych poslancov. Ak totiž zakrúžkujú viac kandidátov, ako sa v danom volebnom obvode volí, hlasovací lístok bude neplatný. Upozornila na to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová. viac »


V pútnickom meste začali voľby bez problémov: Vieme, koho voliť nechceme

Ilustračné foto

10.11.2018 07:57

MARIANKA - V Marianke, obci, známej ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku, sa sobotňajšie komunálne voľby začali načas a bez rušivých vplyvov. Do volebných miestností dvoch volebných okrskov vstúpili voliči v Marianke hneď po ich otvorení o 7.h. viac »


V Ondavke o miesto starostu ani poslancov nie je záujem: Obec má 16 obyvateľov

V Ondavke o miesto

10.11.2018 07:54

ONDAVKA - V Ondavke v Bardejovskom okrese sa komunálne voľby v sobotu nekonajú. V obci so 16 obyvateľmi dlhodobo nemá nikto záujem o miesto starostu i poslancov. Väčšina zo 16 prihlásených obyvateľov sú dôchodcovia. viac »


Veľký ZOZNAM kandidátov na poslancov a primátorov krajských miest

Veľký ZOZNAM kandidátov na

09.11.2018 18:10

BRATISLAVA - Slováci si v komunálnych voľbách 10. novembra zvolia novych primátorov, starostov a poslancov do mestských a miestnych zastupiteľstiev. Približne 4,45 milióna obyvateľov Slovenska si tak môže vybrať na najbližšie štyri roky predstaviteľov 2 926 obcí a miest. viac »


Toto sú prvé komunálne voľby, ktoré idú podľa volebného kódexu, tvrdí Novotný

Toto sú prvé komunálne

09.11.2018 16:15

BRATISLAVA – Aktuálne komunálne voľby sú historicky prvé, ktoré budú prebiehať podľa volebného kódexu prijatého v roku 2014. „Platí nový volebný kódex, kde sú upravené všetky pravidlá pre voľby a referendá spolu v jednom zákone. Nové pravidlá pre financovanie a vedenie volebnej kampane, pre moratóriá, sú upravené podobne pre rôzne typy volieb. viac »


Prvé volebné škandály! Podozrenie z korupcie aj porušenie moratória

Prvé volebné škandály! Podozrenie

09.11.2018 13:49

BRATISLAVA - Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán riešila podnety o podozreniach z volebnej korupcie, postúpila ich Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR. viac »


Zoznam kandidátov v Košiciach

Martin Petruško, Jaroslav Polaček

09.11.2018 13:05

KOŠICE - Košickým primátorom sa chce stať deväť kandidátov - je to Alena Bašistová, Štefan Horváth, Džemal Kodrazi, Viliam Novotný, Jaroslav Džunko, Martin Petruško, Jaroslav Polaček, Ján Struk a Vladimír Vágási. viac »


Zoznam kandidátov v Trenčíne

Richard Rybníček a Miloš
Foto

09.11.2018 12:05

TRENČÍN - Z pôvodných štyroch kandidátov ostali iba dvaja. O post primátora Trenčína zabojuje v sobotu dvojica Richard Rybníček a Miloš Mičega. viac »


Zoznam kandidátov v Trnave

Rastislav Mráz, Peter Bročka,
Foto

09.11.2018 11:35

TRNAVA - O post primátora Trnavy zabojuje v sobotu sedmička kandidátov. Svoj post bude obhajovať Peter Bročka, proti ktorému sa postavia Marián Galbavý, Rastislav Mráz, Peter Ondrejka, Peter Tomeček, Vanesa Šteinerová a Igor Válek. viac »


Zoznam kandidátov v Banskej Bystrici

Zľava: Igor Kašper a
Foto

09.11.2018 11:05

BANSKÁ BYSTRICA - O post primátora v Banskej Bystrici zabojujú okrem súčasného šéfa mesta Jána Nosko aj Igor Kašper, Peter Peuker a Jozef Sásik. viac »


Zoznam kandidátov v Bratislave

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,
Foto

09.11.2018 10:35

BRATISLAVA - V Bratislave o post primátora okrem toho súčasného, ktorým je Ivo Nesrovnal, zabojuje Viktor Béreš, Jaroslav Brada, Václav Mika, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Roman Ruhig, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík. viac »


Zoznam kandidátov v Prešove

Pavel Hagyari a Andrea
Foto

09.11.2018 10:05

PREŠOV - Prešovským primátorom sa okrem súčasnej šéfky mesta, ktorou je Andrea Turčanová, chce stať aj Miroslav Benko, Richard Drutarovský, Igor Dužda, Stanislav Grega, Pavel Hagyari a František Oľha. viac »


Zoznam kandidátov v Žiline

Martin Kapitulík, Ľudmila Chodelková,
Foto

09.11.2018 09:35

ŽILINA - Žilinským primátorom sa chce stať sedmička kandidátov - Peter Fiabáne, Patrik Groma, Tibor Hanuliak, Ľudmila Chodelková, Marian Janušek, Martin Kapitulík a Ján Púček. Súčasný primátor Igor Choma nekandiduje. viac »


Najčítanejšie články