Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Komunálne voľby 2018

V zadlženej obci Ondavka opäť nikto nekandiduje: Začne sa proces jej pričlenenia k susedom

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

13.04.2019 15:20

ONDAVKA- Malá obec Ondavka v okrese Bardejov ostáva dlhodobo bez starostu aj miestnych poslancov. Ani v sobotňajších doplňovacích voľbách o tieto funkcie v zadlženej obci nikto neprejavil záujem. viac »

ROZHOVOR s Andreou Turčanovou, kandidátkou na post primátorky Prešova

Andrea Turčanová

04.11.2018 15:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Súčasná primátorka 51-ročná Andrea Turčanová kandiduje za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a s podporou hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Nova. Chce pokračovať v začatej práci a naplniť všetko, čo mala v programe. Rovnako chce ... viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Benkom, kandidátom na post primátora Prešova

Miroslav Benko
Foto

04.11.2018 10:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Za stranu Smer-SD a s podporou koaličných strán SNS a Most-Híd kandiduje 44-ročný Miroslav Benko. Medzi jeho priority patrí riešenie dopravy v meste, ale i riešenie problému nedostatku voľných miest v zariadeniach sociálnych služieb. viac »


Tesný boj o Staré Mesto: ROZHOVOR so starostom Števčíkom, skritizoval mestských poslancov

Tesný boj o Staré
Foto

04.11.2018 00:00

BRATISLAVA - Komunálne voľby sa blížia, už o týždeň si ľudia budú môcť zvoliť nových poslancov, primátorov a starostov, alebo ostať verní tým starým. Boj o miesto starostu bratislavského Starého Mesta je tesný. viac »


ROZHOVOR s Františkom Oľhom, kandidátom na post primátora Prešova

František Oľha
Foto

03.11.2018 15:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Súkromný podnikateľ, podpredseda mimoparlamentnej strany Šanca a jej krajský predseda, 48-ročný František Oľha kandiduje za koalíciu SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Šanca a Demokratická strana (DS). viac »


Odborník varuje, pozor na porušenie moratória: Môže viesť až k zrušeniu volieb

Eduard Bárány

03.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Porušenie volebného moratória môže viesť k sankciám, v krajných prípadoch aj k zneplatneniu volieb. O priebehu moratória v súvislosti s blížiacimi sa komunálnymi voľbami informoval predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. viac »


ROZHOVOR s Richardom Drutarovským, kandidátom na post primátora Prešova

Richard Drutarovský
Foto

02.11.2018 19:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. S podporou strán a hnutí Spolu - občianska demokracia, Progresívne Slovensko a Občianska konzervatívna strana kandiduje 47-ročný informatik Richard Drutarovský. Plánuje založiť dopravný dispečing, kde preťaženú dopravu budú riadiť dispečeri podľa aktuálnej ... viac »


ROZHOVOR s Pavlom Hagyarim, kandidátom na post primátora Prešova

Pavol Hagyari
Foto

02.11.2018 16:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Ako nezávislý kandidát sa o dôveru voličov uchádza 61-ročný advokát a bývalý primátor Pavel Hagyari. Do mesta chce vrátiť život, zlepšiť dopravu a vybudovať soľné mestečko. viac »


ROZHOVOR so Stanislavom Gregom, kandidátom na post primátora Prešova

Stanislav Grega
Foto

02.11.2018 14:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 60-ročný Stanislav Grega chce v určitých dňoch bezplatnú MHD, vybudovať záchytné parkoviská a parkovacie domy. Rovnako chce zaviesť výrobu zámkovej dlažby pre potreby Technických služieb mesta Prešov, a. s., a vybudovať nový priemyselný park. viac »


ROZHOVOR s Igorom Duždom, kandidátom na post primátora Prešova

Igor Dužda

02.11.2018 11:45

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Strany rómskej koalície, 50-ročný štátny zamestnanec Igor Dužda chce vytvoriť lepšie podmienky súkromným podnikateľom, aby mohli v meste realizovať svoje výrobné plány. Rovnako plánuje rozšíriť kapacity v domovoch sociálnych služieb a riešiť problém s dopravou viac »


V Trenčíne to bude duel: Ľubomír Žabár sa vzdal kandidatúry v prospech Miloša Mičegu

Ľubomír Žabár, kandidát na

02.11.2018 09:05

TRENČÍN - Ľubomír Žabár (nezávislý) sa vzdal kandidatúry na post primátora Trenčína. V novembrových komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informoval o tom Ľubomír Žabár. viac »


ROZHOVOR s Jozefom Dvončom, kandidátom na post primátora Nitry

Jozef Dvonč
FotoVideo

02.11.2018 09:00

NITRA - O post primátora Nitry sa ako nominant strany Smer–sociálna demokracia a Slovenskej národnej strany uchádza 64-ročný Jozef Dvonč. Funkciu primátora Nitry zastáva dve volebné obdobia. viac »


ROZHOVOR s Marekom Hattasom, kandidátom na post primátora Nitry

Marek Hattas
FotoVideo

01.11.2018 20:00

NITRA - O post primátora Nitry sa uchádza ako nezávislý kandidát 31-ročný Marek Hattas. Počítačový analytik je zakladateľom a riaditeľom kultúrneho centra Hidepark. viac »


ROZHOVOR s Jánom Greššom mladším, kandidátom na post primátora Nitry

Ján Greššo mladší
Foto

01.11.2018 18:00

NITRA - Kandidátom na post nitrianskeho primátora v tohtoročných komunálnych voľbách je aj 37-ročný projektový manažér Ján Greššo mladší. V súčasnosti je členom Mestského zastupiteľstva v Nitre, kde bol zvolený ako člen strany Sieť. Po tom, ako sa strana vstúpila do vládnej koalície, zo Siete odišiel. Od minulého roka je tiež poslancom Zastupiteľstva ... viac »


ROZHOVOR s Petrom Oremusom, kandidátom na post primátora Nitry

Peter Oremus, kandidát na
FotoVideo

01.11.2018 15:45

NITRA - O post nitrianskeho primátora sa v komunálnych voľbách uchádza aj 42-ročný nezávislý kandidát Peter Oremus. Bývalý profesionálny futbalista momentálne podniká. Od roku 2013 je poslancom Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. O rok neskôr sa stal aj nitrianskym mestským poslancom. viac »


ROZHOVOR s Renátou Kolenčíkovou, kandidátkou na post primátorky Nitry

Renáta Kolenčíková
Foto

01.11.2018 13:30

NITRA - O post primátorky Nitry sa uchádza ako nezávislá kandidátka 53-ročná Renáta Kolenčíková. V komunálnej politike pôsobí 16 rokov, aktuálne ako nezávislá poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre. viac »


ROZHOVOR so Štefanom Štefekom, kandidátom na post primátora Nitry

Štefan Štefek
FotoVideo

01.11.2018 11:15

NITRA - Bývalý nitriansky viceprimátor Štefan Štefek sa v komunálnych voľbách uchádza o post primátora Nitry ako nezávislý. Má 51 rokov, v súčasnosti je poslancom Mestského zastupiteľstva v Nitre i Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. viac »


V komunálnych voľbách budú môcť voliť aj väzni: Ich účasť však asi bude veľmi nízka

V komunálnych voľbách budú

01.11.2018 10:50

BRATISLAVA - V nadchádzajúcich komunálnych voľbách sa očakáva veľmi nízka volebná účasť slovenských väzňov. Len málo z nich, na rozdiel od iných typov volieb (parlamentné, prezidentské, voľby do europarlamentu), má totiž právo voliť. viac »


ROZHOVOR s Ľubomírom Martinkom, kandidátom na post primátora Nitry

Ľubomír Martinka
Foto

01.11.2018 09:00

NITRA - Jedným z nezávislých kandidátov na post primátora Nitry je 54-ročný Ľubomír Martinka. V minulosti pôsobil aj ako prednosta Mestského úradu v Nitre a neskôr i Mestského úradu v Zlatých Moravciach. Pôsobil aj ako riaditeľ výstaviska Agrokomplex. viac »


Trnavský kandidát Stanislav Žigmund sa vzdal, v boji o post primátora podporil Mráza

Stanislav Žigmund

31.10.2018 20:15

TRNAVA - Kandidát na primátora Trnavy za Stranu rómskej komunity Stanislav Žigmund v živom vysielaní televíznej diskusie RTVS ku komunálnym voľbám oznámil svoj úmysel vzdať sa kandidatúry v prospech kandidáta koalície Naše mesTTo - KDH, SZS, SDKÚ-DS Rastislava Mráza. Ten reagoval slovami, že voličov nesklame. viac »


ROZHOVOR s Michalom Ivanom, kandidátom na post primátora Nitry

Michal Ivan

31.10.2018 19:00

NITRA - Nezávislý 35-ročný kandidát Michal Ivan sa o post primátora Nitry uchádza po prvý raz. Vyštudoval medzinárodné vzťahy v na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Aktívne sa angažoval v Slovenskej asociácii plážových športov. viac »


Najčítanejšie články