Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 16. február 2019. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Komunálne voľby 2018

Nečakaný zvrat vo Fekišovciach: Po trapase s VIDEOM starostky sa začali diať veľké veci

Foto
17.01.2019 10:31

FEKIŠOVCE - Vzbura vo Fekišovciach? Zdá sa, že poslanci si nedali skákať po hlave. Štyria z piatich poslancov sa vzdali mandátu, pretože sa nevedeli dohodnúť s dlhoročnou starostkou Miloslavou Fedorovou. Dôvodom zloženia mandátu je fakt, že starostka s nimi odmietla komunikovať. viac »

Tesný boj o Staré Mesto: ROZHOVOR so starostom Števčíkom, skritizoval mestských poslancov

Tesný boj o Staré
Foto

04.11.2018 00:00

BRATISLAVA - Komunálne voľby sa blížia, už o týždeň si ľudia budú môcť zvoliť nových poslancov, primátorov a starostov, alebo ostať verní tým starým. Boj o miesto starostu bratislavského Starého Mesta je tesný. viac »


ROZHOVOR s Františkom Oľhom, kandidátom na post primátora Prešova

František Oľha
Foto

03.11.2018 15:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Súkromný podnikateľ, podpredseda mimoparlamentnej strany Šanca a jej krajský predseda, 48-ročný František Oľha kandiduje za koalíciu SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Šanca a Demokratická strana (DS). viac »


Odborník varuje, pozor na porušenie moratória: Môže viesť až k zrušeniu volieb

Eduard Bárány

03.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Porušenie volebného moratória môže viesť k sankciám, v krajných prípadoch aj k zneplatneniu volieb. O priebehu moratória v súvislosti s blížiacimi sa komunálnymi voľbami informoval predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. viac »


ROZHOVOR s Richardom Drutarovským, kandidátom na post primátora Prešova

Richard Drutarovský
Foto

02.11.2018 19:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. S podporou strán a hnutí Spolu - občianska demokracia, Progresívne Slovensko a Občianska konzervatívna strana kandiduje 47-ročný informatik Richard Drutarovský. Plánuje založiť dopravný dispečing, kde preťaženú dopravu budú riadiť dispečeri podľa aktuálnej ... viac »


ROZHOVOR s Pavlom Hagyarim, kandidátom na post primátora Prešova

Pavol Hagyari
Foto

02.11.2018 16:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Ako nezávislý kandidát sa o dôveru voličov uchádza 61-ročný advokát a bývalý primátor Pavel Hagyari. Do mesta chce vrátiť život, zlepšiť dopravu a vybudovať soľné mestečko. viac »


ROZHOVOR so Stanislavom Gregom, kandidátom na post primátora Prešova

Stanislav Grega
Foto

02.11.2018 14:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 60-ročný Stanislav Grega chce v určitých dňoch bezplatnú MHD, vybudovať záchytné parkoviská a parkovacie domy. Rovnako chce zaviesť výrobu zámkovej dlažby pre potreby Technických služieb mesta Prešov, a. s., a vybudovať nový priemyselný park. viac »


ROZHOVOR s Igorom Duždom, kandidátom na post primátora Prešova

Igor Dužda

02.11.2018 11:45

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Strany rómskej koalície, 50-ročný štátny zamestnanec Igor Dužda chce vytvoriť lepšie podmienky súkromným podnikateľom, aby mohli v meste realizovať svoje výrobné plány. Rovnako plánuje rozšíriť kapacity v domovoch sociálnych služieb a riešiť problém s dopravou viac »


V Trenčíne to bude duel: Ľubomír Žabár sa vzdal kandidatúry v prospech Miloša Mičegu

Ľubomír Žabár, kandidát na

02.11.2018 09:05

TRENČÍN - Ľubomír Žabár (nezávislý) sa vzdal kandidatúry na post primátora Trenčína. V novembrových komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informoval o tom Ľubomír Žabár. viac »


ROZHOVOR s Jozefom Dvončom, kandidátom na post primátora Nitry

Jozef Dvonč
FotoVideo

02.11.2018 09:00

NITRA - O post primátora Nitry sa ako nominant strany Smer–sociálna demokracia a Slovenskej národnej strany uchádza 64-ročný Jozef Dvonč. Funkciu primátora Nitry zastáva dve volebné obdobia. viac »


ROZHOVOR s Marekom Hattasom, kandidátom na post primátora Nitry

Marek Hattas
FotoVideo

01.11.2018 20:00

NITRA - O post primátora Nitry sa uchádza ako nezávislý kandidát 31-ročný Marek Hattas. Počítačový analytik je zakladateľom a riaditeľom kultúrneho centra Hidepark. viac »


ROZHOVOR s Jánom Greššom mladším, kandidátom na post primátora Nitry

Ján Greššo mladší
Foto

01.11.2018 18:00

NITRA - Kandidátom na post nitrianskeho primátora v tohtoročných komunálnych voľbách je aj 37-ročný projektový manažér Ján Greššo mladší. V súčasnosti je členom Mestského zastupiteľstva v Nitre, kde bol zvolený ako člen strany Sieť. Po tom, ako sa strana vstúpila do vládnej koalície, zo Siete odišiel. Od minulého roka je tiež poslancom Zastupiteľstva ... viac »


ROZHOVOR s Petrom Oremusom, kandidátom na post primátora Nitry

Peter Oremus, kandidát na
FotoVideo

01.11.2018 15:45

NITRA - O post nitrianskeho primátora sa v komunálnych voľbách uchádza aj 42-ročný nezávislý kandidát Peter Oremus. Bývalý profesionálny futbalista momentálne podniká. Od roku 2013 je poslancom Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. O rok neskôr sa stal aj nitrianskym mestským poslancom. viac »


ROZHOVOR s Renátou Kolenčíkovou, kandidátkou na post primátorky Nitry

Renáta Kolenčíková
Foto

01.11.2018 13:30

NITRA - O post primátorky Nitry sa uchádza ako nezávislá kandidátka 53-ročná Renáta Kolenčíková. V komunálnej politike pôsobí 16 rokov, aktuálne ako nezávislá poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre. viac »


ROZHOVOR so Štefanom Štefekom, kandidátom na post primátora Nitry

Štefan Štefek
FotoVideo

01.11.2018 11:15

NITRA - Bývalý nitriansky viceprimátor Štefan Štefek sa v komunálnych voľbách uchádza o post primátora Nitry ako nezávislý. Má 51 rokov, v súčasnosti je poslancom Mestského zastupiteľstva v Nitre i Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. viac »


V komunálnych voľbách budú môcť voliť aj väzni: Ich účasť však asi bude veľmi nízka

V komunálnych voľbách budú

01.11.2018 10:50

BRATISLAVA - V nadchádzajúcich komunálnych voľbách sa očakáva veľmi nízka volebná účasť slovenských väzňov. Len málo z nich, na rozdiel od iných typov volieb (parlamentné, prezidentské, voľby do europarlamentu), má totiž právo voliť. viac »


ROZHOVOR s Ľubomírom Martinkom, kandidátom na post primátora Nitry

Ľubomír Martinka
Foto

01.11.2018 09:00

NITRA - Jedným z nezávislých kandidátov na post primátora Nitry je 54-ročný Ľubomír Martinka. V minulosti pôsobil aj ako prednosta Mestského úradu v Nitre a neskôr i Mestského úradu v Zlatých Moravciach. Pôsobil aj ako riaditeľ výstaviska Agrokomplex. viac »


Trnavský kandidát Stanislav Žigmund sa vzdal, v boji o post primátora podporil Mráza

Stanislav Žigmund

31.10.2018 20:15

TRNAVA - Kandidát na primátora Trnavy za Stranu rómskej komunity Stanislav Žigmund v živom vysielaní televíznej diskusie RTVS ku komunálnym voľbám oznámil svoj úmysel vzdať sa kandidatúry v prospech kandidáta koalície Naše mesTTo - KDH, SZS, SDKÚ-DS Rastislava Mráza. Ten reagoval slovami, že voličov nesklame. viac »


ROZHOVOR s Michalom Ivanom, kandidátom na post primátora Nitry

Michal Ivan

31.10.2018 19:00

NITRA - Nezávislý 35-ročný kandidát Michal Ivan sa o post primátora Nitry uchádza po prvý raz. Vyštudoval medzinárodné vzťahy v na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Aktívne sa angažoval v Slovenskej asociácii plážových športov. viac »


ROZHOVOR s Patrikom Gromom, kandidátom na post primátora Žiliny

Patrik Groma
FotoVideo

31.10.2018 16:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 45-ročný Patrik Groma ponúka Žilinčanom 15 veľkých projektov, ktoré sa podľa neho dajú presadiť len z postu primátora. Preto sa rozhodol uchádzať o priazeň Žilinčanov. viac »


KDH tvrdo útočí na vládu: Kandidáti sa hanbia za svoje strany, najviac tí za Smer-SD

Alojz Hlina

31.10.2018 16:00

BRATISLAVA - Slovenskej predvolebnej kampani pred komunálnymi voľbami je vlastný nový fenomén, keď sa niektorí kandidáti hanbia za svoje strany, ktoré ich podporujú. Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder mimoparlamentného KDH Alojz Hlina s tým, že tento jav vidieť najmä pri kandidátoch Smeru-SD. viac »


Najčítanejšie články