Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Komunálne voľby 2018

V zadlženej obci Ondavka opäť nikto nekandiduje: Začne sa proces jej pričlenenia k susedom

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

13.04.2019 15:20

ONDAVKA- Malá obec Ondavka v okrese Bardejov ostáva dlhodobo bez starostu aj miestnych poslancov. Ani v sobotňajších doplňovacích voľbách o tieto funkcie v zadlženej obci nikto neprejavil záujem. viac »

ROZHOVOR s Patrikom Gromom, kandidátom na post primátora Žiliny

Patrik Groma
FotoVideo

31.10.2018 16:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 45-ročný Patrik Groma ponúka Žilinčanom 15 veľkých projektov, ktoré sa podľa neho dajú presadiť len z postu primátora. Preto sa rozhodol uchádzať o priazeň Žilinčanov. viac »


KDH tvrdo útočí na vládu: Kandidáti sa hanbia za svoje strany, najviac tí za Smer-SD

Alojz Hlina

31.10.2018 16:00

BRATISLAVA - Slovenskej predvolebnej kampani pred komunálnymi voľbami je vlastný nový fenomén, keď sa niektorí kandidáti hanbia za svoje strany, ktoré ich podporujú. Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder mimoparlamentného KDH Alojz Hlina s tým, že tento jav vidieť najmä pri kandidátoch Smeru-SD. viac »


Štyria nezávislí kandidáti na primátora Košíc podporili Bašistovú

Alena Bašistová

31.10.2018 15:55

KOŠICE – Štyria nezávislí kandidáti na post primátora Košíc sa vzdali svojej kandidatúry a vyjadrili podporu Alene Bašistovej (nezávislá). Uviedli to na stredajšej spoločnej tlačovej konferencii v Košiciach. Vzdanie sa kandidatúry oznámili Ján Dečo, Richard Havrilla, Milan Lesňák a Miroslav Špak. viac »


ROZHOVOR s Petrom Fiabánem, kandidátom na post primátora Žiliny

ROZHOVOR s Petrom Fiabánem,
Foto

31.10.2018 14:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát (s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca) 55-ročný Peter Fiabáne sa uchádza o podporu voličov s programom Plán ZA. Ak sa má v Žiline niečo zmeniť, musia sa podľa neho spojiť ľudia, ktorí v meste niečo ... viac »


Súčasný primátor Popradu končí! Jozef Švagerko sa vzdal kandidatúry

Jozef Švagerko

31.10.2018 13:40

POPRAD – Kandidát na primátora Popradu a súčasný primátor Jozef Švagerko sa v stredu 31. októbra vzdal kandidatúry. Kandidoval ako nezávislý. viac »


Kandidát na primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal v prospech Petra Oremusa

Róbert Sitár

31.10.2018 11:35

NITRA – Nezávislý kandidát na post primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal kandidatúry v prospech nezávislého kandidáta Petra Oremusa. Svoje rozhodnutie dnes oznámil na tlačovej konferencii. Ako povedal, je najvyšší čas, aby nevyhrávali egá nad tým, čo je vo verejnom záujme. viac »


ROZHOVOR s Tiborom Hanuliakom, kandidátom na post primátora Žiliny

Tibor Hanuliak
Foto

31.10.2018 11:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Slovenskej národnej strany 62-ročný Tibor Hanuliak ide do volieb s programom Desatoro pre Žilinu, ktorý chce v prípade úspechu začať napĺňať od prvého dňa. viac »


Danica Birošová sa vzdala kandidatúry na post primátorky Trenčína

Danica Birošová

31.10.2018 11:10

TRENČÍN - Danica Birošová (Doma dobre) sa vzdala kandidatúry na post primátorky mesta Trenčín. V komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informovala o tom v stredu na tlačovej konferencii. viac »


ROZHOVOR s Jánom Púčekom, kandidátom na post primátora Žiliny

Kandidát na primátora Žiliny,

31.10.2018 09:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Ľudovej strany Naše Slovensko 64-ročný Ján Púček chce viesť mesto k vyššej prosperite, rozvoju a spokojnosti občanov. Zdôrazňuje, že pre všetkých musia platiť rovnaké práva a povinnosti bez rozdielu - za rovnaké dane patria občanom rovnaké služby od mesta. viac »


Antikampaň v Humennom vrcholí: Zatiahli do nej aj Vaľovej dcéru

Jana Vaľová

31.10.2018 09:00

HUMENNÉ - Neuveriteľné! Antikampaň pred komunálnymi voľbami v Humennom naberá neslýchané obrátky. Už niekoľko týždňov sa v celoštátnych médiách objavujú reportáže a filmy, vykresľujúce Humenné v tých najhorších farbách. Oponenti primátorky Jany Vaľovej jej na sociálnych sieťach nadávajú do „svíň“ a „zmijí“. Mesto „zdobia“ vulgárne prekreslené bilbordy ... viac »


ROZHOVOR s Martinom Kapitulíkom, kandidátom na post primátora Žiliny

Martin Kapitulík
FotoVideo

30.10.2018 21:00

O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 32-ročný Martin Kapitulík kandiduje s podporou tímu Silná Žilina, s ktorým chce naštartovať rozvoj Žiliny a vrátiť ľuďom hrdosť na svoje mesto. viac »


ROZHOVOR s Ľudmilou Chodelkovou, kandidátkou na post primátorky Žiliny

Ľudmila Chodelková
Foto

30.10.2018 19:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislá kandidátka 52-ročná Ľudmila Chodelková ide do volieb s programom Iná Žilina a počas štyroch rokov chce vyriešiť štyri hlavné priority – dopravu a parkovanie, čistotu v meste, zanedbanú starostlivosť o občana a oblasť vzdelávania a športu. Žilina ... viac »


ROZHOVOR s Marianom Janušekom, kandidátom na post primátora Žiliny

Marian Janušek
Foto

30.10.2018 17:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 58-ročný Marian Janušek je pripravený vypísať pri riešení kľúčových problémov mesta referendum a urobiť tak zo Žilinčanov hrdých občanov. viac »


Komunálne voľby sú za rohom: Už teraz je jasné, že sa neuskutočnia všade

Komunálne voľby sú za

30.10.2018 13:15

BRATISLAVA - Blížiace sa obecné voľby sa nemusia uskutočniť všade. Napriek tomu, že komunálne voľby sú na druhú novembrovú sobotu vyhlásené v 2 926 obciach, mestách a v prípade Bratislavy a Košíc aj v ich mestských častiach, je už teraz známe, že v niektorých obciach budú potrebné nové obecné voľby. viac »


ROZHOVOR s Jánom Noskom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Ján Nosko
FotoVideo

29.10.2018 19:00

BANSKÁ BYSTRICA - Jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra v Banskej Bystrici zabojuje o svoj doterajší post primátora, je súčasný prvý muž mesta, 57-ročný Ján Nosko. Do volieb ide ako nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD a SNS. viac »


ROZHOVOR s Igorom Kašperom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Igor Kašper
FotoVideo

29.10.2018 16:30

BANSKÁ BYSTRICA - Kandidátom na post primátora v tohtoročných komunálnych voľbách v Banskej Bystrici je aj 38-ročný ekonóm, manažér, mestský a krajský poslanec Igor Kašper. Kandiduje ako nezávislý a má verejnú podporu SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina a Progresívne Slovensko. viac »


Takto ste ich ešte nikdy nevideli. Slovenskí politici pri netradičnej činnosti!

Takto ste ich ešte
Foto

29.10.2018 16:00

BRATISLAVA - Uplynulý víkend patril v Podunajských Biskupiciach dobrej zábave chutnému jedlu. V rámci kampane na starostu tejto mestskej časti prišli kandidáta Zoltána Péka podporiť aj známe tváre z vysokej politiky. viac »


ROZHOVOR s Petrom Peukerom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Peter Peuker
Foto

29.10.2018 14:00

BANSKÁ BYSTRICA - Občiansky aktivista, 65-ročný Peter Peuker je jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra zabojuje o post primátora Banskej Bystrice. Do volieb ide ako kandidát strany NAJ - Nezávislosť a Jednota, ktorá má okrem iného v programe aj zavedenie hmotnej zodpovednosti členov vlády a vedúcich štátnych úradníkov, minimálny starobný ... viac »


ROZHOVOR s Jozefom Sásikom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Jozef Sásik
Foto

29.10.2018 11:30

BANSKÁ BYSTRICA - Jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra v Banskej Bystrici zabojuje o post primátora mesta je aj 60-ročný Jozef Sásik. Ako svoje zamestnanie udáva znalec-lesníctvo. "Nominovala ma Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, ktorej som predsedom, a teda nástupcom Andreja Hlinku," tvrdí. viac »


ROZHOVOR s Petrom Bročkom, kandidátom na post primátora Trnavy

Kandidát na primátora Trnavy
FotoVideo

29.10.2018 09:00

TRNAVA - Pred štyrmi rokmi upriamil na seba pozornosť ako víťaz komunálnych volieb v Trnave. Teraz 36-ročný právnik, súčasný primátor Trnavy Peter Bročka opäť kandiduje ako nezávislý s mottom Za lepšiu Trnavu 2018. viac »


Najčítanejšie články