Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 17. február 2019. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Komunálne voľby 2018

Nečakaný zvrat vo Fekišovciach: Po trapase s VIDEOM starostky sa začali diať veľké veci

Foto
17.01.2019 10:31

FEKIŠOVCE - Vzbura vo Fekišovciach? Zdá sa, že poslanci si nedali skákať po hlave. Štyria z piatich poslancov sa vzdali mandátu, pretože sa nevedeli dohodnúť s dlhoročnou starostkou Miloslavou Fedorovou. Dôvodom zloženia mandátu je fakt, že starostka s nimi odmietla komunikovať. viac »

Štyria nezávislí kandidáti na primátora Košíc podporili Bašistovú

Alena Bašistová

31.10.2018 15:55

KOŠICE – Štyria nezávislí kandidáti na post primátora Košíc sa vzdali svojej kandidatúry a vyjadrili podporu Alene Bašistovej (nezávislá). Uviedli to na stredajšej spoločnej tlačovej konferencii v Košiciach. Vzdanie sa kandidatúry oznámili Ján Dečo, Richard Havrilla, Milan Lesňák a Miroslav Špak. viac »


ROZHOVOR s Petrom Fiabánem, kandidátom na post primátora Žiliny

ROZHOVOR s Petrom Fiabánem,
Foto

31.10.2018 14:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát (s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca) 55-ročný Peter Fiabáne sa uchádza o podporu voličov s programom Plán ZA. Ak sa má v Žiline niečo zmeniť, musia sa podľa neho spojiť ľudia, ktorí v meste niečo ... viac »


Súčasný primátor Popradu končí! Jozef Švagerko sa vzdal kandidatúry

Jozef Švagerko

31.10.2018 13:40

POPRAD – Kandidát na primátora Popradu a súčasný primátor Jozef Švagerko sa v stredu 31. októbra vzdal kandidatúry. Kandidoval ako nezávislý. viac »


Kandidát na primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal v prospech Petra Oremusa

Róbert Sitár

31.10.2018 11:35

NITRA – Nezávislý kandidát na post primátora Nitry Róbert Sitár sa vzdal kandidatúry v prospech nezávislého kandidáta Petra Oremusa. Svoje rozhodnutie dnes oznámil na tlačovej konferencii. Ako povedal, je najvyšší čas, aby nevyhrávali egá nad tým, čo je vo verejnom záujme. viac »


ROZHOVOR s Tiborom Hanuliakom, kandidátom na post primátora Žiliny

Tibor Hanuliak
Foto

31.10.2018 11:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Slovenskej národnej strany 62-ročný Tibor Hanuliak ide do volieb s programom Desatoro pre Žilinu, ktorý chce v prípade úspechu začať napĺňať od prvého dňa. viac »


Danica Birošová sa vzdala kandidatúry na post primátorky Trenčína

Danica Birošová

31.10.2018 11:10

TRENČÍN - Danica Birošová (Doma dobre) sa vzdala kandidatúry na post primátorky mesta Trenčín. V komunálnych voľbách podporí na funkciu primátora Miloša Mičegu. Informovala o tom v stredu na tlačovej konferencii. viac »


ROZHOVOR s Jánom Púčekom, kandidátom na post primátora Žiliny

Kandidát na primátora Žiliny,

31.10.2018 09:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Kandidát Ľudovej strany Naše Slovensko 64-ročný Ján Púček chce viesť mesto k vyššej prosperite, rozvoju a spokojnosti občanov. Zdôrazňuje, že pre všetkých musia platiť rovnaké práva a povinnosti bez rozdielu - za rovnaké dane patria občanom rovnaké služby od mesta. viac »


Antikampaň v Humennom vrcholí: Zatiahli do nej aj Vaľovej dcéru

Jana Vaľová

31.10.2018 09:00

HUMENNÉ - Neuveriteľné! Antikampaň pred komunálnymi voľbami v Humennom naberá neslýchané obrátky. Už niekoľko týždňov sa v celoštátnych médiách objavujú reportáže a filmy, vykresľujúce Humenné v tých najhorších farbách. Oponenti primátorky Jany Vaľovej jej na sociálnych sieťach nadávajú do „svíň“ a „zmijí“. Mesto „zdobia“ vulgárne prekreslené bilbordy ... viac »


ROZHOVOR s Martinom Kapitulíkom, kandidátom na post primátora Žiliny

Martin Kapitulík
FotoVideo

30.10.2018 21:00

O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 32-ročný Martin Kapitulík kandiduje s podporou tímu Silná Žilina, s ktorým chce naštartovať rozvoj Žiliny a vrátiť ľuďom hrdosť na svoje mesto. viac »


ROZHOVOR s Ľudmilou Chodelkovou, kandidátkou na post primátorky Žiliny

Ľudmila Chodelková
Foto

30.10.2018 19:30

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislá kandidátka 52-ročná Ľudmila Chodelková ide do volieb s programom Iná Žilina a počas štyroch rokov chce vyriešiť štyri hlavné priority – dopravu a parkovanie, čistotu v meste, zanedbanú starostlivosť o občana a oblasť vzdelávania a športu. Žilina ... viac »


ROZHOVOR s Marianom Janušekom, kandidátom na post primátora Žiliny

Marian Janušek
Foto

30.10.2018 17:00

ŽILINA - O post primátora Žiliny sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Nezávislý kandidát 58-ročný Marian Janušek je pripravený vypísať pri riešení kľúčových problémov mesta referendum a urobiť tak zo Žilinčanov hrdých občanov. viac »


Komunálne voľby sú za rohom: Už teraz je jasné, že sa neuskutočnia všade

Komunálne voľby sú za

30.10.2018 13:15

BRATISLAVA - Blížiace sa obecné voľby sa nemusia uskutočniť všade. Napriek tomu, že komunálne voľby sú na druhú novembrovú sobotu vyhlásené v 2 926 obciach, mestách a v prípade Bratislavy a Košíc aj v ich mestských častiach, je už teraz známe, že v niektorých obciach budú potrebné nové obecné voľby. viac »


ROZHOVOR s Jánom Noskom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Ján Nosko
FotoVideo

29.10.2018 19:00

BANSKÁ BYSTRICA - Jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra v Banskej Bystrici zabojuje o svoj doterajší post primátora, je súčasný prvý muž mesta, 57-ročný Ján Nosko. Do volieb ide ako nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD a SNS. viac »


ROZHOVOR s Igorom Kašperom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Igor Kašper
FotoVideo

29.10.2018 16:30

BANSKÁ BYSTRICA - Kandidátom na post primátora v tohtoročných komunálnych voľbách v Banskej Bystrici je aj 38-ročný ekonóm, manažér, mestský a krajský poslanec Igor Kašper. Kandiduje ako nezávislý a má verejnú podporu SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina a Progresívne Slovensko. viac »


Takto ste ich ešte nikdy nevideli. Slovenskí politici pri netradičnej činnosti!

Takto ste ich ešte
Foto

29.10.2018 16:00

BRATISLAVA - Uplynulý víkend patril v Podunajských Biskupiciach dobrej zábave chutnému jedlu. V rámci kampane na starostu tejto mestskej časti prišli kandidáta Zoltána Péka podporiť aj známe tváre z vysokej politiky. viac »


ROZHOVOR s Petrom Peukerom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Peter Peuker
Foto

29.10.2018 14:00

BANSKÁ BYSTRICA - Občiansky aktivista, 65-ročný Peter Peuker je jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra zabojuje o post primátora Banskej Bystrice. Do volieb ide ako kandidát strany NAJ - Nezávislosť a Jednota, ktorá má okrem iného v programe aj zavedenie hmotnej zodpovednosti členov vlády a vedúcich štátnych úradníkov, minimálny starobný ... viac »


ROZHOVOR s Jozefom Sásikom, kandidátom na post primátora Banskej Bystrice

Jozef Sásik
Foto

29.10.2018 11:30

BANSKÁ BYSTRICA - Jedným zo štyroch kandidátov, ktorý 10. novembra v Banskej Bystrici zabojuje o post primátora mesta je aj 60-ročný Jozef Sásik. Ako svoje zamestnanie udáva znalec-lesníctvo. "Nominovala ma Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, ktorej som predsedom, a teda nástupcom Andreja Hlinku," tvrdí. viac »


ROZHOVOR s Petrom Bročkom, kandidátom na post primátora Trnavy

Kandidát na primátora Trnavy
FotoVideo

29.10.2018 09:00

TRNAVA - Pred štyrmi rokmi upriamil na seba pozornosť ako víťaz komunálnych volieb v Trnave. Teraz 36-ročný právnik, súčasný primátor Trnavy Peter Bročka opäť kandiduje ako nezávislý s mottom Za lepšiu Trnavu 2018. viac »


ROZHOVOR s Mariánom Galbavým, kandidátom na post primátora Trnavy

Marián Galbavý
FotoVideo

28.10.2018 19:00

TRNAVA - Motto kampane kandidáta na primátora Trnavy 47-ročného právnika Mariána Galbavého je Priateľská Trnava = Priateľská k všetkým názorom + Priateľská ku všetkým občanom + Priateľská ako príťažlivé mesto. Je kandidátom zoskupenia nezávislých kandidátov, ktorí sa združili pod týmto názvom. viac »


ROZHOVOR so Stanislavom Žigmundom, kandidátom na post primátora Trnavy

Stanislav Žigmund

28.10.2018 16:30

TRNAVA - Kandidát na primátora za Stranu rómskej komunity v Trnave je 62-ročný živnostník Stanislav Žigmund. Počas svojho pôsobenia na radnici sa chce angažovať za zlepšenie vzťahov s majoritnou časťou obyvateľov mesta. Je ženatý, má dve deti. viac »


Najčítanejšie články