Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Komunálne voľby 2018

V zadlženej obci Ondavka opäť nikto nekandiduje: Začne sa proces jej pričlenenia k susedom

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

V 40 obciach a dvoch mestách sa v sobotu 13. apríla 2019 konajú doplňujúce komunálne voľby.

13.04.2019 15:20

ONDAVKA- Malá obec Ondavka v okrese Bardejov ostáva dlhodobo bez starostu aj miestnych poslancov. Ani v sobotňajších doplňovacích voľbách o tieto funkcie v zadlženej obci nikto neprejavil záujem. viac »

Predvolebné problémy na východe, v Humennom malo dôjsť k porušeniu moratória

Predvolebné problémy na východe,

08.11.2018 17:30

HUMENNÉ – K porušeniu volebného moratória, ktoré platí od štvrtka rána, malo dôjsť v meste Humenné i na ďalších miestach v regióne. viac »


V bratislavskom Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

Sven Šovčík

08.11.2018 15:10

BRATISLAVA – V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. viac »


Kampaň sa skončila: Od polnoci plynie moratórium, ktoré je platné aj vo volebný deň

Kampaň sa skončila: Od

08.11.2018 08:35

BRATISLAVA - Kampaň pre sobotňajšie komunálne voľby sa skončila, plynie volebné moratórium. Počas neho je zakázané viesť volebnú kampaň akýmkoľvek spôsobom. Zákaz platí aj pre volebný deň. Už takmer dva týždne je zakázané zverejňovať aj prieskumy verejnej mienky. viac »


Publicista Hrabko: O voľbách rozhodne mobilizácia voličov, nie prieskumy

Eduard Chmelár a Juraj

07.11.2018 19:30

BRATISLAVA – Prieskumy, ktoré zverejnila agentúra AKO dva týždne pred konaním komunálnych volieb, môžu naznačiť, kto v jednotlivých mestách patrí k favoritom, ale skúsenosti ukazujú, že reálne výsledky volieb bývajú iné. viac »


Mika vyzýva voličov Jána Mrvu: Podporte ma v sobotných voľbách

Kandidát na primátora Bratislavy

07.11.2018 18:50

BRATISLAVA – Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika vyzval sympatizantov a voličov svojho súpera – kandidáta opozície (OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola) Jána Mrvu, aby v sobotných (10.11.) komunálnych voľbách podporili jeho a nie Mrvu. Mika to oznámil na stredajšom mimoriadnom brífingu. Svoj krok odôvodnil "minimálnymi ... viac »


ROZHOVOR s Ivom Nesrovnalom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ivo Nesrovnal
FotoVideo

07.11.2018 18:00

BRATISLAVA - Bratislava sa podľa jej súčasného primátora Iva Nesrovnala konečne prebrala a darí sa jej, preto treba v začatých zmenách pokračovať ďalej. Vyhlásil to v rozhovore pre TASR s tým, že svoj post v novembrových komunálnych voľbách chce obhájiť ako politicky i finančne nezávislý kandidát. viac »


Kandidát na primátora Popradu to myslí vážne: Beljajev ukončil kampaň najväčším mítingom v meste

Kandidát na primátora Popradu
Foto

07.11.2018 17:00

POPRAD - Poprad prežíva záver mimoriadne silnej predvolebnej kampane na primátora. Záverečný míting biznismana Alexeja Beljajeva, ktorý zvolal do zrekonštruovaného starého Kina Tatran v centre mesta, prilákal niekoľko stoviek ľudí a podľa mnohých zúčastnených bol najväčším zhromaždením doteraz. Favorit volieb a bývalý dlhoročný primátor mesta Anton ... viac »


Veľká výzva prezidenta pred komunálnymi voľbami: Môžeme začať meniť Slovensko

Slovenský prezident Andrej Kiska.
Video

07.11.2018 15:40

BRATISLAVA - Sobotňajšie (10. 11.) komunálne voľby v sebe ponesú aj určitú jedinečnosť. Budú prvé od udalostí, ktoré otriasli našou spoločnosťou a občania budú mať príležitosť vybrať si, čo tu chceme. V stredu to vyhlásil prezident SR Andrej Kiska. viac »


ROZHOVOR s Matúšom Vallom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Matúšom Vallom,
FotoVideo

07.11.2018 15:00

BRATISLAVA - Zmeniť vizuálnu podobu mesta i prístup k jeho riadeniu. S touto ambíciou kandiduje na post primátora Bratislavy Matúš Vallo, podporovaný viac ako 30-členným tímom a stranami Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia. viac »


ROZHOVOR s Václavom Mikom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Václavom Mikom,
FotoVideo

07.11.2018 12:00

BRATISLAVA - Bratislava nie je startup. Veľa vecí je už pripravených, len ich treba začať realizovať. Na magistráte pracuje množstvo schopných ľudí, potrebujú mať však dobré vedenie. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika. Rodák z Trenčína tvrdí, že problémy hlavného mesta sú už dávno známe, ale neriešené. viac »


Najbizarnejší súboj volieb je v Bernolákove! Obvinený v miliónovej kauze proti namočenej v podvode

Mária Kisková a Richard
Foto

07.11.2018 09:30

BRATISLAVA – Komunálne voľby sa blížia a súboje medzi jednotlivými kandidátmi silnejú. V obci Bernolákovo kandiduje exmanželka prezidenta Mária Kisková i súčasný starosta Richard Červienka. Kisková čelí špekuláciám kvôli údajnej čiernej stavbe a Červienku obvinili zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s výstavbou bytového domu. viac »


ROZHOVOR s Jánom Mrvom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ján Mrva
FotoVideo

07.11.2018 09:00

BRATISLAVA - Bratislavským Vajnorom šéfuje 12 rokov. V krajských voľbách v roku 2017 bol jedným z prekvapení, aj keď nakoniec skončil na štvrtom mieste. Tento rok bojuje v komunálnych voľbách o post primátora Bratislavy ako nezávislý kandidát, s podporou opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, NOVA, Zmena zdola a OKS. Ján Mrva. viac »


Ups! Predvolebná rana v Bratislave: Valla a rakúskych fašistov spája... tento záhadný muž

Matúš Vallo a Slobodná

07.11.2018 08:01

BRATISLAVA - Komunálne voľby sú za dverami a kampane kandidátov na starostov, poslancov a primátorov miest a obcí vyvrcholili. Jedným z najsilnejších kandidátov na primátora Bratislavy je aj Matúš Vallo, ktorý má výraznú podporu strán Progresívne Slovensko a Spolu. Stratégiu jeho kampane má však na starosti Michal Repa, ktorý pracuje ako šéf európskych ... viac »


ROZHOVOR s Martinom Borguľom, kandidátom na starostu bratislavského Starého Mesta

Martin Borguľa

07.11.2018 07:20

BRATISLAVA - Prečo sa rozhodol kandidovať za starostu Starého Mesta? Prečo odišiel zo Smeru? Čo považuje za najväčšie problémy a aké sú jeho plány pre Staré Mesto? viac »


Zvrat v posledných hodinách: Rokovať sa má o dohode, aby sa Mrva vzdal v prospech Miku

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal,

06.11.2018 19:00

BRATISLAVA – V Bratislave majú prebiehať rokovania o prípadnom odstúpení spoločného kandidáta opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy Jána Mrvu v prospech jeho protikandidáta Václava Miku, ktorý sa uchádza o hlasy voličov ako nezávislý. Potvrdili to dva od seba nezávislé zdroje. viac »


ROZHOVOR s Ivetou Plšekovou, kandidátkou na post primátorky Bratislavy

Iveta Plšeková
Foto

06.11.2018 18:30

BRATISLAVA - Bratislavu vedú 29 rokov muži. Každý priniesol množstvo sľubov a plánov, ale väčšina ostala na papieri. Nastal čas urobiť v hlavnom meste skutočný poriadok, chce to ženskú ruku. V rozhovore pre TASR to povedala nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková. viac »


Komunálne voľby ovplyvňujú nové riziká, tvrdí Budaj

Ján Budaj

06.11.2018 17:30

BRATISLAVA - Blížiace sa komunálne voľby, ktoré sa uskutočnia už najbližšiu sobotu 10. novembra tohto roka, ovplyvňujú nové bezpečnostné riziká. Uviedol to dnes na tlačovom brífingu opozičný poslanec Národnej rady SR Ján Budaj (OĽaNO), ktorý zároveň vyzval občanov, aby akékoľvek podozrenia v deň konania volieb nahlásili príslušným úradom a domáhali sa svojich práv. viac »


Do Humenného sa migranti nechystajú, tvrdí Vaľová

Jana Vaľová

06.11.2018 17:00

HUMENNÉ - Je oficiálne potvrdené, že 250 migrantov sa do Humenného nechystá. Tvrdí to primátorka mesta Humenné Jana Vaľová. Tému naplnenia azylového centra v Humennom utečencami považuje za pokus zneužiť v predvolebnom boji pracovný materiál z dielne ministerstva vnútra, podľa ktorého Slovensko na šesť mesiacov malo dočasne prijať 250 utečencov. Uvádza ... viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Vetríkom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Miroslav Vetrík
Foto

06.11.2018 17:00

BRATISLAVA - Chcem uľahčiť Bratislavčanom život a prinavrátiť ich dôveru vo svoje mesto, aby sa tu skutočne cítili ako doma. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora hlavného mesta a organizátor bratislavských Korunovačných slávnosti Miroslav Vetrík. Bratislavu podľa neho treba oslobodiť zo závislosti od záujmových skupín. viac »


ROZHOVOR s Viktorom Bérešom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Viktor Béreš
Foto

06.11.2018 15:30

BRATISLAVA - Súčasný systém spravovania Bratislavy s využitím dodávateľských firiem považuje za sofistikovanú hru, ako odlievať peniaze zo zdrojov hlavného mesta. Kandidát na primátora Bratislavy Viktor Béreš, nominant strany Nezávislosť a jednota (NAJ) a Strany mladých ľudí, chce preto nielen zmeniť spôsob riadenia s maximálnym využitím mestských firiem, ... viac »


Najčítanejšie články