Komunálne voľby 2018 - rozhovory a komentáre | Topky.sk - Bleskovky | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Komunálne voľby 2018 - rozhovory a komentáre

ROZHOVOR s Ivom Nesrovnalom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ivo Nesrovnal

Ivo Nesrovnal

FotoVideo
07.11.2018 18:00

BRATISLAVA - Bratislava sa podľa jej súčasného primátora Iva Nesrovnala konečne prebrala a darí sa jej, preto treba v začatých zmenách pokračovať ďalej. Vyhlásil to v rozhovore pre TASR s tým, že svoj post v novembrových komunálnych voľbách chce obhájiť ako politicky i finančne nezávislý kandidát. viac »

ROZHOVOR s Matúšom Vallom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Matúšom Vallom,
FotoVideo

07.11.2018 15:00

BRATISLAVA - Zmeniť vizuálnu podobu mesta i prístup k jeho riadeniu. S touto ambíciou kandiduje na post primátora Bratislavy Matúš Vallo, podporovaný viac ako 30-členným tímom a stranami Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia. viac »


ROZHOVOR s Václavom Mikom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Václavom Mikom,
FotoVideo

07.11.2018 12:00

BRATISLAVA - Bratislava nie je startup. Veľa vecí je už pripravených, len ich treba začať realizovať. Na magistráte pracuje množstvo schopných ľudí, potrebujú mať však dobré vedenie. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika. Rodák z Trenčína tvrdí, že problémy hlavného mesta sú už dávno známe, ale neriešené. viac »


ROZHOVOR s Jánom Mrvom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Ján Mrva
FotoVideo

07.11.2018 09:00

BRATISLAVA - Bratislavským Vajnorom šéfuje 12 rokov. V krajských voľbách v roku 2017 bol jedným z prekvapení, aj keď nakoniec skončil na štvrtom mieste. Tento rok bojuje v komunálnych voľbách o post primátora Bratislavy ako nezávislý kandidát, s podporou opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, NOVA, Zmena zdola a OKS. Ján Mrva. viac »


ROZHOVOR s Ivetou Plšekovou, kandidátkou na post primátorky Bratislavy

Iveta Plšeková
Foto

06.11.2018 18:30

BRATISLAVA - Bratislavu vedú 29 rokov muži. Každý priniesol množstvo sľubov a plánov, ale väčšina ostala na papieri. Nastal čas urobiť v hlavnom meste skutočný poriadok, chce to ženskú ruku. V rozhovore pre TASR to povedala nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková. viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Vetríkom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Miroslav Vetrík
Foto

06.11.2018 17:00

BRATISLAVA - Chcem uľahčiť Bratislavčanom život a prinavrátiť ich dôveru vo svoje mesto, aby sa tu skutočne cítili ako doma. V rozhovore pre TASR to povedal nezávislý kandidát na primátora hlavného mesta a organizátor bratislavských Korunovačných slávnosti Miroslav Vetrík. Bratislavu podľa neho treba oslobodiť zo závislosti od záujmových skupín. viac »


ROZHOVOR s Viktorom Bérešom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Viktor Béreš
Foto

06.11.2018 15:30

BRATISLAVA - Súčasný systém spravovania Bratislavy s využitím dodávateľských firiem považuje za sofistikovanú hru, ako odlievať peniaze zo zdrojov hlavného mesta. Kandidát na primátora Bratislavy Viktor Béreš, nominant strany Nezávislosť a jednota (NAJ) a Strany mladých ľudí, chce preto nielen zmeniť spôsob riadenia s maximálnym využitím mestských firiem, ... viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom, kandidátom na post primátora Bratislavy

ROZHOVOR s Jaroslavom Bradom,
Foto

06.11.2018 14:00

BRATISLAVA - O post primátora Bratislavy sa v tohtoročných komunálnych voľbách uchádza aj advokát Jaroslav Brada, ktorého podporuje Strana moderného Slovenska (SMS). Jeho prioritou je postupné rozviazanie gordického uzla sužujúceho hlavné mesto, ktorým je doprava. viac »


ROZHOVOR s Romanom Ruhigom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Roman Ruhig
Foto

06.11.2018 12:30

BRATISLAVA - Bratislava nesmie naďalej strácať svoj prirodzený ráz. V rozhovore pre TASR to zdôraznil kandidát na primátora hlavného mesta SR Roman Ruhig. Nominant strany Slovenská národná jednota – strata vlastencov je rozhodnutý chrániť zeleň a nastaviť regulatívy novej výstavby. viac »


ROZHOVOR s Andrejom Trnovcom, kandidátom na post primátora Bratislavy

Andrej Trnovec

06.11.2018 11:00

BRATISLAVA - Problémy, ktoré sužujú Bratislavu, sú podľa Andreja Trnovca – kandidáta na primátora Bratislavy za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku, najmä dôsledkom nekoncepčného rozdelenia správy hlavného mesta. viac »


ROZHOVOR s Martinom Petruškom, kandidátom na post primátora Košíc

Martin Petruško
Foto

06.11.2018 09:00

KOŠICE - O primátorské kreslo v Košiciach sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách ako nominant Smeru-SD a SNS, s podporou Strany zelených Slovenska uchádza 45-ročný námestník primátora Martin Petruško, ktorý je od marca tohto roka poverený riadením mesta. Chce pokračovať v rozvojových projektoch, posilniť dôveru Košičanov v samosprávu a primátora, ... viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Polačekom, kandidátom na post primátora Košíc

Jaroslav Polaček
Foto

05.11.2018 19:00

KOŠICE - Kandidátom na primátora Košíc za koalíciu strán SaS, KDH, SMK, NOVA a OKS s podporou strany Spolu – občianska demokracia a hnutia Progresívne Slovensko je 41-ročný mestský a krajský poslanec Jaroslav Polaček. Do volieb ide s programom Fungujúce Košice, medzi jeho prvými krokmi v prípade zvolenia patrí obnova správy mestských komunikácií, protikorupčný ... viac »


ROZHOVOR s Vladimírom Vágásim, kandidátom na post primátora Košíc

Vladimír Vágási
Foto

05.11.2018 17:30

KOŠICE - O funkciu primátora Košíc sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza aj 56-ročný manažér Vladimír Vágási, ktorý kandiduje za stranu Most-Híd. Aktuálne pôsobí v strane ako košický krajský podpredseda a okresný predseda. Chce zrušiť daň za psa či zabezpečiť bezbariérovosť mesta. Vo viacerých oblastiach sa plánuje radiť s odborníkmi. viac »


ROZHOVOR s Alenou Bašistovou, kandidátkou na post primátorky Košíc

Alena Bašistová
Foto

05.11.2018 16:00

KOŠICE - Na post primátora Košíc kandiduje v nadchádzajúcich komunálnych voľbách ako jediná žena aj 42-ročná vysokoškolská učiteľka Alena Bašistová (nezávislá), ktorá je nezaradenou poslankyňou Národnej rady (NR) SR a riadi výbor pre sociálne veci. viac »


ROZHOVOR s Jaroslavom Džunkom, kandidátom na post primátora Košíc

Jaroslav Džunko

05.11.2018 14:30

KOŠICE - O post primátora Košíc sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza ako nezávislý kandidát 67-ročný vynálezca Jaroslav Džunko. Nové riešenia a nápady navrhuje v oblasti parkovania, doprave i pri výstavbe bytových domov v meste. viac »


ROZHOVOR s Viliamom Novotným, kandidátom na post primátora Košíc

Viliam Novotný
FotoVideo

05.11.2018 13:00

KOŠICE - Kandidátom na post košického primátora v nadchádzajúcich komunálnych voľbách je aj 45-ročný lekár a predseda strany Šanca Viliam Novotný. Kandiduje za stranu Šanca s podporou hnutia Sme rodina a Demokratickej strany. Svoj program prezentuje so zameraním na Košice v podobe moderného a otvoreného mesta. viac »


ROZHOVOR so Štefanom Horváthom, kandidátom na post primátora Košíc

Štefan Horváth

05.11.2018 11:30

KOŠICE - Na post primátora Košíc v nadchádzajúcich komunálnych voľbách kandiduje za Národnú koalíciu 63-ročný lekár - manažér Štefan Horváth. Vo svojom programe sľubuje morálne a odborne zdatnú samosprávu s maximálnym úsilím využiť ľudský potenciál na zveľadenie mesta v prospech jeho komunity. viac »


ROZHOVOR s Jánom Strukom, kandidátom na post primátora Košíc

Ján Struk

05.11.2018 10:00

BRATISLAVA - Jedným z kandidátov na post primátora Košíc je v nadchádzajúcich komunálnych voľbách aj 60-ročný riaditeľ spoločnosti Ján Struk, ktorý kandiduje za Stranu moderného Slovenska. Chce, aby mesto fungovalo hospodárne. Podľa neho je potrebné začať urýchlene stavať mestské nájomné byty. viac »


ROZHOVOR s Andreou Turčanovou, kandidátkou na post primátorky Prešova

Andrea Turčanová

04.11.2018 15:00

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Súčasná primátorka 51-ročná Andrea Turčanová kandiduje za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a s podporou hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Nova. Chce pokračovať v začatej práci a naplniť všetko, čo mala v programe. Rovnako chce ... viac »


ROZHOVOR s Miroslavom Benkom, kandidátom na post primátora Prešova

Miroslav Benko
Foto

04.11.2018 10:30

PREŠOV - O post primátora Prešova sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza sedem kandidátov. Za stranu Smer-SD a s podporou koaličných strán SNS a Most-Híd kandiduje 44-ročný Miroslav Benko. Medzi jeho priority patrí riešenie dopravy v meste, ale i riešenie problému nedostatku voľných miest v zariadeniach sociálnych služieb. viac »


Tesný boj o Staré Mesto: ROZHOVOR so starostom Števčíkom, skritizoval mestských poslancov

Tesný boj o Staré
Foto

04.11.2018 00:00

BRATISLAVA - Komunálne voľby sa blížia, už o týždeň si ľudia budú môcť zvoliť nových poslancov, primátorov a starostov, alebo ostať verní tým starým. Boj o miesto starostu bratislavského Starého Mesta je tesný. viac »


Najčítanejšie články