Komunálne voľby 2018 | Novinky a kandidáti | Topky.sk
Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Komunálne voľby 2018

Volebné šialenstvo sa ani zďaleka nekončí: Vo viac ako 20 obciach sa konajú doplňujúce voľby

Volič vhadzuje hlasovací lístok do volebnej schránky počas doplňujúcich volieb primátora v Nemšovej

Volič vhadzuje hlasovací lístok do volebnej schránky počas doplňujúcich volieb primátora v Nemšovej

21.09.2019 07:45

BRATISLAVA - Obyvatelia 24 miest a obcí si v sobotu opäť volia primátora, starostov či komunálnych poslancov. Konajú sa v nich doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí. Volebné miestnosti sú otvorené od 7.00 h, voliči môžu hlasovať do 22.00 h. viac »

Jasný víťaz Vallo, reakcie Miku, Nesrovnala a Mrvu: Neskrývané sklamanie, odkazy porazených

Matúš Vallo

11.11.2018 11:12

BRATISLAVA - Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý chcel tento post obhájiť v sobotných (10.11.) komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát, zablahoželal svojmu súperovi Matúšovi Vallovi (kandidát s podporou Progresívneho Slovenska a Spolu – občianskej demokracie) k víťazstvu vo voľbách. Sčítaných v tom čase však nebolo ešte ani 30 percent hlasov. viac »


Voľby vytvorili nového rekordéra: Starostu Štrby zvolili už desiatykrát

Predseda Združenia miest a

11.11.2018 10:34

ŠTRBA - Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov. viac »


Zvolen aj naďalej povedie žena: Staronovou primátorkou je Lenka Balkovičová

Lenka Balkovičová

11.11.2018 08:45

ZVOLEN - Primátorkou Zvolena na ďalšie volebné obdobie bude Lenka Balkovičová (nezávislá). viac »


Prešov má staronovú primátorku: Mesto opäť povedie Andrea Turčanová

Andrea Turčanová
Foto

11.11.2018 05:52

PREŠOV - Primátorkou mesta Prešov podľa výsledkov podpísaných mestskou volebnou komisiou ostáva aj v najbližších štyroch rokoch Andrea Turčanová (KDH, OĽaNO, Nova). V sobotňajších komunálnych voľbách zvíťazila s náskokom takmer 5300 hlasov pred druhým v poradí, bývalým dvojnásobným primátorom Pavlom Hagyarim (nezávislý). viac »


Richard Rybníček zostáva vo funkcii: Trenčín povedie ako primátor aj naďalej

Richard Rybníček
Foto

11.11.2018 04:50

TRENČÍN – Staronovým primátorom Trenčína bude najbližšie štyri roky podľa neoficiálnych výsledkov Richard Rybníček. viac »


V najväčšej metropole Slovenska je rozhodnuté: Hlavné mesto povedie Matúš Vallo

Matúš Vallo
Foto

11.11.2018 02:46

BRATISLAVA – Novým primátorom hlavného mesta SR Bratislavy bude Matúš Vallo, ktorý kandidoval s podporou mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia. Pred novinárov predstúpil potom, čo má po viac ako štvrtine spočítaných okrskov výrazný náskok pred ostatnými protikandidátmi, ktorí už priznali volebnú porážku. viac »


Petruško v Košiciach priznal svoju volebnú porážku: Za Polačekom výrazne zaostáva

Petruško v Košiciach priznal

11.11.2018 01:19

KOŠICE – Košický viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD a SNS) priznal svoju porážku vo voľbách primátora mesta. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov v počte získaných hlasov výrazne zaostáva za Jaroslavom Polačekom (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). viac »


Prvé výsledky: Veľké zmeny sa črtajú v Hummenom, Žiline, Nitre aj Bratislave

Po prvých predbežných výsledkov
FotoVideo

11.11.2018 00:30

BRATISLAVA - Slováci si dnes volia primátorov, starostov a poslancov, ktorí ich budú najbližšie štyri roky zastupovať. Výsledky obecných volieb ovplyvnia život v každej obci, meste či mestskej časti. Volebné miestnosti sa už uzavreli. Podľa prvých predbežných výsledkov vedie v Košiciach Jaroslav Polaček, v Bratislave Matúš Vallo a v Nitre Marek Hattas... viac »


V Michalovciach malo dôjsť v súvislosti s voľbami k porušeniu zákona

V Michalovciach malo dôjsť

10.11.2018 22:21

MICHALOVCE – K porušeniu zákona o voľbách a zákona o volebnej kampani malo dôjsť počas soboty v Michalovciach. Mestská volebná komisia (MVK) v tejto súvislosti podala podnet na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. viac »


FOTOREPORTÁŽ Vo voľbách odovzdali svoje hlasy premiér, exprezidenti i Kiska: Odkazy voličom

V komunálnych voľbách volili
FotoVideo

10.11.2018 21:59

BRATISLAVA - Slováci si dnes volia primátorov, starostov a poslancov svojich miest a obcí. K volebným urnám pristúpili aj najvyšší predstavitelia štátu, kandidáti i politici, ktorí vyzvali, aby ľudia šli voliť. Podľa nich sú komunálne voľby dôležité, pretože práve s rozhodnutiami volených zástupcov sa stretávajú najčastejšie. viac »


Podľa Polláka v dvoch prípadoch niekto chcel ovplyvniť rómskych voličov

Podľa Polláka v dvoch
Foto

10.11.2018 20:23

KOŠICE – V Košickom kraji prebiehajú voľby v celku pokojne, bez vážnejších rušivých momentov. Peter Pollák uviedol, že podobný prípad ako sa stal dopoludnia na košickom Luníku IX sa vyskytol aj v obci Boťany, v okrese Trebišov. viac »


Danko čelil otázkam o svojej rigoróznej práci: VIDEO Stojím si za ňou

Danko čelil otázkam o
Video

10.11.2018 19:43

SENEC - Predseda parlamentu Andrej Danko sa dnes kvôli voľbám vrátil zo zahraničia, aby stihol odovzdal svoj hlas. Pri otázkach novinárov sa však nevyhol ani tým, ktoré sa týkali jeho rigoróznej práce. Napriek novým informáciám si za svojou prácou stojí. viac »


FOTO Predseda parlamentu Andrej Danko odvolil: Svoj hlas odovzdal v Miloslavove

FOTO Predseda parlamentu Andrej
Foto

10.11.2018 18:29

BRATISLAVA – Na dôležitosť zúčastniť sa hlasovania poukázal aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý svoje občianske právo využil v obci Miloslavov-Alžbetin dvor, okres Senec. Do volebnej miestnosti prišiel po 17:00. Poukázal hlavne na tých ľudí, ktorí v spoločnosti všetko kritizujú. viac »


Ľudia volia aj vo Veľkej Mači, kde zabili Kuciaka: Tragická udalosť nemá na voľby vplyv

Ľudia volia aj vo

10.11.2018 17:58

VEĽKÁ MAČA – Voľby v obci Veľká Mača v okrese Galanta, kde začiatkom roka zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku, sú pokojné a poznamenané zatiaľ nižším záujmom voličov. Podľa zapisovateľky volebnej komisie Rozálie Lancz to mohla ovplyvniť skutočnosť, že na post starostu evidujú iba jedného uchádzača - súčasného starostu. viac »


Štátna komisia rieši podnety o volebnej korupcii aj o činnosti komisií

Štátna komisia rieši podnety

10.11.2018 17:55

BRATISLAVA - Podozrenia z kupovania hlasov, porušovanie moratória či nespokojnosť s činnosťou okrskových volebných komisií. To sú podnety, ktoré počas volebného dňa rieši Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Potvrdila to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová. viac »


Záujem o voľby v niektorých bratislavských okrskoch je enormný

Záujem o voľby v

10.11.2018 14:45

BRATISLAVA – Záujem o komunálne voľby je v niektorých okrskoch v najväčších bratislavských mestských častiach enormný. Potvrdili to predsedovia okrskových volebných komisií či hovorcovia miestnych samospráv. viac »


Premiér Pellegrini odovzdal svoj hlas: VIDEO Je dôležité ísť voliť, vaše dane nejdú štátu

Peter Pellegrini
FotoVideo

10.11.2018 13:59

BRATISLAVA - Je dôležité, aby občania Slovenska nepodcenili komunálne voľby. Možno nie vždy si uvedomujú, že starosta či primátor má často väčší vplyv na kvalitu ich života a spokojnosť než vláda. Konštatoval to v sobotu po hlasovaní predseda vlády Peter Pellegrini. viac »


Prvý volebný incident v Košiciach, preveruje ho polícia: FOTO Mužovi ukázali, koho má voliť

Prvý volebný incident v
Foto

10.11.2018 13:58

KOŠICE – Na najväčšom rómskom sídlisku na Slovensku na Luníku IX. už od skorého rána prichádzajú občania uplatniť svoje volebné právo. Priebeh volieb narušil len menší incident s voličom, ktorý si už do volebnej miestnosti doniesol lístok aj s menom svojho kandidáta. viac »


Pozorovateľ si môže robiť pri sčítavaní hlasov video či poznámky

Pozorovateľ si môže robiť

10.11.2018 13:55

BRATISLAVA - Pri sčítavaní hlasov odovzdaných v sobotňajších komunálnych voľbách môže byť prítomný aj pozorovateľ. Ten si môže robiť audio, video či audio-video záznam zo sčítavania, ale musí dodržať pár podmienok. Rovnako si môže robiť poznámky, ale iba na papier a nesmie ich šíriť skôr, ako okrsková volebná komisia nepodpíše zápisnicu o výsledku volieb. viac »


Dôchodcovia odkázali všetkým Slovákom: Ak nepôjdete voliť, potom sa nesťažujte

Staršia volička počas hlasovania
Foto

10.11.2018 13:50

BRATISLAVA - Právo voliť využila aj takmer 92-ročná Anna, jedna z obyvateliek Domu tretieho veku na Poloreckého ulici v bratislavskej Petržalke. Ako hovorí, voliť ísť treba, pokiaľ človek vládze. Sama doteraz nevynechala ani jedny voľby, dokonca v minulosti pracovala aj vo volebnej komisii. viac »


Najčítanejšie články