Zoznam kandidátov v Banskej Bystrici | Topky.sk

Streda, 20. február 2019. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Zoznam kandidátov v Banskej Bystrici

Zľava: Igor Kašper a Ján Nosko
Zľava: Igor Kašper a Ján Nosko
Zdroj: TASR - Dušan Hein
09.11.2018 11:05

BANSKÁ BYSTRICA - O post primátora v Banskej Bystrici zabojujú okrem súčasného šéfa mesta Jána Nosko aj Igor Kašper, Peter Peuker a Jozef Sásik.


Ľudia si v sobotňajších komunálnych voľbách v Banskobystrickom kraji budú voliť 513 starostov a primátorov. Do obecných a mestských zastupiteľstiev si vyberú aj 3 270 poslancov, čo je o 13 menej, ako je celkový počet voliteľných miest, lebo v šiestich obciach sa nenašlo dosť záujemcov.

V obci Dubno v okrese Rimavská Sobota a v Michalkovej v okrese Zvolen sa voľby nebudú konať, lebo sa v nich nenašli záujemcovia o kreslá starostov, ani o funkcie poslancov. Okrem starostov malo byť v Dubne volených päť poslancov a v obci Michalková traja.

Kandidáti na post primátora Banskej Bystrice:

Igor Kašper (38 r., ekonóm, manažér, SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, Progresívne Slovensko)

Igor Kašper
Zdroj: SITA

Ján Nosko (57 r., primátor, nezávislý kandidát)

Ján Nosko
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Peter Peuker (65 r., občianský aktivista, Naj – nezávislosť a jednota)

Peter Peuker
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Jozef Sásik (60 r., Znalec-lesníctvo, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku)

Jozef Sásik
Zdroj: SITA/Urban Klement

117 kandidátov na 31 poslaneckých kresiel

Ako informoval zapisovateľ Mestskej volebnej komisie v Banskej Bystrici Karol Langstein, komisia oficiálne zaregistrovala okrem štyroch kandidátov na primátora aj 117 kandidátov na poslancov. Do Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici budú ľudia voliť 31 poslancov v siedmich volebných obvodoch.

Stred, teda centrum mesta, bude mať šesť poslancov. Východ, čiže časti Majer, Uhlisko, Senica a Šalková dvoch, najväčšie sídlisko Sásová–Rudlová je samostatné a hájiť záujmy jeho obyvateľov budú deviati poslanci.

Sever, kam spadajú časti mesta Jakub, Kostiviarska, Uľanka, Podlavice a Skubín majú zastupovať dvaja poslanci, samostatný obvod, sídlisko Fončorda siedmi a Radvaň traja. Juh, a teda za časti Iliaš, Kráľová, Kremnička, Pršianska terasa a Rakytovce budú v MsZ sedieť dvaja poslanci.

Volebný obvod č. 1 - Centrum (volí si 6 poslancov)

1. Andrea Bačová, Mgr., 52 r., Kníhkupkyňa, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

2. Patrícia Cenkovová, Mgr., 44 r., sociálny pracovník, Spolu-občianska demokracia

3. Ladislav Hölc, 53 r., SZČO, Strana zelených Slovenska

4. Ján Jambrich, 60 r., technik, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

5. David Kapusta, Ing.,Mgr., 29 r., Daňový konzultant, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

6. Pavol Katreniak, Mgr.,Ing., 60 r., odborný radca pre ochranu prírody, pedagóg, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

7. Miriam Lapuníková, Ing.,MBA, 38 r., Riaditeľka Rooseveltovej nemocnice, nezávislá kandidátka

8. Andrea Maková, Bc., 23 r., Vedúca oddelenia medzinárodných vzťahov a zahraničného obchodu – Mesto Banská Bystrica, nezávislá kandidátka

9. Stanislav Mičev, PhDr.,PhD., 60 r., Generálny riaditeľ Múzea SNP, nezávislý kandidát

10. Ludvik Nábělek, MUDr.,PhD., 64 r., lekár – prednosta kliniky, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

11. Radovan Ocharovich, Mgr., 40 r., Riaditeľ školy, nezávislý kandidát

12. Matúš Oľha, doc.Mgr.art.,PhD., 59 r., Prorektor Akadémie umení, nezávislý kandidát

13. Marián Pataj, JUDr., 44 r., advokát, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

14. Róbert Ragan, 55 r., hudobník, pedagóg, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

15. Ivan Rybárik, Ing., 75 r., dôchodca, Strana moderného Slovenska (sms)

16. Radovan Sloboda, Ing., 52 r., športový odborník, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

17. Marek Šabo, Mgr., 35 r., právnik, nezávislý kandidát

18. Milan Ševčík, 52 r., konateľ, Strana moderného Slovenska (sms)

19. Miroslav Štelcl, 37 r., Odborný senior manažér, nezávislý kandidát

20. Richard Tokušev, 48 r., konateľ, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

21. Jana Toličová, Mgr., 52 r., Prekladateľka, Spolu-občianska demokracia

22. Marek Vyhnička, 42 r., podnikateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

23. Marek Zeman, Ing., 32 r., Biznis analytik, Spolu-občianska demokracia

Volebný obvod č. 2 - Majer, Uhlisko, Senica a Šalková (volí si 2 poslancov)

1. Alexander Daško, Mgr., 49 r., hudobník, pedagóg, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

2. Oľga Kazanská, Mgr., 66 r., pedagóg, Strana moderného Slovenska (sms)

3. Jaroslav Kuracina, 47 r., podnikateľ, nezávislý kandidát

4. Marcel Mojžiš, Ing.,Bc., 40 r., Riaditeľ spoločnosti, Spolu-občianska demokracia

5. Marcel Pecník, PhDr., 35 r., historik, publicista, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

6. Ivan Uhrík, Ing.,Bc.,PhD., 53 r., ekonóm, manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

7. Martin Úradníček, Ing., 56 r., vydavateľ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3 - Sásová, Rudlová (volí si 9 poslancov)

1. Pavol Bielik, 64 r., referent, nezávislý kandidát

2. Jana Brázdilová, Ing., Mgr., 65 r., riaditeľka Diecézneho školského úradu, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

3. Matej Bučko, 31 r., politológ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

4. Maroš Čupka, Dis.art., 22 r., študent, Komunistická strana Slovenska

5. Ján Dilík, 71 r., Hokejový tréner, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

6. Július Ernek, Mgr., 39 r., prednosta Okresného úradu v Banskej Bystrici, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

7. Jakub Gajdošík, Mgr., 33 r., viceprimátor mesta Banská Bystrica, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

8. Beata Hirt, Ing., 56 r., riaditeľka komunitnej nadácie, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

9. Peter Hunák, MUDr., 56 r., lekár, Strana moderného Slovenska (sms)

10. Ladislav Huntoš, 41 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát

11. Jarmila Chmelková, 52 r., SZČO, Strana zelených Slovenska

12. Jakub Iždinský, 29 r., administratívny pracovník, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

13. Marek Kliment, 37 r., súkromný podnikateľ, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

14. Martin Klus, doc.PhDr.,PhD.,MBA, 38 r., pedagóg a poslanec NR SR, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

15. Marek Kotleba, Bc., 35 r., živnostník, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

16. Dáša Kupčeková, 42 r., SZČO, Strana zelených Slovenska

17. Andrej Leitner, Ing., 26 r., softvérový inžinier, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

18. Milan Lichý, Ing., 57 r., lesný inžinier, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

19. Martin Majling, Ing., 32 r., ekonóm, nezávislý kandidát

20. Anton Minárik, PaedDr., 40 r., konateľ spoločnosti, nezávislý kandidát

21. Matúš Molitóris, Mgr., 32 r., manažér, aktivista, nezávislý kandidát

22. Vladimír Piperek, 39 r., Športový manažér, nezávislý kandidát

23. Vladimír Pirošík, Mgr., 42 r., advokát, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

24. Milan Prašovský, 42 r., Súkr.bezp.služba,B.Bystrica, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

25. Elena Púchyová, Ing., 60 r., občiansky aktivista, Strana zelených Slovenska

26. Andrej Refka, Bc., 40 r., informatik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

27. Vladimír Rosinský, 58 r., obchodník, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

28. Michal Škantár, Ing., 36 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

29. Tomáš Štrba, Mgr.,PhD., 35 r., Geodet, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

30. Róbert Trnka, Ing., 50 r., referent, nezávislý kandidát

31. Martin Turčan, Ing., 36 r., viceprimátor Mesta Banská Bystrica, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 4 - Podlavice, Skubín, Jakub, Kostiviarska a Uľanka (volí si 2 poslancov)

1. Jozef Baláž, MUDr., 39 r., lekár, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

2. Peter Čajka, PhDr., 31 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát

3. Abdulbesi Čako, 56 r., podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)

4. Katarína Čižmárová, Doc.RNDr.,CSc., 62 r., občianská aktivistka, nezávislá kandidátka

5. Dušan Dobrota, 62 r., živnostník, Spolu-občianska demokracia

6. Janka Kmeťová, JUDr., 48 r., advokátka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

7. Marek Odaloš, 30 r., manažér predaja, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

8. Miroslav Potančok, 44 r., podnikateľ, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

9. Jozef Tomáš, Ing., 58 r., Výsluhový dôchodca, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 5 - Fončorda (volí si 7 poslancov)

1. Matej Ďurica, 27 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)

2. Lucia Fabriciusová, JUDr., 38 r., advokátka, nezávislá kandidátka

3. Marcela Gallová, 47 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)

4. Ján Gereg, JUDr., 68 r., advokát, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

5. Peter Gogola, Mgr., 50 r., riaditeľ vydavateľstva, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

6. Danica Halamová, Ing., 45 r., Projektantka, nezávislá kandidátka

7. Vladimír Hiadlovský, doc.,Ing.,PhD., 40 r., Rektor Univerzity Mateja Bela, nezávislý kandidát

8. Luděk Hochmuth, MUDr., 65 r., Lekár, alergológ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

9. Robert Hrnčiar, 55 r., Podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)

10. Klaudia Hrušková, 40 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

11. Miroslav Ivan, Ing., 52 r., poslanec NRSR, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

12. Daniel Karas, Mgr., 43 r., manažér, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

13. Hana Kasová, Ing.arch., 42 r., architektka, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

14. Ľubica Kleniarová, Mgr., 61 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

15. Viera Klimentová, RSDr., 67 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

16. Soňa Kopčanová, Mgr., 48 r., pedagóg, umelec, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

17. Rastislav Medveď, Mgr., 41 r., manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

18. Marek Modranský, Mgr., 39 r., Predseda Inštitútu verejnej dopravy, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

19. Ľubomír Motyčka, 68 r., novinár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

20. Peter Peuker, 65 r., občianský aktivista, Naj – nezávislosť a jednota

21. Peter Pohančaník, Ing.,PhD., 37 r., riaditeľ Folklórny súbor Urpín, nezávislý kandidát

22. Vladimír Sklenka, PhDr.,PhD., 41 r., Historik, nezávislý kandidát

23. Lucia Skokanová, Ing., 42 r., Projektová manazérka v Nadácii pre deti Slovenska, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

24. Roman Štrba, Mgr., 53 r., manažér, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

25. Svetozár Tomič, 66 r., Podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)

26. Vladimír Výbošťok, 71 r., inštruktor telesnej a bojovej prípravy, nezávislý kandidát

27. Stanislav Zaťko, 45 r., Kuster, Strana moderného Slovenska (sms)

28. Denisa Zaťková, 45 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)

Volebný obvod č. 6 (volí si 3 poslancov)

1. Svetozár Dluholucký, Prof.MUDr.,CSc., 78 r., detský lekár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

2. Erika Karová, 36 r., podnikateľka, nezávislá kandidátka

3. Alžbeta Lukáčová, Mgr.,PhD., 38 r., Dramaturgička, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

4. Roman Miškár, 37 r., manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

5. Vladimír Moravčík, 36 r., Profesionálny športovec, nezávislý kandidát

6. Peter Novanský, 34 r., podnikateľ, nezávislý kandidát

7. Juraj Odor, Ing., 70 r., kontrolór, nezávislý kandidát

8. Marek Ondráš, Mgr., 34 r., Vyšetrovateľ Policajného zboru, nezávislý kandidát

9. Miroslava Pastorková Kiseľová, Mgr.art.,PhD., 43 r., zástupkyňa riaditeľa, pedagóg spevu, Strana zelených Slovenska

10. Peter Plančík, 34 r., Vodič MKD, Komunistická strana Slovenska

11. Ľudmila Priehodová, Ing.arch., 65 r., Architektka, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka

12. Jozef Sásik, Ing., 60 r., Znalec-lesníctvo, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

13. Pavol Strhák, 34 r., konateľ spoločnosti, Spolu-občianska demokracia

14. Ján Ševc, RSDr.,CSc., 70 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

Volebný obvod č. 7 - Kráľová, Pršianska Terasa, Kremnička, Rakytovce a Iliaš (volí si 2 poslancov)

1. Peter Handlovský, Ing., 64 r., živnostník, Smer-sociálna demokracia, Slovenská národná strana

2. Igor Kašper, Ing., 38 r., ekonóm, manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko

3. Miroslav Lupták, 43 r., Organizátor podujatí, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

4. Milan Smedo, 65 r., SZČO, nezávislý kandidát

5. Michal Ševčík, JUDr.Ing.,PhD., advokát, Strana moderného Slovenska (sms)


Galéria

Zľava: Igor Kašper a Igor Kašper Ján Nosko Peter Peuker Jozef Sásik

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ph ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články