Voľby 2022 - komunálne voľby, voľby do VÚC | Topky.sk
Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Voľby 2022

Staré Mesto hľadá členov okrskových komisií aj z radov obyvateľov

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 18 hodinami

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto hľadá členov okrskových volebných komisií pre tohtoročné jesenné spojené voľby aj z radov miestnych obyvateľov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na miestnom úrade do 22. septembra. Urobiť tak môžu osobne, telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. viac »

Voľby 2022 a politická inzercia V prípade záujmu o vypracovanie ponuky pre politickú inzerciu
kontaktujte prosím obchodné oddelenie

O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa bude uchádzať krajský šéf KDH Peter Máťoš

Máťoš ohlásil kandidatúru na
Video

27.05.2022 11:37

TRENČIN – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) môže po jesenných voľbách do orgánov samosprávnych krajov zmeniť svoju politickú tvár na tvár nepopulistickú a zodpovednú, zbavenú nešváru tradičnej politickej bašty. Počas ohlásenia kandidatúry na post predsedu TSK to povedal krajský predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a považskobystrický viceprimátor Peter Máťoš. viac »


Voliť budú môcť aj ľudia v karanténe: O špeciálny spôsob hlasovania treba vopred požiadať

Voliť budú môcť aj

25.05.2022 11:44

BRATISLAVA - Ľudia s nariadenou karanténou alebo izoláciou pre ochorenie COVID-19 budú môcť voliť v jesenných spojených voľbách do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí. Aj to predpokladá zákon o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec viac »


Na starostu Nového Mesta bude kandidovať miestny poslanec Andrej Árva

Andrej Árva

23.05.2022 15:20

BRATISLAVA – Na starostu bratislavského Nového Mesta bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať novomestský miestny poslanec Andrej Árva. Volebný program spolu s tímom chce predstaviť počas letných prázdnin. viac »


Súčasný primátor Košíc pôjde do volieb s veľkou podporou: Pomoc mu prisľúbilo až päť strán

Na snímke uprostred primátor

23.05.2022 11:54

KOŠICE - Päť politických strán sa dohodlo na podpore súčasného primátora Jarolava Polačeka v tohtoročných komunálnych voľbách. Ide o výsledky rokovaní KDH, SaS, Sme rodina, NOVA a Strany rómskej koalície (SRK) v ostatných týždňoch. viac »


V Hlohovci oznámil kandidatúru na primátora Ivan Baranovič: Okamžitá pomoc obyvateľom

V Hlohovci oznámil kandidatúru

20.05.2022 15:28

HLOHOVEC - Mestský poslanec v Hlohovci Ivan Baranovič ohlásil kandidatúru v jesenných komunálnych voľbách na post primátora mesta Hlohovec. Za svoju súčasnú prioritu považuje okamžitú pomoc obyvateľom Hlohovca, ktorej sa im nedostáva. Baranovič o tom informoval v piatok TASR. viac »


Ondrej Lunter chce viesť o programe verejnú diskusiu, predstaví ho postupne

Na snímke uprostred podpredseda

19.05.2022 11:15

BANSKÁ BYSTRICA – Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter (nezávislý) chce viesť o svojich programových prioritách v najbližších týždňoch verejnú diskusiu. Na štvrtkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici predstavil hlavné tézy svojho programu i zoznam kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva, ktorí... viac »


Kollár informuje o termíne komunálnych a krajských volieb: Konať sa majú 29. októbra

Kollár informuje o termíne

17.05.2022 14:59

BRATISLAVA - Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa napokon majú konať 29. októbra. Uviedol to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý má termín volieb oficiálne vyhlásiť v najbližšom období. Pôvodne sa hovorilo o skoršom termíne volieb, aby sa ľudia v dušičkovom období nemuseli "zaoberať voľbami". Kollár teraz hovorí... viac »


Triumf v hodnotení samospráv: Baška sa poďakoval pracovníkom Úradu TSK

Jaroslav Baška

16.05.2022 17:35

TRENČÍN – Za tretí triumf v rade v rebríčku transparentnosti samosprávnych krajov patrí poďakovanie všetkým pracovníkom Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Po zverejnení výsledkov rebríčka mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) to povedal predseda TSK Jaroslav Baška. viac »


Termín komunálnych volieb môže byť skôr: Zavedie sa i špeciálne hlasovanie

Termín komunálnych volieb môže

10.05.2022 17:41

BRATISLAVA - Voľby do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí sa budú môcť konať skôr. Ľudia s nariadenou karanténou alebo izoláciou pre ochorenie COVID-19 budú môcť voliť. Vyplýva to zo zákona o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý v utorok schválila Národná rada (NR) SR. viac »


Na post primátora Košíc bude kandidovať mestský poslanec Milan Lesňák

Milan Lesňák

05.05.2022 17:05

KOŠICE – Na post primátora Košíc bude v jesenných komunálnych voľbách kandidovať za stranu Za ľudí mestský poslanec Milan Lesňák. Kandidatúru oznámil vo štvrtok v Košiciach na tlačovej konferencii spolu s predsedníčkou Za ľudí Veronikou Remišovou. viac »


Raši prezradil, kto zo strany Hlas-SD bude možno kandidovať na primátora Bratislavy

Raši prezradil, kto zo

01.05.2022 15:40

BRATISLAVA - Podpora ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) klesá. Hnutie OĽANO by na to malo reflektovať. V diskusnej relácii Na telo na televízii Markíza to uviedol poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí). Podľa nezaradeného poslanca za mimoparlamentnú stranu Hlas-SD Richarda Rašiho je možné, že sa Zuzana Dolinková (Hlas-SD) stane ... viac »


Snem Za ľudí nominoval do volieb Veliča ako kandidáta za predsedu BSK: Nie všetky koalície majú zmysel, tvrdí Remišová

Programový snem Za ľudí
FotoVideo

30.04.2022 14:31

BRATISLAVA - Snem strany Za ľudí nominoval do nadchádzajúcich komunálnych volieb kandidatúru Dušana Veliča za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a kandidatúru primátorov šiestich miest. Delegáti zároveň na sneme odmietli podporu kandidátov a spoluprácu vo voľbách so Smerom-SD, Hlasom-SD, Republikou, ĽSNS, SNS a Komunistickou stranou. ... viac »


O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa bude uchádzať poslanec Miroslav Suja

Poslanec NR SR Miroslav

29.04.2022 18:17

BANSKÁ BYSTRICA - O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja (nezaradený). Na piatkovej tlačovej konferencii to oznámil predseda mimoparlamentného hnutia Republika Milan Uhrík. viac »


Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Team Bratislava: Stojí za ňou Matúš Vallo

Mestská strana Team Bratislava,
Video

29.04.2022 12:56

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra v piatok zaregistrovalo stranu Team Bratislava, za ktorou stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo i jeho najbližší tím. Vyplýva to z výpisu z registra politických strán a politických hnutí. Strana na svoj vznik vyzbierala 12.600 právoplatných podpisov. viac »


O post primátora Martina sa bude uchádzať mestský poslanec Stanislav Thomka

O post primátora Martina

23.04.2022 16:54

MARTIN – O post primátora Martina sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Stanislav Thomka. Informoval o tom v sobotu na tlačovej konferencii v Martine. viac »


Komunálne voľby sa nezadržateľne blížia: Veľký boj kandidátov sa ešte len začne! RADÍME, ako čo najviac zaujať

Komunálne voľby sa nezadržateľne
FotoVideo

22.04.2022 16:00

Už o pár mesiacov nás čakajú komunálne voľby, ktoré teraz však budú o niečo špeciálnejšie, ako zvyčajne. Spolu s klasickými voľbami starostov a primátorov nás totiž čakajú aj župné voľby, kde si budeme voliť vedenie samosprávnych krajov a zastupiteľstvá. Mnohí kandidáti sú už známi a vo veľkom o svojich záujmoch hovoria aj na sociálnych sieťach či ... viac »


Časy letákov a billboardov sú preč: Takto dnes kampaňujú úradujúci primátori pred voľbami, niektorí majú nefér výhodu

Časy letákov a billboardov

22.04.2022 00:01

BRATISLAVA - Už onedlho tu máme ďalšie voľby. Tentokrát nepôjde síce o parlamentné či prezidentské, ale o komunálne a voľby do VÚC. Tie prvé spomínané sa stali terčom záujmu neziskovej organizácie Transparency International Slovensko (TIS), ktorá hovorí o tom, že dnešná kampaň už prebieha na inej a možno aj neférovej úrovni v porovnaní s predošlými. viac »


Žilina má prvého kandidáta na post primátora: Peter Cibulka oznámil svoje základné ciele

Peter Cibulka

19.04.2022 16:42

ŽILINA – O post primátora Žiliny sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Peter Cibulka. viac »


V jesenných voľbách by mohli voliť aj ľudia v karanténe pre COVID-19

V jesenných voľbách by
FotoVideo

12.04.2022 14:33

BRATISLAVA - Ľudia s nariadenou karanténou alebo izoláciou pre ochorenie COVID-19 by mohli voliť v jesenných spojených voľbách do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí. Vyplýva to z návrhu zákona o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý v utorok schválila vláda. Kabinet odobril aj návrh na skrátené legislatívne konanie. viac »


Vláda ROZHODLA: Samosprávne voľby by sa mohli konať skôr

Vláda ROZHODLA: Samosprávne voľby
Video

12.04.2022 14:20

BRATISLAVA - Voľby do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí by sa mohli konať skôr. Vláda schválila legislatívny návrh z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR, aby mohli byť voľby v posledných 21 dňoch volebného obdobia orgánov samospráv, namiesto súčasných 14. viac »


Najčítanejšie články