Voľby 2022 - komunálne voľby, voľby do VÚC | Topky.sk
Streda, 19. január 2022. Meniny má Mário, Sára, Zara, zajtra Dalibor, Sebastián.

Voľby 2022

KDH a Aliancia sú za zmenu počtu volebných obvodov: Hovoria o potrebe diskusie

Predseda KDH Milan Majerský

Predseda KDH Milan Majerský

FotoVideo
pred 5 hodinami

BRATISLAVA - Prípadné zvýšenie počtu volebných obvodov by si vyžadovalo širokú odbornú diskusiu. Zmenu si však vedia predstaviť mimoparlamentné KDH i Aliancia. Kresťanskí demokrati podporujú aj petíciu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Progresívne Slovensko (PS) poznamenalo, že Národná rada (NR) SR je orgán s celorepublikovou pôsobnosťou, čomu... viac »

Väčšina starostov opätovnú kandidatúru zvažuje: Najväčšia motivácia je dokončiť rozbehnuté projekty

Väčšina starostov opätovnú kandidatúru

17.01.2022 10:43

BRATISLAVA – Väčšina starostov bratislavských mestských častí ešte nie je definitívne rozhodnutá, či sa budú opätovne uchádzať o dôveru v jesenných komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia pravdepodobne 29. októbra 2022. Najväčšou motiváciou pre tých, ktorí ambíciu na ďalší mandát potvrdili, je dokončenie rozbehnutých projektov. viac »


Smer-SD chce vo voľbách spolupracovať najmä s Hlasom-SD a SNS

Smer-SD chce vo voľbách

14.01.2022 17:33

KOŠICE - Základom dobrého výsledku v tohtoročných spojených komunálnych voľbách a voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) by mala byť spolupráca troch strán, a to Smeru-SD, mimoparlamentného Hlasu-SD a SNS. viac »


Kašper uvažuje o kandidatúre v tohtoročných voľbách: Záujem má o post predsedu BBSK

Kašper uvažuje o kandidatúre

05.01.2022 18:21

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Kašper (Sme rodina) reálne uvažuje o kandidatúre na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v tohtoročných voľbách. Informovalo o tom tlačové oddelenie hnutia Sme rodina. viac »


KDH a PS odmietajú v komunálnych voľbách extrémistov: Aliancia preferuje ísť sama

KDH a PS odmietajú

05.01.2022 14:15

BRATISLAVA - Mimoparlamentné hnutia KDH a Progresívne Slovensko (PS) odmietajú pred komunálnymi voľbami spoluprácu s extrémistickými kandidátmi či stranami. PS vylučuje konkrétne strany Smer-SD, Hlas-SD, ĽSNS i Republiku. Mimoparlamentná maďarská strana Aliancia chce postaviť vlastných kandidátov, zároveň tvrdí, že je otvorená spolupráci a partnerstvu... viac »


OĽANO vylúčilo v komunálnych voľbách spoluprácu so Smerom, ĽSNS a ďalšími

Predĺženie termínov pre seniorov

05.01.2022 12:27

BRATISLAVA - Hnutie OĽANO vylučuje pri komunálnych voľbách spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS, mimoparlamentným Hlasom-SD, Republikou a "inými skorumpovanými či extrémistickými politickými zoskupeniami". viac »


Za ľudí plánuje nominovať kandidáta na primátora Košíc: Strana vylučuje spoluprácu so Smerom

Za ľudí plánuje nominovať

04.01.2022 14:48

BRATISLAVA - Strana Za ľudí plánuje nominovať kandidáta na primátora Košíc i šéfa Košického samosprávneho kraja. Uviedla to predsedníčka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. Jej strana vylučuje zo spolupráce pred komunálnymi voľbami strany Smer-SD a "jeho klony", takisto ĽSNS či mimoparlamentnú Republiku. Post primátorky má v Lučenci obhajovať... viac »


Spolupráca v komunálnych voľbách: Kollár nevylúčil nikoho! Pellegrini odmieta ĽSNS

Spolupráca v komunálnych voľbách:
FotoVideo

04.01.2022 13:59

BRATISLAVA - Hnute Sme rodina v rámci komunálnych volieb nevylučuje spoluprácu so žiadnou politickou stranou. Je otvorené dohode s akoukoľvek stranou. Mimoparlamentná strana Hlas-SD je pripravená pri komunálnych voľbách vytvárať koalície s akoukoľvek stranou, výnimkou je len ĽSNS. Uviedli lídri strán Boris Kollár a Peter Pellegrini  viac »


Je na čele župy, a predsa ho pozná len málokto: Dlhopôsobiaci predseda kraja je na dne rebríčka!

Je na čele župy,

18.12.2021 00:01

NITRA - Tak toto je neskutočné. Po dvoch desaťročiach na stoličke predsedu samosprávneho kraja si na jeho meno spomenie len málokto. Reč je o županovi z Nitry Milanovi Belicovi, ktorý už od založenia krajov v roku 2001 stále pôsobí ako predseda Nitrianského samosprávneho kraja. Podľa predbežných štatistík si na neho však dokáže spomenuť najmenej ľudí... viac »


Župan Trnka rieši obrovský problém: Nepravdivé informácie a predražené teplomery! Ste klamár, odkazuje Raši

Rastislav Trnka
Foto

06.12.2021 19:00

KOŠICE – Mimoriadne podozrivý nákup. Tak by sa dal nazvať problém medzi košickou župou a výrobcom teplomerov. Podľa medializovaných informácií totiž košický župan Rastislav Trnka nakúpil za státisíce bezkontaktné teplomery, pričom obstarávanie malo byť viac ako podozrivé. Teraz na povrch vyplávali ďalšie zaujímavé skutočnosti. Šéf kraja si totiž mal... viac »


Prvá kandidátka na primátorku Banskej Bystrice: Mesto pod Urpínom chce viesť Diana Javorčíková

Kandidátka na primátorku Banskej

01.12.2021 13:41

BANSKÁ BYSTRICA – O post primátorky Banskej Bystrice sa v budúcoročných komunálnych voľbách bude uchádzať nezávislá občianska kandidátka Diana Javorčíková. Svoj zámer oznámila v stredu prostredníctvom online tlačovej besedy. Ide o prvú oficiálne zverejnenú primátorskú kandidatúru v meste pod Urpínom. viac »


PRIESKUM Dôverovať vláde a parlamentu? To teda nie! Od voličov prišla facka: Slováci už skôr veria TÝMTO

PRIESKUM Dôverovať vláde a

29.11.2021 23:59

BRATISLAVA – Viac veríme primátorom, ako vláde a nebyť prezidentky, veľká politika by od tej lokálnej dostávala v dôveryhodnosti výrazne na frak. Nový prieskum, ktorý priniesla mimovládna organizácia Transparency International Slovensko nastavil našej vláde aj poslancom zrkadlo. viac »


Veľká koalícia v Bratislave: Droba a Vallo hovoria o spájaní síl, prsty v tom má aj Progresívne Slovensko

Veľká koalícia v Bratislave:

12.10.2021 08:00

BRATISLAVA – V hlavnom meste vzniká takmer presne rok pred komunálnymi voľbami nová koalícia. O spolupráci rokuje súčasný primátor Matúš Vallo s bratislavským župan Jurajom Drobom a Progresívnym Slovenskom. viac »


Koalícia volá po zmene termínov volieb: Návrat druhého kola vo VÚC a spojenie prezidentských s eurovoľbami!

Koalícia volá po zmene
FotoVideo

04.10.2021 09:30

BRATISLAVA - Príbeh termínov viacerých volieb na Slovensku je opäť témou a iniciátorom je koaličná SaS. Tá totiž svojim partnerským stranám v koalícii predložila návrh na to, aby sa župné voľby opäť uskutočnili v dvoch kolách a tie prezidentské by sa mohli spojiť s eurovoľbami. Koalícia podľa všetkého zatiaľ tieto otázky neodmieta. viac »


VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: V Bratislave sa ľuďom najviac páči práca starostu Dúbravky, totálne zase prepadol Zoltán Pék

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: V

30.09.2021 08:38

BRATISLAVA - Je takmer rok do komunálnych volieb! Na našom spravodajskom portáli zoznam.sk môžete už teraz hlasovať a priebežne sledovať, či má váš starosta alebo primátor dôveru. Môžete im tiež dať tak najavo, čo si o ich činoch pre vás myslíte. Od spustenia VEĽKEJ ANKETY STAROSTOV sa za mesiac do hlasovania zapojilo 48 358 ľudí... viac »


Najčítanejšie články