Voľby 2022 - komunálne voľby, voľby do VÚC | Topky.sk
Pondelok, 23. máj 2022. Meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa.

Voľby 2022

V Hlohovci oznámil kandidatúru na primátora Ivan Baranovič: Okamžitá pomoc obyvateľom

Ilustračné foto

Ilustračné foto

20.05.2022 15:28

HLOHOVEC - Mestský poslanec v Hlohovci Ivan Baranovič ohlásil kandidatúru v jesenných komunálnych voľbách na post primátora mesta Hlohovec. Za svoju súčasnú prioritu považuje okamžitú pomoc obyvateľom Hlohovca, ktorej sa im nedostáva. Baranovič o tom informoval v piatok TASR. viac »

Voľby 2022 a politická inzercia V prípade záujmu o vypracovanie ponuky pre politickú inzerciu
kontaktujte prosím obchodné oddelenie

Ondrej Lunter chce viesť o programe verejnú diskusiu, predstaví ho postupne

Na snímke uprostred podpredseda

19.05.2022 11:15

BANSKÁ BYSTRICA – Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter (nezávislý) chce viesť o svojich programových prioritách v najbližších týždňoch verejnú diskusiu. Na štvrtkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici predstavil hlavné tézy svojho programu i zoznam kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva, ktorí... viac »


Kollár informuje o termíne komunálnych a krajských volieb: Konať sa majú 29. októbra

Kollár informuje o termíne

17.05.2022 14:59

BRATISLAVA - Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa napokon majú konať 29. októbra. Uviedol to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý má termín volieb oficiálne vyhlásiť v najbližšom období. Pôvodne sa hovorilo o skoršom termíne volieb, aby sa ľudia v dušičkovom období nemuseli "zaoberať voľbami". Kollár teraz hovorí... viac »


Triumf v hodnotení samospráv: Baška sa poďakoval pracovníkom Úradu TSK

Jaroslav Baška

16.05.2022 17:35

TRENČÍN – Za tretí triumf v rade v rebríčku transparentnosti samosprávnych krajov patrí poďakovanie všetkým pracovníkom Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Po zverejnení výsledkov rebríčka mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) to povedal predseda TSK Jaroslav Baška. viac »


Termín komunálnych volieb môže byť skôr: Zavedie sa i špeciálne hlasovanie

Termín komunálnych volieb môže

10.05.2022 17:41

BRATISLAVA - Voľby do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí sa budú môcť konať skôr. Ľudia s nariadenou karanténou alebo izoláciou pre ochorenie COVID-19 budú môcť voliť. Vyplýva to zo zákona o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý v utorok schválila Národná rada (NR) SR. viac »


Na post primátora Košíc bude kandidovať mestský poslanec Milan Lesňák

Milan Lesňák

05.05.2022 17:05

KOŠICE – Na post primátora Košíc bude v jesenných komunálnych voľbách kandidovať za stranu Za ľudí mestský poslanec Milan Lesňák. Kandidatúru oznámil vo štvrtok v Košiciach na tlačovej konferencii spolu s predsedníčkou Za ľudí Veronikou Remišovou. viac »


Raši prezradil, kto zo strany Hlas-SD bude možno kandidovať na primátora Bratislavy

Raši prezradil, kto zo

01.05.2022 15:40

BRATISLAVA - Podpora ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) klesá. Hnutie OĽANO by na to malo reflektovať. V diskusnej relácii Na telo na televízii Markíza to uviedol poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí). Podľa nezaradeného poslanca za mimoparlamentnú stranu Hlas-SD Richarda Rašiho je možné, že sa Zuzana Dolinková (Hlas-SD) stane ... viac »


Snem Za ľudí nominoval do volieb Veliča ako kandidáta za predsedu BSK: Nie všetky koalície majú zmysel, tvrdí Remišová

Programový snem Za ľudí
FotoVideo

30.04.2022 14:31

BRATISLAVA - Snem strany Za ľudí nominoval do nadchádzajúcich komunálnych volieb kandidatúru Dušana Veliča za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a kandidatúru primátorov šiestich miest. Delegáti zároveň na sneme odmietli podporu kandidátov a spoluprácu vo voľbách so Smerom-SD, Hlasom-SD, Republikou, ĽSNS, SNS a Komunistickou stranou. ... viac »


O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa bude uchádzať poslanec Miroslav Suja

Poslanec NR SR Miroslav

29.04.2022 18:17

BANSKÁ BYSTRICA - O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja (nezaradený). Na piatkovej tlačovej konferencii to oznámil predseda mimoparlamentného hnutia Republika Milan Uhrík. viac »


Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Team Bratislava: Stojí za ňou Matúš Vallo

Mestská strana Team Bratislava,
Video

29.04.2022 12:56

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra v piatok zaregistrovalo stranu Team Bratislava, za ktorou stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo i jeho najbližší tím. Vyplýva to z výpisu z registra politických strán a politických hnutí. Strana na svoj vznik vyzbierala 12.600 právoplatných podpisov. viac »


O post primátora Martina sa bude uchádzať mestský poslanec Stanislav Thomka

O post primátora Martina

23.04.2022 16:54

MARTIN – O post primátora Martina sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Stanislav Thomka. Informoval o tom v sobotu na tlačovej konferencii v Martine. viac »


Komunálne voľby sa nezadržateľne blížia: Veľký boj kandidátov sa ešte len začne! RADÍME, ako čo najviac zaujať

Komunálne voľby sa nezadržateľne
FotoVideo

22.04.2022 16:00

Už o pár mesiacov nás čakajú komunálne voľby, ktoré teraz však budú o niečo špeciálnejšie, ako zvyčajne. Spolu s klasickými voľbami starostov a primátorov nás totiž čakajú aj župné voľby, kde si budeme voliť vedenie samosprávnych krajov a zastupiteľstvá. Mnohí kandidáti sú už známi a vo veľkom o svojich záujmoch hovoria aj na sociálnych sieťach či ... viac »


Časy letákov a billboardov sú preč: Takto dnes kampaňujú úradujúci primátori pred voľbami, niektorí majú nefér výhodu

Časy letákov a billboardov

22.04.2022 00:01

BRATISLAVA - Už onedlho tu máme ďalšie voľby. Tentokrát nepôjde síce o parlamentné či prezidentské, ale o komunálne a voľby do VÚC. Tie prvé spomínané sa stali terčom záujmu neziskovej organizácie Transparency International Slovensko (TIS), ktorá hovorí o tom, že dnešná kampaň už prebieha na inej a možno aj neférovej úrovni v porovnaní s predošlými. viac »


Žilina má prvého kandidáta na post primátora: Peter Cibulka oznámil svoje základné ciele

Peter Cibulka

19.04.2022 16:42

ŽILINA – O post primátora Žiliny sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Peter Cibulka. viac »


V jesenných voľbách by mohli voliť aj ľudia v karanténe pre COVID-19

V jesenných voľbách by
FotoVideo

12.04.2022 14:33

BRATISLAVA - Ľudia s nariadenou karanténou alebo izoláciou pre ochorenie COVID-19 by mohli voliť v jesenných spojených voľbách do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí. Vyplýva to z návrhu zákona o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý v utorok schválila vláda. Kabinet odobril aj návrh na skrátené legislatívne konanie. viac »


Vláda ROZHODLA: Samosprávne voľby by sa mohli konať skôr

Vláda ROZHODLA: Samosprávne voľby
Video

12.04.2022 14:20

BRATISLAVA - Voľby do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí by sa mohli konať skôr. Vláda schválila legislatívny návrh z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR, aby mohli byť voľby v posledných 21 dňoch volebného obdobia orgánov samospráv, namiesto súčasných 14. viac »


Ondreja Luntera v kandidatúre na predsedu Banskobystrického kraja podporí aj Hlas-SD

Na snímke uprostred podpredseda
FotoVideo

12.04.2022 12:46

BANSKÁ BYSTRICA - Kandidatúru Ondreja Luntera (nezávislý) na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v tohtoročných voľbách podporí aj strana Hlas-SD. Krajskí zástupcovia strany o tom informovali spoločne s Ondrejom Lunterom na utorňajšom brífingu v Banskej Bystrici. viac »


Rokovanie VLÁDY: Jesenné voľby budú zrejme skôr! Na Slovensko by mohlo prísť o 900 vojakov NATO viac

Rokovanie VLÁDY: Jesenné voľby
FotoVideo

12.04.2022 10:29

BRATISLAVA - Voľby do orgánov samosprávnych krajov a samospráv obcí by sa mohli konať skôr. Vláda schválila legislatívny návrh z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR, aby mohli byť voľby v posledných 21 dňoch volebného obdobia orgánov samospráv, namiesto súčasných 14. viac »


Kandidatúru na post primátora Košíc ohlásil Miloslav Klíma

Miloslav Klíma

07.04.2022 12:09

KOŠICE - O post primátora Košíc sa bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma. Kandidovať chce ako nezávislý. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii. Klímov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy, okrem neho kandidatúru ešte nikto ďalší neohlásil. viac »


Team Bratislava požiadal o registráciu strany na ministerstve vnútra: Splnili podmienku

Team Bratislava požiadal o

01.04.2022 13:56

BRATISLAVA - Vznikajúca strana Team Bratislava, za ktorou stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo i jeho najbližší tím, požiadala vo štvrtok (31. 3.) o registráciu na ministerstve vnútra. Na svoj vznik totiž vyzbierala za šesť týždňov viac ako 12.700 podpisov. Splnila tak zákonnú podmienku. Ministerstvo má na posúdenie žiadosti 30 dní. Informovala... viac »


PRIESKUM Veľká anketa starostov a primátorov: Zapojte sa do hlasovania aj vy!

PRIESKUM Veľká anketa starostov

31.03.2022 10:00

BRATISLAVA - Už túto jeseň sa uskutočnia veľké komunálne voľby! Prvýkrát v histórií budeme voliť nielen poslancov miestneho a mestského zastupiteľstva, starostov a primátorov, ale aj županov a župných poslancov. A to rovnaký dátum. Portál zregionu.sk opätovne spustil Veľkú anketu starostov a primátorov, kde aj vy svojím hlasovaním môžete rozhodnúť, ... viac »


Najčítanejšie články