Voľby 2022 - komunálne voľby, voľby do VÚC | Topky.sk
Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Voľby 2022

Staré Mesto hľadá členov okrskových komisií aj z radov obyvateľov

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 19 hodinami

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto hľadá členov okrskových volebných komisií pre tohtoročné jesenné spojené voľby aj z radov miestnych obyvateľov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na miestnom úrade do 22. septembra. Urobiť tak môžu osobne, telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. viac »

Voľby 2022 a politická inzercia V prípade záujmu o vypracovanie ponuky pre politickú inzerciu
kontaktujte prosím obchodné oddelenie

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren bude opätovne kandidovať

Starosta bratislavského Ružinova Martin
Foto

05.07.2022 12:20

BRATISLAVA – Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhajovať svoj post a opätovne kandidovať na šéfa tejto mestskej časti. Kandidovať bude ako nezávislý. Dotiahnuť chce viaceré rozbehnuté projekty. viac »


Voľby 2022: Nezávislí kandidáti potrebujú odovzdať aj podpisy od občanov

Voľby 2022: Nezávislí kandidáti
Video

05.07.2022 09:39

BRATISLAVA - Nezávislí kandidáti musia pri podávaní kandidátky do jesenných spojených volieb pripojiť aj listinu s podpismi od občanov. Týka sa to volieb do orgánov samosprávy obcí aj volieb do orgánov samosprávnych krajov. Vyplýva to z informácií zverejnených na webe Ministerstva vnútra (MV) SR. viac »


Vladislav Višňovský chce obhájiť post primátora Medzilaboriec

Vladislav Višňovský chce obhájiť

04.07.2022 17:12

MEDZILABORCE – Post primátora mesta Medzilaborce chce v jesenných komunálnych voľbách obhájiť súčasný primátor Vladislav Višňovský. Ako nestraník sa objaví na kandidátke strany Hlas-SD, uviedol Višňovský. viac »


Voliči, pozor! Hlasovanie v spojených voľbách bude netradičné: TAKTO budú odlíšené obálky a schránky

Voliči, pozor! Hlasovanie v

03.07.2022 16:43

BRATISLAVA - Voliči budú mať hlasovanie v jesenných spojených voľbách odlíšené farebne. Na hlasovanie za poslancov obecných, respektíve mestských zastupiteľstiev a starostu, respektíve primátora bude slúžiť biela obálka. Hlasovacie lístky na voľbu poslancov krajských zastupiteľstiev a šéfa samosprávneho kraja bude potrebné vložiť do modrej obálky. ... viac »


Na starostu bratislavského Ružinova bude kandidovať Ivor Švihran

Na snímke kandidát na

02.07.2022 17:26

BRATISLAVA - Na starostu bratislavského Ružinova bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať aktivista a publicista Ivor Švihran. Oznámil to na sobotnom tlačovom brífingu. Neuchádza sa o podporu žiadnej politickej strany ani hnutia. viac »


ĽSNS predstavila kandidáta na post predsedu Žilinského kraja: O funkciu sa bude uchádzať Drozd

František Drozd ohlásil kandidatúru

30.06.2022 15:44

ŽILINA – Kandidátom Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude v jesenných voľbách František Drozd. Na tlačovej konferencii v Žiline ho vo štvrtok predstavil predseda strany Marian Kotleba. viac »


Predsedníčka Žilinského kraja Jurinová sa bude opätovne uchádzať o svoj post

Erika Jurinová

30.06.2022 13:36

ŽILINA – Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová sa bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) opätovne uchádzať o svoj post. viac »


Voľbu poštou zo zahraničia chcú zjednodušiť a umožniť aj pri voľbe prezidenta

Voľbu poštou zo zahraničia
Foto

29.06.2022 09:47

BRATISLAVA - Proces voľby poštou zo zahraničia sa má zjednodušiť. Žiadosti by sa mohli podávať cez aplikáciu. Voľba zo zahraničia sa má zároveň umožniť aj pri prezidentských voľbách. Úpravou zákona sa majú tiež vytvoriť podmienky, aby sa druhé kolo voľby prezidenta mohlo konať v rovnaký deň ako voľby do Európskeho parlamentu. Zmeny pripravuje Ministerstvo... viac »


Kandidátom strany Hlas-SD na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je Branislav Becík

Kandidátom strany Hlas-SD na

28.06.2022 14:50

NITRA - O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať Branislav Becík. Súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky je kandidátom strany Hlas–SD. Svoju kandidatúru ohlásil v utorok v Nitre spolu s predsedom strany Petrom Pellegrinim. viac »


Jesenné voľby budú stáť vyše 18 miliónov: Vláda schválila jednotný postup! Skutočné výdavky sa dozvieme neskôr

Jesenné voľby budú stáť
Video

28.06.2022 12:30

BRATISLAVA - Jesenné spojené voľby majú stáť vyše 18 miliónov eur. Sumu tvorí 14.707.888 eur z rozpočtu ministerstva vnútra a 3.349.500 eur z rozpočtu Štatistického úradu SR. Vyplýva to z harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb, ktorý v stredu schválila vláda. viac »


Starostka Starého Mesta ohlásila opätovnú kandidatúru

Zuzana Aufrichtová

27.06.2022 17:04

BRATISLAVA - Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhajovať svoj post a opätovne kandidovať na šéfku tejto mestskej časti. Oznámila to v pondelok na brífingu. Aufrichtová je kandidátkou strán SaS, Občianska konzervatívna strana (OKS), NOVA, KDH, Za ľudí a Zmena zdola - Demokratická únia Slovenska. viac »


Smer-SD je pripravený na spoluprácu s Hlas-SD v komunálnych voľbách, tvrdí Fico

Smer-SD je pripravený na

25.06.2022 13:11

KOŠICE - Predseda strany Smer-SD Robert Fico v sobotu v Košiciach vyzval predstaviteľov strany Hlas-SD na spoločnú spoluprácu v jesenných komunálnych voľbách. Môže to podľa neho prispieť k víťazstvu vo veľkej časti miest a obcí. viac »


O post primátora Žiliny sa bude uchádzať Ján Rzeszoto ako nezávislý kandidát

O post primátora Žiliny
Foto

23.06.2022 19:44

ŽILINA – O post primátora mesta Žilina sa bude v októbrových komunálnych voľbách uchádzať nezávislý kandidát Ján Rzeszoto. viac »


Predseda Košického samosprávneho kraja Trnka chce obhájiť post: Kandidovať bude za KDH a Alianciu

Rastislav Trnka

23.06.2022 13:42

KOŠICE - Post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách obhajovať Rastislav Trnka. Kandidovať bude za koalíciu strán KDH a Aliancia. Oznámil to vo štvrtok v Košiciach spolu s krajskými lídrami dvojice strán Jánom Nigutom a Karolom Patakym. viac »


Martin Zaťovič sa bude opätovne uchádzať o post starostu Dúbravky

Martin Zaťovič sa bude

22.06.2022 09:00

Do nadchádzajúcich komunálnych volieb vstupuje dúbravský starosta s tímom „Naša Dúbravka“. V prípade, že sa podarí vyzbierať 10-tisíc podpisov na registráciu novej politickej „Strany obcí a miest-SOM Slovensko“ sa Naša Dúbravka stane jej súčasťou. viac »


O post primátora Bojníc sa bude uchádzať Ladislav Smatana: Jeho prioritou je komunikácia

Kandidát na primátora mesta

21.06.2022 17:25

BOJNICE - O post primátora mesta Bojnice sa bude v jesenných voľbách uchádzať veterinárny lekár Ladislav Smatana. Do volieb pôjde ako nezávislý kandidát. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii v Bojniciach, na ktorej zároveň predstavil i svoj tím 11 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva. viac »


Na starostu bratislavských Podunajských Biskupíc bude kandidovať Roman Lamoš

Poslanec mestskej časti Podunajské

21.06.2022 15:32

BRATISLAVA - Na starostu bratislavských Podunajských Biskupíc bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať aj miestny a zároveň bratislavský mestský poslanec Roman Lamoš. Svoju kandidatúru ohlásil v utorok na tlačovej besede. Lamoš je spoločným kandidátom mestskej strany Team Bratislava, parlamentnej SaS a mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS). viac »


Predseda BSK Juraj Droba: Prvé volebné obdobie som bol zveľaďovateľ, v druhom chcem byť tvorca

Juraj Droba
Foto

20.06.2022 18:25

BRATISLAVA – Kým prvé volebné obdobie sa vnímal najmä ako "údržbár a zveľaďovateľ", v tom druhom má ambíciu byť vizionárom a tvorcom. Opätovne kandidujúci predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba to uviedol pri prezentácii odpočtu končiaceho sa päťročného mandátu. viac »


O post predsedu BBSK sa uchádza už šesť ľudí: Ďalším kandidátom je Adrian Polóny zo SAD Zvolen

Adrian Polóny
Foto

20.06.2022 18:20

BANSKÁ BYSTRICA – Predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrian Polóny sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať o post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Svoju kandidatúru ohlásil v pondelok v Banskej Bystrici s tým, že do volieb pôjde ako nezávislý. Podporu však má zo strany Smer-SD, o čom informoval šéf strany a poslanec Národnej... viac »


Hlas-SD podporil kandidatúru Igora Kršiaka na primátora Nitry: V samospráve pôsobí viac ako 20 rokov

Igor Kršiak
Foto

20.06.2022 14:20

NITRA – Strana Hlas-SD podporí v najbližších komunálnych voľbách na post primátora Nitry občianskeho kandidáta Igora Kršiaka. Potvrdil to predseda strany Peter Pellegrini. Kršiak zároveň skonštatoval, že rokuje aj s predstaviteľmi ďalších politických strán o podpore svojej kandidatúry. viac »


Najčítanejšie články