Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Parlamentné voľby 2020 - Novinky

Chyba odhalila adminov stránok politických strán: Prezradili politici tajomstvá svojho Facebooku?

Foto
pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Pred pár dňami sme sa vďaka chybe na Facebooku dozvedeli, kto stojí za rôznymi stránkami na sociálnej sieti. Nechýbali medzi nimi ani stránky Roberta Fica a Štefana Harabina či satirická stránka Zomri. Spýtali sme sa teda ostatných politických strán, ako je na tom spravovanie profilov ich strán i najaktívnejších politikov. viac »

Voľby 2020 - Užitočné informácie

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa konajú 29. februára 2020. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Po uzavretí volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy pre jednotlivé politické subjekty.

Kandidátne listiny v stanovenom termíne odovzdalo 25 politických subjektov. Zoznam jednotlivých subjektov a kandidátne listiny strán do volieb 2020 nájdete tu.

Volebné právo môžu využiť všetci občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň konania volieb dovŕšia 18 rokov. Volič môže voliť na území Slovenskej republiky: vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, alebo v ktoromkoľvek volebnom okrsku na základe hlasovacieho preukazu.

Volič môže voliť aj mimo územia Slovenskej republiky poštou, ak nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a bol na základe žiadosti zapísaný do osobitného zoznamu voličov, alebo má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia. Ďalšie informácie o voľbe zo zahraničia nájdete tu.

Státisíce na predvolebnú kampaň! Najviac idú videá: Fico v škôlke, PS/Spolu v banke

Státisíce na predvolebnú kampaň!
Video

09.01.2020 05:55

BRATISLAVA - Ako je to pred voľbami na internete? Spôsob kampaňovania je rôzny. Kým niektoré strany stavili väčšinu síl a financií do vizáže bilbordov pri slovenských cestách, iní sa zariadili podľa modernej doby a predstavili videokampaň na sociálnych sieťach či na populárnom portáli YouTube. viac »


Maďarská komunitná spolupatričnosť predstavila v Komárne svoj predvolebný program

Gyula Bárdos

08.01.2020 20:40

KOMÁRNO - Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) predstavila v stredu v Komárne svoj volebný program, ktorý je založený na obnove právnej istoty v krajine reformou polície, prokuratúry i súdnictva, na rozvoji južných regiónov, na posilnení práv menšín schválením komplexného zákona o menšinách či zrušením zákazu dvojitého občianstva, ako aj na garantovaní ... viac »


Pellegrini sa stretol so šéfom Európskej rady: VIDEO Pri konflikte medzi USA a Iránom musíme byť jednotní

Premiér Pellegrini sa stretol
FotoVideo

08.01.2020 20:00

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini sa dnes stretol s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom. Rozprávali spolu o viacerých témach, ktoré sú pre riešenie kľúčových tém do budúcnosti dôležité. Obaja sa zhodli na tom, že partnerstvo s USA je dôležité na úrovni NATO rozvíjať. Pellegrini dodal, že pri konflikte medzi USA a Iránom musia konať jednotne. viac »


VOĽBY 2020 Prvý tohtoročný PRIESKUM poriadne zamiešal kartami! Smer, SaS a Matovič môžu oslavovať

Peter Pellegrini, Marian Kotleba,

08.01.2020 15:02

BRATISLAVA - Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali na prelome novembra a decembra minulého roku, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 22,5 percenta. Na druhom mieste by skončili Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko, ktorú by volilo 11,5 percenta opýtaných. viac »


Socialisti.sk v prípade úspechu vo voľbách: Deklarujú, že chcú zásadne zmeniť priority štátu

Eduard Chmelár

08.01.2020 14:40

BRATISLAVA - Mimoparlamentné hnutie Socialisti.sk chce v prípade úspechu vo februárových parlamentných voľbách zásadne zmeniť priority štátu a presmerovať financie z vojenských výdavkov do zdravotníctva, školstva, výstavby bytov pre mladé rodiny a zvýšenia dôchodkov. Na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásil predseda hnutia Eduard ... viac »


Prezidentka vyzvala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách

Zuzana Čaputová

08.01.2020 13:10

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová požiadala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách. Urobila tak prostredníctvom statusu na svojom oficiálnom facebookovom profile. Februárové voľby označila ako veľkú príležitosť rozhodnúť o budúcnosti Slovenska. viac »


O voľbu zo zahraničia cez aplikáciu Voľby.Digital požiadalo vyše 30-tisíc Slovákov

O voľbu zo zahraničia

08.01.2020 11:25

BRATISLAVA - O voľbu poštou zo zahraničia vo februárových parlamentných voľbách cez aplikáciu Voľby.Digital požiadalo vyše 30-tisíc Slovákov. Informoval o tom Matúš Kollár z občianskeho združenia Slovenko.Digital. Najväčší záujem (20 percent) prejavili Slováci a Slovenky žijúci v Česku, nasledujú slovenskí občania žijúci v Anglicku. Na odoslanie žiadostí ... viac »


Richard Sulík ako hlavná hviezda smeráckeho VIDEA: Toto sa mu nebude páčiť!

Richard Sulík
Video

08.01.2020 06:00

BRATISLAVA - Nekončiace kampaňové videá, ktorých je pred tohtoročnými parlamentnými voľbami ako maku, sa v týchto dňoch opäť objavili na sociálnej sieti. Pričinila sa o to opäť vládna strana Smer-SD, ktorá si na veľké prekvapenie do propagačného videa vybrala opozičného predsedu strany SaS. viac »


Opoziční lídri sa zhodli: VIDEO My sme alternatíva! Matovič prehovoril, prečo neprišiel na obed

Opoziční lídri sa zhodli:
FotoVideo

07.01.2020 15:59

BRATISLAVA - Andrej Kiska pozval lídrov opozičných demokratických strán na novoročný obed. Zúčastnili sa na ňom lídri koalície PS/SPOLU Michal Truban a Miroslav Beblavý, líder SaS Richard Sulík a šéf KDH Alojz Hlina.Kiska po stretnutí povedal, že sa zhodli na tom, že pre novú vládu musia byť prioritou spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo. Líder hnutia ... viac »


Prezidentka Čaputová má jasno: Úradnícka vláda či predčasné voľby môžu nastať, neželám si ich však

Prezidentka Čaputová má jasno:

06.01.2020 12:40

BRATISLAVA – Úradnícka vláda či predčasné voľby sú jedna z možností, ktorá môže po februárových parlamentných voľbách nastať. V rozhovore to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Želá si však, aby k takému scenáru nedošlo, pretože vláda by mala byť podľa nej zostavená zo subjektov, ktoré vyjdú ako najúspešnejšie vo voľbách. viac »


Pellegrini odmieta povolebnú spoluprácu s ĽSNS: Ide o postoj celej strany

Peter Pellegrini

04.01.2020 11:00

BRATISLAVA - Povolebná spolupráca strany Smer-SD so stranou Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) neprichádza do úvahy. Uviedol to v rozhovore premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a dodal, že podľa neho ide o postoj celej strany. Na otázku, či by v prípade rokovaní so stranou Mariana Kotlebu odišiel zo Smeru, však premiér priamo neodpovedal. viac »


Vzťahy v koalícii pred voľbami sú ako manželstvo pred zánikom, zhodnotil Danko

Vzťahy v koalícii pred

04.01.2020 09:30

BRATISLAVA - Vzťahy v koalícii pred voľbami sú ako manželstvo, ktoré ide zaniknúť a sú v ňom maloleté deti. viac »


Nepremeškajte to: Ostáva už len týždeň na podanie žiadosti o voľbu poštou zo zahraničia

Nepremeškajte to: Ostáva už

04.01.2020 09:00

BRATISLAVA - Už len niekoľko dní majú občania SR možnosť požiadať o voľbu poštou zo zahraničia. Treba tak urobiť do 10. januára. Žiadosť možno podať aj elektronicky. Obálka s odovzdaným hlasovacím lístkom musí byť na Slovensko doručená najneskôr do 28. februára 2020. Ministerstvo vnútra (MV) SR upozorňuje, že si netreba voľbu poštou nechávať na poslednú chvíľu. viac »


Bihariová z progresívcov sa chce súdiť s ĽSNS: Dezinformácie v novinách a následná žaloba

Irene Bihariovej už došla
Foto

03.01.2020 20:00

BRATISLAVA - Predvolebné obdobie beží na plné obrátky a strany využívajú rôzne formy kampane. Strana ĽSNS Mariana Kotlebu už po Slovensku dlhšie šíri svoje vlastné periodikum. V jednom z vydaní sa pustili do Ireny Bihariovej, ktorá je momentálne jednou z hlavných tvári koalície PS/Spolu a Progresívne Slovensko vedie ako podpredsedníčka. Tá celú záležitosť nenecháva len tak. viac »


S predvolebnými videami sa roztrhlo vrece: Sulíkovci ako upratovacia čata, nechýba ani youtuber

Predvolebné video strany Sloboda
Video

03.01.2020 19:00

BRATISLAVA - Kto nemá predvolebné video, nech zdvihne ruku! Najskôr Truban s Beblavým, neskôr okopírované video Fica v škôlke či pieseň o súčasnej opozícii. S predvolebnými videami sa roztrhlo vrece a pridávajú sa aj saskári. viac »


Voľby budú o orbanizácii, tvrdí Bugár: Spojenie s SMK prekazil vplyv maďarskej vládnej strany

Béla Bugár

03.01.2020 11:50

BRATISLAVA - Spojenie SMK a Mosta-Híd do volebnej strany prekazil vplyv maďarskej vládnej strany Fidesz. Myslí si to predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár. V rozhovore uviedol, že dohoda spolupráce týchto dvoch strán už bola pripravená, no SMK ju napokon odmietlo. Tohtoročné parlamentné voľby preto podľa neho budú aj o tom, či dôjde k „orbanizácii“ ... viac »


Strany prichádzajú pred voľbami so sľubmi, aké tu ešte neboli: Chcú zníženie dane pre verné páry

Strany prichádzajú pred voľbami

03.01.2020 10:55

BRATISLAVA - Auto na prenájom pre každú rodinu, zníženie daňovo-odvodového zaťaženia za manželskú vernosť či povinné príspevky nadnárodných firiem na slovenský šport. To sú len niektoré zo sľubov politikov, na ktoré v rámci predvolebnej kampane lákajú voličov. viac »


Čo čaká našich politikov? Astrológ prezradil ich osudy: Čierny kôň, skokani roka a diktovanie podmienok

Čo čaká našich politikov?
Foto

03.01.2020 10:28

BRATISLAVA – Tento rok bude turbulentný v mnohých smeroch. Celebritný astrológ Niro prezradil, čo čaká našich politikov podľa dátumov ich narodenia. Nachádza sa medzi nimi čierny kôň Marian Kotleba, skokani roka, no niektorí budú v pozícii, keď si budú môcť diktovať podmienky. A niektorí skončili na plnej čiare. Prečítajte si, aký bude ich rok. viac »


Stranám pritekajú na účty "sarkastické" finančné príspevky: Ušlo sa Dankovi, Harabinovi i ĽSNS

Stranám pritekajú na účty

02.01.2020 10:27

BRATISLAVA - Voliči posielajú politickým stranám centové dary, aby im zároveň odkázali, čo si o nich myslia. Najmä transparentné účty vládnych strán sa plnia takýmito odkazmi. viac »


Vo februárových parlamentných voľbách bude kandidovať viac strán ako v roku 2016

Vo februárových parlamentných voľbách

02.01.2020 10:20

BRATISLAVA - Vo februárových parlamentných voľbách bude kandidovať viac politických subjektov ako vo voľbách v roku 2016. Kandidačné listiny podalo 25 strán a hnutí, pričom v roku 2016 to bolo 23 politických subjektov. Najväčším skokanom na kandidátkach súčasných vládnych strán je Ľuboš Blaha, ktorého strana Smer posunula na 11. miesto, v roku 2016 kandidoval z 38. miesta. viac »


Najčítanejšie články