Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

VOĽBY 2020 Matovič začína stretnutia s potenciálnymi koaličnými partnermi

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: AP Photo/Petr David Josek
01.03.2020 14:50

BRATISLAVA - Líder OĽaNO Igor Matovič má v nedeľu začať stretnutia s nádejnými koaličnými partnermi, s ktorými by mohol vytvoriť vládu. Rokovania by sa mali podľa Eduarda Hegera z OĽaNO konať jednotlivo.


V nedeľu má Matovič absolvovať dve stretnutia a v pondelok jedno. Predseda SaS Richard Sulík povedal, že Matovič ho pozval na stretnutie v nedeľu. Myslí si, že na koalícii by sa strany mali dohodnúť čo najskôr. "Chápe to aj Matovič. Pozval ma aj na dnešné stretnutie. Ide tak spraviť aj s ostatnými potenciálnymi partnermi. Toto musí ísť rýchlo. Nemáme na čo čakať," uviedol.

V pondelok ráno by sa mal Matovič stretnúť s predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom, ktorý to potvrdil. Najlepšia vláda bude podľa Kollára taká, ktorá bude myslieť na ľudí. Hnutie nemá problém ani so stranou Za ľudí a SaS ako potenciálnymi koaličnými partnermi.

Matovič poznamenáva, že teraz by sa mali pokúsiť o vytvorenie vlády, ktorá bude mať ústavnú väčšinu v parlamente. "Bolo by to určite lepšie, aj keď komplikovanejšie," hovorí Matovič. Dodáva, že by uprednostnil štvorkoalíciu pred trojkoalíciou.


Galéria

Igor Matovič Predseda hnutia Obyčajní ľudia

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články