Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Parlamentné voľby 2020

Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má zatiaľ koalícia PS/Spolu a Smer-SD

Michal Truban a Robert Fico

Michal Truban a Robert Fico

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) a vládny Smer-SD. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS), za prvý mesiac oficiálnej volebnej kampane na Facebooku investovali politické strany ... viac »

SNS schválilo kandidátku, Danko ju predstavil naživo: Opäť si kopol do Pellegriniho

SNS schválilo kandidátku, Danko

19.11.2019 13:30

BRATISLAVA - Dátum uzatvorenia kandidátok sa blíži. Slovenská národná strana sa dnes rozhodla predstaviť kandidátku do parlamentných volieb 2020. Andrej Danko dnes predstavil kandidátku za stranu SNS, ktorá sa od minulej veľmi líšiť nebude. Okrem toho vyzval premiéra, aby sa pozrel na štátny rozpočet. viac »


PRÁVE TERAZ Ústavnoprávny výbor neodsúhlasil predĺženie moratória na prieskumy

PRÁVE TERAZ Ústavnoprávny výbor

19.11.2019 11:54

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR neodobril zákaz zverejňovať volebné prieskumy 50 dní pred voľbami. Návrh predĺžiť moratórium zo súčasných 14 dní na 50 nezískal vo výbore dostatočnú podporu. Rovnako neprešli ani výhrady prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá novelu volebného zákona vrátila poslancom na opätovné prerokovanie. viac »


Harabin pozval KDH na rokovanie: Strana to považuje za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť

Harabin pozval KDH na

19.11.2019 10:12

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) považuje pozvánku od volebného lídra strany Vlasť Štefana Harabina na spoločne politické rokovanie za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť. Stanovisko KDH poslal hovorca hnutia Stano Župa. viac »


Politické strany budú v kampani využívať aj sociálne siete, presnú sumu na ne nemajú určenú

Politické strany budú v

18.11.2019 22:45

BRATISLAVA - Politické strany a hnutia budú v kampani využívať aj sociálne siete. Presnú sumu, akú plánujú minúť na kampaň na sociálnych sieťach, nemajú určenú. viac »


Snem ĽSNS: Nový názov strany, pozíciu predsedu strany potvrdil Kotleba

Marian Kotleba

17.11.2019 21:05

BRATISLAVA - Snem opozičnej strany ĽSNS, ktorý sa konal v nedeľu, potvrdil Mariana Kotlebu ako predsedu strany. Informoval o tom poslanec parlamentu Martin Beluský (ĽSNS). viac »


Koalícia PS/SPOLU usporiadala beh slobody: FOTO Prekvapenie na hraniciach! ŠtB, doložky a ostatný drôt

Koalícia PS/SPOLU usporiadala beh
Foto

17.11.2019 16:11

BRATISLAVA - Aj koalícia PS/SPOLU si uctila obete komunistického režimu pri Bráne slobody na Devíno. Michal Truban a Miroslav Beblavý dnes poobede na miesto položili vence. Potom Michal Truban spoločne s desiatkami sympatizantov a sympatizantiek oslávili slobodu spoločným Behom slobody. viac »


KDH schválilo kandidátku: Žiadne spájanie, podľa Hlinu pôjde strana do volieb samostatne

Caroline Lišková, Alojz Hlina

16.11.2019 15:06

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) na dnešnom zasadnutí Rady KDH schválilo kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb. Predseda hnutia Alojz Hlina na tlačovej konferencii vyhlásil, že KDH je štandardnou konzervatívnou stranou a pre Slovensko je dôležité, aby kandidovali samostatne. Politické strany, hnutia a koalície musia ... viac »


Sulík v koncoch: Zrada na cestách počas kampane, situáciu zachraňoval volič SaS s kanistrom!

Sulík v koncoch: Zrada
Foto

16.11.2019 09:58

BANSKÁ BYSTRICA - Kampaň so sebou prináša množstvo nečakaných zvratov. Ide o politické, ale aj iné prekvapenia, ktoré so sebou toto bremeno prináša. Predseda liberálov Richard Sulík (SaS) sa v týchto dňoch stretol s nečakanou nehodou. Stalo sa to uprostred toho, ako šoféroval svoje auto na cestách po strednom Slovensku. viac »


Vytvorenie vládnej koalície bez Smeru-SD je celkom reálne, myslí si politológ

Robert Fico

15.11.2019 14:10

BRATISLAVA - Vytvorenie vládnej koalície bez Smeru-SD po parlamentných voľbách 2020 je celkom reálne. Myslí si to politológ Grigorij Mesežnikov. Dokonca povedal, že je pravdepodobnejšie, že koalícia bude bez strany Roberta Fica než s ním. Podmienkou však je, aby neprepadli ďalšie hlasy strán s nižšími preferenciami. Hovorí napríklad o strane Sloboda ... viac »


Prieskumy preferencií politických strán pred parlamentnými voľbami 2020

Prieskumy preferencií politických strán

15.11.2019 09:00

Vývoj preferencií politických strán pred voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky 2020 podľa relevantných prieskumných agentúr ako Focus, Polis, AKO, MVK. Pozrite si, ako sa menili preferencie strán počas roka a aký vplyv na popularitu strán mali najdôležitejšie udalosti. viac »


Strany tu majú ďalší PRIESKUM: Kiskovci a PS/Spolu pokračujú v raste, SaSka v zóne ohrozenia

Strany tu majú ďalší
Foto

15.11.2019 08:45

BRATISLAVA - Politickou scénou rezonuje ďalší z prieskumov verejnej mienky. Politické strany tak teda opäť ukázali svoj výtlak v prípade, ak by sa voľby konali už dnes. Tie sú už však naozaj za rohom a do februára nezostáva veľa času. Na vzorke 1 111 respondentov sa konal od 9. do 13. novembra 2019. viac »


PS-Spolu chce navrhnúť zákon na zriadenie prešetrovacích komisií

PS-Spolu chce navrhnúť zákon

14.11.2019 20:30

BRATISLAVA - Koalícia neparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS)-Spolu chce po parlamentných voľbách navrhnúť zákon, ktorým by sa mali zriadiť prešetrovacie komisie. Chcú tak zabezpečiť, aby sa nemohli rozsiahle prípady "pozametať pod koberec". Pripomínajú, že nemá ísť o suplovanie polície či prokuratúry, ale dohliadnutie na to, aby sa žiadne ... viac »


Veľké pytačky extrémistov sa skončili fiaskom! VIDEO Kotleba utiekol z Harabinovej tlačovky

Veľké pytačky extrémistov sa
FotoVideo

14.11.2019 15:20

BRATISLAVA - Dnešok bol pre predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu asi jedným z tých dní, ktorý sa nezapíše do "úspešných" z hľadiska kampane. Už niekoľko dní vopred avizoval ambíciu stretnúť sa s lídrom strany Vlasť Štefanom Harabinom. Ten ho napokon pozval na rokovanie a Kotleba sa dnes dostavil na centrálu strany Vlasť. Dohoda ... viac »


Najväčšia hrozba pre Smer aj liberálnu demokraciu: Spájanie extrémistov je na spadnutie

Najväčšia  hrozba pre
Foto

14.11.2019 13:00

BRATISLAVA – Zdá sa, že sa na Slovensku črtá ďalšia spolupráca. ĽSNS podpísala so štyrmi stranami memorandum o spolupráci a dnes sa Kotleba chystá stretnúť aj s Harabinom. Či sa spoja aj tieto dve antisystémové sily, je otázne. Čo by to znamenalo pre Slovensko? viac »


SaS má svoju kandidátku do volieb schválenú: Viaceré strany ju ešte len predstavia

SaS má svoju kandidátku
Foto

13.11.2019 14:30

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má svoju kandidačnú listinu do parlamentných volieb 2020 už schválenú. Jednotkou je predseda Richard Sulík, dvojkou europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonovaná a tretie miesto patrí odborníkovi na školstvo Branislavovi Gröhlingovi. Viaceré strany kandidátku ešte len predstavia. Koaličný Most-Híd tak podľa ... viac »


Strany sľubujú, že pri financovaní predvolebných kampaní neprekročia zákonný limit

Parlament

12.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Politické strany sľubujú, že pri financovaní volebnej kampane dodržia zákonom stanovený limit tri milióny eur. Zo strán, ktoré plánované výdavky uviedli, chce najviac minúť mimoparlamentná Za ľudí (1,7 milióna eur), následne koalícia Progresívne Slovensko (PS) - Spolu (1,2 milióna eur), odsúhlasený jeden milión eur má opozičná SaS. Koaličná ... viac »


Most ponúkol Dobrej voľbe spoločnú kandidátku: Drucker to odmietol! Spolupráci sa nebránime

Most ponúkol Dobrej voľbe
Foto

12.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Vládny Most-Híd ponúkal neparlamentnej Dobrej voľbe spoluprácu pred budúcoročnými voľbami. Malo ísť o ponuku kandidovať spoločne na jednej kandidačnej listine pod názvom jednej strany. Most-Híd mal ponúkať svoje premenovanie. Dobrá voľba to odmietla, ale spolupráci pred ani po voľbách sa nebráni. viac »


Sme Rodina sa nepridá k dohode o neútočení: Hnutie na to nevidí dôvod

Líder hnutia Sme Rodina

12.11.2019 14:40

BRATISLAVA - Hnutie Borisa Kollára Sme rodina sa nepridá k dohode o neútočení, ktorú medzi sebou uzavreli strany Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Za ľudí. Strany sa prostredníctvom tohto dokumentu dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Do dohody zakotvili aj mechanizmus zmierovacieho konania. viac »


Expremiérka Radičová na margo moratória na prieskumy: V čase internetu nemá žiadny zmysel

Iveta Radičová
Foto

12.11.2019 10:20

BRATISLAVA - V čase internetu nemá moratórium na prieskumy žiadny zmysel. Uviedla to bývalá predsedníčka vlády a sociologička Iveta Radičová. Predĺženie predvolebného moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky zo 14 na 50 dní schválil parlament koncom októbra, zmenu podporili najmä poslanci Smeru-SD, SNS a ĽSNS. Prezidentka Zuzana Čaputová však novelu nepodpísala. viac »


Známy sociológ reaguje na situáciu v SaS: Časť voličov pravdepodobne zneistela

Známy sociológ reaguje na
Foto

12.11.2019 09:55

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita významne strácala podporu ešte pred odchodom členov, ktorí sa pridali k Demokratickej strane. Uviedol to sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus. viac »


Najčítanejšie články