Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Eurovoľby 2019

Europoslanci za SaS Jurzyca a Ďuriš Nicholsonová budú členmi frakcie ECR

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

19.06.2019 18:00

BRUSEL - Dvaja slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP), zvolení za stranu Slovensko a solidarita (SaS), Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, budú v novom zložení zákonodarného zboru EÚ pôsobiť v politickej skupine Európski konzervatívci a reformisti (ECR). viac »

Eurovoľby nám klopú na dvere: Cudzinci, POZOR, dôležité informácie o hlasovaní

Eurovoľby nám klopú na
Foto

12.04.2019 15:20

BRATISLAVA - Hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu na území Slovenskej republiky môžu aj cudzinci z krajín Európskej únie, konkrétne tí, ktorí majú u nás trvalý pobyt. Ako ďalej informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, rozhodnutie, že si pre hlasovanie vybrali našu krajinu musia deklarovať zapísaním sa do voličského zoznamu v obci v mieste trvalého pobytu. viac »


Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Niektoré strany idú do nich len s jediným kandidátom

Európsky parlament odhlasoval spustenie

12.04.2019 09:15

BRATISLAVA - Takmer polovica politických strán, kandidujúcich vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP), nenaplnila všetkých 14 miest kandidačnej listiny. Vyplýva to zo zoznamov zverejnených na webe ministerstva vnútra. viac »


Hnutie Sme Rodina spolupracuje so stranou talianskeho ministra vnútra Salviniho

Boris Kollár

10.04.2019 17:15

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina - Boris Kollár pred nastávajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu nadviazalo partnerstvo so stranou Lega (predtým Lega nord) talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho. viac »


Maroš Šefčovič chce byť opäť eurokomisár, Smeru by v eurokampani pomohol

Maroš Šefčovič
Foto

04.04.2019 13:25

BRUSEL - Podpredseda Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroš Šefčovič sa chce po tom, čo neuspel v prezidentských voľbách, opäť uchádzať o post eurokomisára. Pokračovanie vo funkcii záleží podľa neho aj od toho, ako bude vyzerať Európsky parlament po voľbách a či ho vláda SR nominuje na tento post. viac »


SaS odštartovala kampaň do eurovolieb, zaujať chce jedlom

Richard Sulík

21.03.2019 18:05

BRATISLAVA - Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo štvrtok oficiálne odštartovala kampaň do májových volieb do Európskeho parlamentu. Počas nej chce v 27 slovenských mestách uskutočniť ochutnávky národných jedál. Informoval o tom hovorca SaS Róbert Buček. viac »


KDH povedie do eurovolieb Štefanec, posledný kandiduje Figeľ

Ivan Štefanec

05.03.2019 11:40

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) povedie do májových volieb do Európskeho parlamentu (EP) súčasný europoslanec Ivan Štefanec. Dvojkou je Miriam Lexmann, trojkou Marián Čaučík. Posledný na kandidačnej listine je expredseda KDH Ján Figeľ. Oznámil to predseda hnutia Alojz Hlina na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Kresťanská únia predstavila kandidátku: V EP chce obhajovať ľudskú dôstojnosť

Kandidáti na europoslancov za
Foto

04.03.2019 11:40

BRATISLAVA - Ľudská dôstojnosť, rodina, bezpečnosť a sloboda sú priority, ktoré chce v Európskom parlamente obhajovať mimoparlamentná Kresťanská únia. Za dôležité tiež považuje dôsledné rešpektovanie princípu subsidiarity a proporcionality. Jej predstavitelia to oznámili na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Eurovoľby sa blížia: VIDEO OĽaNO predstavilo svojich kandidátov, lídrom je Matovič

Eurovoľby sa blížia: VIDEO
Foto

01.03.2019 11:45

BRATISLAVA - Už od stredy je známe, že lídrom kandidačnej listiny OĽaNO v májových voľbách do Európskeho parlamentu, je šéf hnutia Igor Matovič. Na tlačovej konferencii však prekvapil vyhlásením, že ak by uspel, mandát si nepreberie a pokiaľ nezíska aspoň 50-tisíc krúžkov, odíde aj z Národnej rady a v ďalších parlamentných voľbách bude kandidovať z ... viac »


Bývalý poslanec Martvoň sa vracia do politiky: Za Národnú koalíciu kandiduje do europarlamentu

Bývalý poslanec Martvoň sa

27.02.2019 15:10

BRATISLAVA - Bývalý poslanec Národnej rady SR Anton Martvoň sa vracia do politiky. Vstúpil do mimoparlamentnej strany exministra financií za HZDS Sergeja Kozlíka Národná koalícia, za ktorú aj kandiduje do Európskeho parlamentu. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii, kde strana predstavila 14-miestnu kandidátku do eurovolieb. Martvoň je na nej druhý. viac »


ĎALŠIE PREKVAPENIE Matovič chce opustiť parlament: OĽaNO povedie v eurovoľbách

ĎALŠIE PREKVAPENIE Matovič chce

26.02.2019 16:20

BRATISLAVA – Tak toto nikto nečakal. Líder OĽaNO sa chystá opustiť slovenský parlament. Podľa informácií Glob.sk sa Igor Matovič rozhodol kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Na kandidátke, ktorú strany museli odovzdať v nedeľu, má byť Matovič lídrom. OľaNO ako jediná parlamentná strana obsadenie svojej eurokandidátky doteraz oficiálne nezverejnila. viac »


KDH do eurovolieb povedie súčasný europoslanec Ivan Štefanec

Ivan Štefanec

25.02.2019 09:40

BRATISLAVA – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podalo v nedeľu (24. 2.) kandidačnú listinu do eurovolieb. Povedie ju súčasný europoslanec Ivan Štefanec. Informoval o tom hovorca KDH Stano Župa. viac »


Mimoparlamentná Slovenská konzervatívna strana mieri do eurovolieb: Povedie ju známa tvár

Poslanec MČ Ružinov Igor

24.02.2019 20:50

BRATISLAVA - Lídrom mimoparlamentnej Slovenskej konzervatívnej strany (SKS) do májových eurovolieb bude riaditeľ TV Ružinov Igor Adamec. Na druhom mieste kandidátky je člen predsedníctva SKS Daniel Mikolaj a na treťom podpredsedníčka strany Kristína Šabíková, ktorá o tom informovala. viac »


Poriadne mastná kampaň na eurovoľby: TOTO je suma, ktorú môžu politické strany minúť

Europarlament sa bude na

24.02.2019 20:35

BRATISLAVA - Politické strany môžu minúť na kampaň pre voľby do Európskeho parlamentu najviac tri milióny eur. Kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb, teda 22. mája o 23.59 h. Informuje o tom ministerstvo vnútra na svojej webstránke. viac »


Liberáli zverejnili kandidátku do europarlamentu: Lídrom Jurzyca, na zozname aj Nicholsonová

Eugen Jurzyca

24.02.2019 10:45

BRATISLAVA - Opozičnú SaS povedie do májových volieb do Európskeho parlamentu Eugen Jurzyca. Druhý na kandidačnej listine bude Alojz Baránik, tretia Lucia Ďuriš Nicholsonová (všetci poslanci Národnej rady SR). Oznámil to predseda strany Richard Sulík v nedeľu na tlačovej konferencii v Bratislave. viac »


Národná koalícia predstavila kandidátov do europarlamentu: Prvý na zozname je Peter Tomeček

Peter Tomeček

22.02.2019 11:00

BRATISLAVA – Mimoparlamentná politická strana Národná koalícia schválila 14-člennú kandidačnú listinu pre voľby do Európskeho parlamentu. Lídrom bude podpredseda strany Peter Tomeček. viac »


Kandidátom Sme rodina do Európskeho parlamentu je aj slovenský kozmonaut Ivan Bella

Ivan Bella

22.02.2019 09:25

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina oficiálne odovzdalo na Ministerstve vnútra SR kandidačnú listinu na posty poslancov do Európskeho parlamentu. Zoznam 14 kandidátov hnutia doplnil slovenský kozmonaut Ivan Bella, ktorý bude kandidovať zo štvrtého miesta. viac »


Kandidátku strany DOPRAVA povedie podpredseda Marián Damankoš

Marián Damankoš

21.02.2019 13:15

BRATISLAVA - Kandidátku politickej strany DOPRAVA v májových voľbách do Európskeho parlamentu povedie podpredseda strany Marián Damankoš. Ako ďalej informovali predstavitelia strany, na druhom mieste je advokát a vysokoškolský pedagóg Ján Cirák a tretia v poradí je busieness administrátorka Lenka Beňačková. Na kandidátke nasledujú Ludvík Posolda, Ľubomír ... viac »


SNS oznámila lídra kandidátky vo voľbách: Bude ním Jaroslav Paška

Jaroslav Paška

20.02.2019 16:45

BRATISLAVA - Lídrom kandidačnej listiny SNS pre májové voľby do Európskeho parlamentu bude Jaroslav Paška. Nasledujú Karol Farkašovský, Karol Konárik ml., predseda mládežníckej organizácie SNS Maroš Pavlovič a syn Alexandra Dubčeka Pavol Dubček. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko. SNS volá po reforme Európskej únie (EÚ). viac »


VIEME PRVÍ Smer rozhodol: Beňová bude líderkou na eurokandidátke

Monika Beňová bude hlavnou

19.02.2019 14:25

BRATISLAVA - Tak toto nikto nečakal. Smer-SD rozhodol o tom, ako bude vyzerať ich kandidátka do Európskeho parlamentu. Podľa informácií Glob.sk urobila strana šokojúce rozhodnutie. Líderkou kandidátky bude dlhoročná europoslankyňa Monika Beňová. Tá sedí v Bruseli od roku 2004. Smer bude o kandidátke informovať ešte dnes popoludní. viac »


Lídrom kandidátky Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec Pčolinský

Peter Pčolinský

18.02.2019 15:15

BRATISLAVA – Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec NR SR Peter Pčolinský. Z druhého miesta bude kandidovať ďalší poslanec za hnutie Ľudovít Goga a trojku má poslankyňa slovenského parlamentu Petra Krištúfková. viac »


Najčítanejšie články