Národná koalícia predstavila kandidátov do europarlamentu: Prvý na zozname je Peter Tomeček | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Národná koalícia predstavila kandidátov do europarlamentu: Prvý na zozname je Peter Tomeček

Peter Tomeček
Peter Tomeček
Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj
22.02.2019 11:00

BRATISLAVA – Mimoparlamentná politická strana Národná koalícia schválila 14-člennú kandidačnú listinu pre voľby do Európskeho parlamentu. Lídrom bude podpredseda strany Peter Tomeček.


Informoval o tom Tomáš Szmrecsányi, riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia Národnej koalície. Na druhom mieste kandidačnej listiny je právnik a vysokoškolský pedagóg Anton Martvoň. Tretie miesto patrí stredoškolskému pedagógovi Slavomírovi Harabinovi, štvrté Radovanovi Znášikovi.

"Aj na ďalších miestach sa umiestnili zaujímavé, fundované a skúsené osobnosti, ktoré dokážu presadzovať nielen záujmy Slovenska a jeho obyvateľov v rámci EÚ, ale zasadia sa spolu so zástupcami talianskej vládnej strany Liga Severu za reformu EÚ, za zastavenie migrácie, dôslednú ochranu vonkajších hraníc Európy a ochranu národných štátov i na kresťanských pilieroch postavenú európsku civilizáciu," poznamenala predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová. Na ôsmom mieste kandidátky je napríklad bývalý dvojnásobný poslanec Európskeho parlamentu a exminister financií Sergej Kozlík.​


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články