Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk

°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Eurovoľby 2019

Europoslanci za SaS Jurzyca a Ďuriš Nicholsonová budú členmi frakcie ECR

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca

19.06.2019 18:00

BRUSEL - Dvaja slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP), zvolení za stranu Slovensko a solidarita (SaS), Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, budú v novom zložení zákonodarného zboru EÚ pôsobiť v politickej skupine Európski konzervatívci a reformisti (ECR). viac »

Eurovoľby sa nezadržateľne blížia: Lídrami kandidátky PS a Spolu budú Šimečka a Bilčík

Ivan Štefunko a Miroslav
Foto

18.02.2019 11:50

BRATISLAVA - Lídrami spoločnej kandidátky mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) a strany Spolu - občianska demokracia v májových voľbách do Európskeho parlamentu budú Michal Šimečka a Vladimír Bilčík. Oznámili to v pondelok s tým, že si trúfajú na dvojciferný výsledok. viac »


Kresťanskí demokrati v tom majú jasno: Rozhodnutia ohľadom eurovolieb a prezidentského kandidáta

Alojz Hlina a František

16.02.2019 18:10

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje Františka Mikloška v jeho zápase o slušné a spravodlivé Slovensko, do ktorého vstúpil ako kandidát na prezidenta SR. Uzniesla sa na tom Rada KDH, ktorá v sobotu zasadala vo Zvolene. viac »


Vyššej účasti v eurovoľbách má na Slovensku pomôcť aj eurovolebná schránka

Europarlament sa bude na

14.02.2019 12:45

BRATISLAVA - Dlhodobo nízku volebnú účasť na Slovensku vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) by mohla o niečo navýšiť eurovolebná schránka. Sprístupnili ju sto dní pred konaním volieb (25.5.) viac »


Veľké varovanie pre Európu: Legendárny boháč Soros zverejnil hrozivé proroctvo, zobuďte sa!

Veľké varovanie pre Európu:

14.02.2019 07:59

MNÍCHOV - Známy americký finančník George Soros vo svojom najnošom blogu apeluje na Európsku úniu a dianie v nej. Zdvíha zároveň varovný prst a súčasnú situáciu v rámci EÚ prirovnal k ceste Sovietskeho zväzu v roku 1991, kedy ako taký zanikol. viac »


O post europoslancov sa bude za SMK uchádzať 14 kandidátov: Mandát chce obhájiť Pál Csáky

Pál Csáky

09.02.2019 16:40

BRATISLAVA - Kandidátku Strany maďarskej komunity (SMK) vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) povedie súčasný europoslanec Pál Csáky. Strana do volieb postaví celkovo 14 kandidátov. viac »


Figeľ chce kandidovať v eurovoľbách, definitívne slovo bude mať KDH

Alojz Hlina a Ján

08.02.2019 10:40

BRATISLAVA - Ján Figeľ súhlasil s kandidatúrou za KDH v májových voľbách do Európskeho parlamentu. S predsedom hnutia Alojzom Hlinom sa dohodli na tom, že bude na poslednom mieste kandidačnej listiny. Definitívne slovo bude mať Rada KDH, ktorá má byť 16. februára. viac »


Za kotlebovcov kandiduje do europarlamentu aj kontroverzný lekár: Preslávil sa vyhrážkami

Za kotlebovcov kandiduje do
Foto

07.02.2019 07:45

BRATISLAVA/RUŽOMBEROK - Ľudová strana Naše Slovensko ohlásila ďalšieho kandidáta do europarlamentu. Po sudcovi Miroslavovi Radačovskom a organizátorovi protiimigračného pochodu Lukášovi Kopáčovi sa kandidátom stal lekár Miroslav Urban. Cieľom ĽSNS je odstrániť diktát Bruselu a nebyť len „pobočkou Spojených štátov“. Urban sa v minulosti vyjadril na adresu ... viac »


Rodí sa nová predvolebná koalícia: Progresívci a Spolu majú vyššie ambície, ako sú eurovoľby

Miroslav Beblavý a Ivan
Foto

07.02.2019 00:00

BRATISLAVA - Politické dianie na Slovensku zažíva búrlivé obdobie. Spoločné stanovisko v zásadných otázkach často nedokáže nájsť ani opozícia, či vládna koalícia. Z vlny týchto nekonečných výmien názorov dokážu očividne ťažiť aj neparlamentné zoskupenia. Práve subjekty Spolu a Progresívne Slovensko (PS) sa po dnešnom dohodnutí kandidátky do europarlamentu, ... viac »


Figeľ by v eurovoľbách mohol kandidovať za KDH, Spolu-OD a Progresívne Slovensko sa spojili

Bývalý minister dopravy Ján

06.02.2019 10:25

BRATISLAVA - Ján Figeľ by mohol kandidovať za KDH v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu. Mal by mať posledné miesto na kandidačnej listine. Rozhodovať o tom má Rada KDH, ktorá sa uskutoční 16. februára. Potvrdil to predseda KDH Alojz Hlina. viac »


Danko stanovil termín volieb do europarlamentu, budú sa konať v máji

Andrej Danko

04.02.2019 15:40

BRATISLAVA – Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať 25. mája. Termín volieb stanovil predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS). Na území SR sa bude voliť do europarlamentu 14 poslancov. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. viac »


Najčítanejšie články