Liberáli zverejnili kandidátku do europarlamentu: Lídrom Jurzyca, na zozname aj Nicholsonová | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Liberáli zverejnili kandidátku do europarlamentu: Lídrom Jurzyca, na zozname aj Nicholsonová

Eugen Jurzyca
Eugen Jurzyca
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
24.02.2019 10:45

BRATISLAVA - Opozičnú SaS povedie do májových volieb do Európskeho parlamentu Eugen Jurzyca. Druhý na kandidačnej listine bude Alojz Baránik, tretia Lucia Ďuriš Nicholsonová (všetci poslanci Národnej rady SR). Oznámil to predseda strany Richard Sulík v nedeľu na tlačovej konferencii v Bratislave.


"V Bruseli sa rozhoduje o dôležitých veciach pre Slovensko a ak chceme tieto veci ovplyvniť, musíme tam mať zdatných a čestných zástupcov," vyhlásil Sulík, ktorý vyjadril spokojnosť s celou kandidátkou, a najmä s prvou trojicou.

Eugen Jurzyca a Lucia
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Líder kandidátky Jurzyca sa podľa svojich slov bude snažiť o "štíhlu" Úniu, ktorá bude pripravená na horšie časy. V prípade zvolenia bude pôsobiť vo výbore pre vnútorný trh. Baránik chce aj z pozície europoslanca zlepšovať úroveň právneho štátu na Slovensku. Ďuriš Nicholsonová sa plánuje venovať sociálnym veciam.

Sulík predstavil aj ďalšie mená 14-člennej kandidátky. Na štvrtom mieste kandiduje poslankyňa NR SR Natália Blahová, piaty je expert strany na potravinárstvo Miroslav Žiak a šiesty odborník na eurofondy Ján Rudolf. SaS začne svoju predvolebnú kampaň 2. apríla.

Zľava Alojz Baránik, Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca, predseda strany SaS Richard Sulík a generálny manažér strany SaS Roman Foltin.
Zľava Alojz Baránik, Lucia
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Voľby do europarlamentu sa budú na Slovensku konať 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.


Galéria

Eugen Jurzyca Eugen Jurzyca a Lucia Zľava Alojz Baránik, Lucia

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články