Mimoparlamentná Slovenská konzervatívna strana mieri do eurovolieb: Povedie ju známa tvár | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Mimoparlamentná Slovenská konzervatívna strana mieri do eurovolieb: Povedie ju známa tvár

Poslanec MČ Ružinov Igor Adamec.
Poslanec MČ Ružinov Igor Adamec.
Zdroj: Facebook/Igor Adamec
24.02.2019 20:50

BRATISLAVA - Lídrom mimoparlamentnej Slovenskej konzervatívnej strany (SKS) do májových eurovolieb bude riaditeľ TV Ružinov Igor Adamec. Na druhom mieste kandidátky je člen predsedníctva SKS Daniel Mikolaj a na treťom podpredsedníčka strany Kristína Šabíková, ktorá o tom informovala.


"Členstvo Slovenska v EÚ považujeme za nevyhnutnú podmienku prosperity, no zároveň sme presvedčení, že nastal čas vrátiť sa k hodnotám, na ktorých myšlienka jednotnej Európy vznikla,” uvádza strana, podľa ktorej súčasné bruselské elity stratili zo zreteľa pôvodný cieľ európskej integrácie, ktorým bolo zvyšovanie blahobytu Európanov.

SKS chce presadzovať ideu bezpečnej a prosperujúcej Európy. Únia musí podľa strany opustiť "nezmyselné úvahy o výbere pohlavia, o tom, že neexistuje mama a otec, ale rodič 1 a rodič 2", ktoré považuje za "hodvábne starosti", zatiaľ čo reálne problémy sú prehliadané.

Voľby do europarlamentu sa budú na Slovensku konať 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články