Ďalší športovec v politike: Vo voľbách kandiduje aj bývalá hviezda NHL | Topky.sk

Pondelok, 25. marec 2019. Meniny má Marián, zajtra Emanuel.

Ďalší športovec v politike: Vo voľbách kandiduje aj bývalá hviezda NHL

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy
Zdroj: SITA/Marek Mrviš
12.10.2018 10:00

SKALICA - Do politiky smeruje ďalší športovec. Skaličania si v novembrových komunálnych voľbách budú môcť do mestského zastupiteľstva zvoliť aj bývalú jagavú hviezdu svetového hokeja, Žigmunda Pálffyho.


Bývalý hokejista a majster sveta je tak najznámejším menom na kandidátke do skalického mestského zastupiteľstva. Pálffy kandiduje s podporou SDKÚ – DS, OKS, KDH a Starostovia a nezávislí kandidáti.

„Ovplyvňovať dianie, či už v celoslovenskom alebo miestnom ponímaní sa dá len aktívne, nie z pozície občana petíciami a podobne. Preto som sa rozhodol kandidovať na poslanca mestského zastupiteľstva. Ak sa do zastupiteľstva dostanem, budem sa snažiť pomáhať rozvoju hokeja a športu v meste, ale budem aktívny aj v ďalších oblastiach. Určite nebudem len zdvíhať ruku, na to sa cítim dosť nezávislý,“ povedal k svojej kandidatúre Pálffy.

Pálffy sa tak pridal ku hokejovému kolegovi Jozefovi Stumpelovi a bývalému futbalovému reprezentantovi Ľubomírovi Moravčíkovi, ktorí taktiež kandidujú. Obaja do nitrianskeho mestského zastupiteľstva zhodne s podporou strán Smer a SNS.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ph ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články