Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb, víťazke gratuluje

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
31.03.2019 12:45

BRATISLAVA 31. marca (SITA) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb. Informoval o tom hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.


"Voľby sa nekomentujú, voľby sa rešpektujú. Ďakujem všetkým, ktorí sa na nich zúčastnili. Súčasne avizujem vytvorenie pracovnej skupiny na legislatívne riešenie niektorých problémov priebehu volieb avizovaných štátnou komisiou. Z pozície predsedu NR SR gratulujem víťazke prezidentských volieb a želám jej, aby dokázala skĺbiť výkon verejnej funkcie so súkromím. To je v politike najťažšie," uviedol Danko.

Novou prezidentkou Slovenska bude Zuzana Čaputová. Podľa neoficiálnych výsledkov po spočítaní všetkých volebných okrskov v krajine totiž v druhom kole prezidentských volieb zvíťazila so ziskom 58,4 percenta hlasov zúčastnených voličov. Jej protikandidát Maroš Šefčovič získal 41,59 percenta hlasov. Celkovo pritom Zuzanu Čaputovú podporilo 1 056 582 voličov a Maroš Šefčovič získal 752 403 hlasov. Volebná účasť v druhom kole volieb prezidenta Slovenskej republiky dosiahla 41,79 percenta. Úrad prezidenta bude po prvýkrát v histórii novodobých slovenských dejín viesť žena.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články