Charitatívny koncert Rock 4 Uganda | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Charitatívny koncert Rock 4 Uganda

Charitatívny koncert Rock 4 Uganda
Charitatívny koncert Rock 4 Uganda
Zdroj: Rock 4 Uganda
09.07.2013 11:00

Projekt Rock 4 Uganda je charitatívna akcia na podporu HIV/AIDS infikovaným deťom a sirotám v Ugande. Pod záštitou organizácie Health Initiatives for Africa – Slovakia sa uskutoční v stredu 10.júla, v hudobnom klube Rock Cafe Bratislava.


Health Initiatives for Africa – Slovakia (HIA) v spolupráci s Health Initiatives Association založili v Auguste 2012 v ugandskom mestečku Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť nevinným obetiam HIV.

Deti nakazené prenosom z matky na dieťa stoja na okraji rodiny a spoločnosti. Bez primeranej zdravotnej starostlivosti väčšina z nich zomiera pred dovŕšením piateho roku života. Zlý zdravotný stav a zanedbávanie ich viditeľne odlišuje od zdravých detí. A pritom stačí tak málo - ľudský prístup a súcit. Lieky nie sú všetko, ale spolu s vôľou pomôcť a láskavým prístupom je možné týmto deťom otvoriť cestu do lepšej budúcnosti .

Za založením tejto kliniky stoja traja mladí ľudia zo Slovenska - dvaja lekári a sociálna pracovníčka. Spoluprácu medzi slovenskou a ugandskou stranou zabezpečuje vždy jeden z týchto aktivistov priamou účasťou na ugandskom projekte. Na klinike pracuje 13 lokálnych zamestnancov a traja slovenskí supervízori.

Koncertom pre Ugandu chce HIA poukázať na potrebu pomoci slovenským pracovníkom v Ugande ako aj podporu hygieny, vzdelania a zdravotnej starostlivosti deťom nakazeným vírusom HIV.

V oficiálnom programe vystúpi MUDr. Šilhárová, ktorá odprezentuje prácu slovenských lekárov   v Ugande. Ďalej sa predstaví vykonný riaditeľ Helath Initiatives for Africa- Slovakia, MUDr. Jozef Šuvada a Ing. Silvia Manduchová, riadiľka pre rozvoj a koordinátorka sociálneho programu.

V koncertnom programe vystúpia kapely Dana Victoria Band, On The Road a Intrepid - Metallica revival. Pripravený je aj prednes básní Kamila Peteraja v podaní herca Romana Matiska. Večerom bude sprevádzať herečka Zuzana Kyzeková.

Výťažok zo vstupného 10,-€ poputuje na charitatívne ciele.

Predpredaj v sieti Ticketportal.

Každým zakúpením vstupenky podporíte rozvoj kliniky v Ugande.

Oficiálne stránky Health Initiatives for Africa – Slovakia (HIA) - http://www.hia-slovakia.eu/

Ak spolu zachránime čo i len 1 ľudský život – naše poslanie MÁ ZMYSEL!

HIA - Slovakia o. z.

Jelenia 15, 811 05 Bratislava, Slovensko

www.hia-slovakia.eu

e-mail: hia.slovakia@gmail.com

IČO: 42 257 182 č. účtu: 2983347054/0200, Variabilný symbol: 4444
Ďakujeme

-Reklamná správa-


Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: Rock 4 Uganda

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články