Deti z detských domovov to nevzdávajú! | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Deti z detských domovov to nevzdávajú!

Deti z detských domovov to nevzdávajú!
Deti z detských domovov to nevzdávajú!
Zdroj: Úsmev ako dar
24.06.2013 13:00

BRATISLAVA - Celoslovenské športové majstrovstvá pre deti z detských domovov vyvrcholiliv piatok 21. júna 2013 v Bratislave, v športovom areáli Fakulty telesnej výchovy a športu Lafranconi. Víťazi regionálnych kôl sa tu stretli, aby si zmerali sily v športových disciplínach, zažili nefalšovanú športovú atmosféru a predviedli svoju zdravú cieľavedomosť.


SPDDD Úsmev ako dar, Únia pracovníkov detských domovov a Fórum riaditeľov detských domovov aj tento rok zorganizovali športové majstrovstvá pre deti z detských domovov pod názvom Športové majstrovstvá s Nestlé. Úspešní športovci 23. ročníka majstrovstiev sa zišli z celého Slovenska, aby si v Bratislave zmerali sily v atletike (beh na 100 m, 800 m a 1500 m,skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou a štafeta), futbale  a volejbale. Súťažilo tu spolu 157 chlapcov a dievčat do 17 rokov z 22 detských domovov.

Celoslovenské športové zápolenie v Bratislave nadviazalo napredchádzajúce regionálne kolá, ktoré sa konali v troch slovenských regiónoch: východoslovenskom (v Detskom domove v Spišských Vlachoch), stredoslovenskom(v Detskom domove v Hriňovej) a západoslovenskom (v Detskom domove v Štúrove).  Regionálnych kôlsa zúčastnilo viac ako 400 detí vyrastajúcich bez podpory svojich biologických rodičov.

,,Deti berú tieto súťaže veľmi vážne a spolu s vychovávateľmi sa na ne zodpovedne pripravovali, aby podali čo najlepší výkon. Najväčšou motiváciou je pre nich možnosť postúpiť z regiónu do celoslovenského kola a odtiaľ na medzinárodné stretnutie.“ hovorí PhDr. Mária Soboličová zo spoločnosti Úsmev ako dar.

Súťažilo sa, bojovalo, zápasilo, a po vynaloženej námahe aj oceňovalo. Najlepší atléti a kapitáni tímov vystupovali na stupne víťazov, aby si prebrali zaslúžené diplomy a medaily. Hlavnou trofejou majstrovstiev bol putovný pohár ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý tento rok, na základe umiestnení športovcov, ale aj na základe najvyššieho počtu súťažiacich, opätovne získal detský domov Liptovský Hrádok. Pohár odovzdal predseda spoločnosti Úsmev ako dar Jozef Mikloško do rúk riaditeľa víťazného detského domova Zdena Michalidesa.Organizačný výbor športových hier odmenil aj najlepších jednotlivcov. Z dievčat to bola Lucia Wolfová z detského domova Kolárovo, ktorá získala 2 medaile a ktorá dlhodobo reprezentuje svoj detský domov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa umiestňuje na prvých priečkach. Z chlapcov bol za najúspešnejšieho športovca vyhlásený František Buda zo Štúrova, ktorý mal na konte 3 medaile a na športových hráchsa presadil sa ako nováčik.

35 talentovaných športovcov, ktorí uspeli na celoslovenských športových majstrovstvách, bude  reprezentovať Slovensko na Medzinárodných športových hrách pre deti z detských domovov.  Tie sauskutočnia tiež v Bratislave, v areáli Fakulty telesnej výchovy a športu, Lafranconi 28. – 30. júna 2013 a zúčastnia sa ich krajiny: Česká republika, Maďarsko, Rumunsko a Slovenská republika. 

Majstrovstvá detí z detských domovov nie sú však len o športových výkonoch. Prostredníctvom športu v deťoch rozvíjajú cieľavedomosť a vôľu, ktorú môžu neskôr využiť pri dosahovaní svojich ambícií a snov. Už tým, že prijmú výzvu zúčastniť sa na majstrovstvách, preukážu svoje odhodlanie, čo je dobrý predpoklad ich ďalšieho, a možno omnoho podstatnejšieho úsilia. Úsilia uplatniť sa v bežnom živote. Napokon¸jedným z hlavných cieľov Športových majstrovstiev s Nestlé je príprava detí na bezproblémovú integráciu do spoločnosti.A skúsenosť ocenenia, povzbudenia a motivácie k tomu rozhodne patrí.

Generálnym sponzorom podujatia je spoločnosť Nestlé Slovensko, s.r.o., ktorá finančne zastrešuje podujatie vo všetkých kolách. Už od roku 2003 spolupracuje so spoločnosťou Úsmev ako dar a podporuje rôzne podujatia pre deti z detských domovov.

,,Nestlé Slovensko všeobecne podporuje aktivity zdravého životného štýlu. K tomu neodmysliteľne patrí aj športovanie, zvlášť u detí. Práve deti z detských domovov, ktoré sú určitým spôsobom sociálne znevýhodnené, majú možnosť aj touto formou rozvíjať svoje schopnosti. Pestuje sa tu vytrvalosť, húževnatosť a svedomitosť. Čo nás obzvlášť teší, že sa to u týchto mladých športovcov prejavuje aj na dobrých výsledkoch v škole, dodáva zástupca generálneho sponzora projektu Jozef Mokrý, manažér vonkajších vzťahov Nestlé Slovensko, s. r. o.

-Reklamná správa-


Galéria

Deti z detských domovov Deti z detských domovov Deti z detských domovov Deti z detských domovov Deti z detských domovov

Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: Úsmev ako dar

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články