Magna Záchranca | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Magna Záchranca

Experiment: Stovkám Slovákov a Čechov sa na účte objavilo 10 Eur. Všimla si to len štvrtina

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

12.12.2017 17:00

Čo by ste robili, keby sa vám na bankovom účte neplánovane objavila čiastka v hodnote niekoľko Eur? Práve to sa v novembri stalo stovkám slovenských a českých firiem a jednotlivcom. Čiastku im zaslala humanitárna organizácia MAGNA, ktorú zaujímalo, či si ju príjemcovia peňazí vôbec všimnú. viac »

Kto sú v skutočnosti utečenci? Svedectvo priamo z terénu

MAGNA tím počas zásahu

23.09.2015 11:30

Počas minulého týždňa ošetrili MAGNA zdravotníci niekoľko tisíc ľudí na úteku, najmä žien a detí v tábore v Maďarsku, v blízkosti hraníc so Srbskom. Často sa stretávame s názorom, že utečenci sú najmä ekonomickí migranti, ktorí idú za lepším životom v Európe. Aká je teda pravda – konkrétna skúsenosť humanitárnych pracovníkov z terénu? viac »


Ako slovenské dary pomáhajú v Kongu: Mireille a jej vnučka Princilia sa opäť postavili na nohy

MAGNA pomáha obetiam sexuálneho

10.09.2015 11:00

Po ceste kráča pomalým krokom žena. Pestrofarebné šaty jej svietia na pozadí hnedozelenej krajiny. Zdá sa, že kráča sama, no zrazu sa jej k nohám pripletie drobné dievčatko. Schytí ju za ruku a ťahá ju ku krajnici, chce jej niečo ukázať. viac »


Nepál: Prvé dojmy boli smutné a šokujúce, ale nie beznádejné

Nepál: Prvé dojmy boli

01.07.2015 09:00

Bolo krátko po zemetrasení, presnejšie šesť dní, keď MAGNA tím dorazil do Káthmandu. Ak ste mali možnosť navštíviť niektoré z ázijských miest, tak viete, že ich ulice sú zvyčajne plné ruchu, že život sa odohráva práve tu. viac »


Nepál: Nový život v dedine Bhimtar

Nepál: Nový život v

30.06.2015 16:00

Život pokračuje ďalej aj v zemetrasením zasiahnutých oblastiach vzdialených častí chudobného Nepálu. Vo štvrtok MAGNA zdravotná sestra odrodila dievčatko v dočasne postavenej pôrodnici. Pôrodnica, respektíve stan so základným vybavením a základným materiálom potrebným pri pôrodoch, vznikla pri zdravotnom stredisku, kde MAGNA momentálne prevádzkuje zdravotnú ... viac »


V Nepále sa opäť triasla zem

NEPÁL. Sindhupalchowk. 2015. MAGNA

13.05.2015 14:00

Sipapokhari, Káthmandu, Bratislava, 12. mája 2015 - Dva týždne po ničivom zemetrasení, pri ktorom zomrelo viac ako 8 000 ľudí postihli Nepál ďalšie otrasy s magnitúdou 7,3. Epicentrum bolo 18 km juhovýchodne od Kodaru, v blízkosti základného tábora na Mt. Evereste v hĺbke asi 18 kilometrov. Členovia tímu slovenskej humanitárnej organizácie Magna Deti ... viac »


Šéfka misie MAGNA odletela v sobotu do Nepálu

Nepál

04.05.2015 13:00

Do Nepálu cez víkend odletela MAGNA pracovníčka Karin Slováková, ktorá bude priamo v teréne koordinovať aktivity zamerané na zdravotnú a psychosociálnu pomoc. Pripojí sa tak k MAGNA pracovníkovi zo susednej Indie a k lokálnemu tímu terapeutov, sociálnych a zdravotných pracovníkov. viac »


Kambodža: Podvýživa je tu podceňovaná a nediskutovaná choroba

KAMBODŽA. 2015. MAGNA nutričný

17.04.2015 09:00

Khun Sokny je len 9-mesačné dievčatko trpiace ťažkou formou akútnej podvýživy. Keď ju priniesli do Magnou podporovaného zdravotníckeho centra Kraing Lovear v Kambodži, bola veľmi bledá, vychudnutá a slabá. viac »


MAGNA si dnes pripomína Svetový deň zdravia

JUŽNÝ SUDÁN. 2014. Deti

07.04.2015 15:00

Zdravotnícke projekty Magna Deti v núdzi (MAGNA) sú zamerané na záchranu životov a zmierňovanie utrpenia tým, ktorí sú v núdzi. Konflikty a nestabilná politická situácia majú zničujúci vplyv na obyčajných ľudí - priame násilie, nútené vysídľovanie, epidémie, hladovanie či psychická trauma sú toho bežným dôsledkom, častokrát spojeným so zrútenými miestnymi ... viac »


„Polio, polio, polio!“

Copyright by MAGNA

02.04.2015 14:00

V mesiaci marec viedla Magna Deti v núdzi v utečeneckých táboroch v Jube v Južnom Sudáne národnú kampaň proti detskej obrne (Polio). Kampaň iniciovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) s juhosudánskym ministerstvom zdravotníctva s cieľom dosiahnuť vyššiu informovanosť a motiváciu očkovať deti proti tomuto ochoreniu. viac »


V Kambodži trpí tuberkulózou 60-krát viac ľudí ako na Slovensku

Copyright by MAGNA

24.03.2015 17:00

24.marca si pripomíname Svetový deň tuberkulózy. Len v roku 2013 až 9 miliónov ľudí trpelo týmto ochorením, pričom 1.5 milióna jeho následkom podľahlo. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.