Referendum 2023 o predčasných voľbách | Topky.sk
Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Referendum 2023

Matovič je opäť vo švungu, v statuse si podal známeho sociológa: Za tieto zvratky vám niekto platí?

Matovič si podal sociológa Michala Vašečku.

Matovič si podal sociológa Michala Vašečku.

FotoVideo
24.01.2023 09:30

BRATISLAVA - Šéf OĽaNO to v statuse opäť roztočil. Aj takto by sa možno dal nazvať posledný príspevok bývalého premiéra a exministra financií Igora Matoviča, ktorý má po dnešku ďalšieho verejne činného človeka, ktorého otvorene, až expresívne kritizuje. Opäť pritom vytiahol slovník, ktorí mnohí z minulosti dôverne poznajú a jeho terčom sa stal známy... viac »

S REFERENDOM neuspeli, no exkoalícia sa dohodla: Rokovali v nedeľu večer! Padol možný dátum volieb

S REFERENDOM neuspeli, no
FotoVideo

23.01.2023 05:55

BRATISLAVA - Uplynulý víkend sa niesol v znamení politiky. V sobotu sa konalo referendum, ktoré však nebolo úspešné. Zúčastnilo sa ho málo ľudí. V nedeľu sa zase stretli politici bývalej koalície a dohodli sa na dôležitých termínoch. viac »


REFERENDUM 2023 Výsledok referenda bol varovanie, že predčasné voľby treba okamžite, tvrdí podpredseda strany Dobrá voľba a Umiernení

Rado Baťo
Video

22.01.2023 19:25

BRATISLAVA - Referendum a jeho výsledky boli jasné a posledné varovanie, že predčasné voľby musí parlament vyhlásiť okamžite, inak nás to bude mrzieť. Uviedol to podpredseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Rado Baťo. viac »


REFERENDUM Prvé reakcie: Smer ďakuje občanom, Naď posiela výsmešný odkaz! Prezidentka hovorí o potrebe zmeny

REFERENDUM Prvé reakcie: Smer
FotoVideo

22.01.2023 17:57

BRATISLAVA - Výsledky referenda sú dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie. Hnutie OĽANO to uviedlo v reakcii na výsledky sobotňajšieho referenda. viac »


Remišová pripustila, že Za ľudí podporí zmenu ústavy: Majú však podmienky

Veronika Remišová
FotoVideo

22.01.2023 15:58

BRATISLAVA - Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová si vie predstaviť, že strana za istých podmienok podporí zmenu ústavy k predčasným voľbám. Vyplýva to z jej vyjadrení v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) si myslí, že bývalá koalícia nebude schopná novelu prijať. viac »


REFERENDUM K výsledkom sa vyjadril aj Heger: Podľa neho neukázalo nič nové! Exkoalícia sa zhodla

REFERENDUM K výsledkom sa
Video

22.01.2023 14:00

BRATISLAVA - Bývalé koaličné strany sa zatiaľ zhodujú na tom, aby sa volebné obdobie mohlo skrátiť uznesením Národnej rady SR. Zhoda je predbežne tiež na septembrovom termíne volieb. Predbežná dohoda je aj na zmene legislatívy tak, aby na zmenu volebného systému bola potrebná ústavná väčšina. Rokovania majú pokračovať v nedeľu večer. Dočasne poverený... viac »


REFERENDUM si vyžiadalo aj zásah záchranárov: Ľuďom pomáhali pri kolapsoch, siedmich previezli do nemocnice

Referendum 2023 nebolo platné
Foto

22.01.2023 13:59

BRATISLAVA - Zdravotnícki záchranári zasahovali počas sobotného (21.1.) referenda priamo vo volebných miestnostiach alebo v ich bezprostrednej blízkosti deväťkrát. Sedem pacientov po ošetrení previezli do nemocnice. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová. viac »


Poslanci NR SR sa zídu opäť v utorok: Čaká ich novela ústavy

Poslanci NR SR sa
Video

22.01.2023 12:24

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR zasadnú do lavíc opäť v utorok (24. 1.). Pokračovať majú v riadnej schôdzi, ktorá sa začala ešte v decembri. Rozhodnúť by sa na nej malo o novele Ústavy SR v súvislosti so skrátením volebného obdobia parlamentu. viac »


REFERENDUM 2023 je neplatné, oficiálne výsledky! K urnám však prišlo vyše milión voličov: Vyslali jasný odkaz

REFERENDUM 2023 je neplatné,
FotoVideo

22.01.2023 10:59

BRATISLAVA - Deviate referendum v histórii samostatnej Slovenskej republiky je podľa neplatné. Štátna volebná komisia oznámila oficiálne výsledky. Účasť však prišlo vyjadriť 1 193 198 voličov, z čoho vyše 1,16 milióna odpovedalo na otázku "áno". viac »


REFERENDUM 2023 Neoficiálne výsledky sú známe! Občania rozhodli o tom, či príde k zmene ústavy

REFERENDUM 2023 Neoficiálne výsledky
FotoVideo

22.01.2023 08:30

BRATISLAVA - Slovenskí občania mali v sobotu 21. januára možnosť hlasovať v referende za zmenu Ústavy SR. Referendum inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami. Poznáme priebežné výsledky. Tie oficiálne oznámia ráno o 09:00 na tlačovej konferencii. viac »


REFERENDUM 2023 Volebné miestnosti sa zatvorili! Začalo sa sčítavanie hlasov

REFERENDUM 2023 Volebné miestnosti
FotoVideo

21.01.2023 22:00

BRATISLAVA - Občania z celého Slovenska majú dnes demokratickú možnosť rozhodnúť o tom, či sa bude môcť volebné obdobie skrátiť aj formou referenda. Referendum vypísala prezidentka Zuzana Čaputová práve na dnešok - 21. januára 2023 a občania sa tak začnú schádzať k urnám, podobne ako počas volieb. Aj postup pri hlasovaní je pomerne rovnaký, ako pri... viac »


REFERENDUM 2023 je v plnom prúde, kto ho ignoruje? Tabák vyzýva na účasť, Matovič posiela figu borovú Ficovi!

REFERENDUM 2023 je v
FotoVideo

21.01.2023 17:57

BRATISLAVA - V dnešný deň môžu občania hlasovať v referende, ktorého iniciátorom bola strana Smer. Priebeh je zatiaľ pokojný, niektoré obce trápia výpadky elektriny. Svoj hlas už do urny hodil aj líder Smeru či šéf Hlasu. Čo robí Matovič, Kolíková či Šípoš? viac »


REFERENDUM 2023 Volička v Nitre prekvapila komisiu: Takto oslávila Medzinárodný deň objatia!

Referendum v Nitre
Foto

21.01.2023 15:59

NITRA/TRNAVA – Priebeh referenda v krajských mestách Nitra a Trnava je zatiaľ pokojný, volebné komisie nemuseli riešiť žiadne problémy. Vo volebnom okrsku č. 17 zriadenom v priestoroch Základnej školy Cabajská členovia okrskovej volebnej komisie oslávili sobotňajší Medzinárodný deň objímania. viac »


REFERENDUM 2023 Hlasoval Fico, Pellegrini aj Danko: Líder Smeru zdôraznil potrebu predčasných volieb

REFERENDUM 2023 Hlasoval Fico,
FotoVideo

21.01.2023 11:57

BRATISLAVA - Líder Smeru-SD Robert Fico odovzdal svoj hlas v referende v sobotu ráno. Informoval o tom na sociálnej sieti. Zdôraznil, že zmena Ústavy SR je jedinou cestou k predčasným voľbám. Referendum iniciovala opozícia na čele so Smerom-SD. viac »


Odkaz sociálnych demokratov: Referendum je našou šancou! Iní politici oponujú, pridal sa aj Andrej Kiska

Odkaz sociálnych demokratov: Referendum
FotoVideo

20.01.2023 18:00

BRATISLAVA – Už túto sobotu nás čaká referendum, v ktorom môžeme rozhodnúť o budúcnosti fungovania Národnej rady SR. Politici sa na sociálnych sieťach vyjadrujú k účasti na referende. Zatiaľ čo niektorí svojich voličov a priaznivcov vyzývajú k voľbe, iní odkazujú, že účasť na referende je nemysliteľná. Čo si o sobotnom referende myslí exprezident Andrej... viac »


Andrej Danko vyzýva na účasť na referende: Prezidentka a premiér sa ho nezúčastnia

Andrej Danko
FotoVideo

20.01.2023 16:48

BRATISLAVA - Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko opätovne vyzýva na účasť v referende. Zdôraznil potrebu zmeny Ústavy SR a predčasných volieb. Kritizoval predstaviteľov poverenej vlády a bývalej štvorkoalície. Danko je presvedčený, že ak sa ústava nezmení, prezidentka SR Zuzana Čaputová bude ochotná zmeniť názor a "budeme ich tu mať do februára 2024". viac »


Polícia bude dohliadať na pokojný priebeh referenda: Uskutoční sa už túto sobotu

Polícia bude dohliadať na

20.01.2023 15:28

BRATISLAVA - Polícia prijala opatrenia na zabezpečenie hladkého priebehu sobotňajšieho (21. 1.) referenda, aby nedochádzalo k narušovaniu verejného poriadku. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že posilní hliadkovú činnosť v okolí volebných miestností a v prípade potreby bude usmerňovať dopravu. viac »


Predseda Smeru SD Fico o referende: Je rýchlym riešením, ako sa dopracovať k predčasným voľbám!

Predseda Smeru SD Fico

20.01.2023 09:29

BRATISLAVA - Referendum o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR sa bude konať už túto sobotu. Predseda opozičnej strany Smer – SD Robert Fico tvrdí, že urobili všetko, aby bolo úspešné. viac »


Na zmenu ústavy sa podľa premiéra Hegera hlasy nájdu: Prezradil, či sa zúčastní na referende

Na zmenu ústavy sa
Video

19.01.2023 16:54

BRATISLAVA - Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) sa nezúčastní na sobotňajšom (21. 1.) referende. V aktuálnej situácii ho označil za bezpredmetné, keďže sa podľa neho v Národnej rade (NR) SR nájde dostatok hlasov na zmenu Ústavy SR v súvislosti so skrátením volebného obdobia parlamentu. Stanovisko premiéra TASR poskytla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková. viac »


Fico vidí jedinú reálnu možnosť ku konaniu predčasných volieb v referende

Fico vidí jedinú reálnu
FotoVideo

17.01.2023 17:54

BRATISLAVA - Bývalé strany koalície napriek utorkovým vyhláseniam reálne nechcú, aby sa konali predčasné parlamentné voľby. Na utorkovom tlačovom brífingu to vyhlásil predseda strany Smer-SD Robert Fico, jedinú reálnu možnosť, ako dospieť k predčasným voľbám, vidí naďalej v referende. viac »


Jednota dôchodcov Slovenska a predstavitelia Smeru-SD vyzvali na účasť na referende

Predseda JDS Michal Kotian
Video

17.01.2023 15:03

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD spolu s Jednotou dôchodcov na Slovensku (JDS) vyzvali na utorkovej tlačovej konferencii občanov, aby sa zúčastnili na sobotnom (21. 1.) referende. viac »


Najčítanejšie články