Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

REFERENDUM 2023 Výsledok referenda bol varovanie, že predčasné voľby treba okamžite, tvrdí podpredseda strany Dobrá voľba a Umiernení

Rado BaťoGaléria fotiek (1)
Rado Baťo
Zdroj: Topky/Ramon Leško

BRATISLAVA - Referendum a jeho výsledky boli jasné a posledné varovanie, že predčasné voľby musí parlament vyhlásiť okamžite, inak nás to bude mrzieť. Uviedol to podpredseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Rado Baťo.


"Takmer 1,2 milióna ľudí išlo hlasovať o otázke, ktorej nikto nerozumel, bez nejakej zásadnej referendovej kampane. Ďalšie státisíce zostali doma iba preto, lebo nechceli robiť komparz Robertovi Ficovi," skonštatoval. Každý, kto chce umelo udržiavať "Hegerovu neústavnú vládu" pri živote, je podľa neho politický samovrah. "Ale čo je horšie, hazarduje s demokratickou budúcnosťou Slovenska. S hnevom, ktorý sa v spoločnosti kumuluje, sa neradno zahrávať," doplnil.

VIDEO REFERENDUM Štátna volebná komisia oznámila oficiálne výsledky hlasovania

Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného (21. 1.) referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. Deviate referendum v histórii samostatnej SR inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články