°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Matovič srší po eurovoľbách spokojnosťou: Úmysel sa podaril, na slovenských voličov je hrdý

Igor Matovič a Peter Pollák
Igor Matovič a Peter Pollák
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
27.05.2019 16:15

BRATISLAVA – Dobrý úmysel v eurovoľbách sa podaril, za čo je predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič na voličov hrdý. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v súvislosti so zvolením Petra Polláka za prvého rómskeho europoslanca za Slovensko.


„Uvedomujem si, že krok vzdať sa v prospech Petra mal za následok odliv istej časti našich voličov, no o to viac ma teší, že naši voliči ukázali, že nie sme rasistická ani fašistická republika,“ približuje Matovič. Hanba z toho, že v Európskom parlamente (EP) budú sedieť fašistickí poslanci, je podľa neho vygumovaná práve zvolením Petra Polláka.

„Je to človek, na ktorého môžeme byť ako Slovensko hrdí. Svojím životným príbehom, autoritou a odbornosťou ukázal, že do Európy vysielame za Slovensko dobrého človeka a fundovaného odborníka. A za to sa chcem voličom poďakovať,“ konštatuje predseda OĽaNO.

Igor Matovič a Peter
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Budúci europoslanec Peter Pollák na tlačovej konferencii poukázal na fakt, že aj keď hnutie spravilo nepopulárne rozhodnutie, ukázalo sa, že je správne. „Išli sme do rizika, že prídeme o voličov len na základe toho, že som príslušníkom rómskej menšiny,“ objasňuje Pollák. Zároveň zdôrazňuje, že jeho prioritnou témou ako europoslanca bude nešíriť strach v Európe.

„Budem sa taktiež venovať problematike vyrovnávania regionálnych rozdielov v Európe. Som totiž presvedčený o tom, že Európska komisia si musí viac všímať práve chudobné regióny Európy, kde žijú aj rómske komunity,“ približuje Pollák. Dodáva, že bude nositeľom aj rómskej témy a verí, že aj európske inštitúcie prispejú k tomu, aby sa táto problematika riešila. V Európskom parlamente však bude obhajovať Slovensko ako celok.

Igor Matovič a Peter
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) získalo v sobotňajších eurovoľbách 5,25 percenta, volilo ho 51 834 voličov, čo v prepočte na mandáty znamená zisk jedného poslaneckého kresla v Európskom parlamente (EP), ktoré obsadí práve Peter Pollák so ziskom 23 815 hlasov. Pollák bol na poprednom mieste kandidačnej listiny OĽaNO. V jeho prospech sa vzdal kandidatúry aj predseda hnutia Igor Matovič.


Galéria

Igor Matovič a Peter Igor Matovič a Peter Igor Matovič a Peter Igor Matovič a Peter Igor Matovič a Peter

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články