°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Priebeh volieb bol pokojný: Polícia eviduje 23 rôznych podaní, povedal Bozalka

Na snímke viceprezident Policajného zboru MV SR - Prezídium Policajného zboru Róbert Bozalka
Na snímke viceprezident Policajného zboru MV SR - Prezídium Policajného zboru Róbert Bozalka
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
27.05.2019 09:50

BRATISLAVA - Priebeh volieb do Európskeho parlamentu bol pokojný, polícia eviduje 23 podaní. Na spoločnej nedeľnej (26. 5.) tlačovej konferencii to zhodnotil viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.


"Môžem povedať, že počas volieb do EP nedošlo k narušeniu verejného poriadku, z našej strany bola bezpečnostná situácia priebežne vyhodnocovaná," skonštatoval Bozalka. Z celkových 23 podaných oznámení sa podľa jeho slov deväť týkalo podozrení z trestnej činnosti. V dvoch prípadoch začali trestné stíhanie. Polícia ďalej eviduje tri priestupky a 11 iných podnetov. Bozalka dodal, že medzi nimi boli okrem volebnej korupcie napríklad marenie prípravy a priebehu volieb a referenda, poškodzovanie cudzej veci, poškodzovanie cudzích práv a krádeže.

Priestupky zaznamenala polícia proti verejnému poriadku a občianskemu spolužitiu. V súvislosti s volebnou korupciou ozrejmil, že každé jedno oznámenie bolo riadne zadefinované, realizujú sa procesné úkony a na základe výsledkov polícia rozhodne. Na priebeh volieb podľa jeho slov dohliadalo celkovo 6090 policajtov. Úlohám spojenými len s voľbami sa venovali 4009 policajtov, zvyšok bol vyčlenený na bežný výkon služby.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články