Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk

°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Vražda Jána Kuciaka

Ďalší LIST od Andruskóa! Sťažuje sa na prokurátora Turana: Beriem to ako vydieranie

Zoltán Andruskó

Zoltán Andruskó

Foto
včera o 07:00

BRATISLAVA - Odsúdený Zoltán Andruskó napísal už niekoľko listov. Začiatkom októbra sa rozhodol napísať ďalší. Poslal ich nielen médiám, ale aj úradu vlády a ďalším ministrom. Tentokrát sa sťažuje na to, že jeho podanie má na starosti Vladimír Turan, ktorý dozoroval aj kauzu Kuciak. Aj naďalej mu vadí postup v celom vyšetrovaní. viac »

Zuzana Čaputová vo Veľkej Mači: Čo nestihol dokončiť Ján Kuciak, dokončia iní, povedala prezidentka

Prezidentka Zuzana Čaputová si

21.02.2020 11:59

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v piatok, v deň druhého výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, uctila ich pamiatku na mieste vraždy vo Veľkej Mači. Informovala o tom na sociálnej sieti. viac »


Po vražde Jána a Martiny sú Slováci aktívnejší, tvrdí sociologička Gyárfášová

Oľga Gyárfášová

21.02.2020 09:46

BRATISLAVA - Po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú Slováci aktívnejší a ich dôvera k štátnym inštitúciám je na bode mrazu. Uviedla to sociologička z Inštitútu pre verejné otázky Oľga Gyárfášová. Slovensko si dnes pripomína druhé výročie smrti Jána a Martiny, ktorých 21. februára zastrelili v ich dome vo Veľkej Mači. viac »


Bývalý elitný vyšetrovateľ má jasno: TOTO zavážilo v prípade vyšetrovania vraždy novinára

Peter Vačok

21.02.2020 09:36

BRATISLAVA - Dostatok kvalitných ľudí a iba jeden vyšetrovací spis. To sú hlavné dôvody, ktoré zavážili pri vyšetrovaní vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V rozhovore to povedal bývalý elitný vyšetrovateľ Peter Vačok, podľa ktorého do istej miery mohla mať vplyv aj spolupráca slovenského špeciálneho tímu so zahraničím. viac »


Dva roky od vraždy, ktorá spustila lavínu sa Slovensku: VIDEO Rok 2019 patril Kočnerovej Threeme

Uplynuli dva roky od
FotoVideo

21.02.2020 08:48

VEĽKÁ MAČA - Už dva roky uplynuli od vraždy, ktorá nemá v modernej histórii Slovenska obdoby. Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Počas vyšetrovania ich vraždy sa na povrch dostali obrovské kauzy, ktoré stále otriasajú základmi nášho štátu. viac »


Slováci opäť vyjdú do ulíc: Výročie vraždy Kuciaka si pripomenieme vo viacerých mestách

Slováci opäť vyjdú do

20.02.2020 10:00

BRATISLAVA - Pri príležitosti druhého výročia vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú naplánované viaceré spomienkové podujatia. viac »


Prezidentka: Slovensko od vraždy Jána Kuciaka prešlo dlhú cestu, spoločnosť sa mení

Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Foto

19.02.2020 12:00

BRATISLAVA - Slovensko si za dva roky od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prešlo dlhú cestu. Celá spoločnosť sa mení a zároveň je bližšie k pravde. Povedala to prezidentka SR Zuzana Čaputová pri prijatí investigatívnych novinárov a zástupcov iniciatívy Za slušné Slovensko pri príležitosti druhého výročia od zavraždenia novinára. viac »


Rodičov Kuciaka a Kušnírovej prijal predseda Europarlamentu: V jeho priestoroch odhalili sochu

Rodičov Kuciaka a Kušnírovej
FotoVideo

18.02.2020 15:28

BRUSEL - Pamiatke zavraždených novinárov Jána Kuciaka zo Slovenska a Daphne Caruanovej-Galiziovej z Malty, ako aj Kuciakovej snúbenice Martiny Kušnírovej bolo venované podujatie s názvom Nesmrteľná pravda (Immortal Truth), ktoré sa uskutočnilo v utorok na poludnie v priestoroch Európskeho parlamentu (EP). viac »


Po smrti Kuciaka sa vyplavil hnoj, na ktorý sme neboli v politike zvyknutí, tvrdí Káčer

Rastislav Káčer

13.02.2020 10:35

BRATISLAVA - Po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa vyplavil hnoj a žumpa, na ktoré sme neboli v slovenskej politike zvyknutí. Na konferencii Zahraničná a európska politika 2016-2020 to povedal Rastislav Káčer, bývalý slovenský veľvyslanec v USA a expert na medzinárodnú bezpečnosť. Kritizoval najmä to, že politici vo verejnej debate ... viac »


Opozícia chystá stretnutie k výročiu vraždy novinára: Niektoré strany sa zúčastniť odmietajú

Opozícia chystá stretnutie k

09.02.2020 16:49

BRATISLAVA - Opoziční lídri by mali počas nasledujúceho týždňa diskutovať o programe na deň výročia, 21. februára, vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na pracovné stretnutie ich pozval líder SaS Richard Sulík, pretože strana má na tento deň rezervované námestia. Koalícia PS-Spolu sa na stretnutí nezúčastní. Predseda Spolu ... viac »


ONLINE Kauza vraždy Kuciaka: Súd bol 7 hodín neverejný, Kočner sa musí podrobiť vyšetreniu

ONLINE Kauza vraždy Kuciaka:
FotoVideo

06.02.2020 19:01

PEZINOK - Posledné hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka prinieslo mnoho prekvapení. Jedným z nich bola aj kritika médií senátom, ale aj vylúčenie verejnosti počas výpovede znalcov k psychickému stavu obžalovanej Aleny Zsuzsovej. viac »


Proces v kauze vraždy Kuciaka odročili: Senát chce, aby bol Kočner vyšetrený psychiatrom

Proces v kauze vraždy

06.02.2020 18:55

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odročil pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na marec. Pojednávať sa bude v termínoch 18. a 19. marca, 15., 16., 29. a 30. apríla. viac »


Pred súdom v kauze vraždy Kuciaka vypovedal IT znalec Oster

Pred súdom v kauze

06.02.2020 18:35

PEZINOK - Pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedal v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka znalec z oblasti informačných technológií Jaroslav Oster, ktorý pracoval s telefónmi obžalovaného Mariana K. Výsluch navrhla obhajoba. viac »


Kauza vraždy Jána Kuciaka: Súd vylúčil verejnosť počas výsluchu znalcov z polície a Europolu

Kauza vraždy Jána Kuciaka:

06.02.2020 12:58

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu vylúčil na návrh prokurátora verejnosť z hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na čas, keď bude vykonávaný výsluch znalcov z polície a Europolu. Znalci súdu vysvetlia, akým spôsobom získali komunikáciu cez Threemu z telefónu Mariana K. Dôvodom je zachovanie tajnosti postupov pri vyšetrovaní ... viac »


Resocializácia Kočnera je možná, aj keď limitovaná: V Pezinku sa čítali posudky z psychológie

Resocializácia Kočnera je možná,

04.02.2020 16:08

PEZINOK - Prípadná resocializácia obžalovaného Mariana Kočnera je v prípade jeho odsúdenia možná, aj keď značne limitovaná. Vyplýva to zo znaleckých posudkov z oblasti psychológie a psychiatrie, ktoré na Špecializovanom trestnom súde v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka prečítal prokurátor. Posudky boli vypracované len na základe rozhovoru s obžalovaným, ... viac »


Zsuzsová nemala znížené rozpoznávacie a ovládacie schopnosti, tvrdí Lipšic

Zsuzsová nemala znížené rozpoznávacie

04.02.2020 13:50

PEZINOK - Obžalovaná Alena Zs. nemala v čase vraždy novinára Jána Kuciaka znížené rozpoznávacie alebo ovládacie schopnosti. Ako pre médiá dnes po výsluchu dvoch znalcov z oblasti psychológie a psychiatrie uviedol právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic, vyplýva to zo znaleckých posudkov vypracovaných v rámci dokazovania v tomto prípade. Výsluch ... viac »


Pojednávanie v kauze Kuciak: Na súde vypovedali ďalší znalci, verejnosť je opäť prítomná

Pojednávanie v kauze Kuciak:
FotoVideo

04.02.2020 11:32

PEZINOK - Vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vypovedali v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku znalci z oblasti medicíny, antropológie, chémie a balistiky. Dnes sa očakáva výpoveď ďalších znalcov. viac »


Súd v kauze vraždy Kuciaka ONLINE: Rodičia obetí odišli, hrozné detaily streľby a pitvy nezniesli

Súd v kauze vraždy
FotoVideo

03.02.2020 21:58

PEZINOK - Po týždňovej prestávke pokračuje hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Dnes majú pred senátom Špecializovaného trestného súdu vypovedať dve znalkyne z odboru antropológie. Obhajoba Mariana Kočnera žiada predvolať znalca, ktorý analyzoval zaistené telefóny a USB kľúče. viac »


Antropologička skúmala zábery z Veľkej Mače: Detaily hlavy a tváre na identifikáciu nepostačujú

Antropologička skúmala zábery z
Foto

03.02.2020 12:50

PEZINOK - Kamerové záznamy z obce Veľká Mača, kde vo februári 2018 zastrelili novinára Jána Kuciaka, nie sú vhodné na jednoznačné preukázanie totožnosti osoby, ktorá je na nich zachytená. Konštatuje to v rámci viacerých znaleckých posudkov forenzná antropologička Oľga Petrusová. viac »


Siedmy deň pojednávania v kauze Kuciak: Podnikateľa Molnára usmrtili strely do hlavy

Siedmy deň pojednávania v
Foto

03.02.2020 10:45

PEZINOK - Podnikateľa Petra Molnára usmrtili dve strely do hlavy, ktoré mu spôsobili devastačné poranenia mozgu. Uvádza sa to v znaleckom posudku súdnej lekárky Michaely Rendekovej, ktorý dnes na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku prečítal prokurátor. viac »


Marčeka, ktorý v kauze vraždy Kuciaka priznal vinu, vyčlenili na samostatné konanie

Marčeka, ktorý v kauze

03.02.2020 09:50

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vylúčil v pondelok prípad obžalovaného Miroslava M. na samostatné konanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa predsedníčky senátu Ruženy Sabovej tak senát urobil pre urýchlenie konania vzhľadom na to, že sa Miroslav Marček priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, Martinu ... viac »


Najčítanejšie články