Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Vražda Jána Kuciaka

Obvinený v prípade vraždy Kuciaka pred súdom: V kauze budú vypočúvať svedkov

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján Minarových čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného.

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján Minarových čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného.

18.05.2019 15:08

BRATISLAVA - Výsluchom deviatich svedkov by na Okresnom súde Bratislava V malo v stredu pokračovať pojednávanie v daňovej kauze Zoltána Andruskóa, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Obžalovaným v tomto prípade je aj Ján Minarových. viac »

Polícia zverejnila nové zábery zo zatýkania objednávateľov vraždy: VIDEO mrazivý moment

Polícia si pripomenula výročie
Video

21.02.2019 20:00

BRATISLAVA - Novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú (†27) si pripomenula aj polícia. Na výročie ich smrti zverejnili na sociálnej sieti krátky dokument, ktorý okrem iného zachytáva napríklad aj to, ako jednému zo štvorice zadržaných oznamujú, že je podozrivý zo spáchania zločinu úkladnej vraždy novinára. viac »


Prvé výročie od vraždy Jána a Martiny: Slovensko opäť na nohách, ľudia vyšli do ulíc

Prvé výročie od vraždy
FotoVideo

21.02.2019 19:30

BRATISLAVA - Nezabudneme a neodchádzame sa vo štvrtok podvečer nieslo centrom Bratislavy. Tisíce ľudí si na Námestie SNP totiž prišli pripomenúť rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dav volal po nezávislom vyšetrení vraždy a odstúpení predsedu Národnej rady Andreja Danka, špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika či ... viac »


Prezident otvorene: Aj rok po Kuciakovej vražde je stále veľa otázok

Andrej Kiska

21.02.2019 16:12

BRATISLAVA - Rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej máme s najväčšou pravdepodobnosťou chytených vrahov a tušíme minimálne jedného z objednávateľov. Takisto ale ostáva veľmi veľa otázok a úloh, vrátane navrátenia dôvery ľudí v štát. V súvislosti s dnešným výročím Kuciakovej vraždy to uviedol prezident Andrej Kiska, ktorý ... viac »


Výročie vraždy pohlo aj politikmi: Pellegrini chce spájať, Danko zapáliť sviečku a opozícia zmenu

Zlatica Kušnírová rok po
FotoVideo

21.02.2019 15:00

BRATISLAVA - Dnes si pripomíname rok od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Večer sa budú konať zhromaždenia po celom Slovensko i v zahraničí. Premiér Peter Pellegrini považuje vraždu dvoch mladých ľudí považuje za brutálny akt a útok na jeden z pilierov mladej slovenskej demokracie, ktorým je sloboda slova. ... viac »


Umelecká obec reaguje rok po: Bola to vražda z arogancie všemocných

Umelecká obec reaguje rok

21.02.2019 14:36

BRATISLAVA – Slovenskom presne pred rokom otriaslo kruté zbavenie sa novinára. Brutálnym spôsobom boli zavraždení investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová. Kuciak pracoval na korupčných škandáloch, čo sa mu zrejme stalo osudným. Ohavný čin rozdúchal vášne aj medzi umelcami. Krajina nie je nikomu z nich ľahostajná. viac »


Odstránenie Žilinku a Lipšica bolo na spadnutie: Za objednávku ich vrážd bola vyplatená záloha

Daniel Lipšic a Maroš

21.02.2019 14:00

BRATISLAVA - Za objednávku vrážd advokáta Daniela Lipšica a prokurátora Maroša Žilinku bola vraj vyplatená záloha 20-tisíc eur. Práve tieto peniaze mali byť dlhom, ktorý neskôr odpočítala Alena Zsuzsová Zoltánovi Andruskóovi zo sumy za vraždu novinára Jána Kuciaka. viac »


VIDEO Otec zavraždeného Jána Kuciaka: Bývalý premiér nám vyjadril sústrasť miliónom na stole

Kuciakovci chodia na hrob
FotoVideo

21.02.2019 11:00

ŠTIAVNIK - Pre rodiča je asi najhoršie to, keď prežije svoje dieťa. Avšak bolesť, akú prežívajú rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, si asi nikto z nás nevie predstaviť. Mladý pár prišiel o život rukou bezcitného vraha. Dôvodom bola investigatívna práca Jána Kuciaka. viac »


Nezabúdame, píšu novinári vo vyhlásení k roku od vraždy Kuciaka

Investigatívny novinár Marek Vagovič

21.02.2019 10:59

BRATISLAVA – Viac ako štyristo novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie s názvom „Nezabúdame“ k roku od vraždy investigatívneho novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. viac »


Srdcervúca spoveď Zlatice Kušnírovej: Človek stále čaká, že je to len zlý sen a obaja sa vrátia

Zlatica Kušnírová rok po

21.02.2019 10:59

GREGOROVCE - Najťažší rok v živote matky. Zlatica Kušnírová sa so strašnou smrťou svojej dcéry Martinky a jej priateľa Jána Kuciaka nedokáže vyrovnať a ako vraví, neverí, že sa z toho dokáže niekedy spamätať. viac »


Vražda Jána a Martiny už nikdy nebude vymazaná z našich dejín, tvrdia učitelia

Členovia správnej rady Medzinárodného

21.02.2019 10:15

BRATISLAVA - Uplynul rok od vraždy dvoch mladých ľudí. Vraždy, ktorá sa udiala pre pravdu a poukazovanie na nekalé praktiky mocných. Táto tragédia už nikdy nebude vymazaná z našich dejín. Uvádza sa to vo vyhlásení Iniciatívy slovenských učiteľov k prvému výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktoré agentúre SITA poskytol ... viac »


Predstavitelia OBSE si pripomenuli výročie zavraždenia Jána Kuciaka

Kuciakovci chodia na hrob

21.02.2019 06:40

VIEDEŇ - Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák a predstaviteľ OBSE pre slobodu médií Harlem Désir si pripomenuli prvé výročie vraždy slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. viac »


Útok na slobodu a demokraciu: VIDEO Uplynul rok od brutálnej popravy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Útok na slobodu a
FotoVideo

21.02.2019 05:55

BRATISLAVA - Mnohí to nazývajú bezprecedentným útokom na slobodu slova a demokraciu. Koncom februára 2018 obletela Slovensko strašná správa. V obci Veľká Mača sa našli dve telá mladých ľudí. Išlo o investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Niekto ich zavraždil. viac »


Svetové médiá o vražde Jána Kuciaka: Slovensko v strachu, zlikvidovali novinára s priateľkou

Svetové médiá o vražde
Foto

21.02.2019 00:02

BRATISLAVA - Vražda novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho partnerky Martiny Kušnírovej (†27) v rodinnom dome vo Veľkej Mači otriasla minulý rok nielen Slovenskom. Bezprecedentný prípad sa stal hlavnou témou aj českých internetových portálov a novín. Informáciu postupne preberali veľké spravodajské agentúry ako AP či Reuters a správa o brutálnom čine sa šírila celým svetom. viac »


Kuciakovi rodičia rok po tragédii: Neveria, že sa vyšetrovateľom podarí vraždu úplne objasniť

Kuciakovi rodičia rok po
Foto

21.02.2019 00:01

ŠTIAVNIK - Rodičia zastreleného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu. ČTK a ďalším českým novinárom to povedal reportérov otec Jozef Kuciak. Polícia vlani obvinila z vraždy štyri osoby, medzi nimi aj strelca a druhotnú objednávateľku Alenu Zsuzsovú. viac »


Robert Fico mal telefonovať s Antoninom Vadalom, píše o tom taliansky denník

Robert Fico mal telefonovať

20.02.2019 22:23

BRATISLAVA - Expremiéra Roberta Fica nespája s Antoninom Vadalom, ktorý má byť členom talianskej mafie Ndrangheta, len Mária Trošková. Podľa informácie, ktorú zverejnil taliansky denník La Repubblic, mal v roku 2012 telefonovať s Vadalom samotný Fico. viac »


Vo Veľkej Mači má po doriešení vlastníckych vzťahov vzniknúť Múzeum slobody slova

Vražda Jána Kuciaka a

19.02.2019 10:30

VEĽKÁ MAČA – Zámer vytvoriť Múzeum slobody slova vo Veľkej Mači (okres Galanta) v dome, kde pred rokom prišli rukou vraha o život novinár Ján Kuciak a archeologička Martina Kušnírová, zatiaľ veľmi nepokročil. Podľa vysvetlenia predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča zatiaľ neprebehlo dedičské konanie, čo možné aktivity v tejto záležitosti brzdí. viac »


Dokument o vražde, ktorá zmenila Slovensko: Slzám sa neubránili ani silní chlapi, odkaz Čižnárovi

Ľudia prišli zapáliť sviečku
FotoVideo

19.02.2019 08:30

BRATISLAVA - Tento týždeň uplynie rok odo dňa, kedy o život prišli dvaja mladí ľudia. Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára v ich vlastnom dome vo Veľkej Mači. Pri tejto príležitosti premietla televízia Markíza dokument a pozrieť si ho prišli aj rodiny Jána a Martiny. viac »


Reportéri bez hraníc o vyšetrovaní Kuciakovej vraždy: Obávame sa politického zasahovania

Ján Kuciak

18.02.2019 19:00

BRUSEL - Stavovská novinárska organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) vyjadrila v pondelok obavy z politického zasahovania do vyšetrovania vlaňajšej vraždy slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka. viac »


Kuciakov kolega: S traumou, ktorú vyvolala vražda, sa ľahšie vyrovnáme po obvinení objednávateľov

Martina Kušnírová a Ján
Foto

18.02.2019 09:30

BRATISLAVA – Doteraz neobjasnená vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prácu investigatívnych novinárov na Slovensku neovplyvnila, tvrdí známy investigatívny novinár a Kuciakov bývalý kolega Marek Vagovič. viac »


Rok od vraždy, ktorá zmenila Slovensko: Prvé obžaloby by mohli padnúť v lete, naznačil Čižnár

Martina Kušnírová a Ján
Foto

17.02.2019 13:51

BRATISLAVA - Vo štvrtok 21. februára si Slovensko pripomenie prvé výročie vraždy novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár naznačil, že prvé obžaloby mi mohli padnúť v lete. viac »


Najčítanejšie články