Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk

°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Vražda Jána Kuciaka

Ďalší LIST od Andruskóa! Sťažuje sa na prokurátora Turana: Beriem to ako vydieranie

Zoltán Andruskó

Zoltán Andruskó

Foto
včera o 07:00

BRATISLAVA - Odsúdený Zoltán Andruskó napísal už niekoľko listov. Začiatkom októbra sa rozhodol napísať ďalší. Poslal ich nielen médiám, ale aj úradu vlády a ďalším ministrom. Tentokrát sa sťažuje na to, že jeho podanie má na starosti Vladimír Turan, ktorý dozoroval aj kauzu Kuciak. Aj naďalej mu vadí postup v celom vyšetrovaní. viac »

Hlavné pojednávanie v prípade Kuciakovej vraždy prerušili do štvrtka

Pokračuje pojednávanie v kauze

29.04.2020 16:40

BRATISLAVA - Hlavné pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prerušili do štvrtka (30. 4.). Pojednávať začne Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku opäť o 9.00 h. Čítať sa budú listinné dôkazy. viac »


Kočner sa opäť postavil pred súd: Pokračuje pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka

Pokračuje pojednávanie v kauze

29.04.2020 10:15

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu pokračuje v hlavnom pojednávaní vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prítomný je z obžalovaných iba Marian Kočner. viac »


Pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka prerušili: Vypovedať príde aj Kočnerov brat

Pokračuje pojednávanie v kauze

16.04.2020 09:30

PEZINOK - Pokračuje 11. deň hlavného pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pre koronavírusovú pandémiu je pojednávanie v obmedzenom režime a prítomné mohli byť len vybrané médiá. viac »


Právnik Zlatice Kušnírovej: Mám husiu kožu z toho, keď počúvam, ako bol vedený Policajný zbor

Roman Kvasnica

15.04.2020 16:55

BRATISLAVA - Právny zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica má "husiu kožu" z toho, keď počúva, akým spôsobom bol vedený Policajný zbor a že policajné informácie boli zneužité na to, aby mohlo dôjsť k vražde novinára Jána Kuciaka. Kvasnica to vyhlásil po skončení stredajšieho pojednávania v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ... viac »


VRAŽDA KUCIAKA Na súde sa čítali výpovede Gašpara a ďalších, Kočner trvá na predvolaní svojho brata

Pokračuje pojednávanie v kauze
Foto

15.04.2020 13:28

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pokračuje v hlavnom pojednávaní vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V Pezinku je z obžalovaných prítomný iba údajný objednávateľ Marian Kočner. viac »


V stredu pokračuje megaproces vo veci vraždy Jána Kuciaka: Súdiť budú už len troch obvinených

V stredu pokračuje megaproces

13.04.2020 09:35

BRATISLAVA - Pojednávanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje v stredu (15. 4.) a vo štvrtok (16. 4.). Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Senát Ruženy Sabovej už bude súdiť iba troch z pôvodne piatich obvinených, a to Mariana K., Alenu Zs. a Tomáša Sz.  viac »


Štefana Mlynarčíka, ktorý sledoval Jána Kuciaka, vyhodili z Policajného zboru

Štefan Mlynarčík

07.04.2020 12:28

BRATISLAVA – Štefan Mlynarčík, ktorý sledoval novinárov vrátane Jána Kuciaka, už nie je policajtom. Upozornil na to portál tvnoviny.sk, potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková. viac »


MIMORIADNE Súd uznal Marčeka vinným v prípade vraždy novinára Kuciaka: Za tri popravy 23 rokov

MIMORIADNE Súd uznal Marčeka

06.04.2020 14:35

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu odsúdil Miroslava Marčeka na 23-ročný trest odňatia slobody v maximálnom stupni stráženia za vraždu novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a podnikateľa Petra Molnára. Pristúpil tak k mimoriadnemu zníženiu trestu pre jeho priznanie, spoluprácu a oľutovanie vrážd. viac »


VRAŽDA KUCIAKA Padne prvé doživotie? Pred súd sa postaví Marček, ktorý mal na novinára strieľať

VRAŽDA KUCIAKA Padne prvé

05.04.2020 12:44

PEZINOK - V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa má postaviť v pondelok pred senát Špecializovaného trestného súdu Miroslav Marček, ktorý sa k vražde priznal. Vypovedať by mali dvaja znalci. viac »


Obžalovaný z vraždy Kuciaka Miroslav Marček sa postaví pred súd v apríli

Obžalovaný z vraždy Kuciaka

25.03.2020 15:10

BRATISLAVA – Miroslav Marček, ktorý sa priznal k zastreleniu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa opätovne postaví pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 6. apríla. viac »


KORONAVÍRUS: Pojednávania s mafiánmi, vrahmi aj korupčníkmi sú odložené pre riziko nákazy

KORONAVÍRUS: Pojednávania s mafiánmi,
Foto

22.03.2020 20:00

BRATISLAVA – Boss piťovcov Juraj Ondrejčák, jeho zabijak Ľuboš Zelman, Zoltán Andruškó z kauzy vraždy Jána Kuciaka, Pavol Rusko, mafiánsky boss Mikuláš Černák aj vrah od černákovcov Miloš Kaštan, títo všetci a mnohí ďalší sa v najbližších týždňoch vyhnú výsluchom aj pojednávaniam. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus a s ním prijaté opatrenia vo väzniciach, ... viac »


Deň, ktorý sa zapísal do histórie čiernymi písmenami: Dva roky od vraždy Kuciaka zhudobnili Jankov sen

Deň, ktorý sa zapísal
Video

26.02.2020 18:00

VEĽKÁ MAČA - Už dva roky uplynuli odvtedy, čo sa Slovensko dozvedelo šokujúcu správu o vražde mladého páru vo Veľkej Mači. O to viac boli všetci zhrození, keď sa dozvedeli, že zavraždený bol novinár a jeho poprava súvisí s jeho prácou. viac »


Kauza Čistý deň: Kočner dostával osobné údaje chovankýň, Tománek dostal flek v ďalšom zariadení

Kauza Čistý deň: Kočner

26.02.2020 13:48

GALANTA - V roku 2016 vypukol škandál, ktorý sa týkal resocializačného centra Čistý deň. Odštartovala ho Natália Blahová, ktorá napísala blog o tom, ako v ňom mali zneužívať dievčatá. viac »


Donald Tusk si pripomenul výročie vraždy Jána Kuciaka: VIDEO Bol symbolom pravdy a odvahy

Donald Tusk si pripomenul
FotoVideo

22.02.2020 14:57

BRATISLAVA – Ak národné vlády s políciou a súdnictvom nedokážu ochrániť slobodu slova, tak ju nemáte šancu ochrániť na európskej úrovni. Myslí si to predseda Európskej ľudovej strany (EĽS) Donald Tusk, ktorý reagoval na otázku, ako môže EÚ zlepšiť ochranu novinárov a slobody slova. viac »


Tisíce ľudí vyšli opäť do ulíc: FOTOGALÉRIA Nikdy nezabudneme! Dojímavé slová rodičov

Tisíce ľudí vyšli opäť
Foto

22.02.2020 14:50

BRATISLAVA - Včera uplynuli dva roky, odkedy chladnokrvne zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú v ich dome vo Veľkej Mači. Na Námestí slobody v Bratislave si včera tisíce ľudí minútou ticha uctili ich pamiatku. Zhromaždenia Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu, ktoré organizuje iniciatíva Za slušné Slovensko, sa dnes konajú ... viac »


Spomienkové zhromaždenia za slušnú krajinu: Na Kuciaka spomínali aj Slováci v zahraničí

Spomienkové zhromaždenia za slušnú

22.02.2020 06:00

LONDÝN - Spomienkové zhromaždenia Za Jánu a Martinu, za slušnú krajinu, zorganizované na druhé výročie zavraždenia investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa konali v piatok popri Slovensku aj vo viacerých zahraničných mestách. viac »


Druhé výročie vraždy Jána a Martiny: VIDEO Silné emócie rodičov! Nevieme zniesť, čo nám spravili

Druhé výročie vraždy Jána
FotoVideo

21.02.2020 21:59

BRATISLAVA - Slovensko si dnes pripomína dva roky odvtedy, čo vyhasli dva mladé životy. Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľke Mači. Po celej krajine sa dnes konajú spomienkové zhromaždenia. viac »


Dojímavá spomienka na Jána a Martinu: VIDEO Pieseň, z ktorej naskakujú zimomriavky!

Dojímavá spomienka na Jána
FotoVideo

21.02.2020 19:00

BRATISLAVA - Odkaz študenta Jána Palacha (†20), ktorý sa 16. januára 1969 zapálil na pražskom Václavskom námestí na protest proti neslobode slova a tlače, žije dodnes. Rovnako ako spomienka na novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu, ktorých zavraždili práve pre jeho prácu. Dve výrazné osobnosti spojilo to, že ovplyvnili mysle Slovákov, fungovanie našej ... viac »


Pellegrini ocenil policajtov a prokurátorov, ktorí vyšetrovali vraždu Kuciaka a Kušnírovej

Pellegrini ocenil policajtov a

21.02.2020 17:04

BRATISLAVA - Policajti a prokurátori odviedli dobrú robotu pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedol to predsedu vlády Peter Pellegrini, ktorý si na samite Európskej únie v Bruseli pripomína výročie ich vraždy spred dvoch rokov. viac »


Pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si v Bratislave uctilo aj 15 veľvyslancov

Pamiatku Jána Kuciaka a

21.02.2020 14:35

BRATISLAVA - Pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej si uctilo v piatok v Bratislave aj 15 veľvyslancov. Udialo sa tak na Námestí SNP, kde má zavraždená dvojica pomník. Na spomienke sa zúčastnili veľvyslanci USA, Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska, Kanady a iných krajín. viac »


Najčítanejšie články