Pondelok, 25. október 2021. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Prezidentka Čaputová k výročiu vraždy Kuciaka: VIDEO Potvrdzuje sa, že podozrenia boli pravdivé

Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
21.02.2021 16:58

BRATISLAVA - Udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že podozrenia, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak, boli pravdivé. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá si v nedeľu na bratislavskom Námestí SNP uctila pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.


Hlava štátu verí, že v najbližších mesiacoch sa dočkáme odsúdenia objednávateľov vraždy. Považuje to za potrebné pre nastolenie spravodlivosti na Slovensku.

Tragédia, ktorá sa stala mementom

"Sú to tri roky od tragickej udalosti, ktorá sa stala v histórii mementom. Od začiatku bolo jasné, že ich smrť nie je náhodná a že úzko súvisí s investigatívnou prácou Jána Kuciaka. Udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že to, o čom písal, boli pravdivé podozrenia. Dnes už vieme a poznáme tváre vykonávateľov vraždy, ale pre spravodlivosť na Slovensku je veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj objednávatelia tejto vraždy, a veľmi dúfam, že v najbližších mesiacoch sa toho dočkáme. Venujme, prosím, dnes večer minútou ticha spomienku Jánovi a Martine," povedala pred novinármi Čaputová.

Prezidentka Zuzana Čaputová si
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Práca Kuciaka a jeho smrť nám podľa prezidentky pripomína, aká dôležitá a zároveň riskantná je práca novinárov.

Prezidentka Zuzana Čaputová si
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

"Mnohí čelili a, žiaľ, aj v súčasnosti čelia útokom, vyhrážkam a sledovaniu. Riskujú, aby nám všetkým priniesli informácie, sú vystavovaní hrubosti, aby zistili pravdu. Rovnako ako každá iná verejná služba, ak sa robí poctivo, je vecou presvedčenia a poslania. Úlohou nás politikov je urobiť všetko pre to, aby sa príbeh Jána už nikdy nezopakoval," skonštatovala na sociálnej sieti.

Prezidentka Zuzana Čaputová si
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Pripomenula tiež, že zmena, pre ktorú Kuciak riskoval svoj život a ktorú po jeho smrti verejnosť žiadala, bola aj spravodlivosť a rovnosť pre všetkých, slušnosť v politike, zodpovedný výkon verejnej moci. "Nezabúdajme a myslime na to každý deň, nielen pri spomienke na túto tragédiu," upozornila.


Galéria

Prezidentka Zuzana Čaputová si Prezidentka Zuzana Čaputová si Prezidentka Zuzana Čaputová si Prezidentka Zuzana Čaputová si Prezidentka Zuzana Čaputová si

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Martina Kriková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články