Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

AKTUÁLNE Odsúdený Kočner opäť v problémoch: Ďalšie obvinenie! NAKA si posvietila aj na Tótha

Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Mariana Kočnera, ktorý je odsúdený na 19 rokov väzenie v kauze zmenky, NAKA znovu obvinila. Tentokrát má obvinenie na krku aj jeho niekdajší kamarát Peter Tóth.


NAKA obvinila Mariana Kočnera, Petra Tótha, Miroslava Kriaka, Štefana Mlynarčíka a Juraja Škripa z prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu súkromnej povahy. Obvinenie sa týka sledovania novinárov. Informoval o tom DenníkN

EXKLUZÍVNA výpoveď kľúčového svedka tesne pred samovraždou: S Petrom Tóthom riešili vraždu Kuciaka!

Novinárov o tom informoval vyšetrovateľ ako poškodených v trestnom konaní. Skupinu okolo Petra Tótha si najal Kočner, aby zdiskreditoval novinárov, ktorí o ňom písali. Medzi sledovanými bol aj zavraždený novinár Ján Kuciak.

"V prípade sledovania novinárov vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil päť osôb pre pokračovací prečin porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy. Marian K. mal požiadať Petra T., aby zabezpečil sledovanie a monitorovanie vopred určeného okruhu osôb a to najmä novinárov. Účelom malo byť získanie neverejných informácii týkajúcich sa ich súkromia. Peter T. mal osloviť Miroslava K., ktorý mal vytvoriť sledovací tím," informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia policajného zboru.

So Štefanom Mlynarčíkom a Jurajom Škrípom mali zabezpečiť potrebnú techniku za finančné prostriedky, ktoré im dal Marianom Kočner. "Objekty sledovania mal určiť Marián K. a to konkrétne baru a kaviarne v Bratislave., kde sa schádzali novinári a politici. Členovia sledovacieho tímu mali vyhotovovať ich fotografie a videozáznamy zo stretnutí a rozhovorov," opísal Slivka.  

"Podľa doposiaľ získaných informácií nemalo byť prekážkou ani to, keď sa v bare schádzala „uzavretá spoločnosť“. Monitorovať mali aj okolie baru a kaviarne, či ďalšie miesta v Bratislave a okolí. Záznamy zo sledovania mal Miroslav K. odovzdávať Petrovi T. a ten zase Mariánovi K., ktorý ich mal zhromažďovať. Použité mali byť na diskreditáciu sledovaných osôb na verejnosti, čím mala byť spôsobená vážna ujma na právach sledovaných osôb tým, že malo byť porušené ich právo na súkromie," dodal hovorca.

Peter Tóth vypovedal na súde v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka

Z objednávky jeho vraždy je obžalovaný aj Marian Kočner, ktoré Špecializovaný trestný súd v septembri 2020 neprávoplatne spod obžaloby oslobodil. Kočnera a jeho volavku Alenu Zsuzsovú čaká pojednávanie na Najvyššom súde. 

AKTUÁLNE Odsúdený Kočner opäť
Galéria fotiek (2)
Peter Tóth svedčil proti Kočnerovi v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

 

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/ada Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články