°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Čudný telefonát krátko pred smrťou modelky (†20) na jachte miliardára: Objasní veľkú záhadu?

Sinead McNamaraová
Sinead McNamaraová
Zdroj: FB/Sinead McNamara
07.09.2018 17:00

CANBERRA - Mladá austrálska modelka Sinead McNamaraová mala prácu, ktorá ju robila šťastnou, cestovala po svete na super luxusnej jachte a ľudia zbožňovali jej sexi fotografie na Instagrame. Vyzeralo to, že má pred sebou rozprávkový život. Minulý piatok však prišlo k tragédii, ktorá je stále obostrená rúškom tajomstva. Jej bezvládne telo našli na palube lode mexického magnáta, kotviacej v gréckom prístave na ostrove Kefalónia, na ktorej pracovala ako stevardka. Napriek snahe o záchranu zomrela. Jej matka uviedla, že mala s dcérou telefonát krátko pred záhadným incidentom.


Posun v mysterióznej smrti modelky (†20) na superjachte miliardára: Desivé odhalenie z pitvy

Sinead hovorila s matkou Kylie a bratom Jackom v piatok v skorých ranných hodinách. Novinárom to povedal grécky právnik rodiny Charalampos Triantafyllopoulos. "Zosnulá telefonovala so svojou matku a bratom krátko pred nešťastnou udalosťou, ktorá je predmetom vyšetrovania," stojí vo vyhlásení, ktoré zverejnil spravodajský portál Keep Talking Greece. "Plakala a sťažovala sa na incident, ktorý mala na jachte s ďalším členom posádky."

Sinead McNamara
Zdroj: Instagram/Sinead McNamara

Telefonát s rodinou sa uskutočnil len pár chvíľ pred tým, než McNamarovú našli v kritickom stave na superjachte Mayan Queen IV mexického miliardára Alberta Bailleresa, ktorá kotvila v prístave Argostoli na gréckom ostrove Kefalónia.

Rodina vo vyhlásení tiež požiadala grécke úrady, aby "dôkladne vyšetrili" nevysvetliteľnú smrť slečny McNamarovej, ktorá počas pobytu na jachte pôsobila, že je šťastná a nič jej nechýba. "Rodina tvrdí, že Sinead nemala žiadne problémy, často s nimi komunikovala a bola šťastná. O dva dni sa mala vrátiť k svojej rodine a priateľom v Austrálii. Rodičia sa domnievajú, že je dôležité dôkladne preskúmať udalosti aj incidenty, ktoré predchádzali smrti ich 20-ročnej dcéry," odznelo vo vyhlásení.

Sinead McNamara
Zdroj: Instagram/Sinead McNamara

Lekár na palube jachty sa pokúšal oživiť mladú ženu predtým, než ju helikoptéra prepravila do nemocnice v Aténach. Zdrvená rodina sa pýta aj na to, prečo uplynul od nájdenia ich dcéry po prevoz taký dlhý čas. "Bola v bezvedomí niekoľko hodín v komatóznom stave a každá minúta bola kritická pre jej život," tvrdí rodina.

Sinead McNamara
Zdroj: Instagram/Sinead McNamara

McNamarová trávila na jachte svoj posledný deň, o niekoľko hodín sa mala stretnúť so svojou matkou a sestrou, ktoré za ňou cestovali z Austrálie do Grécka a potom sa mali spolu vrátiť do vlasti. Len 24 hodín predtým než zomrela, sa vraj zabávala s priateľmi v bare v Kefalónii, pila a tancovala. Majiteľ podniku sa pre news.com.au vyjadril, že všetci vyzerali byť v dobrej nálade a nevšimol si, že by sa v skupinke odohralo niečo nepríjemné.

Sinead McNamara
Zdroj: Instagram/Sinead McNamara

Pitva modelky nepreukázala žiadne stopy fyzického násilia na jej tele, ale výsledky toxikológie budú až zhruba o mesiac a vyšetrovanie okolností smrti zatiaľ nebolo ukončené. Je tu podozrenie na samovraždu, ale polícia prípad ešte neuzavrela. Mladá žena zomrela na následky obesenia.


Galéria

Sinead McNamaraová Sinead McNamara Sinead McNamara Sinead McNamara Sinead McNamara

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články