Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

Smutná správa! Zomrel známy slovenský herec (†88): Hral v Pachovi či Svákovi Raganovi!

(Zdroj: pixabay)

TRNAVA - Vo veku 88 rokov zomrel v piatok (17. 11.) v Bratislave dlhoročný herec trnavského divadla Michal Monček. Informuje o tom Divadlo Jána Palárika v Trnave na sociálnej sieti.

„S ľútosťou vám oznamujeme, že v piatok 17. novembra 2023 zomrel vo veku 88 rokov herec a dlhoročný člen súboru nášho divadla Michal Monček,“ zverejnilo divadlo na sociálnej sieti Facebook.

Michal Monček sa narodil 10. septembra 1935 v obci Červený Kameň v okrese Ilava. Po štúdiu herectva nastúpil do Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, od roku 1974 pôsobil v Trnave. Do odchodu do dôchodku účinkoval v mnohých inscenáciách, mal pedagogické aktivity, účinkoval v rozhlase, v televízii a má bohatú filmografiu.

Jeho meno je medzi hercami v tituloch ako Pacho, hybský zbojník, Trofej neznámeho strelca, Sváko Ragan, Do posledného dychu, ale aj Anjel milosrdenstva či Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Hral v seriáloch Škola detektívky i Život bez konca. Aj ako senior sa objavoval v početných seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade či Tajné životy.

 

Vážené diváčky a vážení diváci, s ľútosťou vám oznamujeme, že v piatok 17. novembra 2023 zomrel vo veku 88 rokov herec...

Posted by Divadlo Jána Palárika v Trnave on Friday, November 17, 2023

 

Viac o téme: Michal Morček
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu